IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Забава, разно, игри, интима
  Активни теми Активни теми RSS - НАШИТЕ ТАКСИСТИ
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

НАШИТЕ ТАКСИСТИ

 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
Автор
Порака
bpre Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Февруари.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 17
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bpre Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: НАШИТЕ ТАКСИСТИ
    Испратена: 12.Јуни.2007 во 10:43
За темава сум испровоциран од нашиве одвратни таксисти.
Работата ми е таква да постојано имам гости од странство, и навистина ме нервира кога ке чујам дека за такси им зимаат и по 10 евра од автобуска до центар ( јас кога се возам ме кошта 50 денари).
Најстрашното е што не се поединечни случаи туку тоа се случува во 99,9% од случаите.
Имало случаи кога се насилни ако не ја добијат сумата која ја бараат.
Еднаш еден се осмели да ми се јави, ( откако јас на мојот гост му кажав дека ке го кошта најмногу 2еу!!!) и ме праша како тоа јас сум им кажувал на странците колку ќе го кошта, дури и се закануваше.
Долго време размислувам што да направам, зошто тоа е ужасна реклама за нашата земја, а таксистите се првите со кои се среќава странец кога пристига во Скопје.

Помагајте, како да ги превоспитаме???!!!
2012
Кон врв
Carnation Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3499
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Carnation Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јуни.2007 во 13:08
nemat so da naprajs,to ne e samo sega i ne e samo tamu,ti pak bidi srekjen so im zemet samo po 10 evra,dojdi buk*rest da te vidam ko ke te oderat edno 50 evra minimum za distanca od 100 metri pa ke prajme muabetWink
Понекогаш дури и за Фројд бананата е само банана
Кон врв
BiG_kIsS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Крајно сериозна во с'e

Регистриран: 01.Ноември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 8373
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BiG_kIsS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јуни.2007 во 16:54
Вози се со нив LOLLOLLOLLOLLOLLOL Или научи ги македонски ба нека кажат „До центар“ или така нешто и ако ги прашуваат нешто друго нека кутат... Они кога ќе видат странец гледаат да го ошурат... Нема друг спас Wink
Never be afraid to Dream... Live... Love and Laugh. Be afraid not to!!!
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јануари.2008 во 17:37
избегнувам да се возам со  такси


а на  темава сакав да пишам дека  многу  девојки фаќаат дечковци  таксисти, за да ги возат бесплатно
Кон врв
Biba_G Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Непоправлив оптимист

Регистриран: 18.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13718
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Biba_G Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јануари.2008 во 20:14
Мислите дека нив некој може да ги превоспита?
Па тоа се најневнимателните,најопасните и најнепредвидливите возачи во градов,башка хигиената во возилата им е на најниско можно ниво заедно со нивниот обичај да те испрашаат за целата биографија,таксимерите им се наместени најверојатно со работата на моторот,а не со километражата-и кога стојат тоа врти ли не врти...и т н ништо позитивно.Упс,пардон, позитивно е што сите се сложни кога штрајкуваат за уште поголеми тарифи и против фискализација!
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јануари.2008 во 20:17
,.....ke zastanat kaj ke im "prdne" .....pa i nasred raskrsnica,...ako im kaze "molzenikot".лутина
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
moira Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...The Goddess... Administrateur adjoint

Регистриран: 06.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 26016
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moira Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јануари.2008 во 20:20
Jas zatoa ne se vozam so taxi, gi bojkotiram poradi nivnata soobrakajna nekultura, smrdlivite vozila, turbofolk muzikata koja ja pustaat vo vozilata i drskoto odnesuvanje vo soobrakajot.!!!
Кон врв
IQ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Darling

Регистриран: 11.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12382
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IQ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јануари.2008 во 21:44
Originally posted by moira moira напиша:

Jas zatoa ne se vozam so taxi, gi bojkotiram poradi nivnata soobrakajna nekultura, smrdlivite vozila, turbofolk muzikata koja ja pustaat vo vozilata i drskoto odnesuvanje vo soobrakajot.!!!


tochno taka, i jas zatoa gi izbegnuvam i epten koga moram togash se vozam so taxi

[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=521&i=00001awbzx1.jpg][IMG]http://img521.imageshack.us/img521/
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јануари.2008 во 21:53
редовно се возам со такси...може да се рече два пати минимум дневно...се навикнав на тарифата. ама нешто што ме остави скептик е кога бев во Прилеп..за 40 денари ке го свртиш што се вели Прилеп а кај нас 50 ти е стартна цена...освен тоа...еве друг пример..во Струмица од центар на градот до Добрејци е 25 денари...патот е колку јас што одам од дома до работа а ме чини минимум 70 денари...збунетост
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
IQ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Darling

Регистриран: 11.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12382
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IQ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јануари.2008 во 21:57
e taka e vo sk epten skapo e za taxi za razlika od drugite gradovi, iako sk e pogolem grad, za mnogu pomala relacija ke ti zemat poveke pari, otkolku vo nekoj drug grad, za pogolema relacija pomalku pari zemaat

[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=521&i=00001awbzx1.jpg][IMG]http://img521.imageshack.us/img521/
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Март.2008 во 09:50
Нашите таксисти се влезени во филм дека се политички коментатори. Ги оставам да уживаат во своите монолози.
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Март.2008 во 01:05
Јас пак ги разбирам. Од цел ден што се сами сакаат да си направат моабет со некого.
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
NiNa1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Love and peace

Регистриран: 07.Август.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 13795
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NiNa1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Октомври.2008 во 09:32
nasite taksisti mesto da ti zastanat na pesacki premin use i ke te izgazat
Кон врв
Командантица Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Командантица Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Октомври.2008 во 15:12
избегавам да се возам со такси, ептен ме нервират се нешто пцујат,акат волан па уште еднаш за малце сообраќајка ке настанеше кога се возев, не би се качила никогаш повеќе!
..Живеам за да умрам..!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.