IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Бизнис и економија
  Активни теми Активни теми RSS - Најомразени фирми во РМ
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Најомразени фирми во РМ

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123
Автор
Порака
Kastro Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11937
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kastro Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јануари.2012 во 22:49
Originally posted by saguaro saguaro напиша:

Топлификација!


Da se slozuvam i toa kako , pogotovo posledniov mesec so nivnite "novogodisni cestitki" , "izraduvaa" mnogumina od nas koi gi koristime nivnite usluci ...голема насмевка
Кон врв
gonzo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Мачкозил

Регистриран: 04.Декември.2008
Локација: У дневну
Статус: Офлајн
Поени: 3137
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gonzo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јануари.2012 во 22:57
Originally posted by Kastro Kastro напиша:

Originally posted by gonzo gonzo напиша:

Originally posted by Kastro Kastro напиша:

...A shto mislite za Stopanska Banka i nivnite "transparentni" kamatni stapki koi se navistina visoki  збунетост..da ne go spomnuvam nivniot procuen OK kredit голема насмевка od koi mnogu od nasevo naselenie mislam deka ke go isplaka vo narednive 20 godini (ednas zemas si plakas dozivotno) плазење....



Pa sigurno ne bi zel takov kredit...Barem kaj bankite imas golem izbor vo koja banka da otides...I ne zemaj pari na zaem pred da prasas kolku treba da vratis...намигнување


Abe macor od padot cel si se nakostreshilплазење....
A vprocem mislata mi bese slednava ...Ne veli ne bi zel , bidejki mnogu luge zemaa nemajki izbor a istiot Stopanska go davase bez problem, i poenatat ne e samo OK kreditot, poentata e sto Stopanska Banka i nema bas transparentni kamatni stapki i mislam deka imaat najvisoki vo sporedba so kamatite na drugite banki , od taa pricina ja staviv u ovaa tema среќа...
I da , odlicno kazano "....I ne zemaj pari na zaem pred da prasas kolku treba da vratis..."..no aj da go prasame ovoj nas narod so misli za ova ...no da ne odam off topic , ova bi bilo za druga tema.


Ne mi go diraj macorot...намигнување
A cisto da dodadam vo omrazenite firmi i Cabletel, segasen Blizoo...не



You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.
Кон врв
Glenn Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Тата-Мата

Регистриран: 14.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3166
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Glenn Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јануари.2012 во 15:42

Кога Македонија ке се гасифицира комплетно овие монополскиве фирми ке мораат да ги спуштат цените. Откога почна тоа проектот за гасовод и никако да го завршат. Башка и други фирми крадат како ќе стигнат. Ги дерат македонските граѓани ко мачки.За цените кои што ги наплаќаат услугата им е катастрофална а услугите за потрошувачите уште покатастрофална. Банките си менуваат каматни стапки како ќе им дувне и кога им се сака.

Никој за ништо не предупредува или најавува а не се ни правдаат туку само си ги покачуваат цените на услугите. Па барем да го оправдаат своето работење со квалитетна услуга во секој домен, ама не чуле никад изгледа за професионалност.Тоа им е странска именка која не ја разбираат.
Beauty fades, dumb is forever
Кон врв
krkovicka_mala Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 21.Ноември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 99
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај krkovicka_mala Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Февруари.2012 во 18:50
1.EVN
2.TOPLIFIKACIJA
3.TELEKOM
4.ONE
5.STOPANSKA BANKA
6.PROCREDIT BANKA
7.
8.
9.
10.
Neznam dali tuka mozime da gi stavime i privatnite operatori za INTERNET,mnogu pari baraat za internet,telefonija i kablovska,koga vo cela evropa toj paket kosta samo 10euro, a kaj nas 20euro i stalno paga internetot,a kablovskata e katastrofa.
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Февруари.2012 во 21:03
me znam shto im e tolku omrazen na nekoi EVN,.. koga samo tie ne raspolagaat so strujata koja im ja troshat,...pogotovo shto, koga poskapuva , najgolem % zemaat onie dvata makedonski dela ,..elem i mepso !

...inache ,...ona shto mozesh da go kontrolirash ne bi trebalo da e tolku omrazeno,  kako shto treba da se mrazat monopolite na ''stvari'' koi shto se od sekojdnevna  vaznost vo zivotot....kako shto e toplafukacija,...i toa preku cela godina , zatoa shto pari im davash sekoj mesec vo godinata....a i  kachuvaat cena duri i preku leto,...koga epten go mrazish toploto...


Изменето од brza - 09.Февруари.2012 во 21:04
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
saguaro Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 25.Август.2011
Статус: Офлајн
Поени: 482
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај saguaro Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Февруари.2012 во 12:10
Јануарска честитка од топлификација:

- сметка 18.988,50 денари.


Догодина иде на гиљотина!Ќе се исклучам од парно.
Кон врв
gonzo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Мачкозил

Регистриран: 04.Декември.2008
Локација: У дневну
Статус: Офлајн
Поени: 3137
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gonzo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Февруари.2012 во 14:20
Originally posted by saguaro saguaro напиша:

Јануарска честитка од топлификација:

- сметка 18.988,50 денари.


Догодина иде на гиљотина!Ќе се исклучам од парно.



Па добро. Не е многу за 300 квадрати стан. Сепак луксузот чини пари.намигнување
You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.
Кон врв
saguaro Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 25.Август.2011
Статус: Офлајн
Поени: 482
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај saguaro Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Февруари.2012 во 16:22
А бе џабе е за луксузов...


Кон врв
bananamen555 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 23.Февруари.2013
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bananamen555 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Февруари.2013 во 23:32
Не, тоа не е абнормална работа, тоа ти е МАКЕДОНСКА работа, начин на функционирање на македонскиот менталитет. додека е така ќе има и такви ко мене што ја мразат сопствената држава и ќе бегаат по разни туѓи земји.
Кон врв
bananamen555 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 23.Февруари.2013
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bananamen555 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Февруари.2013 во 23:40
Originally posted by gonzo gonzo напиша:


Originally posted by saguaro saguaro напиша:

Јануарска честитка од топлификација:

- сметка 18.988,50 денари.


Догодина иде на гиљотина!Ќе се исклучам од парно.



Па добро. Не е многу за 300 квадрати стан. Сепак луксузот чини пари.намигнување

хахахахахахахаааааааа се изнасмеав човече еј! жити се! 1 ипол македонска плата? тоа ти е како овде, во германија да платам 2700 евра за парно лелееееееее!!!! и ке ми каже некој македонија чинело, било арно.немој ти се молам!
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Април.2020 во 19:48
После коронава долга ќе биде листата.
Поготово угостителиве...
За време на бомбардирањето во Србија,брат ми беше во Уранија.
Едвај десет луѓе да влезат внатре,подолг период.
Се договориле вработените да побараат да доаѓаат една смена и за да не ги брка со намалени плати.
Ставре,Бог да го прости на тоа.
- Вие вашето да си го гледате,влегувале тука и по триста луѓе оваа била платата.
Ќе се издржи и вака,нема да биде вечно.
Четири-пет месеци беше така,без да се пожали ни еден вработен.
Овие денешниве,се надевам ни бајачки нема да им помогнат како да најдат после се работници.Стока!
Пристрасно не пишувам,брат ми секако надвор од МК работи.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.