Испечати | Затвори го прозорот

Најомразени фирми во РМ

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Македонија и Свет
Име на форумот: Бизнис и економија
Опис на форумот: Берза, менаџмент, вработувања, инвестиции...
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=25378
Датум на принтање: 02.Мај.2024 во 07:16
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Најомразени фирми во РМ
Постирано од: krkovicka_mala
Наслов: Најомразени фирми во РМ
Датум на внесување: 14.Јануари.2012 во 20:56
Mislam deka od EVN poomrazena firma nema.Potoa na vtoro mesto doaga Telekom.Zosto ovaj narod molci? Pet dena kazuvaja na vesti Bitola i Mariovo nemale struja,a nikoj ne se buni.Dva dena nemase struja vo Radovis nekoj ne se buni.
Predlozete spisok na najomrazeni firmi vo MAkedonija.Koja ke bide pobednik?




Коментари:
Постирано од: gonzo
Датум на внесување: 14.Јануари.2012 во 22:04
EVN...ma daj... tie se mali deca za Toplifikacija...не зборувам

-------------
You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.


Постирано од: pHp
Датум на внесување: 15.Јануари.2012 во 04:06
Originally posted by gonzo gonzo напиша:

EVN...ma daj... tie se mali deca za Toplifikacija...не зборувам



Зашто бре ти така збориш!!!! Па, ти дали имаш појма бре од математика и економија? Зар ти не знаеш дека кој се цените за производство на пареа и мазут? Па ти бре, тоа да се донесе, па да се плати за мислењето што на некој му текнало да се донесе бре? Па, ти дали знаеш колку е тешко да се пијат по 12 кафиња на корпоративен состанок? А да имаш по 8 корпоративни состаноци, секој со различна тема? Ти знаеш колку директори има во Топлификација? Па, секој состанок е со тешка содржина, ете баш вчера, макотрпно говореа за семејниот проблем на едната директорка за правењето фризура кај Ленче или кај Стојне?! Дали си ти свесен дека мора да се живее, макотрпно мачејќи се за тебе да те загреат? Ти треба да бидеш дури и благодарен што за 30м2 плаќаш 6000 денари парно бре!!! Оди ти да пиеш по 12 кафиња да те видам!!! Оди да решиш по 2 крстозбора секој ден!!! ај бе биди прв секој ден у игрите на фејсбук!!!Безобразлук!!!! Само на себе мислиш!!!

-------------
Ние не сме човечки битија со духовно искуство, туку духовни битија со човечко искуство


Постирано од: Novak Nastich
Датум на внесување: 15.Јануари.2012 во 07:53
...ima mnogu za zal,ali na edna nikoj ne moze voda da i nosi...Bidejki jas licno VLADATA ja smetam za najgolema,FIRMA..za mene toa e najomrazenata firma vo RM     

-------------
Mantijata e Klovnovski kostum sto go nosat dvorskite shutovi na nebesniot dvor


Постирано од: evangeline
Датум на внесување: 15.Јануари.2012 во 08:01
Jas se prashuvam koja firma shto ima bilo kakva povrzanost so drzavata ne e pomegju najomrazenite?


Постирано од: pHp
Датум на внесување: 15.Јануари.2012 во 14:17
VIP. Ако продолжат вака, уште малку и предвреме ќе го прекинам договорот. Не знам што технологија имаат, но плаќаме услуга што не ја испорачуваат. Скоро секој ден (ако не и секој) има пад на мрежа, не може човек да добие врска, недостапен сум, а телефонот уклучен или во текот на разговорот се прекинува комплетно врската или пак се прекинуваат разговорите. Не само мене, туку еден куп луѓе се жалат на истото. СМС пораки не стигнуваат, ниту се праќаат, или па стигнуваат од лани. Катастрофа се!

-------------
Ние не сме човечки битија со духовно искуство, туку духовни битија со човечко искуство


Постирано од: LiDivio
Датум на внесување: 16.Јануари.2012 во 11:31
Топлификација, без конкуренција. губитник

-------------


Постирано од: Klara-D
Датум на внесување: 17.Јануари.2012 во 15:13
 
 Idrizovo  i Sutka  ....!


Постирано од: Zeksi71
Датум на внесување: 17.Јануари.2012 во 18:41
Originally posted by LiDivio LiDivio напиша:

Топлификација, без конкуренција. губитник

последната сметка за парно ми е скоро 9,000,оо ден. Пред тоа беше околу 5,200,оо. и со најновото поскапување од 11 % пак не може да биде толку голема сметката.
Го претераа на секој начин.
Ги испратив моите да идат да се разберат во топлификација што е работата, тие им одговориле дека божем вршеле некакво порамнување на сметките.
После тоа моите побарале станот да биде исклучен од системот, а овие им рекле нема проблем, ама сметките ќе ви стигнуваат се до јуни месец.

значи хоштаплери бр. 1 во државата.

Во јуни и дефинитивно ќе се откажам од нивните "услуги".



-------------
"Када је неко глуп не можеш му то ни доказати" Душко Радовиќ


Постирано од: abnormalen
Датум на внесување: 18.Јануари.2012 во 14:36
Originally posted by Zeksi71 Zeksi71 напиша:

Originally posted by LiDivio LiDivio напиша:

Топлификација, без конкуренција. губитник

последната сметка за парно ми е скоро 9,000,оо ден. Пред тоа беше околу 5,200,оо. и со најновото поскапување од 11 % пак не може да биде толку голема сметката.
Го претераа на секој начин.
Ги испратив моите да идат да се разберат во топлификација што е работата, тие им одговориле дека божем вршеле некакво порамнување на сметките.
После тоа моите побарале станот да биде исклучен од системот, а овие им рекле нема проблем, ама сметките ќе ви стигнуваат се до јуни месец.

значи хоштаплери бр. 1 во државата.

Во јуни и дефинитивно ќе се откажам од нивните "услуги".

Ja  bash vchera gi otkachiv i koga gi prashav od koga nema da imam smetki , rekoa odkako ke iskluchat ! I shto sega ? Eden vaka , drug taka vika!збунетост
Zarem nekoj saka da go iskluchat  za da prima i ponataka nekoja smetka.

Mameto nivno leshinarsko !


-------------
Gluposta e najneobična od site bolesti - od nea NE pati bolniot tuku, SITE OSTANATI!


Постирано од: Zeksi71
Датум на внесување: 18.Јануари.2012 во 15:11
како бе така, за едни вака за други онака???
е па фино, ми треба само еден случај да најдам таков, некој кој ќе сведочи па на суд. Другачие не бива.


-------------
"Када је неко глуп не можеш му то ни доказати" Душко Радовиќ


Постирано од: pHp
Датум на внесување: 18.Јануари.2012 во 15:25
Originally posted by Zeksi71 Zeksi71 напиша:

како бе така, за едни вака за други онака???
е па фино, ми треба само еден случај да најдам таков, некој кој ќе сведочи па на суд. Другачие не бива.


Зашто бре ти така збориш?!?! Суд а?!?! Па ти бре дали знаеш колку чини бре, да те исклучат од парно бе?!?! Па ти дали знаеш дека сметки ти стигнуваат до јуни зашто ти го поделиле огромниот трошок за исклучување на рати?!?! Па ти бре, дали знаеш дека тоа е услуга во твоја корист?!?! Па ти бре дали знаеш на ова ладно, сиротите работници да ги извадиш од канцеларија, па да дојдат до кај тебе, па да затворат вентилите?!?! А горивото за да дојдат?!?! А потрошената енергија за физичката работа?!?! Знаеш ли ти колку калории трошат сироти луѓе?!?! Ко ќе то да плати а?!?! Себичњак еден!!!

-------------
Ние не сме човечки битија со духовно искуство, туку духовни битија со човечко искуство


Постирано од: abnormalen
Датум на внесување: 18.Јануари.2012 во 15:31
3 radijatori samo za 2089 denachinja i ....iskluchen si .

A za toa deka ke mi stigaat smetki  do krajot na sezona .....ke vidime!

Tek togash ke mi pukne filmot!!


-------------
Gluposta e najneobična od site bolesti - od nea NE pati bolniot tuku, SITE OSTANATI!


Постирано од: Zeksi71
Датум на внесување: 18.Јануари.2012 во 16:53
Originally posted by abnormalen abnormalen напиша:

3 radijatori samo za 2089 denachinja i ....iskluchen si .

A za toa deka ke mi stigaat smetki  do krajot na sezona .....ke vidime!

Tek togash ke mi pukne filmot!!

ако те разбрав добро 3 радијатори што ти исклучиле си платил преку 2 илјади ден. така ли???? значи од радијатор наплаќаат преку 600 и кусур ден. за исклучување.

според твоето кажување не си сигурен дека нема да ти стигаат сметки и после исклучување!!!






-------------
"Када је неко глуп не можеш му то ни доказати" Душко Радовиќ


Постирано од: abnormalen
Датум на внесување: 19.Јануари.2012 во 00:06
Pod ''ke vidime'' mislev na toa .....samo neka se obidat da napravat takvo neshto.
Od radijator zimaat 300 den, ama ima i ushte dve stavki za nekakvi si troshoci za iskluchuvanje na smetkata.

A, izgleda deka i stvarno e taka spored nivniot zaeban pravilnik , bidejki smetkite ti stigaat podeleni niz cela godina a, ''toplo'' ti pushtaat samo 6 meseci, i toa samo ako e ladno, vo grejnata sezona. Praktichno........ greenje nemash ni 5 meseci.

E,ako sega mene mi dojdat da mi gi otkachat radijatorite,, po nivno ke treba da im plakjam do krajot na sezonata i toa bez greenje!!
A ako toa ti go napravat na krajot od sezonata vo maj,pak ke treba da im plakjash do pochetolot na idnata sezona....do kaj septemvri !лутина

A be, ete toa ti se vika .....abnormalna rabota!!


-------------
Gluposta e najneobična od site bolesti - od nea NE pati bolniot tuku, SITE OSTANATI!


Постирано од: gonzo
Датум на внесување: 20.Јануари.2012 во 17:42
Високите декемвриски порамнувачки сметки за парното, непријатно ги изненадија скопјани. Многумина од нив, после тоа, решија да го откажат парното греење. Иако, се мислеше дека тоа може да се направи само по крајот на грејната сезона, од Топлификација велат дека греењето може да се исклучи и за време на зимскиот период.
Во тој случај, се поднесува барање до Топлификација и се подмирува долгот за потрошената топлинска енргија, заклучно со датумот на исклучување. Потребно е да се плати и одреден надомест за исклучувањето од системот. Односно, 400 денари фиксни трошоци, 300 денари за интервенција по радијатор И за испуштање вода 312 денари по кубик.
Повисоките сметки за топлинската енергија, надлежните ги правдаат со евентуалното прегревање на објектот со што се зголемува и потрошувачка, потоа, со дивоприклучени корисници, како и со големиот број на исклучени потрошувачи поради што топлинските загуби се делат на редовните корисници.


Ете што викаат од омразената топлификација. Овие цени се викаат заден удар. Дереш со години и кога конечно одраниот ќе успее да се спаси му задаваш последно дерење пред разделба.Кврц...



-------------
You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.


Постирано од: Zeksi71
Датум на внесување: 20.Јануари.2012 во 20:08
Ништо значи, ке се чека до крај на грејна сезона, и после гитла со топлификација. Ке си бараме друго чаре за греење.

-------------
"Када је неко глуп не можеш му то ни доказати" Душко Радовиќ


Постирано од: krkovicka_mala
Датум на внесување: 22.Јануари.2012 во 10:14
1.EVN
2.Toplifikacija
3.Telekom
4.ONE
5.....
6....
Ajde da vidime 10 najomrazeni firmi,koj ke dobija zlatna malinka?


Постирано од: paton
Датум на внесување: 23.Јануари.2012 во 00:47
EVN, ONE i MRT


Постирано од: annaja
Датум на внесување: 23.Јануари.2012 во 01:36
МРТВ,МРТВ,МРТВ,МРТВ,МРТВ..........................
Овие другите трошам и плаќам,а ова не трошам, а морам да платам!


Постирано од: Kastro
Датум на внесување: 26.Јануари.2012 во 17:00
...A shto mislite za Stopanska Banka i nivnite "transparentni" kamatni stapki koi se navistina visoki  збунетост..da ne go spomnuvam nivniot procuen OK kredit голема насмевка od koi mnogu od nasevo naselenie mislam deka ke go isplaka vo narednive 20 godini (ednas zemas si plakas dozivotno) плазење....


Постирано од: gonzo
Датум на внесување: 26.Јануари.2012 во 22:09
Originally posted by Kastro Kastro напиша:

...A shto mislite za Stopanska Banka i nivnite "transparentni" kamatni stapki koi se navistina visoki  збунетост..da ne go spomnuvam nivniot procuen OK kredit голема насмевка od koi mnogu od nasevo naselenie mislam deka ke go isplaka vo narednive 20 godini (ednas zemas si plakas dozivotno) плазење....



Pa sigurno ne bi zel takov kredit...Barem kaj bankite imas golem izbor vo koja banka da otides...I ne zemaj pari na zaem pred da prasas kolku treba da vratis...намигнување


-------------
You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.


Постирано од: Kastro
Датум на внесување: 26.Јануари.2012 во 22:19
Originally posted by gonzo gonzo напиша:

Originally posted by Kastro Kastro напиша:

...A shto mislite za Stopanska Banka i nivnite "transparentni" kamatni stapki koi se navistina visoki  збунетост..da ne go spomnuvam nivniot procuen OK kredit голема насмевка od koi mnogu od nasevo naselenie mislam deka ke go isplaka vo narednive 20 godini (ednas zemas si plakas dozivotno) плазење....



Pa sigurno ne bi zel takov kredit...Barem kaj bankite imas golem izbor vo koja banka da otides...I ne zemaj pari na zaem pred da prasas kolku treba da vratis...намигнување


Abe macor od padot cel si se nakostreshilплазење....
A vprocem mislata mi bese slednava ...Ne veli ne bi zel , bidejki mnogu luge zemaa nemajki izbor a istiot Stopanska go davase bez problem, i poenatat ne e samo OK kreditot, poentata e sto Stopanska Banka i nema bas transparentni kamatni stapki i mislam deka imaat najvisoki vo sporedba so kamatite na drugite banki , od taa pricina ja staviv u ovaa tema среќа...
I da , odlicno kazano "....I ne zemaj pari na zaem pred da prasas kolku treba da vratis..."..no aj da go prasame ovoj nas narod so misli za ova ...no da ne odam off topic , ova bi bilo za druga tema.


Постирано од: Andjelina
Датум на внесување: 26.Јануари.2012 во 22:22
и уште нешто...да се надоврзам на Гонзо и ОК кредитот
со самото тоа што при земањето кредит не ви барале никакви гаранции и жиранти треба на сите да ви е јасно дека има дебела позадина
никоја  банка не дава така лесно кредит
штом ви нудат кредит на ненормално лесен начин отворете не 24 туку 48...обавезно тука има некоја заебанција која нормално одкако ќе си ги земете паричките ќе ве кошта мноооогу


-------------
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува



Постирано од: Kastro
Датум на внесување: 26.Јануари.2012 во 22:33
Originally posted by Andjelina Andjelina напиша:

и уште нешто...да се надоврзам на Гонзо и ОК кредитот
со самото тоа што при земањето кредит не ви барале никакви гаранции и жиранти треба на сите да ви е јасно дека има дебела позадина
никоја  банка не дава така лесно кредит
штом ви нудат кредит на ненормално лесен начин отворете не 24 туку 48...обавезно тука има некоја заебанција која нормално одкако ќе си ги земете паричките ќе ве кошта мноооогу


Ova veke e navreda ,sakas da kazes deka narodov (koj e siromasen ) i koj neznae kako kraj so kraj da svrze deka e budala i nepismen?

Neznam koja vi e poenatava na diskusijava no temava kolku so znam e Najomrazeni firmi vo RMзбунетост

Samo na kratko ke ti odgvoram , Andjelina ja kolku sto se sekavam mislam deka baraat ziranti za Ok kreditot (ne sum bas najsiguren ) poentata odnosno seto zlo e vo toa sto OK kreditot e REVOLVING KREDIT  koj za zal imase (sega e namalena ) dosta visoka kamatna stapka..

I uste ova "обавезно тука има некоја заебанција која нормално одкако ќе си ги земете паричките ќе ве кошта мноооогу"..Da sekoj kredit e toa "ZAEBANCIJA" , zemas pari a potoa em gi vrakas em plakas kamata za istite ....

Ja ke recam .....Blaze si im na tie koi imaat paricki pa ne mora da zemaat krediti ili ne daj boze da se zajmat pari od nekogo , tesko si im na tie koi nemaat izbor pa moraat  da zemaat krediti ....



Постирано од: saguaro
Датум на внесување: 26.Јануари.2012 во 22:40
Топлификација!


Постирано од: Andjelina
Датум на внесување: 26.Јануари.2012 во 22:41
навреда?
јас во мојот пост воопшто ниту гледам ниту имав намера да навредам некого
да,секој кредит е заебанција,некој поголема а некој помала,во зависност од каматните стапки кои кај нас се ненормално високи
никој кој нема потреба не зема кредит
мојот пост беше повеќе критика кон банките кои наоѓајќи ги луѓето во небрано ни ја дерат кожата
јас сум скептична кон кредитите(не дека сум немала кредити,дај боже Кастро да бев во оваа група која ја спомна на крај,ама не сум) затоа реков-треба да се отворат 48 кога кредитот е полесно достапен

п.с

Neznam koja vi e poenatava na diskusijava no temava kolku so znam e Najomrazeni firmi vo RMзбунетост

ОК кредитот го спомна некој друг колку се сеќавам,јас само се надоврзав

и да,да не сум офтопик
најомразени фирми...МРТВ , ЕВН ,банките па и владата сосе собрание како најголема потрошувачка фирма која ни ја одра кожата со своите закони и подзакони


-------------
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува



Постирано од: Kastro
Датум на внесување: 26.Јануари.2012 во 22:46
Originally posted by Andjelina Andjelina напиша:

навреда?
јас во мојот пост воопшто ниту гледам ниту имав намера да навредам некого
да,секој кредит е заебанција,некој поголема а некој помала,во зависност од каматните стапки кои кај нас се ненормално високи
никој кој нема потреба не зема кредит
мојот пост беше повеќе критика кон банките кои наоѓајќи ги луѓето во небрано ни ја дерат кожата
јас сум скептична кон кредитите(не дека сум немала кредити,дај боже Кастро да бев во оваа група која ја спомна на крај,ама не сум) затоа реков-треба да се отворат 48 кога кредитот е полесно достапен

п.с

Neznam koja vi e poenatava na diskusijava no temava kolku so znam e Najomrazeni firmi vo RMзбунетост

ОК кредитот го спомна некој друг колку се сеќавам,јас само се надоврзав

и да,да не сум офтопик
најомразени фирми...МРТВ , ЕВН ,банките па и владата сосе собрание како најголема потрошувачка фирма која ни ја одра кожата со своите закони и подзакони


Vo toj clucaj ne sum go razbral kako sto treba tvojot predhoned post , vo red eда


Постирано од: Kastro
Датум на внесување: 26.Јануари.2012 во 22:49
Originally posted by saguaro saguaro напиша:

Топлификација!


Da se slozuvam i toa kako , pogotovo posledniov mesec so nivnite "novogodisni cestitki" , "izraduvaa" mnogumina od nas koi gi koristime nivnite usluci ...голема насмевка


Постирано од: gonzo
Датум на внесување: 26.Јануари.2012 во 22:57
Originally posted by Kastro Kastro напиша:

Originally posted by gonzo gonzo напиша:

Originally posted by Kastro Kastro напиша:

...A shto mislite za Stopanska Banka i nivnite "transparentni" kamatni stapki koi se navistina visoki  збунетост..da ne go spomnuvam nivniot procuen OK kredit голема насмевка od koi mnogu od nasevo naselenie mislam deka ke go isplaka vo narednive 20 godini (ednas zemas si plakas dozivotno) плазење....



Pa sigurno ne bi zel takov kredit...Barem kaj bankite imas golem izbor vo koja banka da otides...I ne zemaj pari na zaem pred da prasas kolku treba da vratis...намигнување


Abe macor od padot cel si se nakostreshilплазење....
A vprocem mislata mi bese slednava ...Ne veli ne bi zel , bidejki mnogu luge zemaa nemajki izbor a istiot Stopanska go davase bez problem, i poenatat ne e samo OK kreditot, poentata e sto Stopanska Banka i nema bas transparentni kamatni stapki i mislam deka imaat najvisoki vo sporedba so kamatite na drugite banki , od taa pricina ja staviv u ovaa tema среќа...
I da , odlicno kazano "....I ne zemaj pari na zaem pred da prasas kolku treba da vratis..."..no aj da go prasame ovoj nas narod so misli za ova ...no da ne odam off topic , ova bi bilo za druga tema.


Ne mi go diraj macorot...намигнување
A cisto da dodadam vo omrazenite firmi i Cabletel, segasen Blizoo...не





-------------
You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.


Постирано од: Glenn
Датум на внесување: 27.Јануари.2012 во 15:42

Кога Македонија ке се гасифицира комплетно овие монополскиве фирми ке мораат да ги спуштат цените. Откога почна тоа проектот за гасовод и никако да го завршат. Башка и други фирми крадат како ќе стигнат. Ги дерат македонските граѓани ко мачки.За цените кои што ги наплаќаат услугата им е катастрофална а услугите за потрошувачите уште покатастрофална. Банките си менуваат каматни стапки како ќе им дувне и кога им се сака.

Никој за ништо не предупредува или најавува а не се ни правдаат туку само си ги покачуваат цените на услугите. Па барем да го оправдаат своето работење со квалитетна услуга во секој домен, ама не чуле никад изгледа за професионалност.Тоа им е странска именка која не ја разбираат.


-------------
Beauty fades, dumb is forever


Постирано од: krkovicka_mala
Датум на внесување: 09.Февруари.2012 во 18:50
1.EVN
2.TOPLIFIKACIJA
3.TELEKOM
4.ONE
5.STOPANSKA BANKA
6.PROCREDIT BANKA
7.
8.
9.
10.
Neznam dali tuka mozime da gi stavime i privatnite operatori za INTERNET,mnogu pari baraat za internet,telefonija i kablovska,koga vo cela evropa toj paket kosta samo 10euro, a kaj nas 20euro i stalno paga internetot,a kablovskata e katastrofa.


Постирано од: brza
Датум на внесување: 09.Февруари.2012 во 21:03
me znam shto im e tolku omrazen na nekoi EVN,.. koga samo tie ne raspolagaat so strujata koja im ja troshat,...pogotovo shto, koga poskapuva , najgolem % zemaat onie dvata makedonski dela ,..elem i mepso !

...inache ,...ona shto mozesh da go kontrolirash ne bi trebalo da e tolku omrazeno,  kako shto treba da se mrazat monopolite na ''stvari'' koi shto se od sekojdnevna  vaznost vo zivotot....kako shto e toplafukacija,...i toa preku cela godina , zatoa shto pari im davash sekoj mesec vo godinata....a i  kachuvaat cena duri i preku leto,...koga epten go mrazish toploto...


-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: saguaro
Датум на внесување: 10.Февруари.2012 во 12:10
Јануарска честитка од топлификација:

- сметка 18.988,50 денари.


Догодина иде на гиљотина!Ќе се исклучам од парно.


Постирано од: gonzo
Датум на внесување: 10.Февруари.2012 во 14:20
Originally posted by saguaro saguaro напиша:

Јануарска честитка од топлификација:

- сметка 18.988,50 денари.


Догодина иде на гиљотина!Ќе се исклучам од парно.



Па добро. Не е многу за 300 квадрати стан. Сепак луксузот чини пари.намигнување


-------------
You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.


Постирано од: saguaro
Датум на внесување: 11.Февруари.2012 во 16:22
А бе џабе е за луксузов...




Постирано од: bananamen555
Датум на внесување: 23.Февруари.2013 во 23:32
Не, тоа не е абнормална работа, тоа ти е МАКЕДОНСКА работа, начин на функционирање на македонскиот менталитет. додека е така ќе има и такви ко мене што ја мразат сопствената држава и ќе бегаат по разни туѓи земји.


Постирано од: bananamen555
Датум на внесување: 23.Февруари.2013 во 23:40
Originally posted by gonzo gonzo напиша:


Originally posted by saguaro saguaro напиша:

Јануарска честитка од топлификација:

- сметка 18.988,50 денари.


Догодина иде на гиљотина!Ќе се исклучам од парно.



Па добро. Не е многу за 300 квадрати стан. Сепак луксузот чини пари.намигнување

хахахахахахахаааааааа се изнасмеав човече еј! жити се! 1 ипол македонска плата? тоа ти е како овде, во германија да платам 2700 евра за парно лелееееееее!!!! и ке ми каже некој македонија чинело, било арно.немој ти се молам!


Постирано од: Орка
Датум на внесување: 12.Април.2020 во 19:48
После коронава долга ќе биде листата.
Поготово угостителиве...
За време на бомбардирањето во Србија,брат ми беше во Уранија.
Едвај десет луѓе да влезат внатре,подолг период.
Се договориле вработените да побараат да доаѓаат една смена и за да не ги брка со намалени плати.
Ставре,Бог да го прости на тоа.
- Вие вашето да си го гледате,влегувале тука и по триста луѓе оваа била платата.
Ќе се издржи и вака,нема да биде вечно.
Четири-пет месеци беше така,без да се пожали ни еден вработен.
Овие денешниве,се надевам ни бајачки нема да им помогнат како да најдат после се работници.Стока!
Пристрасно не пишувам,брат ми секако надвор од МК работи.



Испечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk