Испечати | Затвори го прозорот

Макфест 2008

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: АРХИВА
Име на форумот: Забава, разно, игри, интима
Опис на форумот: џиџимиџарница
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=15952
Датум на принтање: 07.Јуни.2024 во 04:04
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Макфест 2008
Постирано од: WhizKid
Наслов: Макфест 2008
Датум на внесување: 07.Октомври.2008 во 08:38
Ај малку да разговараме околу најновото издание на Макфест



Коментари:
Постирано од: macaparket
Датум на внесување: 07.Октомври.2008 во 10:11
Ајдеееееееееееее!!!!!
МЕне фаворити ми се моите најмили Паркети (по дефулт тоа) и Влатко Лозаноски!!!!

-------------
UMRENI LJUGE UMRENI LJUGJE
NA UVO MI SE DERAT
UMENI LJUGJE UMRENI LJUGE
MNOGU GOMNA SERAT



Постирано од: maestro13
Датум на внесување: 07.Октомври.2008 во 12:57
Да бе, Макфест..
Уште еднаш ќе се разочараме од песните, преносот, сцената...

-------------


Постирано од: emit
Датум на внесување: 16.Октомври.2008 во 22:51
Bev na Makfest 2008 vo Stip.Imase dobri izvedbi posebno od debitantite.Imase i mnogu slabi izveduvaci i kompozicii.Vo celost nesto ke ostane da se slusa.Mi se dopadnaa Iguana,Pampersi,Parketi,Miata,Vlatko Lozanovski i uste nekoj.No po mene bez konk*rencija bese Zdravka so Patnici.Kompletno zasluzeno ja osvoi nagradata za interpretacija.Ja slusam pesnata ovie dena po radijata i svakam deka trebase da pobedi i kako kompozicija,normalno ako nemase navijacko odnesuvanje na publikata koja za zal ne slusase sto se pee tuku navivase za svoite.


Постирано од: gagaDNZ
Датум на внесување: 16.Октомври.2008 во 23:21
ejj katastrofa bese


Постирано од: macaparket
Датум на внесување: 17.Октомври.2008 во 07:30
Originally posted by emit emit напиша:

Bev na Makfest 2008 vo Stip.Imase dobri izvedbi posebno od debitantite.Imase i mnogu slabi izveduvaci i kompozicii.Vo celost nesto ke ostane da se slusa.Mi se dopadnaa Iguana,Pampersi,Parketi,Miata,Vlatko Lozanovski i uste nekoj.No po mene bez konk*rencija bese Zdravka so Patnici.Kompletno zasluzeno ja osvoi nagradata za interpretacija.Ja slusam pesnata ovie dena po radijata i svakam deka trebase da pobedi i kako kompozicija,normalno ako nemase navijacko odnesuvanje na publikata koja za zal ne slusase sto se pee tuku navivase za svoite.


Zdravkaaaaaaaaaa eeeeeeeee zakoooooooooooooooooooooooooon!!!

-------------
UMRENI LJUGE UMRENI LJUGJE
NA UVO MI SE DERAT
UMENI LJUGJE UMRENI LJUGE
MNOGU GOMNA SERAT



Постирано од: zoi_23
Датум на внесување: 20.Октомври.2008 во 12:01
definitivno Marijan Stojanovski


Постирано од: rus mkd
Датум на внесување: 23.Октомври.2008 во 05:23

Тој Влатко Лозановски има слика од Тоше дома и дрка на неа! Дечкото дури истите гестикулации и гримаси ги прави, може слободно да иде да се лечи, има соодветни институции за таквите.

 
 
а Макфест е НЕВИДЕНО СРАЊЕ !
 
 
Го усраа фестивалот нашиве квази-пеачи.


-------------
Heaven wouldn't be so high i know, if the times gone by hadn't been so low, the best laid plans come apart at the seams, shatter all my dreams...


Постирано од: Eli
Датум на внесување: 23.Октомври.2008 во 21:53
Originally posted by rus mkd rus mkd напиша:

Тој Влатко Лозановски има слика од Тоше дома и дрка на неа! Дечкото дури истите гестикулации и гримаси ги прави, може слободно да иде да се лечи, има соодветни институции за таквите.




а Макфест е НЕВИДЕНО СРАЊЕ !



Го усраа фестивалот нашиве квази-пеачи.


Stvarno ova prvava recenica ne ti bila potrebna..bar od pocit kon Tose ..

-------------
Човекот секогаш треба да остане човек,без разлика со што се бави и каков успех има..


Постирано од: rus mkd
Датум на внесување: 24.Октомври.2008 во 04:01

во ред, се извинувам за тоа што го споменав Тоше во таква конотација, меѓутоа, поентата ми е сосема друга. Мојот исказ воопшто не го оспорува квалитетот на Тоше Проески како личност и вокален изведувач.

 

 

Прости ми ако се навреди , немав намера.



-------------
Heaven wouldn't be so high i know, if the times gone by hadn't been so low, the best laid plans come apart at the seams, shatter all my dreams...


Постирано од: WhizKid
Датум на внесување: 24.Октомври.2008 во 11:44
Според мене, овогодинешниот Макфест докажа дека колку и да не ни е поп музиката на светско ниво, барем има луѓе кои се трудат да ја подобрат, да внесат нешто свое, и нешто ново.

Па што им фалеше на Паркети, на дуетот Дани и Влатко Илиовски и на Next Time?


Постирано од: Eli
Датум на внесување: 28.Октомври.2008 во 18:25
Originally posted by rus mkd rus mkd напиша:

во ред, се извинувам за тоа што го споменав Тоше во таква конотација, меѓутоа, поентата ми е сосема друга. Мојот исказ воопшто не го оспорува квалитетот на Тоше Проески како личност и вокален изведувач.




Прости ми ако се навреди , немав намера.



ok ok nema problem samo onaka mi dojde nekako bezveza sea koga veke ne e ziv..se e ok pozz,a inace za makfest porano ne se znaese koja pesna da se izbere a sea dali ima dobri 2,3 pesni..toa e zalno..

-------------
Човекот секогаш треба да остане човек,без разлика со што се бави и каков успех има..


Постирано од: rus mkd
Датум на внесување: 29.Октомври.2008 во 17:27
макфест беше фестивал со реноме пред 10-15 години, и секогаш победуваше квалитетна песна... се до Дуле и Смоки... пред тоа беше горе-долу ок .... мое мислење секако....

-------------
Heaven wouldn't be so high i know, if the times gone by hadn't been so low, the best laid plans come apart at the seams, shatter all my dreams...



Испечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk