IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Семејство
  Активни теми Активни теми RSS - Неверство во брак
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Неверство во брак

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 7>
Автор
Порака
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Август.2007 во 19:16
Sto i da napravat ke se kajat
Кон врв
Julija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Julija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Август.2007 во 22:03
Просто немам зборови за будалата...

И како тој планира да ти се оддолжи еден ден? Стварно не ми е јасно    Или си мисли дека ако и ти направиш нешто такво како него, ќе те чека и ќе има разбирање... Просто не ја разбирам реченицата...

Многу ми е жал за детенцето... тоа секогаш ќе мисли на него и ќе го бара... Што и да му кажеш (вистината или која било лага) за него е небитно, тоа само знае дека татко му не е со него...

Кон врв
antonijo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 16.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 276
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај antonijo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Август.2007 во 23:15
ne veruvam vo zena sto se zali..masko ne ostava taka lesno. imalo nesto sto ne go kazuva, treba i drugata strana da kaze nesto
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Август.2007 во 23:19
Nema pricina za osuda. Premnogu luge ja delat istata sudbina za da se smeta za nesto nenormalno. Site se neverni, samo e prasanje na vreme koj koga ke se prepusti na nagonite. Sekoe negiranje na istoto e idealisticka budalastina, od majmuni poteknuvame
Кон врв
Julija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Julija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Август.2007 во 23:40
Originally posted by zbunet zbunet напиша:

Nema pricina za osuda. Premnogu luge ja delat istata sudbina za da se smeta za nesto nenormalno. Site se neverni, samo e prasanje na vreme koj koga ke se prepusti na nagonite. Sekoe negiranje na istoto e idealisticka budalastina, od majmuni poteknuvame


Па јас најверојатно сум идеалист... Според мене секој е верен се' додека не се докаже спротивното...

А будалата можел да има љубовница во Белград или каде беше веќе тоа и да си го има семејството, ако бил паметен и ако добро ја одиграл играта... Што да правиш, зе заљубил ко божем човекот...

Колку време му давате дека ќе и' се врати на жената?

Јас велам: три месеци...

Кон врв
antonijo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 16.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 276
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај antonijo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Август.2007 во 23:43
zbunet dobro kazano...ne osuduvam.. samo ne veruvam mnogu na takvi prikazni so rezerva sum IZVINI ne ja poznavam moze ti dobro ja znaes
Кон врв
Julija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Julija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Август.2007 во 23:54
Originally posted by antonijo antonijo напиша:

zbunet dobro kazano...ne osuduvam.. samo ne veruvam mnogu na takvi
prikazni so rezerva sum IZVINI ne ja poznavam moze ti dobro ja znaes


А зошто па да не веруваш? Многу често жените си го извлекуваат подебелиот крај... Или не се веќе доволно млади и убави, или биле преокупирани со децата и домашните проблеми, или со проблеми на работа и не знам си какви се' не изговори...
Кон врв
Miriam Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Април.2007
Локација: United States
Статус: Офлајн
Поени: 336
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Miriam Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Август.2007 во 02:13
Тамитами, убаво што се виделе децата со таткото - ама следниот пат не ги носи ти и не седи со нив. Остави ги, макар за 2 часа сами. Прво, за да не се малтретираш гледајќи го и да не ти се отвара раната од изневерата, второ за да имаш два саати за себе и да отидеш на кафе со пријателка или било што (уф сама со толку мали деца, ич не ти завидувам), и трето за да види дека не е лесно сам човек да се справи со 2 мали деца.

Не би го молела да се врати заради децата. Може и ќе се врати, може ќе ти биде полесно еден месец затоа што е пак со семејството, ама во долгорочна перспектива цел живот ќе знаеш дека не се вратил затоа што САКА да биде со ТЕБЕ, туку заради друга причина. Разбирам зошто реагираш така, човечки е човек да се обидува на секој начин, ама не вреди.

Инаку, звучиш малку пооптимистички, браво.

Малку поинакво мислење за страдањето на детето. Сигурно му недостига таткото, ама сигурно му е потешко заради тоа што чувствува дека тебе ти е тешко. Колку побрзо ти ќе се стегнеш и ќе му ја претставиш (на негов јазик) ситуацијата како не толку страшна, толку побрзо ќе престане да страда. Знам дека не е лесно, ама малку по малку.

А имаш ли поддршка од родители, пријатели...? Во вакви моменти е важно да имаш на кого да се пожалиш. А и форумот е добра опција.
Изменето од Miriam - 14.Август.2007 во 02:14
Try again. Fail again. Fail better.
Кон врв
Miriam Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Април.2007
Локација: United States
Статус: Офлајн
Поени: 336
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Miriam Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Август.2007 во 02:16
Originally posted by zbunet zbunet напиша:

Nema pricina za osuda. Premnogu luge ja delat istata sudbina za da se smeta za nesto nenormalno. Site se neverni, samo e prasanje na vreme koj koga ke se prepusti na nagonite. Sekoe negiranje na istoto e idealisticka budalastina, od majmuni poteknuvame


Збунет, така мислиш и за жена ти, сестра ти, мајка ти? Или само за мажите важи оправдувањето?


Try again. Fail again. Fail better.
Кон врв
ultra Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2616
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ultra Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Август.2007 во 07:26
Не сакав да пишувам на темава пошто немам утешни зборови за tamitami,
очигледно е дека човекот е добар татко...

Не знам дали е спремна tamitami да живее со човек кој не ја сакатага. Ја не би можела...
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Август.2007 во 17:21
Originally posted by Miriam Miriam напиша:

Originally posted by zbunet zbunet напиша:

Nema pricina za osuda. Premnogu luge ja delat istata sudbina za da se smeta za nesto nenormalno. Site se neverni, samo e prasanje na vreme koj koga ke se prepusti na nagonite. Sekoe negiranje na istoto e idealisticka budalastina, od majmuni poteknuvame


Збунет, така мислиш и за жена ти, сестра ти, мајка ти? Или само за мажите важи оправдувањето?

Mislam deka ne bev jasen za nekogo. Nema opravduvanje, nema osuda, toa e nesto sto se slucuva. Sto vredi da go kolnes dozdot, on seedno ke paga
Кон врв
Julija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Julija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Август.2007 во 22:03
Originally posted by zbunet zbunet напиша:


Originally posted by Miriam Miriam напиша:


Originally posted by zbunet zbunet напиша:

Nema pricina za osuda. Premnogu luge ja delat istata sudbina za da se smeta za nesto nenormalno. Site se neverni, samo e prasanje na vreme koj koga ke se prepusti na nagonite. Sekoe negiranje na istoto e idealisticka budalastina, od majmuni poteknuvame
Збунет, така мислиш и за жена ти, сестра ти, мајка ти? Или само за мажите важи оправдувањето?
Mislam deka ne bev jasen za nekogo. Nema opravduvanje, nema osuda, toa e nesto sto se slucuva. Sto vredi da go kolnes dozdot, on seedno ke paga


Блазе си ти што си си толку ладнокрвен...

Кон врв
napoleon Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Октомври.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 169
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај napoleon Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Август.2007 во 23:04
ГОВЕДО. Драга госпоѓо по сето ова што го прочитав едноставно сум згрозен. Начекал па си игра со тебе како што сака. Премногу му попушташ, барај од него и тој како родител да ги земе децата на по една недела кај тебе па кај него. Каква е таа свња неодговорна, ги створил децата па сега пу,пу неважи сакам да размислам, сакам да бидам беќар. Не му попуштај затоа што цел живот ќе си игра со тебе, едноставно покажи и ти заби, тој не те заслужува тебе. Ретки се жени со толкава љубов према мажот. Не се предавај ќе дојде ден кога и тебе среќата ќе ти се насмее.
NEMA POTPIS
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Август.2007 во 23:11
Kako mali ni raskazuvaat prikaski i bajki pred spienje, a nie kako prv kontakt so svetot veruvame vo niv t.e. vo pravilatata koj e dobriot , a koj losiot. Dedo Mraz ke ni donese darovi dokolku sme dobri, a Baba Roga ke ne odnese dokolku sme losi. I preku mali lagi sme veke spremni vojnicinja na verbata za da poveruvame na pogolemite lagi, kako rasteme : - Pravda, Mir, Komunizam, Demokratija, Religija, Ljubov.
Uviduvame deka nisto ne funcionira kako ni e prethodno kazano kako i deka  seuste uporno ne ubeduvaat, da ne ja izgubime nadezta, a u stvari nema niedna zdrava pricina da prodolzime da veruvame vo dosegasnata fantazija bez pokritie .
Nikoj za sebe ne misli deka e los, sto znaci postoi i druga verzija na prikaznata sto znaci dobroto i losoto se ponistuvaat
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 7>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,109 секунди.