IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Македонци ширум светот
  Активни теми Активни теми RSS - МАКЕДОНИЈА - СТРАНСТВО (ЖИВОТ)
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

МАКЕДОНИЈА - СТРАНСТВО (ЖИВОТ)

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 91011
Автор
Порака Обратен редослед
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Март.2006 во 02:06
Originally posted by guster guster напиша:

Секој која ја напуштил Македонија за подолго време од една година сватил што значи да се биде македонец
    Ti li ke kazuvash shto znachi,be,.......................
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
ice_dmx Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Март.2006
Локација: Jamaica
Статус: Офлајн
Поени: 390
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ice_dmx Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Март.2006 во 01:54
Samo nadvor k*rtul od sejacive makedonski
dudenz
Кон врв
guster Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 07.Март.2006
Локација: Switzerland
Статус: Офлајн
Поени: 37
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај guster Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Март.2006 во 18:38
Секој која ја напуштил Македонија за подолго време од една година сватил што значи да се биде македонец
Кон врв
Kaneo Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Февруари.2006
Локација: Canada
Статус: Офлајн
Поени: 46
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kaneo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Март.2006 во 06:25
Ако немаш пристоен животен стандард, кај и да си, се чувствуваш бедно. Ама ајде вака: странство е широк поим, т.е. начинот на живот се разликува од една држава до друга, а уште повеќе од континент до континент. Потоа, многу зависи од тоа што за секого од нас претставува квалитетен живот. За некои луѓе е доволно да имаат куќа и кола купени на кредит. За мене лично тоа не е квалитет. Мене ми се битни луѓето, а тие ми се во Македонија. Битно ми е да уживам во мали работи како пиење еспресо на кејот на Вардар, а не од картонска чаша во метро.  Затоа гласам за Македонија .
Ask not what your country can do for you - ask what you can do for your country.
Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Март.2006 во 00:04
Удри на зезање
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2006 во 22:23
Pa shto ne kazes!!
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
BMW_M5 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Февруари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 163
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BMW_M5 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2006 во 21:32

Da da kako ne se sekavam !!! Ama toa e toa !!!  Oni me zezaa jas ne se lutam , naprotiv sakam zezanje makar i na moja smetka da e ama pa ne da e epten preterano

KOGA GLUPOSTA BI BOLELA PO CEL DEN BI OFKALE !!!
Кон врв
Vallerrija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Февруари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 280
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vallerrija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2006 во 21:29
BMW..GOLEM PATRIOT SI BIL...A ONIE TE ZEZAA NA SAJT DENES..SE SEKAVAS
Povtorno so vas, mili moi!
Кон врв
BMW_M5 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Февруари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 163
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BMW_M5 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2006 во 21:27

МАКЕДОНИЈА "VS" СТРАНСТВО

KOGA GLUPOSTA BI BOLELA PO CEL DEN BI OFKALE !!!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 91011
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,281 секунди.