IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Македонци ширум светот
  Опции за форумот Опции за форумот  Активни теми Активни теми RSS: Македонци ширум светот
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Македонци ширум светот

 Внеси тема Внеси нова тема теми страница  123 7>
 
Теми / Автор
Оцена 
Коментари Прегледи Последна порака Обратен редослед
Објави
Жешка Заклучена Објава
Алатка за кирилично писмо
од Messenger, 31.Јануари.2012 во 04:58
0 1334529 од Messenger
31.Јануари.2012 во 04:58Види последна порака
Форум Теми
Жешка Тема
Дали би се вратиле во Македонија?
од mia111, 01.Ноември.2005 во 09:34
Повеќе страници123 3839
532 139792 од zamislena
01.Август.2023 во 18:49Види последна порака
Жешка Тема
Икона Работа на брод, што како и зашто ?????
од deni966, 25.Октомври.2006 во 03:04
Повеќе страници1234
51 115874 од Zelenikovo
19.Јуни.2020 во 16:31Види последна порака
Жешка Тема
како сне странци македонци башка од останатите
од rome, 04.Мај.2007 во 18:30
Повеќе страници123 45
63 31769 од Zelenikovo
26.Јануари.2020 во 13:19Види последна порака
Жешка Тема
Каква е користа од Македонците во странство?
од mungos80, 08.Ноември.2009 во 17:42
Повеќе страници123 1415
205 83304 од Орка
27.Мај.2019 во 11:06Види последна порака
Жешка Тема
МАКЕДОНИЈА - СТРАНСТВО (ЖИВОТ)
од BMW_M5, 28.Февруари.2006 во 21:27
Повеќе страници123 1011
148 78310 од Zelenikovo
24.Февруари.2019 во 13:19Види последна порака
Жешка Тема
Работа на платформа
од brbrbr, 17.Јануари.2011 во 12:59
3 4705 од pajser
28.Јануари.2019 во 14:47Види последна порака
Жешка Тема
Бугарски пасош ДА/НЕ
од makedoneromkd, 26.Ноември.2011 во 02:23
Повеќе страници123 45
67 93223 од Орка
16.Октомври.2018 во 22:56Види последна порака
Жешка Тема
Живот во Канада
од Goran71, 06.Јуни.2009 во 03:31
Повеќе страници12
18 31835 од Zelenikovo
06.Септември.2018 во 20:21Види последна порака
Жешка Тема
Работа во Ирак и Авганистан
од rabani, 03.Декември.2008 во 18:24
Повеќе страници123 134135
1879 268428 од Орка
14.Март.2018 во 22:19Види последна порака
Жешка Тема
Како до USA виза....
од Miriam, 02.Ноември.2008 во 03:26
Повеќе страници12
20 22232 од Маја Ангелова
16.Февруари.2018 во 17:43Види последна порака
Жешка Тема
Австралија или Канада да се оди?
од Rebelde, 10.Декември.2009 во 14:07
Повеќе страници123 2627
364 92782 од Neptun74
17.Ноември.2017 во 20:55Види последна порака
Жешка Тема
Како на работа во некоја европска земјa
од saale, 09.Јануари.2007 во 11:11
Повеќе страници123
33 54975 од laki_bu
12.Ноември.2017 во 12:43Види последна порака
Жешка Тема
Државјанство, пасош ?
од Mindy, 04.Јануари.2008 во 23:20
Повеќе страници123
33 79373 од Messenger
13.Јуни.2017 во 07:27Види последна порака
Жешка Тема
СРЕЌНА НОВА ГОДИНА
од chuchuliga, 31.Декември.2008 во 13:30
Повеќе страници12
23 50654 од Суада
02.Јануари.2016 во 09:21Види последна порака
Жешка Тема
Кој би отишол да работи негде во странство?
од bojann, 27.Март.2006 во 01:58
Повеќе страници123 78
98 71760 од Devojcence
28.Октомври.2015 во 21:38Види последна порака
 Внеси тема Внеси нова тема страница  123 7>

Скок до
Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,219 секунди.