IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Историја
  Активни теми Активни теми RSS - АНГЕЛИНА МАРКУС
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

АНГЕЛИНА МАРКУС

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 345
Автор
Порака Обратен редослед
bojan81 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 531
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bojan81 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Октомври.2007 во 11:04
Сите дела на ангели Ангелина се со огромног темелно познавање на историјата и со прекрасни благотворни мисли за Македонија. Убаво ќе биде да се стават нејзините дала на интернет, поздрав.
Кон врв
marco_antony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11062
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marco_antony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Октомври.2007 во 10:40


на оваа тема деновиве ќе дадам линк да може да се прочитаат книгите на Ангелина Маркус ...

                             PARADISE MACEDONIA
Кон врв
marco_antony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11062
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marco_antony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Октомври.2007 во 07:28


Ја отворам оваа тема со почит кон
работата на Ангелина Маркус
која има напишано повеќе книги за
древна Македонија ...

Вчера во Битола ...
во Завод и музеј - Битола ...
се одржа промоција на
опусот на книги за древна Македонија ...
од Ангелина Маркус ...

Почитуваната Ангелина Маркус е професор ...
а презимето го добила затоа што била мажена за русин ...
инаку по потекло е од Тополчани ...

пред да настапи Ангелина ...
имаше воведен збор ...
и се кажуваше за некој руски филм ...
каде повеќе стручњаци работеле на некои историски работи во русија ...

кога завршиле со работа ...
стручњаците не дале никаков резултат ...
затоа што ако го напишеле тоа ...
ќе треба се да се смени ...
години се пишувало нешто како е ...
и ако сега се смени ...
многу докторски дисертации ќе пропаднат ...

и затоа не ѓибај .... !!!

                             PARADISE MACEDONIA
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 345
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.