IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Забава, разно, игри, интима
  Активни теми Активни теми RSS - Макфест 2008
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Макфест 2008

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
WhizKid Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 13.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 82
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај WhizKid Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Макфест 2008
    Испратена: 07.Октомври.2008 во 08:38
Ај малку да разговараме околу најновото издание на Макфест
Кон врв
macaparket Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 293
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај macaparket Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Октомври.2008 во 10:11
Ајдеееееееееееее!!!!!
МЕне фаворити ми се моите најмили Паркети (по дефулт тоа) и Влатко Лозаноски!!!!
UMRENI LJUGE UMRENI LJUGJE
NA UVO MI SE DERAT
UMENI LJUGJE UMRENI LJUGE
MNOGU GOMNA SERAT

Кон врв
maestro13 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јуни.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 428
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maestro13 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Октомври.2008 во 12:57
Да бе, Макфест..
Уште еднаш ќе се разочараме од песните, преносот, сцената...
Кон врв
emit Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 16.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај emit Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Октомври.2008 во 22:51
Bev na Makfest 2008 vo Stip.Imase dobri izvedbi posebno od debitantite.Imase i mnogu slabi izveduvaci i kompozicii.Vo celost nesto ke ostane da se slusa.Mi se dopadnaa Iguana,Pampersi,Parketi,Miata,Vlatko Lozanovski i uste nekoj.No po mene bez konk*rencija bese Zdravka so Patnici.Kompletno zasluzeno ja osvoi nagradata za interpretacija.Ja slusam pesnata ovie dena po radijata i svakam deka trebase da pobedi i kako kompozicija,normalno ako nemase navijacko odnesuvanje na publikata koja za zal ne slusase sto se pee tuku navivase za svoite.
Кон врв
gagaDNZ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gagaDNZ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Октомври.2008 во 23:21
ejj katastrofa bese
Кон врв
macaparket Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 293
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај macaparket Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Октомври.2008 во 07:30
Originally posted by emit emit напиша:

Bev na Makfest 2008 vo Stip.Imase dobri izvedbi posebno od debitantite.Imase i mnogu slabi izveduvaci i kompozicii.Vo celost nesto ke ostane da se slusa.Mi se dopadnaa Iguana,Pampersi,Parketi,Miata,Vlatko Lozanovski i uste nekoj.No po mene bez konk*rencija bese Zdravka so Patnici.Kompletno zasluzeno ja osvoi nagradata za interpretacija.Ja slusam pesnata ovie dena po radijata i svakam deka trebase da pobedi i kako kompozicija,normalno ako nemase navijacko odnesuvanje na publikata koja za zal ne slusase sto se pee tuku navivase za svoite.


Zdravkaaaaaaaaaa eeeeeeeee zakoooooooooooooooooooooooooon!!!
UMRENI LJUGE UMRENI LJUGJE
NA UVO MI SE DERAT
UMENI LJUGJE UMRENI LJUGE
MNOGU GOMNA SERAT

Кон врв
zoi_23 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 15.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zoi_23 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Октомври.2008 во 12:01
definitivno Marijan Stojanovski
Кон врв
rus mkd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Max Arena Admin

Регистриран: 13.Март.2007
Локација: Russian Federation
Статус: Офлајн
Поени: 232
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај rus mkd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Октомври.2008 во 05:23

Тој Влатко Лозановски има слика од Тоше дома и дрка на неа! Дечкото дури истите гестикулации и гримаси ги прави, може слободно да иде да се лечи, има соодветни институции за таквите.

 
 
а Макфест е НЕВИДЕНО СРАЊЕ !
 
 
Го усраа фестивалот нашиве квази-пеачи.
Heaven wouldn't be so high i know, if the times gone by hadn't been so low, the best laid plans come apart at the seams, shatter all my dreams...
Кон врв
Eli Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1968
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eli Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Октомври.2008 во 21:53
Originally posted by rus mkd rus mkd напиша:

Тој Влатко Лозановски има слика од Тоше дома и дрка на неа! Дечкото дури истите гестикулации и гримаси ги прави, може слободно да иде да се лечи, има соодветни институции за таквите.




а Макфест е НЕВИДЕНО СРАЊЕ !



Го усраа фестивалот нашиве квази-пеачи.


Stvarno ova prvava recenica ne ti bila potrebna..bar od pocit kon Tose ..
Човекот секогаш треба да остане човек,без разлика со што се бави и каков успех има..
Кон врв
rus mkd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Max Arena Admin

Регистриран: 13.Март.2007
Локација: Russian Federation
Статус: Офлајн
Поени: 232
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај rus mkd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Октомври.2008 во 04:01

во ред, се извинувам за тоа што го споменав Тоше во таква конотација, меѓутоа, поентата ми е сосема друга. Мојот исказ воопшто не го оспорува квалитетот на Тоше Проески како личност и вокален изведувач.

 

 

Прости ми ако се навреди , немав намера.

Heaven wouldn't be so high i know, if the times gone by hadn't been so low, the best laid plans come apart at the seams, shatter all my dreams...
Кон врв
WhizKid Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 13.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 82
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај WhizKid Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Октомври.2008 во 11:44
Според мене, овогодинешниот Макфест докажа дека колку и да не ни е поп музиката на светско ниво, барем има луѓе кои се трудат да ја подобрат, да внесат нешто свое, и нешто ново.

Па што им фалеше на Паркети, на дуетот Дани и Влатко Илиовски и на Next Time?
Кон врв
Eli Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1968
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eli Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Октомври.2008 во 18:25
Originally posted by rus mkd rus mkd напиша:

во ред, се извинувам за тоа што го споменав Тоше во таква конотација, меѓутоа, поентата ми е сосема друга. Мојот исказ воопшто не го оспорува квалитетот на Тоше Проески како личност и вокален изведувач.




Прости ми ако се навреди , немав намера.



ok ok nema problem samo onaka mi dojde nekako bezveza sea koga veke ne e ziv..se e ok pozz,a inace za makfest porano ne se znaese koja pesna da se izbere a sea dali ima dobri 2,3 pesni..toa e zalno..
Човекот секогаш треба да остане човек,без разлика со што се бави и каков успех има..
Кон врв
rus mkd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Max Arena Admin

Регистриран: 13.Март.2007
Локација: Russian Federation
Статус: Офлајн
Поени: 232
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај rus mkd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Октомври.2008 во 17:27
макфест беше фестивал со реноме пред 10-15 години, и секогаш победуваше квалитетна песна... се до Дуле и Смоки... пред тоа беше горе-долу ок .... мое мислење секако....
Heaven wouldn't be so high i know, if the times gone by hadn't been so low, the best laid plans come apart at the seams, shatter all my dreams...
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.