IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Македонци ширум светот
  Активни теми Активни теми RSS - Работа на брод, што како и зашто ?????
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Работа на брод, што како и зашто ?????

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 4>
Автор
Порака
deni966 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Септември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 14
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај deni966 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Работа на брод, што како и зашто ?????
    Испратена: 25.Октомври.2006 во 03:04
KOJ STO MISLI NEKA SI KAZE

ZASO STO I SITE ONIE PODPRASANJA

OKOLU RABOTATA NA BROD

STO MISLITE

ZA TOA

ZASO JAS RABOTAM NA BROD I PODRABTUVAM VO EDNA AGENCIJA

AJDE AJDE

MOMCI I DEVOLKI DALI BI SE OSUDILE DA RABPTITE NA BROD



Изменето од LouWeed - 25.Октомври.2006 во 08:20
SAIL BABY
Кон врв
Dogi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dogi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Октомври.2006 во 17:20
за добра плата, секако, би размислил едно 2 секунди и би заминал веднаш. но кој ќе ми гарантира?
Јас сум мајстор!

Кликни овде за комуникација со мене (потоа кликнете во полето 'Edit nickname' и впишете го вашето име)
Кон врв
LouWeed Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
I AM THE KING OF ROCK&ROLL

Регистриран: 28.Мај.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13012
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LouWeed Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Октомври.2006 во 17:27
sto da garantira??
Кон врв
deni966 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Септември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 14
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај deni966 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Октомври.2006 во 19:34
dogi seriozen li si
ajde jas ke ti ponudam
sakas li da odis na bro ajde
kazi dali skas  i sredeno e se
samo
kazi i ke ja naredime
 
 
SAIL BABY
Кон врв
Dogi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dogi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Октомври.2006 во 19:36
а гаранции, дека платата ќе се исплати, дека ќе нема скршнување од договорот? за кој брод се работи, т.е. за која флота?
Јас сум мајстор!

Кликни овде за комуникација со мене (потоа кликнете во полето 'Edit nickname' и впишете го вашето име)
Кон врв
bangles Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 29.Октомври.2006
Локација: Australia
Статус: Офлајн
Поени: 5
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bangles Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Ноември.2006 во 22:00
jas bev na brod ubavo e ke prosetas mnogu zemji barem gi vidov karibite
Кон врв
clifton Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 21.Декември.2006
Локација: United States
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај clifton Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2006 во 20:38
Ako planiras da ostanuvas cel zivot Confused moze da bide ok Confused zasto na pocetokot si nikoj i nisto i umiras od rabota za nisto pari Velat ubavoto doagalo posle 2-3 godini Ako nekoj ima tolku za davanje Jas izdrzav 2 meseci Dovolno Vidov mesta ubavi
Кон врв
angelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 117
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај angelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јануари.2007 во 02:54
jas mozebi ke se prijavam, ke vidam.
ili au pair mozebi.
koznae so ke pravam
Кон врв
saale Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Јануари.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 13
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај saale Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јануари.2007 во 11:05

Originally posted by deni966 deni966 напиша:

dogi seriozen li si
ajde jas ke ti ponudam

sakas li da odis na bro ajde

kazi dali skas  i sredeno e se

samo

kazi i ke ja naredime

 

 

ако важи тоа и за другите еве јас ке кажам.
ИДАМ.
only the best can be N 1
Кон врв
angelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 117
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај angelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јануари.2007 во 05:01
koa agencija si?

Кон врв
saale Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Јануари.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 13
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај saale Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јануари.2007 во 11:39

Originally posted by angelina angelina напиша:

koa agencija si?



Ako me prasumvas mene seuste ne sum odlucil preku koja agencija. Moze preko pm da odime.
only the best can be N 1
Кон врв
Vlad Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Јануари.2007
Локација: United States
Статус: Офлајн
Поени: 63
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vlad Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Февруари.2007 во 22:06
Originally posted by Dogi Dogi напиша:

за добра плата, секако, би размислил едно 2 секунди и би заминал веднаш. но кој ќе ми гарантира?


AKo dovolno dobro go vladees Angliskiot jazik, ako poznavas uste nekoj svetski jazik , Spanski na primer e idealna kombinacija so Angliski, i ako imas sto da ponudis, da si dobar bartender , krupie  ili nesto slicno, togas odi da si ja probas srekata . Ako slabo ti odat stranskite jazici, a i ne si dobar vo odredena oblast kade bi mozel da se dokazes, podobro ne odi. Ako odis kako cistac (taa pozicija moze da ti ja ponudat spakuvana i zamaskirana so nekolku razlicni iminja) moj sovet ti e da ne odis. Jas se izlazav i vo 1999 odidov da rabotam za Celebrity , bev na brodot Galaxy , kako sneck styard, za plata od 500$ mesecno. na brodot ostanav 17 dena, od koi aktivno rabotev 6. Ne ja obvinuvam, nitu sakam da ja opravdam agencijata sto me isprati, bidejki sakav da odam po sekoja cena, a tie toa go iskoristija i me podlazaa so prikaski kako brzo i lesno se napreduva i mnogu lesno se pravat eden kup pari. Posle toa iskustvo probav so mnogu drugi agencii, nekolku pati bev vo Bugarija (Varna i Sofija ) na intervju, i mozam da ti kazam deka od Makedonija samo Jovka,  agencijata i e locirana vo GTC , dokolku ne e diclocirana vo poslednive nekolku meseci, e taa sto sigurno te praka na brod dokolku gi ispolis site onie kriteriumi sto gi baraa agencjata. Sve drugo, site drugi agencii se dalaverdzii i lazaci. ke te stavat na nekakvi izmiosleni listi za cekanje, ke ti zimaat pari, ke te lazat deka eve gotovo e, uste malku, cekame ova, cekame dozvola zaova, itn. Ne samo sto ke ti gi zemat parite, nego ke te drzat vo neizvesnost deka sve e ok, i deka samo denovi te delat od denot koga ke ti smeni zivotot na podobro. Nemoj slucajno da se lazes da davas pari kaj Kouzum ili kaj Dzole vo TC Kapistec. Tie lazat poveke od site nasi politicari zaedno. Neznam dali ima nekoi drugi lazaci vo posledno vreme, ama moj sovet ti e ako sakas da si ja pribas srekata, samo Jovka moze sigurno da te isprati na brod. Ti posakuvam sve najdobro.
DEO-OPTIMO-MAXIMO-MACEDONIAN
Кон врв
kleo Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 18.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kleo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Март.2008 во 11:35
Originally posted by deni966 deni966 напиша:

KOJ STO MISLI NEKA SI KAZE

ZASO STO I SITE ONIE PODPRASANJA

OKOLU RABOTATA NA BROD

STO MISLITE

ZA TOA

ZASO JAS RABOTAM NA BROD I PODRABTUVAM VO EDNA AGENCIJA

AJDE AJDE

MOMCI I DEVOLKI DALI BI SE OSUDILE DA RABPTITE NA BROD

Кон врв
kleo Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 18.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kleo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Март.2008 во 11:38
Zdravo:) Zainteresirana sum za rabota na brod , preku agencija Majomi. Mnoguminasamo me sovetuvaat deka toa ne e mesto za devojce, pa bi sakala dago slusnam tvoeto mislenje, bidejki imas iskustvo.
Pisi mi na mail- Apostolova10@hotmail.com
Ti blagodaram
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 4>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.