IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Семејство
  Активни теми Активни теми RSS - Дали сте среќни во бракот?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Дали сте среќни во бракот?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12
Автор
Порака
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јули.2008 во 16:46
brakot e trka na koja zenata mu dava nekoja godina predimstvo na mazot i pak ke go prestigne
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јули.2008 во 23:42
Originally posted by zbunet zbunet напиша:

brakot e trka na koja zenata mu dava nekoja godina predimstvo na mazot i pak ke go prestigne

...ubavo e koga covek odnapred si znae shto go ceka...смеењеголемо%20гушкање i tuka nema promashuvanje....brakot e sreken...
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јули.2008 во 08:00
Si stojam ja taka neobavezno zevajki po cicki i gzovi so proagaat koga ono : - Bum ! Tras ! Ssssss !
Eden batka se istegnal od vespata kolku e dolg i baajagi se izdraska. Se promuvav okolu nego da mu pomognam, poise mu smetav doduse. I on mi veli :
 - Abe edna nedela kako sum zenet i bela macka pred oci ne gledam ...
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јули.2008 во 22:02
Originally posted by zbunet zbunet напиша:

Si stojam ja taka neobavezno zevajki po cicki i gzovi so proagaat koga ono : - Bum ! Tras ! Ssssss !
Eden batka se istegnal od vespata kolku e dolg i baajagi se izdraska. Se promuvav okolu nego da mu pomognam, poise mu smetav doduse. I on mi veli :
 - Abe edna nedela kako sum zenet i bela macka pred oci ne gledam ...

....ne mi e jasno...dali od mnogu sreka ne gledal bela macka... ili...od nenaspanost...намигнување...
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јули.2008 во 08:21
Vakov e brakot


Кон врв
super babicka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 348
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај super babicka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јули.2008 во 23:27
DA!Srekna sum bidejki sitnite nesta me pravat srekna ,vnimanieto koe mi go posvetuva soprugot ,decata, slobodata na dvizenje vo brakot koja e obostrana,sednuvanjeto na masa i donesuvanje na bilo koja pogolema ili pomala odluka vazna za semejstvoto i soslusuvanje na mislenjeto na sednatite okolu masa,nedelnite ruceci,baknezot za dobro utro so soprugot koga go pieme utrinskoto kafe,baknezot so vnucite na skype,-te sakam baba -na telefon sekoj den so moite deca i vnuci,te sakam - so moite prijatelki .
Osven LJUBOV vo brakot vazno e i DALI SE TRPITE.
Se trudam prvo da napravam nesta koi go pravat soprugot sreken a za vozvrat mojata sreka sama doagja.
Кон врв
polikarp Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Февруари.2007
Локација: United States
Статус: Офлајн
Поени: 49
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај polikarp Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јули.2008 во 06:10
Sega za sega DA, pa se nadevam taka i da prodolzi ......... ангел

Изменето од polikarp - 16.Јули.2008 во 06:11
Подобро да ме мразат заради тоа што сум, отколку да ме сакаат заради тоа што не сум.
Кон врв
beach Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 19.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 29
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај beach Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јули.2008 во 02:32
NAJVAZEN SEGMENT VO EDNO OPSTESTVO E BRAKOT I SEMEJSTVOTO.VRZ OSNOVA NA SEMEJSTVOTO I ODNOSITE VO NEGO SE   GLEDA USPESNOTO VLADEE I KOTIRANJE NA DRZAVATA.DODEKA PAK DECATA SE ODLIKA NA SETO TOA ZAEDNO.
NE E LESNO DA SE VLEZE VO BRAK,A USTE POTESKO E TOJ DA FUNKCIONIRA I OPSTOI.
Кон врв
bibce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Септември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2203
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bibce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јули.2008 во 19:35
.......ne sum................ic ne sum srekna..............тага
Кон врв
pagane Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 13044
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pagane Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јули.2008 во 20:20

прво треба да знаеш шо да очекуваш од брака, за различните луге срекята во бракот соодветно е нешо различно:

има луге кои намират срекята во полна трапеза многу дечиня...
други сакат да бидат со добро место во животот - бракот за нив е степеница коя ги води кон добар положаj  во општеството.
за трети е достаточно почитуване и добар однос во фамилиjата.
четврти очекуват не просто добар положаj, а добар финансиски положаj од брака.
пети просто не сакат да останат сами и по таа причина брака ги задоволува.
наj  срекни се оние кои се очекували лjубов и се Jа добиле во бракот...и j а даваат своjата на истиот човек.
секогаш ке бидеме срекни доста е да сме добиле то што сме очекувале.


Изменето од pagane - 25.Јули.2008 во 20:35
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јули.2008 во 20:57
srekjata ne e toa so drugite ti go definiraat
nego toa sto sam si si zamislil

SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јули.2008 во 22:21
Originally posted by pagane pagane напиша:

прво треба да знаеш шо да очекуваш од брака, за различните луге срекята во бракот соодветно е нешо различно:

има луге кои намират срекята во полна трапеза многу дечиня...
други сакат да бидат со добро место во животот - бракот за нив е степеница коя ги води кон добар положаj  во општеството.
за трети е достаточно почитуване и добар однос во фамилиjата.
четврти очекуват не просто добар положаj, а добар финансиски положаj од брака.
пети просто не сакат да останат сами и по таа причина брака ги задоволува.
наj  срекни се оние кои се очекували лjубов и се Jа добиле во бракот...и j а даваат своjата на истиот човек.
секогаш ке бидеме срекни доста е да сме добиле то што сме очекувале.

...a najubavo e koga site ovie raboti...ili barem pogolem del od niv....se sobrani na edno mesto...
...ubavo e koga znaesh shto da ocekuvash...go prifakash toa shto go imash... i se trudish da go nadminesh ona shto ne cini...
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,219 секунди.