IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Вероисповед
  Активни теми Активни теми RSS - ДАЛИ БИБЛИЈАТА Е БОЖЈА ОБЈАВА?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ДАЛИ БИБЛИЈАТА Е БОЖЈА ОБЈАВА?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 678
Автор
Порака
Ebu-Hurejre Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 667
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ebu-Hurejre Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Ноември.2007 во 17:08
Originally posted by anakin anakin напиша:

no nekoj go plaka sepak-- teknuvalo
 
se razbira ja plakaat izdavackata kuca za stampiranje ..
 
uste nesto?намигнување


Изменето од Ebu-Hurejre - 21.Ноември.2007 во 17:08
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Ноември.2007 во 17:16
pa toa e
se sevrti okolu biznisot i semetenje na masite
no
ima neso i dobro tamu
taka da
i ne e nekoj lopovluk
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
Ebu-Hurejre Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 667
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ebu-Hurejre Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Ноември.2007 во 17:29
normalno e deka izdavackata kuca kaj sto ke ja pecatis knigata ke treba da platis ....niedna ne stampa za gjabe tie si ziveat od stampiranje taka da koja i da e kniga da im ja odneses da ja pecatat , ke treba da se plati i toa e edno a sosema e drugo koa onoj koj ja daval bozjata kniga da ja pecatat potoa istata da ja dade na prodavanje ......razumno moze da bide da eden mal del od tie knigi se prodavat kolku da se pokrijat trosocite koi sto nastanale i so istite sredstva pak da se pecati no pogolemiot del treva da se podaruva a ne da se profitira
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 678
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.