IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Општо > Разно
  Активни теми Активни теми RSS - ЗБУНЕТОВА ТЕМА
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ЗБУНЕТОВА ТЕМА

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567 137>
Автор
Порака
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Август.2007 во 19:33
                  Тема: Само еден стих
 
Te sakam timbo smotana
iako si glupa.
Iako ozbilni muda prodavas,
iako da svatis ne mozes,
deka samo dunda supliva ke ostanes.
Znam deka perverzen sum mnogu
stom te toleriram, stom te gostam
so prisastvo moe.
Mislis, takvi kako mene
nepotrebni nikomu se,
no tvoja vina ne e,
sto vekot go imas zgreseno,
koga tate tvoj pijan
istreseno se ima.
Ja sekogas za tebe milost ke imam
oti da zaboravam nema,
za inteligencija kopceto da go namalam,
za da mozam da te razberam
da te zabelezam da mozam.
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Август.2007 во 19:43
Originally posted by nedopirliv nedopirliv напиша:

Za a mali i golemi nesta,a losi i dobri dela,a ubavi i ne tolku ubavi raboti,koga nekoj saka da kaze,koga nekoj saka da spodeli del od ovaa vecnost samo mal mig od svojot zivot,a sebe,za drugite za ljubovta.......




Sakam da kazam deka dobiv virtuelno ceskanje po jajcata, a se naluti oti i prdnav u momentot koga sakase da lizne od niv
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Август.2007 во 19:48
    
Originally posted by maja maja напиша:

...bash sega vo glava.Napishete sto vi e na pamet.



Mene okolu dolnata glava mi se vrtat muvi, znaci vreme e da se zamijam
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Август.2007 во 19:57
  Тема: Како се чувствувате денес среќни/тажни


Kako covek, taka da ne mozam da se prisposobam na dnevnite slucuvanja

Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Август.2007 во 01:20
lelele,..."orli nose",...голема%20насмевка
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Август.2007 во 23:28
Da si legnam e vreme
oti i maliot pocna da dreme,
zosto potrosi seme
na taa sto sakase da go zeme
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Август.2007 во 22:48
Na povidok e FMRO !
Forumsko Makedonska Revolucionerna Organizacija !
Zaradi potrebata od borba protiv tiranite i dupeuvlakacki dudlaci koi go valkaat obrazot na forumov !
Koj se prijavi ovde ke se zadolzi so satarce za seckanje jajca ili jajnici !
Ako ne tuka kade ?! Ako ne sega koga ?!
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Август.2007 во 23:43
Na televizor nekoi pukaat, namrstenite se losite, a tie so ovceski pogled se dobrite, ama brzi se mnogu. Banderas istepa se zivo, a fuksite so pistoli crknuvaat oti se pletkaat nadvor od ebavalnite i kujnite...mnogu mrtvi...zosto?...
Bljuvotini prepotopski ni sere Holliwood i baska sakame da gi imitirame fraerite i uste da izgledame kako niv.
Prevodot veke ne go ni citame, edno isto pljampaat : -  I'll kill you ! Son of a bitch !
Nosime temni cvikeri i namrsteno setame k'o cel den da sme se karale, oti takvi se na filmovite. Setame so partnerot i se praime kul, demek mozeme da najdeme poarno koga ke posakame. Ako ne sme takvi ke bideme otkaceni oti ne sme spored filmovite.
Kakvi seljacista !
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Август.2007 во 18:34
  Na filmovite glavnite junaci sekogas se izvlekuvaat od se i sekakvi situacii. Ke upadnat u sred nasilie, vo siromastvo i sekogas iznaogaat nacini rabotite da gi doteraat vo najdobar red, a baska se i skromni. Gledajki gi mi go razvivaat luzerskiot kompleks, a ja se osekam retardiran zosto na nieden problem na koj sum naisol ne sum iznajdol rasenie, samo sum go smenil agolot na gledanjeto na rabotite. Vdzasen od cudovisnosta na zivotot, zapletkan vo neuroticni pajazini i samoobvinuvanja zosto se sto ni se slucuva e edinstveno nasa vina so koja nemaat vrska cudovistata vo covecka koza koi vladeat so nasite sudbini za koi grakavme na mitinzi. Gledam samo masovna histerija koja se obiduvam da ne me zafati ne sakajki da sogledam deka i fimovite imaat svoja skriena poraka, deka ne ubeduvaat da go storime nevozmoznoto, a toa e da kreneme glas ne plasejki se dali ke bideme povredeni naednas namesto kako dosega na rati.
Deka treba da se ubivaat site sto ni go zagorcija zivotot bi bila nesoodvetna teorija i vodelo vo anarhija koja lovcite bi gi pretvorilo vo loveni i bi narusilo segasnite svakanja na svetot.
I u stvari koga kriminalcite se slavat kako heroi so mnogu inteligencija a cesnite kako retardirani koi sluzat bidat plackani i siluvani.
Znaci porakata e bidi kriminalec, bidi kool.
U stvari nesto nije mi d'n stom lupam vakvi ovakvuvanja . . .
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Август.2007 во 20:54
LP : - Se interesira kako sum, me pozdravuva. Zesko e, a klimata me udara po glava. Si vikam : - Opaa, fan. Se gledam vo ogledalo, zamizuvam oti blestam : - So fraer si bil. Si vikam ja.
Mi deli komplimenti... osa me ukasa... pcuev. Si vikam...rgav znak... dur go vadev osiloto od prstot. Vadam zamznata kesicka od boranija... me supci...go stavam na otokot dodeka se zadovoluvam gmecejki ja polumrtvata osa so markerot za belezenje cedinja, ona krcka li krcka. Me pece kako zarce od cigara...se obiduvam da zaboravam tropajki na tastaturata so leva raka...ne ide.
 -" Me igras kako bebe zvecka, nali ?" Kako da se obrakam na visa sila.
 - "Paranoicen si, zal mi e sto si takov".
 - " Ama mene osata me... padna internetot ... opcuv...
Si legnav, cuvtsvuvajki go duenjto na prstot...kako polneta piperka. Zaspav sonuvajki kako me brka kju kluks klan so fakeli vo nokta, a ja isplasen crnec koj trca niz barata so trski, komu u meguvreme se lepat krlezi i pijavici po nozete...
Кон врв
ZeZnAtA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Power

Регистриран: 26.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 19172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZeZnAtA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Август.2007 во 21:27
cuk,cuk...hmm....cuk,cuk........domakineeee!
izgleda zaminal na godisen umor na odmor deнамигнување
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Август.2007 во 22:40
 - Oooo, koj mi ide ! Slusaj vaka, na izlaganje me fati, zemi posluzi se kaj sankot ima i frizider, raskomoti se eve ti kluc i ne otvaraj na nepoznati i na meraklii sto gi znaeme. Navadi gi cvekinjata, nahrani go macorot, ako sakas donesi ja i tvojata macka za da si igraat i ja za nekolku dena ke se vratam.
 I bez zurki...do kasno.
- мафтање
Кон врв
cigare-migare taktika Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 245
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај cigare-migare taktika Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Август.2007 во 09:59
абе а јас можам во кукичкава да дојдам... јас се вратив од одмор...
Кон врв
ZeZnAtA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Power

Регистриран: 26.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 19172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZeZnAtA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Август.2007 во 10:31
blagodaram na dover ba t a.....kako vetar pomina..samo negoviot parfam ostana vo vozduhot.......kade li volku brza!?
....hmmm......zbunet kako da znaese deka mi treba mesto kade sto bi mozela na kratko da izlezam od sekojdnevieto.....me razveseli pomislata deka denes e petok i mozebi mi predstoi interesen vikend.vo friziderot imase leden-caj od limon,super bas toa mi trebase,ja napolniv casata i otidov do foteljata vo koja ubavo se smestiv.razmisluvav za izminatite turboletni denovi,za rabotite koi uspesno sum gi zavrsila i za rabotite koi doprva treba......zadlabocena vo svoite misli potonav vo son.......vo son kade gi gledav ljubopitnite oci na mojot sakan koi samo me gledaa i go posmatraa seto moe dvizenje i postapki(koi bea kako na vljubena tinejdzerka koja saka...)se razbudiv,protegajki se na udobnata foteljata gi otvoriv ocite i mi tekna na zborovite na zbunet "custvuvaj se kako da si doma".go doispiv cajot i otidov vo kupatiloto,proburickav vo fiokite i najdov ne otvorena cetkicka......se istusirav i izlegov so peskirot na sebe.varejki go kafeto izedov edna banana i si pustiv tivka muzika...stanot na zbunet bese nesekojdnevno interesen,pocnuvajki od slikite na zidot koi site imaa nepovrzana tema,sekoja slika govorese za samata sebe i site bea nakrivo zakaceni i toa site pod ist agol.vaznata so cveke stoese na krajot od masata a na sredinata interesen dekor od carsavot(zguzvano namesten vo forma na cvet)..............zazvoni telefonot,neznaev dali da se javam no pak se setiva na zborovite"custvuvaj se kako doma"ja krenav slusalkata i od tamu me prasaa vo kolku pocnuva zabavata za da dojde nivniot tim da go donese pijalokot i hranata.vo 21:00 im kazav,no vie bidete ovde vo 20:00..............hmmm.........a zosto da ne?...
 
POKANA:
 
"POVELETE DOJDETE VO KUKATA NA ZBUNET SITE VIE KOI SAKATE DOBRA ZABAVA!"
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567 137>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.