Испечати | Затвори го прозорот

ЗБУНЕТОВА ТЕМА

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Општо
Име на форумот: Разно
Опис на форумот: Немате соодветен подфорум? Бујрум овде на муабет...
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=8571
Датум на принтање: 05.Мај.2024 во 20:47
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: ЗБУНЕТОВА ТЕМА
Постирано од: str8up
Наслов: ЗБУНЕТОВА ТЕМА
Датум на внесување: 25.Јули.2007 во 02:04
eve edna tema za zbunet, negovo KATCE, negov DOM, za da ne skita po sokaci ida ne zaglavuva vo kjorsokaci....
rok na traenje....dur ne se vratat bos muabetiteWinkClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClap



-------------
igram ruski rulet od k*rtasak!
Peni Saktivniot



Коментари:
Постирано од: brza
Датум на внесување: 25.Јули.2007 во 02:13
da,...neka sere tuka,.a,ne nasekade,...hahaha
se shalam ,..struja e on,..


-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: str8up
Датум на внесување: 25.Јули.2007 во 02:15
shteta, ne e tuka, ama utre ke mu trgne denot, osekjam

-------------
igram ruski rulet od k*rtasak!
Peni Saktivniot


Постирано од: v-sara
Датум на внесување: 25.Јули.2007 во 02:18
Originally posted by str8up str8up напиша:

shteta, ne e tuka, ama utre ke mu trgne denot, osekjam

HMMMMMMMM DA?
DENOT PO UTROTO SE POZNAVA........LOL


Постирано од: str8up
Датум на внесување: 25.Јули.2007 во 02:32
samo da ne go prespie utroto, pa cel den da bide pospan

-------------
igram ruski rulet od k*rtasak!
Peni Saktivniot


Постирано од: str8up
Датум на внесување: 25.Јули.2007 во 02:35
CAO OD MENE...SE CITAME UTRE!

-------------
igram ruski rulet od k*rtasak!
Peni Saktivniot


Постирано од: Trilili
Датум на внесување: 25.Јули.2007 во 07:36
a nigde go nemaLOLLOLLOLLOL

-------------
LEFT SIDE OUT SIDE RIGHT SIDE HE SHOOT HE SCOREEEEEES!!!


Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 25.Јули.2007 во 11:40
Aha ! Sea uste klima da stavam i ke ja kompletiram kukickata, a posle otkako ke stavam parket i raznorazni trakatanci ke si baram domakinka za ozbilno - najveke vtor da i bidam, noramlno so ceiz od gobleni i pleteni stolnjaci. member_profile.asp?PF=10008&FID=39 - str8up ke ja ima cesta da bide crnogorski dever,  member_profile.asp?PF=3597&FID=39 - brza kumot, member_profile.asp?PF=11275&FID=39 - Trilili starosvat, tralala ke ni prai atmosvera so gitarata, nindza ke bide odgovoren za obezbeduvanje. Uz sekoj tanjir ke ima po edna travka za pusenje, a drugite da ne gi onadat svakite za vreme na svadbata i so pokloni vo pliko ke ve molam !
Pa posle dvorot, pa, pa , pa, k'o ge go storam so bazen so visoka ograda za da moze da se nudirame. Pa edna Doga golema k'o magare i dve poni koncinja i eden peder za sekoj slucaj, so znaes moze da se najde.
E pa falaa !




Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 25.Јули.2007 во 11:46
lejjjjjjjjjj..................AngryDead

-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: str8up
Датум на внесување: 25.Јули.2007 во 11:46
ajde sega, seci ja crvenata lenta so nozicki....i pocni

-------------
igram ruski rulet od k*rtasak!
Peni Saktivniot


Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 25.Јули.2007 во 13:47
Tamtararaaam ! Sec ! ( lenta - krc !)  - Eeeee ! Pufff ! ( sampanjsko i pena prska okolu po prisatnite ,Crnorizec Hrabar ja drzi flasata, ama kako gledam po malce i namerno prska po cickite i gazovite na zenskite, ama site se iznasmeavme i ja ukutavme ednata sto sakase burno da protestira, oti demek slucajno bilo). Vinoto se sipa i site se cuknavme : - Aj na zdravje i so sreka i naskoro domakinka da ni dovedes ! Ja : - Fala, fala poubava da si onadite ! Brza : - Ej, sto imam sestri dve, koja od koja poarna. Ja se kezam kao zelen, a brza : - A be ako sakas i dvete, nemaj gajle, ke te pomagam so pari i zivci. Kavijar u dusnik mi vleze, kaslam, pocnaa eden po eden po grb da me mavaat, koga gleam se poise i poise idat nakaj mene kao da me pomognat, koj so tupanica, koj so daska, tava, cekan, brusalica, hilta itn. Se stvori guzva okolu mene, ama uspeav lazejki da izlezam od guzvata i koga se svrtev oni i ponataka mavaa po nekogo, mislejki deka sum jas, so nasmevki na licata i zloben sjaj vo ocite. Slusam buci nesto koga ono blueplayer vozi bager i ide kon guzvata svirejki so sirenata. Nastrana zastanal Anakin i veli : - Mudrosta vo zivotot e sekogas da imas maramce koga ti tece nosot inace Apokalipsaa i ke plivas nizvodno plav kako pretepano gomno ! I posle se svrti kon gresnite ceda sto veke uspeeja da se opijat : - Pogled . . . on zad  . .ebe . . .
Potoa se sobravme kao nisto da ne bilo, osven  po nekoj krug pod miski od napor i priguseno stenkanje u pozadina od posledicite, mislam deka Adzija bese toj sklupcaniot so nekolku tugi metalni tela vo grbot. Pocnavme priguseno da razgovarame, ama posle moravme da si vikame na uvo oti Tralala so vitkanicata u usta sto mu curese pod nos pocna da vlece poglasni noti so gitarata. Mona zapea  . . .


Постирано од: str8up
Датум на внесување: 25.Јули.2007 во 13:59
koga dojde red za tropanje gluposti, zbunet pocna romancinja da pisuvaLOLLOLLOL



-------------
igram ruski rulet od k*rtasak!
Peni Saktivniot


Постирано од: male4ka
Датум на внесување: 25.Јули.2007 во 14:25
taka treba inspiracija mu dojde seaLOLLOLLOLLOL

-------------
Love Is Not Measured By How You Feel,But How The Other Person Feels...


Постирано од: LEGENDA
Датум на внесување: 25.Јули.2007 во 14:27
Насмевка

-------------
www.hjspain.com


Постирано од: brza
Датум на внесување: 25.Јули.2007 во 21:09
hhhmmmm,...seushte chist vozduhot ,...tuka,...

-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 25.Јули.2007 во 22:37
zbunet nemoj stvarno da zemam bagerot....a ti slucajno da ne gledas? vidovit da ne si??? pa imam bager stvarno be coek....ako ti dojdam jas so nego bidi siguren deka nema da te promasam....LOLLOLLOLLOLLOLLOL

-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: brza
Датум на внесување: 26.Јули.2007 во 01:17
kakov be ,bager?!,...ConfusedConfusedConfused

-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: str8up
Датум на внесување: 26.Јули.2007 во 02:48
zbunet vikna: AngryKOJ PRDNA U MOJOT DOMCensored???????
brza: Embarrassedne sum jasEmbarrassed
str8_up:hhhmmmm,...seushte chist vozduhot ,...tuka,...



-------------
igram ruski rulet od k*rtasak!
Peni Saktivniot


Постирано од: str8up
Датум на внесување: 26.Јули.2007 во 02:49
dali zbunet cadi rodeo light tvrdo pakovanje?
odnapred blagodaram.


-------------
igram ruski rulet od k*rtasak!
Peni Saktivniot


Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 26.Јули.2007 во 08:04
 - Tato, tato, svarno nemalo poloso od toa da si indiec i da ne ti se diga ?
 - Koj ti gi zborel tie gluposti !
 - Edni cickovci na televizija sto mnogu se smeeja .
 - Da ne gledas veke takvi gluposti !
 - Ama tato, svarno li ?
 - Hmm, da .
 - A, zosto ?
 - Oti oni go izmislile seksot .
 - A, zosto ?
 - Oti ne bile umni .
 - A, zosto ?
 - Oti nemale popametna rabota .
 - A, zosto ?
 - Oti ke te tepam, ako ne prestanes da dosagas !
 - A, zosto ?
 - E, sea ke ti e*am mameto ! . . .
 
   Vistinita slucka by vcera


Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 26.Јули.2007 во 09:04
Pominuvaat mlad bracen par. Pred prodavnica cetrieset godisen pijanica so umasteni krugovi po maicata i so pogled koj-znae-kade.
 - Se setate so zenata ?
 - Eve, malku da prosetame.
 Kao mu sepka, ama site slusnavme :
 - Dobri gazovi ik !...ima, dobra e za dupenje. Uste i pokazuva so racete napred- nazad.
 - Abe ne jadi gomna, da ne ti ja nacukam flasata u g'z !
 - Abe sto k*r ik !...se zaebavam, papucar eden i da ne ne ik !...e dobra za dupenje !
 Maica se kine, staklo se krsi, tup udar kako koga glava udira vo izlog, ama srekna okolnost sto e debelo stakloto.
 - Ke vidis...ik !...k...oj sum...jas, ke...ik !...te najdam !
 - Ma goni se picku mater, pijanduro edna !
 - Iiiiii, na ik !...mene ? Ke...ik !...vidis ti !
 - Abe pusti go, budala ! - vika ona i go vlece za raka svojot zabreftan soprug
 - A ne, ik!...gospogo ja ik ! ne rekov deka ste ik!... k*rva, ama on ke ik!... vidi !
Parot besno zamina  bez izgledi  prijatno da im pomine ostatokot od denot.
 - Oni mene ik!... koga ja sum bil fraer, u peleni ik!...bile, blu, atl...gomna...asll! kae...govgaera....
Nabrgu se slusna glasno hrcenje od pred vlezot.
Izlaga sefot : - Ebem ti ja ovakvi, zaspal pred vlezot, od kade sega musterii ke proagaat ?!
Ponekoi musterii i go preripuvaa, ama poveketo bea zbuneti i stoea kako mladi nevesti pred vratata.
Sefot : - Ej, decki ! Aj ako sakate da go odvleckame do negde !
A ja u sebe : - Kade sve mene me naogaat, kolku koli imam izbutkano, babi preku ulica preneseno, izgleda magnet sum, nema sto.
Tolku smrdlivo nesto nemam dopreno, pa uste i vleceno, mislam mrtovec od mesec dena vaka ne smrdi, baska nesto mumla i nakaj tebe pokazuva.
Ja na sefot : - Ako ima glasanje za eutanazija, potseti me obavezno da glasam.
 - A ?
 - Nisto, nisto. Ovoj ne ni znae sto e eutanazija, a mnogu dobra rabota e .
 Vistinita slucka by vcera




Постирано од: cigare-migare taktika
Датум на внесување: 26.Јули.2007 во 09:50
eve edna vistinita od mene od snoshti....: Najdov edni tipoj , ne znam koj bea, ....aj mi viket ke igrame hant...na skopski brigj.....
Jas s's botilka pivo u raka, pred to imav vterano edno migare so gane shiptarski ubo, prav kec ohridski, k*r nadrven ko rachka od skepar i bez ebana misla vo tikvava sednav....
Ama me imashe spopadnato k*rodrvka sho.... go gledam edna sekira do mene i taja od skopje so cicishta ko topki za fudbal.... ama pak gs mal imashe....
Ubo, igrame igrame igrame .... mi se sk*rchi veke samo gubev zs samo vo cicishtata i se pulev ko po nekoe vreme ja gledam budalava pochna da gi lizit dosta sumljivo buzite.... aj majkata si vikam ... ama furam so kartive... po nekoe vreme me gazit matoricava od pod masa (zs  na visoka masa igravme) , me iscapa , me napraj lom.... AAAAA si vikam kuchkana mast sho jajt i stap ke jajt i prodolzvam da igram.... seljanive koj ke izgubel go teraa da ispiet cela kamenica od 2 litri( fala Bogu sho ne sednav so ohrigjani kaj sho se igrat na brojche 1 ili 2 denari) ... i me dokmenosaa, a fukarava demek da mi pomozela vo pivovo... i edno vreme se pikna ovaja vo apartmanov , ko posle me prashvit :Dali sakash peer chips???
Si vikam vnatre da vlegvam za eden chips.... iako bev mnogu pijan, vlegov i znaev sho sakat... ne sum do tolku , a i taa znaeshe deka znam,,,, ama ne znaeshe kako ke go izvedam.... pa ja fativ za to kosishteto , ja padnav na kolejnci i so prviot zamav i go zabiv do v krajnici...
ovaja se zakashlja, ama i vikam nemat seka izdaja i predaje...
matesh, mateshe , zede se slekvit...Bidi umna i vikam.... nemozam sega...
Od ko ja najadov kaladont (ostaj drugo goltashe, ne pljukashe , se vrativme na hantot... ovie skopjanive so neja ja pulet ko majmuni ovaja...se ponashat ko nisho da ne bilo...jas sega mlitav.... dobrovolno prifativ ushe eden "poraz" i demonstrativno krenav ushe 1 litro pivo.....
Begam kon 2 i mi vikat sukarava, dojdi utre poker ke igrame ... A jas si vikam vo umov more utre uzichko kolo ke ti igram vo pichkata, a kazachok vo gzot..... i taka si ojddov oblazen.....
A denes e utre.... Pa kako ke pominit ke vi kazam zadutre ...


-------------
Крв, сузе и зној то је Балкан мој...
-жалосна е околност счиме привлачим позорност, ал ова морате чути сместа па ми нису битна средства


Постирано од: DJAKONDO
Датум на внесување: 26.Јули.2007 во 09:59
dobra prikazna (storija)
 


-------------
Изјавувам дека ги прочитав условите за користење на форумот и со истите се согласувам и ги прифаќам
s.r. Dzaki



Постирано од: cigare-migare taktika
Датум на внесување: 26.Јули.2007 во 10:11
dobra i vistinita Big%20smile

-------------
Крв, сузе и зној то је Балкан мој...
-жалосна е околност счиме привлачим позорност, ал ова морате чути сместа па ми нису битна средства


Постирано од: DJAKONDO
Датум на внесување: 26.Јули.2007 во 10:13
ama da ne ja kazese, isto kako da ne ja doziveese, neli LOL

-------------
Изјавувам дека ги прочитав условите за користење на форумот и со истите се согласувам и ги прифаќам
s.r. Dzaki



Постирано од: cigare-migare taktika
Датум на внесување: 26.Јули.2007 во 10:17
LOLLOLLOLLOL   m mmm sho si ti eden lisec....
Ne... ne sum takov., samo sakam da mu pomozam i zbogatam temava za zabegan, zs mislam deka e eden od najintelegentnive ovde i uzivam da go chitam.... 
Dobro e ko ke znajsh za intimata na nepoznat, si prajsh i film za nego i ja personificirash sluchkata..... ne sum falbagjija... ako se vi kazam ke mislite deka lazam....Embarrassed


-------------
Крв, сузе и зној то је Балкан мој...
-жалосна е околност счиме привлачим позорност, ал ова морате чути сместа па ми нису битна средства


Постирано од: DJAKONDO
Датум на внесување: 26.Јули.2007 во 14:27

samo ednas



-------------
Изјавувам дека ги прочитав условите за користење на форумот и со истите се согласувам и ги прифаќам
s.r. Dzaki



Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 27.Јули.2007 во 08:23
 - Kukicka, kukicka si imam jas, tralalala, si ja cistam i metam trala...la ?!
 - Koja si ti ?!
 - ja sum malecka, smrc...tamu na forumskata ulica...smrc ima losi cickovci sto bezveza zborat i tetki sto bezobrazno zboruvaat i smrc... ja ovde se sokriv.
 - Taka se salat oni, se smeat
 - Aaaa, kako ne !
 - Ajde gitla doma, ke te baraat i posle tvoite ke placat !
 - Ama cicko, cicko, moze li ednas da se izbanjam u tvojot bazen, pa ke si odam ?
 - Hmm, ajde odi . . . i nemoj da mocas u bazenot.
 - Sto...e..vrtam...! Pljaaas !
 Obvrski cekaat :
 - Tuku, aj da si idam u vc, pa da ja uklucam masinata .
 Otvor vrata, krrc i dve zadisani tela vo nedomakinski situacii so ugasnato svetlo. Odma znaev koj e :
 - Crnorizec ! Do koga ke se raspravam so tebe, site veke odamna si zaminaa !
 - Abe ne sum ja kriv zimi tebe, koga na vratata si stavil slikicka za masko i za zensko... i nie zaedno vlegovme...pa kolku e saat ?...lele ama  sme zaterale ! i si se smeskaat.
 - Mnogu domakinski, pofali se
Da gi cekam ne mozev i otidov do dupkata vo ogradata koja kleda kon komsiskiot dvor za da mocam.
 - Kaj odite svetov, sve toa nekultura . . .oooh !  . . .


Постирано од: Тетка Муфиде
Датум на внесување: 27.Јули.2007 во 09:01
e taka,,, e taka... ama more brat ti ne znajsh sho mi napraj....
Od ko me izbrka od WC-to jas se iznervirav a ova mojava se navredi i zedovme da begame... begame... begame//// i go gledame ovaj zabegan...  toj da mi ti letat zmej na sred pchenki i mi vikat , ajde dojdi...
Jas pak so ovaa begam podraka, za pobgu da zaminit stravov...
i od ko ja pushtiv... taja ojde da se zamijet dolu, zs ja imav napraeno lom kaj zbunet na mashinata za perenje... se vtera taja vo eden potok ili kako da kazam vir... a jas gladen ja gledam....
Kanibalizmot prorabotvit... ama jas pak si vikam abe , ne , nemat sega da ja ubivam a pre pola sat jja ebev,,, aj batali i najdov edni pechurchishta/..//
Se natreskav od niv,,,, Jadam , jada, i po nekoe vreme mi se sopi voda.... odam nakaj virov se navedvam da se napiajm... i FFFFUUUUUPPPP anakonda koja gorit zamina nakaj neboto , a izleze od voda.... aaaaaajjjjj  vikam , begaj da begame.....i trcham na nazat i i vikam : amori ela ... imat zmishche.......eejjjjj taja sejt i race mi rashirila... a neboto se napraj purpurno, ko sho i beshe pizdata , prviot pat ko ja ebev....
Ova oftikava , ne begat od zmishchevo( mozda zs zamina to vo neboto) tuku se rashirila i me chekat... Jas odam i dur se gledat i go stavam....
A taa nezno mi shepoti: da se ljubam ne znam stavi go vednash... I vlegva, vlegvam... i vlegov cel...... i se najdov na ostrov okruzen so ezero ... vlegov i se izbajnav.... a koga izlegov ,,,, ke vi kazam utre,......
 
PS od ko ja onakvev taa so hantot, se reinkarnirav vo nejze i sega od CrnorizecHrabar , se naprajv Tetka Mufide,,,, i toa zgodna tetka sumBig%20smile


-------------
Крв, сузе и зној - то је Балкан мој


Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 27.Јули.2007 во 20:05
      Kodot na dzedaite
 
  Nema emocii, ima mir.
  Nema neznaenje, ima soznanie.
  Nema strast, ima spokojstvo.
  Nema haos, ima harmonija.
  Nema smrt, ima sila.
    
     Kodot na Sit
 
  Mirot e laga, postoi samo strast.
  Preku strasta, steknuvam jacina.
  Preku jacina, steknuvam mok.
  Preku mokta, ke izvojuvam pobeda.
  Preku pobedata, moite lanci ke padnat.
  Silata ke me oslobodi.

 Mi bidna interesno, moze ke se odlucam za eden od kodovive, pa ke se prosvetlam. Samo prviot kod e na dobrite, a vtoriot na zlobnite i epten losite.
 



Постирано од: cigare-migare taktika
Датум на внесување: 30.Јули.2007 во 09:28
kolku da ja vidit zbunetiov temava....ѓавол

-------------
Крв, сузе и зној то је Балкан мој...
-жалосна е околност счиме привлачим позорност, ал ова морате чути сместа па ми нису битна средства


Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 30.Јули.2007 во 22:06
Serev. Uzivav vo ispustanjeto na nesvarenite i nepotrebni materii koga ono vo grmuskata pred mene,suskanje, izgrev na ubavo lice, dolgi trepavici, kosa sto se preliva vo spektarot na site mozni boi, cucnato. Ne me zabeleza.
 - Mmmmh...trrrt...ooh, oh ! ...o...h...  Me iznenadi, zosto tie zvuci izlegoa od nea so nekoj poseben sarm i milozliv zvuk sto ne mozese da se sretne nikade. Duri i brckata na celoto sto se pojavi od napor i stisnatite usni zaedno so zabrzanoto disenje deluvaa prekrasno koe mi gi zagolica usite i od koe se naeziv. Gi otvori ocite... kako da go vidov neboto zaedno so site zvezdi i galaksii sto postojat...zatreperiv...za moment izgubiv ramnoteza i so peticata malku nagaziv na moite pocetni isvrleni materii...sljack ! Zvukot odekna tolku glasno da i pticite zamolknaa.
 - O ... ! Me zabeleza, senka i moment na kolebanje pomina niz nejzinite oci, no istovremeno go pocuvstuvavme prisastvoto na Amor i udarot od negovite streli. Nasmevka se pojavi na nasite lica, ne simnuvavme pogled eden od drug i prodolzivme so serenjeto. Gomcata od nejzinoto prekrasno gaze izleguvaa kako biseri vo stilot na ljubovna melodija, a so moite gomna go stvarav taktot... pticite ni se pridruzija i postanavme orkestar.
Na krajot, kako da se poznavavme cel zivot, ona so nejzinite mirizlivi maramcinja mi go izbrisa gazot, a ja so delovi od " Spic "na koj na ednoto parce zabeleziv " ..lez...o...Evropska Unia ", a nejze ne i smetase ni najmalku dodeka go pupese nejzinoto slatko gaze koe mi idese da go zagrizam kako jabolko.
Se fativme za racete i  izlegovme pred svetot . . .



Постирано од: BiG_kIsS
Датум на внесување: 31.Јули.2007 во 16:50
Даааа голема%20насмевка

-------------
Never be afraid to Dream... Live... Love and Laugh. Be afraid not to!!!


Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 02.Август.2007 во 10:40
Ovde mozete da gi napisete vasite tel. broevi za da mozeme da vi manijacime


Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 02.Август.2007 во 10:59
Dali deneska serevte ?


Постирано од: la fille
Датум на внесување: 02.Август.2007 во 13:12
Zbunet, navistina i se vosh*tuvam na tvojata genijalnostаплауз


на%20телефон


-------------
Sarcasm is just part of my irresistible charm ;)


Постирано од: str8up
Датум на внесување: 02.Август.2007 во 13:13
070 / 644 - 918


-------------
igram ruski rulet od k*rtasak!
Peni Saktivniot


Постирано од: str8up
Датум на внесување: 02.Август.2007 во 13:16
Originally posted by str8up str8up напиша:

070 / 644 - 918

ama neznam koj ke vi se javiгазење%20од%20смеење
ako slucajno e na nekoj od forumov, neka ne me tepaголема%20насмевка


-------------
igram ruski rulet od k*rtasak!
Peni Saktivniot


Постирано од: la fille
Датум на внесување: 02.Август.2007 во 13:17
газење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењеcuvstvuvam jas deka nekoj cel den ke te pcueзадоволство

-------------
Sarcasm is just part of my irresistible charm ;)


Постирано од: str8up
Датум на внесување: 02.Август.2007 во 13:19
Originally posted by la fille la fille напиша:

газење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењеcuvstvuvam jas deka nekoj cel den ke te pcueзадоволство

ne be, go tropnav brojov sto prestanav da go koristam pred 5 god...ako povtorno postoiсреќаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка


-------------
igram ruski rulet od k*rtasak!
Peni Saktivniot


Постирано од: sara333
Датум на внесување: 02.Август.2007 во 13:22
Originally posted by zbunet zbunet напиша:

Ovde mozete da gi napisete vasite tel. broevi za da mozeme da vi manijacime
 
 
a, kako za pocetok da go napisese ti tvojot broj,pa i nie da manijacime смеење


Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 02.Август.2007 во 16:30
 siromastijata i nepismenosta ?
 Ja mislam da, so fizicka likvidacija .


Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 02.Август.2007 во 16:53
Dali ako nekoj kako mlad bil rasipano dzubre, kako star treba da mu se pomogne da prejde ulica ili da se butne pod avtobus ?


Постирано од: nemo84
Датум на внесување: 02.Август.2007 во 17:41
Збунет и двете може да се искоренат и со многу похумани и попаметни методи. Не се луѓето виновни што државата на која и плаќаат даноци не им обезбедува услови за соодветно образование и работа.
Воопшто не ми се допаѓа твојов сталинистичко-хитлерски метод на размислување барем не на конкретната целна група.

Со физичка ликвидација би можел да се искорени кичот ( на нашки кажано сељандурината) како што се цеца и нејзините компањони. Цела србија како држава, сите што слушаат турбофолк и што не си ја сакаат таковинта своја.


-------------


Постирано од: zabegan
Датум на внесување: 02.Август.2007 во 18:02
Vaka sekoj den ke pisuvame crtki za serenjeголема%20насмевка


-------------
размисли пред да напишеш глупост


Постирано од: Trilili
Датум на внесување: 02.Август.2007 во 18:32
i toa kako, samo da ti kazam sto vcera izedov, a drugoto sto denes sedeme cel den do skaravaголема%20насмевкаплазење

-------------
LEFT SIDE OUT SIDE RIGHT SIDE HE SHOOT HE SCOREEEEEES!!!


Постирано од: Trilili
Датум на внесување: 02.Август.2007 во 18:33
so fizicko obrazovanieгазење%20од%20смеење

-------------
LEFT SIDE OUT SIDE RIGHT SIDE HE SHOOT HE SCOREEEEEES!!!


Постирано од: Trilili
Датум на внесување: 02.Август.2007 во 18:34
posto sum kulturen decko, uz pomaganje ne zboruvam za istorija!намигнување

-------------
LEFT SIDE OUT SIDE RIGHT SIDE HE SHOOT HE SCOREEEEEES!!!


Постирано од: Maro
Датум на внесување: 02.Август.2007 во 19:06
Originally posted by nemo84 nemo84 напиша:

Збунет и двете може да се искоренат и со многу похумани и попаметни методи. Не се луѓето виновни што државата на која и плаќаат даноци не им обезбедува услови за соодветно образование и работа.
Воопшто не ми се допаѓа твојов сталинистичко-хитлерски метод на размислување барем не на конкретната целна група.

Со физичка ликвидација би можел да се искорени кичот ( на нашки кажано сељандурината) како што се цеца и нејзините компањони. Цела србија како држава, сите што слушаат турбофолк и што не си ја сакаат таковинта своја.


bravoне%20вреден!!! Edino nesto sto bi likvidiral na balkanot e toa. turbofolkeriteголема%20насмевка. Bravo be prijatele, odlicna zamisla. Si ZA da napravime antiturbofolkersko-teroristicka organizacija? kje zememe kamikazi koga kje praat koncerti na stadion so avionot u stadion i nema vekje da im tekne da go slushaat toa gjubre


-------------


Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 02.Август.2007 во 19:54
Mnogumina ziveat vo surovi uslovi i od koi se veke poremeteni i pretvoreni vo monstrumi taka da ne postoi soodveten nacin za resocializacija (na primer toj sto e po turbo folkot ne mozes veke da go vratis na praviot pat) Znaci ostanuvam na mislenjeto deka tie ( iako ne e nivna vina ) treba celosno da se eliminiraat i novite generacii nanovo vnimatelno da se odgajuvaat i kako najvazno ne smee sekomu da se dozvoli da se razmnozuva. Sto znaci nesoodvetnite edinki moze da se koristat kako robovi, no obavezno da bidat sterilizirani.
P.S. Decata postojat za da gi popravat greskite na roditelite - I Ching


Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 03.Август.2007 во 08:57
  [QUOTE=Lazycat]Сте имале ли секс со некоја од форумов?

 Ne, ama bi sakal, so edna navistina posebna i mene draga osoba na koja se trudam da i stanam drag i mil.


Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 03.Август.2007 во 09:03
Originally posted by zbunet zbunet напиша:

Dali deneska serevte ?



Normalno, no nekako mi se malku tecni . Vikaat deka Avgust bil mesec na serkovcite


Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 03.Август.2007 во 09:18
Treba da odam do trgovski da poe*am pari nesto, a posle u irski pab, ke me cekaat, a megu niv edna ima namera da mi dae, taka predosekam


Постирано од: zabegan
Датум на внесување: 03.Август.2007 во 15:37
stedi gi parite za taa sto ke ti dade

-------------
размисли пред да напишеш глупост


Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 03.Август.2007 во 19:08
Oeeeeh ! Dobro bese, baska i evtino pominaav !
Se ok*raziv i u momentov mislam deka niedna ne moze da mi odolee, mozebi e vreme da pobaram nesto slicno i na edna od nasite


Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 03.Август.2007 во 19:14
               
Originally posted by BlackDevil BlackDevil напиша:

      Ima li voopsto patrioti vo Makedonija????????

        




 Ima, kutrioti


Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 03.Август.2007 во 19:33
                  Тема: Само еден стих
 
Te sakam timbo smotana
iako si glupa.
Iako ozbilni muda prodavas,
iako da svatis ne mozes,
deka samo dunda supliva ke ostanes.
Znam deka perverzen sum mnogu
stom te toleriram, stom te gostam
so prisastvo moe.
Mislis, takvi kako mene
nepotrebni nikomu se,
no tvoja vina ne e,
sto vekot go imas zgreseno,
koga tate tvoj pijan
istreseno se ima.
Ja sekogas za tebe milost ke imam
oti da zaboravam nema,
za inteligencija kopceto da go namalam,
za da mozam da te razberam
da te zabelezam da mozam.


Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 03.Август.2007 во 19:43
Originally posted by nedopirliv nedopirliv напиша:

Za a mali i golemi nesta,a losi i dobri dela,a ubavi i ne tolku ubavi raboti,koga nekoj saka da kaze,koga nekoj saka da spodeli del od ovaa vecnost samo mal mig od svojot zivot,a sebe,za drugite za ljubovta.......




Sakam da kazam deka dobiv virtuelno ceskanje po jajcata, a se naluti oti i prdnav u momentot koga sakase da lizne od niv


Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 03.Август.2007 во 19:48
    
Originally posted by maja maja напиша:

...bash sega vo glava.Napishete sto vi e na pamet.



Mene okolu dolnata glava mi se vrtat muvi, znaci vreme e da se zamijam


Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 03.Август.2007 во 19:57
  Тема: Како се чувствувате денес среќни/тажни


Kako covek, taka da ne mozam da se prisposobam na dnevnite slucuvanja



Постирано од: brza
Датум на внесување: 04.Август.2007 во 01:20
lelele,..."orli nose",...голема%20насмевка

-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 06.Август.2007 во 23:28
Da si legnam e vreme
oti i maliot pocna da dreme,
zosto potrosi seme
na taa sto sakase da go zeme


Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 08.Август.2007 во 22:48
Na povidok e FMRO !
Forumsko Makedonska Revolucionerna Organizacija !
Zaradi potrebata od borba protiv tiranite i dupeuvlakacki dudlaci koi go valkaat obrazot na forumov !
Koj se prijavi ovde ke se zadolzi so satarce za seckanje jajca ili jajnici !
Ako ne tuka kade ?! Ako ne sega koga ?!


Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 09.Август.2007 во 23:43
Na televizor nekoi pukaat, namrstenite se losite, a tie so ovceski pogled se dobrite, ama brzi se mnogu. Banderas istepa se zivo, a fuksite so pistoli crknuvaat oti se pletkaat nadvor od ebavalnite i kujnite...mnogu mrtvi...zosto?...
Bljuvotini prepotopski ni sere Holliwood i baska sakame da gi imitirame fraerite i uste da izgledame kako niv.
Prevodot veke ne go ni citame, edno isto pljampaat : -  I'll kill you ! Son of a bitch !
Nosime temni cvikeri i namrsteno setame k'o cel den da sme se karale, oti takvi se na filmovite. Setame so partnerot i se praime kul, demek mozeme da najdeme poarno koga ke posakame. Ako ne sme takvi ke bideme otkaceni oti ne sme spored filmovite.
Kakvi seljacista !


Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 13.Август.2007 во 18:34
  Na filmovite glavnite junaci sekogas se izvlekuvaat od se i sekakvi situacii. Ke upadnat u sred nasilie, vo siromastvo i sekogas iznaogaat nacini rabotite da gi doteraat vo najdobar red, a baska se i skromni. Gledajki gi mi go razvivaat luzerskiot kompleks, a ja se osekam retardiran zosto na nieden problem na koj sum naisol ne sum iznajdol rasenie, samo sum go smenil agolot na gledanjeto na rabotite. Vdzasen od cudovisnosta na zivotot, zapletkan vo neuroticni pajazini i samoobvinuvanja zosto se sto ni se slucuva e edinstveno nasa vina so koja nemaat vrska cudovistata vo covecka koza koi vladeat so nasite sudbini za koi grakavme na mitinzi. Gledam samo masovna histerija koja se obiduvam da ne me zafati ne sakajki da sogledam deka i fimovite imaat svoja skriena poraka, deka ne ubeduvaat da go storime nevozmoznoto, a toa e da kreneme glas ne plasejki se dali ke bideme povredeni naednas namesto kako dosega na rati.
Deka treba da se ubivaat site sto ni go zagorcija zivotot bi bila nesoodvetna teorija i vodelo vo anarhija koja lovcite bi gi pretvorilo vo loveni i bi narusilo segasnite svakanja na svetot.
I u stvari koga kriminalcite se slavat kako heroi so mnogu inteligencija a cesnite kako retardirani koi sluzat bidat plackani i siluvani.
Znaci porakata e bidi kriminalec, bidi kool.
U stvari nesto nije mi d'n stom lupam vakvi ovakvuvanja . . .


Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 17.Август.2007 во 20:54
LP : - Se interesira kako sum, me pozdravuva. Zesko e, a klimata me udara po glava. Si vikam : - Opaa, fan. Se gledam vo ogledalo, zamizuvam oti blestam : - So fraer si bil. Si vikam ja.
Mi deli komplimenti... osa me ukasa... pcuev. Si vikam...rgav znak... dur go vadev osiloto od prstot. Vadam zamznata kesicka od boranija... me supci...go stavam na otokot dodeka se zadovoluvam gmecejki ja polumrtvata osa so markerot za belezenje cedinja, ona krcka li krcka. Me pece kako zarce od cigara...se obiduvam da zaboravam tropajki na tastaturata so leva raka...ne ide.
 -" Me igras kako bebe zvecka, nali ?" Kako da se obrakam na visa sila.
 - "Paranoicen si, zal mi e sto si takov".
 - " Ama mene osata me... padna internetot ... opcuv...
Si legnav, cuvtsvuvajki go duenjto na prstot...kako polneta piperka. Zaspav sonuvajki kako me brka kju kluks klan so fakeli vo nokta, a ja isplasen crnec koj trca niz barata so trski, komu u meguvreme se lepat krlezi i pijavici po nozete...


Постирано од: ZeZnAtA
Датум на внесување: 21.Август.2007 во 21:27
cuk,cuk...hmm....cuk,cuk........domakineeee!
izgleda zaminal na godisen umor na odmor deнамигнување


Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 21.Август.2007 во 22:40
 - Oooo, koj mi ide ! Slusaj vaka, na izlaganje me fati, zemi posluzi se kaj sankot ima i frizider, raskomoti se eve ti kluc i ne otvaraj na nepoznati i na meraklii sto gi znaeme. Navadi gi cvekinjata, nahrani go macorot, ako sakas donesi ja i tvojata macka za da si igraat i ja za nekolku dena ke se vratam.
 I bez zurki...do kasno.
- мафтање


Постирано од: cigare-migare taktika
Датум на внесување: 22.Август.2007 во 09:59
абе а јас можам во кукичкава да дојдам... јас се вратив од одмор...

-------------
Крв, сузе и зној то је Балкан мој...
-жалосна е околност счиме привлачим позорност, ал ова морате чути сместа па ми нису битна средства


Постирано од: ZeZnAtA
Датум на внесување: 22.Август.2007 во 10:31
blagodaram na dover ba t a.....kako vetar pomina..samo negoviot parfam ostana vo vozduhot.......kade li volku brza!?
....hmmm......zbunet kako da znaese deka mi treba mesto kade sto bi mozela na kratko da izlezam od sekojdnevieto.....me razveseli pomislata deka denes e petok i mozebi mi predstoi interesen vikend.vo friziderot imase leden-caj od limon,super bas toa mi trebase,ja napolniv casata i otidov do foteljata vo koja ubavo se smestiv.razmisluvav za izminatite turboletni denovi,za rabotite koi uspesno sum gi zavrsila i za rabotite koi doprva treba......zadlabocena vo svoite misli potonav vo son.......vo son kade gi gledav ljubopitnite oci na mojot sakan koi samo me gledaa i go posmatraa seto moe dvizenje i postapki(koi bea kako na vljubena tinejdzerka koja saka...)se razbudiv,protegajki se na udobnata foteljata gi otvoriv ocite i mi tekna na zborovite na zbunet "custvuvaj se kako da si doma".go doispiv cajot i otidov vo kupatiloto,proburickav vo fiokite i najdov ne otvorena cetkicka......se istusirav i izlegov so peskirot na sebe.varejki go kafeto izedov edna banana i si pustiv tivka muzika...stanot na zbunet bese nesekojdnevno interesen,pocnuvajki od slikite na zidot koi site imaa nepovrzana tema,sekoja slika govorese za samata sebe i site bea nakrivo zakaceni i toa site pod ist agol.vaznata so cveke stoese na krajot od masata a na sredinata interesen dekor od carsavot(zguzvano namesten vo forma na cvet)..............zazvoni telefonot,neznaev dali da se javam no pak se setiva na zborovite"custvuvaj se kako doma"ja krenav slusalkata i od tamu me prasaa vo kolku pocnuva zabavata za da dojde nivniot tim da go donese pijalokot i hranata.vo 21:00 im kazav,no vie bidete ovde vo 20:00..............hmmm.........a zosto da ne?...
 
POKANA:
 
"POVELETE DOJDETE VO KUKATA NA ZBUNET SITE VIE KOI SAKATE DOBRA ZABAVA!"


Постирано од: Кршикоска
Датум на внесување: 24.Август.2007 во 08:42
АААУуууууу еве веќе 2 дена кукичкава ни е празна...
Сам сум... шмрц, шмрц...
 
Кај сте бе другарчиња????   Ами и газдава ни го немат многу време.....А зима идат , ќе замрзниме, немаме дрва... а и од јадење имам уше само корка заседан леб, три парчиња салама изгрицкана и кора од портокал... Кој ке ми донесе за јадење и за огрев???


-------------
Крв, сузе и зној - то је Балкан мој!!!
-жалосна е околност с чиме привачим позорност, ал ова морате чути сместа па ми нису битна средства!!!


Постирано од: Alekta
Датум на внесување: 26.Август.2007 во 13:46
газење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеење

-------------
and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....


Постирано од: la fille
Датум на внесување: 26.Август.2007 во 23:37
Originally posted by Кршикоска Кршикоска напиша:

АААУуууууу еве веќе 2 дена кукичкава ни е празна...
Сам сум... шмрц, шмрц...
 
Кај сте бе другарчиња????   Ами и газдава ни го немат многу време.....А зима идат , ќе замрзниме, немаме дрва... а и од јадење имам уше само корка заседан леб, три парчиња салама изгрицкана и кора од портокал... Кој ке ми донесе за јадење и за огрев???



a sto vikas da ti napravime edna skara tebe?збунетостзбунетостзбунетост
збунетост

-------------
Sarcasm is just part of my irresistible charm ;)


Постирано од: Кршикоска
Датум на внесување: 27.Август.2007 во 08:37

EJJJJJ  pa nemat problem... samo ke go pokanime i zbunet....

Абе го немат нешо во последно време, да не е преселен????трепкање


-------------
Крв, сузе и зној - то је Балкан мој!!!
-жалосна е околност с чиме привачим позорност, ал ова морате чути сместа па ми нису битна средства!!!


Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 01.Септември.2007 во 19:57
Ha ! Koj se osmeli da pomisli deka me nema !
 - Ej,  poleka so kamionot...mi gi unisti cvekinjata...tuka, be !
 - Rastovari gi trupovite za ogrev...ne be u bazenot !...bam...mata...upava !
 - Pomorandzite i ananasot u zadniot del...a be ne!..toa e wc !
 
Emisijata se prekinuva poradi tehnicki problemi ( dur da go zakopam aslakov sto go najmiv so preporaka na edna koja sega se kezi )
 


Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 02.Септември.2007 во 19:41
O' mudrecu dreven,
na ovie himalajski planini,
stojam pred tebe,
onaka, kako na son koga me vikna
i koga mislev deka del si od fantaziskite
gluposti, moi.
Kazi mi zosto tuka sum,
dur vetrot bubrezi mi ispituva,
onoj sto tebe ne te dopira.
- Tuka si zosto nisto da go izmeni toa ne moze !
Dali poigruvas so mene,
koga glas slusam,
a usnite miruvaat,
dali za celta moja znaes,
za onaa sto nisto ne znam,
a za nea postojam ?
- Bogatstvoto realno ne e, a tamu mestoto ne ti e.
Za moite obidi naprazni,
dali znaes,
za istrazuvanja macni,
kade nikoj ne bara?
- Vistinata nameneta za tebe, samo, ke ja dobies,
koga seedno ke ti bidne.
Oci zatvoreni kako vrata,
a nadvor vodicot me cekase . . .


Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 02.Септември.2007 во 21:14
Od senesto zavrsno bidna,
od zbidnuvanjata samo eho ostana,
a od toa sto ostana da se spodeli ne moze,
zosto cenata na slobodata
so molkot se meri.



Постирано од: str8up
Датум на внесување: 05.Септември.2007 во 21:15
ke se bunam...temava jas ja otvorivлутиналутиналутина
i toa so ke go podaram, mi go kradatтагатагатага

a sega, malku zbunetost....

kolku e: 1+1=?
odgovorete na prasanjeto stavajki se vo koza ili od gledna
tocka
(ako poveke ljubite da recete taka) na:
1' Branko Crvenkovski
2' Nikola Gruevski
3' Mona Liza
4' Zbunet i
5' Bruce Willis !!!
  





-------------
igram ruski rulet od k*rtasak!
Peni Saktivniot


Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 05.Септември.2007 во 23:39
la fille te provocira za da i obratis vnimanie...a be da ne i se svigas ?

Znaci imas zosto da si se vosh*tuvas, zenive zbesnaa po tebe


Постирано од: ТатаБрада
Датум на внесување: 06.Септември.2007 во 08:16
ПО МЕНЕ???!!!
абре кажи нешо денојве шо се дешаваше во кукава/???
ама не поетично.....


-------------
Крв, сузе и зној - то је Балкан мој...
Жалосна е околност с чиме привлачим позорност , ал ова морате чути сместа па ми нису битна средства!!!


Постирано од: la fille
Датум на внесување: 06.Септември.2007 во 12:22
a be zbunet, tatabrada e da go grabnes i da begas, ama jas ne mozam da go grabam, posle ke me baraat preku interpol za kidnapiranjeтрепкањетрепкањетрепкањетрепкање

-------------
Sarcasm is just part of my irresistible charm ;)


Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 06.Септември.2007 во 14:56
  member_profile.asp?PF=10008&FID=39 - str8up e avtor na temava, a ti go rckas taka da mu go odzema avtorskoto pravo za da se zali kaj tebe, a ti ke mu reces : - Aj da se razbereme preku LP , pa posle da se vidite oti navodno ne ste se dorazbrale, apa posle i toa malku ke vi bide pa ke . . .
Nie znaeme !


Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 06.Септември.2007 во 16:11
 - Kukicka moja mila i ...uuuu, ama e cista...miris na ruzmarin...znaci zeznatava svarno bila domakinka. Ednas i ja da pogodam...iiii...zamisli da mu go ostaev klucot na tatabrada...po cel den ke koese...kukava kovacnica ke ja storese.
 - Da gi trgnam zavesive malku svetlina da uleta...e...koj se onia dvojca sto se matkaat niz sumickata...da be...cekaj dvogledot da go zemam...baraat nesto niz grmuskite...moze zagubile nesto...cek,cek...iiii...tatabrada i la fille...iii...kebe nosat...zosto li im e ?
 - Eeeee, od ovoj tatabrada derman da se nemalo...eve... ja laze nesto i pokazuva nakaj najgustata grmuska...pazi mori ! E, e, e ... si vlegoa so se kebeto...
 - Koj e ovoj pa sto ceka nekogo kaj garazata... member_profile.asp?PF=10008&FID=39 - str8up ...ma ne e valjda...aaa eve ide blueplayer...sigurno nea ja ceka...uuu...ama e luta...go fati za gusa...ajdee...izgleda ne ja cekal nejze...go naebal... pljaaaaas ! Iiii do ovde se slusna...ama mu ja zalepi...mu vikam ja begaj od takvi nervozni...vidi ja pa ovaa uste go mava...a eve go i brza gi dvoi...hahahaha...ne moze da ja sovlada...ovoj pa brza sve kisne u toa garazata...a mi nema spomnato deka e avtomehanicar...a znam deka pocna mnogu da se matka u "veroispovest"...da ne prai crkva vnatre kako Vraniskovski...?
Vrata se otvara...krijam nabrzina dvogledot...ajj...padna u akvariumot. Tri-cetri knizni kesi so hrana i megu niv pramen od zenska kosa.
 - Se vrati ! Gi spusti kesite na masata i me gusna. Si pomisliv: - Taman mislev da si zemam nekoe milenice za da ima koj da mi se raduva koga ke se vratam. Miris na sveza pomorandza i nemirnonasmeani oci na zeznata.
Go upivase sekoj moj zbor dodeka go piveme kafeto, dodeka od sekoj nejzin pogled nesto goliclivo mi lazese po kicmata proprateno so prijatna toplina kako od sampanjsko.
Koga sakase da mi go dade klucot, go vrativ vo nejzinata meka dlanka kako pamuk so ubedliv pogled. Ne se pobuni. Ja isprativ do vratata od dvorot zaedno so zalezot na sonceto kade dolgo stoev uzivajki vo gletkata ne obrnuvajki vnimanie na toa nesto sto mi ja lizese rakata.
 - Crn jarec ! Is..is...od tuka...be...od kaj se najde ovde...cibu ! Okolu vrat vrzano kartonce so tekst ukraseno so religijski motivi.
Od druzinata na veroispovest !
Osvesti se momce i pokaj se oti vakva sudbina te ceka !
Demek jarec ke stanam. Go vrzav za drvoto i mu turiv kofa so voda so namera da go pisam u oglas.
Dosta mi bese, umorot me sovlada, se zamiv i kako me mrzese da gi oblakam pizamite skroz gol si legnav.
Arno ama, vo krevetot ne bev sam ! Ripnav kako poparen.
- Mona ! Sto baras mori tuka !
- Pa ti mi rece dokolku sum u bezveza raspolozenie deka ke me gusnes, a ja te drzam... smrc...za zbor...
- Da, ama zosto si gola ?!
- A ti zosto si gol ?
- Oti mi e zesko !
- E pa i mene
- Dobro...aj...prespij...ama da ne ti prejde ova u navika.
 Mi go zavrte goliot grb i pocna da hrci.
Mene sonot mi izbega i cela nok oko ne zatvoriv . . .



Постирано од: Mindy
Датум на внесување: 06.Септември.2007 во 19:02
хахаххаха газење%20од%20смеење

го читав текстот и таман си викам, фала Богу, ме нема спомнато....и....кога гледам , малееее газење%20од%20смеење

еј збунет свака ти час, еве јас сега станав од спање, па ке  се спремам уште пола саат  за работа.

Ти види зачисти по дома оти може викендов ке ти дојдам на гости задоволство


-------------


Постирано од: ТатаБрада
Датум на внесување: 12.Септември.2007 во 10:14
еве сум се вратив од шумата.... ама го заборајв кебето... дали некој го виде моето кебе??? абре ..... ја покрив шумата со него... за да е темно и топло и суво... заборајф....збунетостзбунетостзбунетост

-------------
Крв, сузе и зној - то је Балкан мој...
Жалосна е околност с чиме привлачим позорност , ал ова морате чути сместа па ми нису битна средства!!!


Постирано од: iris
Датум на внесување: 12.Септември.2007 во 10:33
ako si masko treba da znaes deka sumata treba da bide temna topla i vlazna   


Постирано од: iris
Датум на внесување: 12.Септември.2007 во 10:36
inace kebeto go sretnav vo avtokomanda kupuvase cigari


Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 12.Септември.2007 во 11:55
Utro nad Forumsko selo...sonce nema...samo oblaci tmurni. Piev kafe ne tremot potpren so rakata...opcuv...nekoj zalepil mrsul...taze e...soljata mi padna...opcuv povtorno...rgav znak.
Se slusna nesto kako grmenje...poglednav kon neboto...nemase svetkavici, samo gulabi dzitkaa po nekoe gomce koe ke zasuskase megu lisjata. Zbuneti i uplaseni lica se rastrcaa niz ulicata...marsiranje...vojnici...naoruzani. Naednas ladno mi stana, pocnav da se tresam kako na onaa spravata od Top Shop so traka sto trese.
Zastanav do ogradata kako nekoja strina za podobro da gi vidam. Uniformi pepelasti so oznaki - Mod. Sovrsen stroj i ostri naredbi. Eden dojde do mene...pogleda vo spisokot...: - Zbunet ? Klimnav so glavata usran od strav sto pomisliv deka ke mi padne kosata. : - Pred mene !
Imase uste mnogu drugi vo krugot...ne okovuvaa vo lanci...samo moite ne bea rgosani...se slusnaa pukotnici...lelekanje. Nesto mi  bese cudno, puskite ne im pukaa voobicaeno : - Bam, bam..! Tuku : - Ban, ban...ban !
Ne odvedoa do plantazata so banani...ne rasporedija vo redovi i ni napomnaa da ne izleguvame od redovite zosto ke bideme tretirani "off kopuk" i bideme  brisnati  t.e.ke ni soblekuvaat po del od oblekata...pocna da vrne...razbravme.
Se liznav na banana i uletav u drug red...mi gi soblekoa cevlite. Bananite bea se poteski vo vrekite kako gi sobiravme i poveketo stenkavme glasno disejki...se slusase fijukanje na kamsik i Off ! ...Lele !...imaj milost fille ! ...znaci nekoi gi poznavame
Okolu nas so grdi oruzja i pretpazlivi pogledi stoea nasite cuvari...mitralesko gnezdo...Mona !...edvaj ja poznav pod slemot i so pogled nalik na metal, cucese zad mitralezot cekajki pogresen poteg od bilo koj od nas.
Nindza napravi samo mal poteg i lancite mu padnaa...za mig oruzjata na Mod.- ovite bea vpereni kon nego...frli surikeni koi fijuknaa niz vozduhot i trojca mod.-ovi padnaa kako rasfrlani kukli...letna  dimna  dzamlija  i mitraleskoto gnezdo bese onesposobeno...kaslanje...
Harageito ne go opomena na vreme i zad nego se slusna : Ban, ban...ban...baaan !
Se zaklati kako kukla so konci...ja izvadi katanata koja blesna kako molnja zaedno so negoviot posleden skok...daleku bese za da vidam podobro...nekoj zagina...ocajni urlici...
Nindza lezese pridrzuvan od Crnorizec Hrabar dodeka mu gi kazuvase poslednite zborovi...osveti me druze !...i kratko izdisa...
Liceto na Crnorizecot se pretvori vo ogan na omrazata, zaradi negoviot drugar zaradi koj se nizea sliki od nivnite zaednicki druzenja, a sega veke toa go nema...
Mavtase so lancite grozno urlajki drzejki nesto vo rakata...mislevme deka e bomba...mnogu banovi...ne se sopirase dodeka modovite pagaa kako pokoseni od nepokoleblivite udari od lancite...mitraleskoto gnezdo progovori : Banbanbanbanbanbanban !
Padna prvo na kolena mumlajki ...majkata ! ...od rakata mu ispadna mobilen telefon...a nie mislevme deka e kasikara. Ja pruzi rakata kako kandza kon mitralezecot iako bese daleku, baska jezivo izgledase oti oddamna ne gi bil seceno noktite. Lou go sopre padot so negoviot skut...i ovoj mu kazuvase nerazbirlivi posledni mumlanja. Lou ja izvadi gitarata da mu otsviri za posleden pat i po prvite noti vo skriena pregrada vo gitarata ukluci pojacuvac na zvuci sto ne moze normalno uvo da gi podnese... kleknati modovi se drzea  za usi i vreskaa...no nekoj vo toa prpelkanje pukna so ban- puskata i na koznata jakna na Lou se pojavija mnogu dupcinja...majkata !... i padna do svojot prijatel...mumlajki posledni zborovi iako nemase nikoj do nego...zbori si ti, ako nemas popametna rabota...si velese on...
Modovite mnogu se nalutija i nastana masakar :- Ban, ban, ban...baaan...baniranjata kako da im nemase kraj...
Tisina...baniran dim naokolu, so noz da go seces...se sopnuvav od trupovi dur idev kon dom...stasav kako vo poluson...na masata imase banicka...ne bev gladen...


Постирано од: Alekta
Датум на внесување: 12.Септември.2007 во 12:03
газење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеење

-------------
and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....


Постирано од: ТатаБрада
Датум на внесување: 12.Септември.2007 во 12:44
Originally posted by zbunet zbunet напиша:

Utro nad Forumsko selo...sonce nema...samo oblaci tmurni. Piev kafe ne tremot potpren so rakata...opcuv...nekoj zalepil mrsul...taze e...soljata mi padna...opcuv povtorno...rgav znak.
Se slusna nesto kako grmenje...poglednav kon neboto...nemase svetkavici, samo gulabi dzitkaa po nekoe gomce koe ke zasuskase megu lisjata. Zbuneti i uplaseni lica se rastrcaa niz ulicata...marsiranje...vojnici...naoruzani. Naednas ladno mi stana, pocnav da se tresam kako na onaa spravata od Top Shop so traka sto trese.
Zastanav do ogradata kako nekoja strina za podobro da gi vidam. Uniformi pepelasti so oznaki - Mod. Sovrsen stroj i ostri naredbi. Eden dojde do mene...pogleda vo spisokot...: - Zbunet ? Klimnav so glavata usran od strav sto pomisliv deka ke mi padne kosata. : - Pred mene !
Imase uste mnogu drugi vo krugot...ne okovuvaa vo lanci...samo moite ne bea rgosani...se slusnaa pukotnici...lelekanje. Nesto mi  bese cudno, puskite ne im pukaa voobicaeno : - Bam, bam..! Tuku : - Ban, ban...ban !
Ne odvedoa do plantazata so banani...ne rasporedija vo redovi i ni napomnaa da ne izleguvame od redovite zosto ke bideme tretirani "off kopuk" i bideme  brisnati  t.e.ke ni soblekuvaat po del od oblekata...pocna da vrne...razbravme.
Se liznav na banana i uletav u drug red...mi gi soblekoa cevlite. Bananite bea se poteski vo vrekite kako gi sobiravme i poveketo stenkavme glasno disejki...se slusase fijukanje na kamsik i Off ! ...Lele !...imaj milost fille ! ...znaci nekoi gi poznavame
Okolu nas so grdi oruzja i pretpazlivi pogledi stoea nasite cuvari...mitralesko gnezdo...Mona !...edvaj ja poznav pod slemot i so pogled nalik na metal, cucese zad mitralezot cekajki pogresen poteg od bilo koj od nas.
Nindza napravi samo mal poteg i lancite mu padnaa...za mig oruzjata na Mod.- ovite bea vpereni kon nego...frli surikeni koi fijuknaa niz vozduhot i trojca mod.-ovi padnaa kako rasfrlani kukli...letna  dimna  dzamlija  i mitraleskoto gnezdo bese onesposobeno...kaslanje...
Harageito ne go opomena na vreme i zad nego se slusna : Ban, ban...ban...baaan !
Se zaklati kako kukla so konci...ja izvadi katanata koja blesna kako molnja zaedno so negoviot posleden skok...daleku bese za da vidam podobro...nekoj zagina...ocajni urlici...
Nindza lezese pridrzuvan od Crnorizec Hrabar dodeka mu gi kazuvase poslednite zborovi...osveti me druze !...i kratko izdisa...
Liceto na Crnorizecot se pretvori vo ogan na omrazata, zaradi negoviot drugar zaradi koj se nizea sliki od nivnite zaednicki druzenja, a sega veke toa go nema...
Mavtase so lancite grozno urlajki drzejki nesto vo rakata...mislevme deka e bomba...mnogu banovi...ne se sopirase dodeka modovite pagaa kako pokoseni od nepokoleblivite udari od lancite...mitraleskoto gnezdo progovori : Banbanbanbanbanbanban !
Padna prvo na kolena mumlajki ...majkata ! ...od rakata mu ispadna mobilen telefon...a nie mislevme deka e kasikara. Ja pruzi rakata kako kandza kon mitralezecot iako bese daleku, baska jezivo izgledase oti oddamna ne gi bil seceno noktite. Lou go sopre padot so negoviot skut...i ovoj mu kazuvase nerazbirlivi posledni mumlanja. Lou ja izvadi gitarata da mu otsviri za posleden pat i po prvite noti vo skriena pregrada vo gitarata ukluci pojacuvac na zvuci sto ne moze normalno uvo da gi podnese... kleknati modovi se drzea  za usi i vreskaa...no nekoj vo toa prpelkanje pukna so ban- puskata i na koznata jakna na Lou se pojavija mnogu dupcinja...majkata !... i padna do svojot prijatel...mumlajki posledni zborovi iako nemase nikoj do nego...zbori si ti, ako nemas popametna rabota...si velese on...
Modovite mnogu se nalutija i nastana masakar :- Ban, ban, ban...baaan...baniranjata kako da im nemase kraj...
Tisina...baniran dim naokolu, so noz da go seces...se sopnuvav od trupovi dur idev kon dom...stasav kako vo poluson...na masata imase banicka...ne bev gladen...
 
 
 
 
аааауууууу   ме истаде од шасије збунет ... алал да ти е ман....
 
ПОСТ НА ГОДИНАТА!!!!!
ЗБУНЕТ за председник!!!!!!
 
 
 
 
БРАААВВВВОООООООО!!!!!!


-------------
Крв, сузе и зној - то је Балкан мој...
Жалосна е околност с чиме привлачим позорност , ал ова морате чути сместа па ми нису битна средства!!!


Постирано од: la fille
Датум на внесување: 12.Септември.2007 во 12:48
lele zbunetгазење%20од%20смеење
kaj mi dade kamsikгазење%20од%20смеење


-------------
Sarcasm is just part of my irresistible charm ;)


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 12.Септември.2007 во 12:55
аплаузSekoja cest...
Bravo zbunet,odavna ne sum citala vakov realen prikaz na Forumskite zbidnuvanja...ha,haaaaaaaaaaaa,koja smisla za humor,koja percepcija na nestata poinakva od onaa na ostanatite,,
BRAVOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: ZeZnAtA
Датум на внесување: 12.Септември.2007 во 13:07
газење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењеаплауз


Постирано од: Lilija7
Датум на внесување: 12.Септември.2007 во 13:10
.....,,Дубок наклон,, Збунет!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
аплауз
аплауз
аплауз
аплауз
аплаузгазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеење


-------------
ЧОВЕЧКИОТ МОЗОК Е КАКО ПАДОБРАН, ТРЕБА ДА БИДЕ ОТВОРЕН ЗА ДА МОЖЕ ДА ФУНКЦИОНИРА.


Постирано од: Dogi
Датум на внесување: 12.Септември.2007 во 13:28
а баш се мислев, кој ли ќе ги пишува „мемоарите на еден форум„?
ќе најдеме средства, ако можеме за Алекта да купиме BMW, намигнување, можеме и за ова, ќе го викнеме Милчо и ете филм.



-------------
Јас сум мајстор!

http://widget.meebo.com/mm.swf?asMwhdKtFb" rel="nofollow - Кликни овде за комуникација со мене (потоа кликнете во полето 'Edit nickname' и впишете го вашето име)


Постирано од: str8up
Датум на внесување: 13.Септември.2007 во 13:12
ke se bunam...temava jas ja otvorivлутиналутиналутина
i toa so ke go podaram, mi go kradatтагатагатага

a sega, malku zbunetost....

kolku e: 1+1=?
odgovorete na prasanjeto stavajki se vo koza ili od gledna
tocka
(ako poveke ljubite da recete taka) na:
1' Ferus Mustafov
2' Branko Crvenkovski
3' Zbunet
4'
Bruce Willis i
5' Mona Liza

-------------
igram ruski rulet od k*rtasak!
Peni Saktivniot


Постирано од: str8up
Датум на внесување: 13.Септември.2007 во 13:16
1+1=?
1' jas sum cigan, neznam matematika, ama sviram kao lud!
2' normalno, edna+uste edna crta se dve crti
3' 2 zarazeni od zbunetova bolest
4' 2 spaseni
5' 20 banirani


-------------
igram ruski rulet od k*rtasak!
Peni Saktivniot


Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 13.Септември.2007 во 13:32
 газење%20од%20смеење   газење%20од%20смеење   газење%20од%20смеење


Постирано од: NiNa1
Датум на внесување: 13.Септември.2007 во 21:35
хи,%20хи...ina4e objasnuvanjeto na zbunet eeeeeeeeeeeeeзбунетостзбунетостзбунетостзбунетостзбунетостзбунетостзбунетостзбунетостзбунетостзбунетостзбунетостзбунетостзбунетостзбунетостзбунетостзбунетостзбунетостзбунетостзбунетостзбунетостзбунетостзбунетостзбунетостзбунетостзбунетостзбунетостзбунетостзбунетостзбунетостзбунетостзбунетостзбунетостзбунетостзбунетостзбунетостзбунетостзбунетостзбунетостзбунетостзбунетостзбунетостзбунетостзбунетостзбунетостзбунетостзбунетостзбунетостзбунетостзбунетостзбунетостзбунетостзбунетостзбунетост

-------------


Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 17.Септември.2007 во 11:39
              http://www.deathclock.com/



Испечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk