IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Хардвер и софтвер
  Активни теми Активни теми RSS - AMD Vs. INTEL
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

AMD Vs. INTEL

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 11>
Автор
Порака
m__g__ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 591
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај m__g__ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Февруари.2007 во 13:06
Originally posted by perinosi perinosi напиша:

LOLLOLLOLLOLLOL


ako имаш - обади се на Adobe i SunLOL
за мене 10% како посредникBig%20smile
Кон врв
perinosi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Мај.2006
Статус: Офлајн
Поени: 406
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај perinosi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Февруари.2007 во 13:07
Еееееееееее тука ве чекав.
До оперативниот систем е, а не до процесорот се знае која е задачата на процесорот.
Инаку користам Windows wista 64-bit.Wink
Кон врв
perinosi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Мај.2006
Статус: Офлајн
Поени: 406
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај perinosi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Февруари.2007 во 13:10
Уствари незнам зошто се обидувам нешто да ви објаснам. Мислам дека нема потреба.Wink
Кон врв
ultra Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2616
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ultra Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Февруари.2007 во 13:13
koja linux distribucija ti e ova???LOLLOLLOLLOLLOLLOL
jaka linux distribucija koristisLOLLOLLOL




Изменето од влечка - 12.Февруари.2007 во 13:29
Кон врв
ultra Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2616
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ultra Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Февруари.2007 во 13:15
PS desen klik i image view

t.e. kaj mene e na germanski: Grafik anzeigen... ne znam na angliski kako eEmbarrassed


Изменето од влечка - 12.Февруари.2007 во 13:19
Кон врв
ultra Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2616
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ultra Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Февруари.2007 во 13:21
E sega ja pogodiLOLLOLLOL

Na Vista 64bit-na site software-i idatLOLLOLLOLLOL
Кон врв
perinosi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Мај.2006
Статус: Офлајн
Поени: 406
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај perinosi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Февруари.2007 во 13:31
LOLLOLLOL Добра си.  Самата си дојде до одговорот.
Заклучок: Не е до AMD туку до Linux, Windows....итн.LOLLOLLOL
Кон врв
perinosi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Мај.2006
Статус: Офлајн
Поени: 406
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај perinosi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Февруари.2007 во 13:33
И ај вратете се назад и прочиатајте си го тоа што го напишавте.LOLLOL
А сега свртивте тема а?LOL
Кон врв
perinosi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Мај.2006
Статус: Офлајн
Поени: 406
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај perinosi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Февруари.2007 во 13:35
 
Според вас испадна дека оперативен систем и процесор е исто.LOLLOLLOL Не сум знаел.
Мислам дека се е кажано, тој што сака да разбере ќе разбере.Wink
 
 


Изменето од perinosi - 12.Февруари.2007 во 13:38
Кон врв
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Февруари.2007 во 13:50
Originally posted by perinosi perinosi напиша:

 
Според вас испадна дека оперативен систем и процесор е исто.LOLLOLLOL Не сум знаел.
Мислам дека се е кажано, тој што сака да разбере ќе разбере.Wink

Јас би те советувала да се вратиш на прва страна и убаво себе си прочиташ..Во секоја реплика си самиот контрадикторен на себе..
Убаво ти кажуваат и двајцата само ти некако не ја познаваш добро таа област..Ми звучиш на чуено не дочуено, па со некој кој тоа го работи со години се надмудрувашLOLLOLLOLLOL
само не знам што повеќе боли, што Влечка како девојка е подобро запознаена или пак умри мушки не се даваш..LOLLOLLOL
Чекај и јас за оперативата линух да се изнасмеам
Кон врв
perinosi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Мај.2006
Статус: Офлајн
Поени: 406
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај perinosi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Февруари.2007 во 13:56
Originally posted by perinosi perinosi напиша:

Да се прочитав И?
 
Да не мислеше на 5 -те јадра.LOL
Кон врв
GUOL Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 131
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај GUOL Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Февруари.2007 во 14:46
PERINOSI>do nekna ne znaese sto e URL denes si programer.....LOLLOLLOL



kako bas najde so vlecka i mg da se zaebavas, koj uste na mene granicite mi gi prikazuvaat...............WinkBig%20smile

Кон врв
m__g__ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 591
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај m__g__ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Февруари.2007 во 17:19
Originally posted by perinosi perinosi напиша:

Како да не Intel биле подобри.
AMD веќе имаат 64 битни процесори сo 4 jaдра, што значи сега убеделиво се подобри од Intel.Wink



айде покажи го тоз процесор со 4(5) ядра да го видим
Кон врв
perinosi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Мај.2006
Статус: Офлајн
Поени: 406
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај perinosi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Февруари.2007 во 00:09
Originally posted by m__g__ m__g__ напиша:


Originally posted by perinosi perinosi напиша:

Како да не Intel биле подобри.
AMD веќе имаат 64 битни процесори сo 4 jaдра, што значи сега убеделиво се подобри од Intel.Wink
айде покажи го тоз процесор со 4(5) ядра да го видим


Не менувај тема, не расправав ме за тоа колку јадерни процесори има туку за тоа дека Атлон 64-бит не подржува многу програми.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 11>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.