IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Забава, разно, игри, интима
  Активни теми Активни теми RSS - ЕВРОСОНГ 2015
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ЕВРОСОНГ 2015

 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
Автор
Порака
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: ЕВРОСОНГ 2015
    Испратена: 13.Ноември.2014 во 00:32

Ај да си почнеме ние сеирџиска работа со времеголема насмевка

Ви се допадна песната од Даниел Кајмакоски?
Туку јас да не сум грешка, да не беше ова гласање за Детски Евросонг? не знамКон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6758
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Ноември.2014 во 00:34
Морам да признаам дека не дослушав се како што треба, затоа што беше терор за уши!
Ако имало нешто добро, баш сакам да прочитам тукамолитва
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Ноември.2014 во 00:35

И јас почнав некаде од кај 6та или 7ма песна, ама тоа беше депресија да те фати.
Патетика од песни.

Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6758
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Ноември.2014 во 00:36
Се надевам не догледа до крај, да не те мисламсмеење
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Ноември.2014 во 00:36
Јас па само на Даниел и на Влатко со Р.Самарџиев ги слушав...незнам другиве како беа?
И бричот падна на колена пред зборот:

Те преколкувам кажи како да се наострам како тебе,сакам да колам без да пуштам крв
Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Ноември.2014 во 00:37
Тамара?
И бричот падна на колена пред зборот:

Те преколкувам кажи како да се наострам како тебе,сакам да колам без да пуштам крв
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Ноември.2014 во 00:39

Само на Тамара песната ми беше убава и впечатлива.
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Ноември.2014 во 14:20


Скопски фестивал: Сопственици на продуцентски куќи повикани на разговор во МВР

Како да е нешто непознато кај нас местењето на фестивали, па голем скандал...

Туку мелодијата од песнава на Даниел ми звучи некако познато збунетост
Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Ноември.2014 во 17:06
Влегуваме во финале 500 % ..
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Ноември.2014 во 17:42
i to ce e neki uspeh pa docek na aerodrom ovo ono sobiranje na plostad , osveno 22ro mesto na eurovizija ...
Nego ja ovie (so izvinenie) "sran J a" ne gi gleam niti pak obrnuvam vnimanie , ali denes FB e preplaven famozna nameshtaljka vo glasanje drn drn ... to spagja vo sklop na onoa "makedonska rabota" , za se se diga fama , MVR u glavnoj ulozi , samo ne sfakjam od kade i zosto ? Koga za se drugo i za ova bi se cuelo niz Evropa , za sto bi ne smetale ???
Drugo , ovoj koncept odamna e izlishen ... eden citat ... "XXL , prosteno vi e , vratete se samo za izbor na Eurovizija" ... ma da mislam deka i najrealno i najdobro bi bilo taka .... 
Daniel si e super vokal , MRTV so nivnata tonska spremnost i shto uste ima vo priprema za da eden festival navistina zvuci i bide kako festival izgledaat kako vcera da pocnale so ovaj biznis .... vaka se ova zvuci kako prvi audio(aj video ne mora) snimki napraveni vo vizbi so nivni grupi ... 
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
laki_bu Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Лидер

Регистриран: 30.Ноември.2008
Локација: Germanija
Статус: Офлајн
Поени: 32100
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај laki_bu Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Ноември.2014 во 22:12
изненадувањеизненадувањеизненадувањеMestenki ...onoj seljakot da pobedel...
....ma koga velev jas toj pojma od zivot si nema , vie se smeevte...ete pak dojde na moetoда
Без разлика колку страници прочитал учениот човек, никогаш не треба да заборави дека се уште не ни стигнал до првата страна....
Кон врв
Gabriela_S Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Февруари.2008
Локација: On the stone
Статус: Офлајн
Поени: 21943
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gabriela_S Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Ноември.2014 во 22:51
Од фестивал на шлагери од 70-тите и носталгични ноти не се избира песна за Евровизија 
Никогаш немој да се каеш за нештото што си го направил, ако во тој момент си бил среќен
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Ноември.2014 во 11:46

Сељак-несељак, да не потценуваме луѓе на таква основа.
Малку е офтопик, ама многу е добар текстот, за потсмевањето и за плавата крв. намигнување


Плавата крв со потсмев кон работничката класа


Песната од Тамара, убаво испеана, заедно со пијаното и ефектот со водата позади неа, убава. да

Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Ноември.2014 во 21:06
...skandal,kriminal i zlostornicko zdruzuvanje kako sto moze da se zamisli i sprovede samo ovde kaj nas.Mislam deka istragata treba da se prosiri i nadvor od granicite na drzavava.Megunaroden zagovor...se so cel da ni izvaka ugedot i cesta na nasive pejaci so bilbilov glas.na slavejCe de....isto e.
A kako znaese Naste deka "ke ima nesto" pa ja otvori ovaa tema?.Vikam ja...cela evropa e umesana tuka.голема насмевка

...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.