Испечати | Затвори го прозорот

ЕВРОСОНГ 2015

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: АРХИВА
Име на форумот: Забава, разно, игри, интима
Опис на форумот: џиџимиџарница
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=27302
Датум на принтање: 01.Декември.2020 во 22:32
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: ЕВРОСОНГ 2015
Постирано од: Анастеа
Наслов: ЕВРОСОНГ 2015
Датум на внесување: 13.Ноември.2014 во 00:32

Ај да си почнеме ние сеирџиска работа со времеголема насмевка

Ви се допадна песната од Даниел Кајмакоски?
Туку јас да не сум грешка, да не беше ова гласање за Детски Евросонг? не знам

-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.Коментари:
Постирано од: evangeline
Датум на внесување: 13.Ноември.2014 во 00:34
Морам да признаам дека не дослушав се како што треба, затоа што беше терор за уши!
Ако имало нешто добро, баш сакам да прочитам тукамолитва


-------------
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


https://www.youtube.com/watch?v=1DUYlHZsZfc" rel="nofollow - Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 13.Ноември.2014 во 00:35

И јас почнав некаде од кај 6та или 7ма песна, ама тоа беше депресија да те фати.
Патетика од песни.-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: evangeline
Датум на внесување: 13.Ноември.2014 во 00:36
Се надевам не догледа до крај, да не те мисламсмеење

-------------
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


https://www.youtube.com/watch?v=1DUYlHZsZfc" rel="nofollow - Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE


Постирано од: mrzla
Датум на внесување: 13.Ноември.2014 во 00:36
Јас па само на Даниел и на Влатко со Р.Самарџиев ги слушав...незнам другиве како беа?


-------------
И бричот падна на колена пред зборот:

Те преколкувам кажи како да се наострам како тебе,сакам да колам без да пуштам крв


Постирано од: mrzla
Датум на внесување: 13.Ноември.2014 во 00:37
Тамара?

-------------
И бричот падна на колена пред зборот:

Те преколкувам кажи како да се наострам како тебе,сакам да колам без да пуштам крв


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 13.Ноември.2014 во 00:39

Само на Тамара песната ми беше убава и впечатлива.


-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 13.Ноември.2014 во 14:20


http://novatv.mk/index.php?navig=8&cat=2&vest=18058" rel="nofollow - Како да е нешто непознато кај нас местењето на фестивали, па голем скандал...

Туку мелодијата од песнава на Даниел ми звучи некако познато збунетост


-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: LiDivio
Датум на внесување: 13.Ноември.2014 во 17:06
Влегуваме во финале 500 % ..

-------------


Постирано од: Santijago
Датум на внесување: 13.Ноември.2014 во 17:42
i to ce e neki uspeh pa docek na aerodrom ovo ono sobiranje na plostad , osveno 22ro mesto na eurovizija ...
Nego ja ovie (so izvinenie) "sran J a" ne gi gleam niti pak obrnuvam vnimanie , ali denes FB e preplaven famozna nameshtaljka vo glasanje drn drn ... to spagja vo sklop na onoa "makedonska rabota" , za se se diga fama , MVR u glavnoj ulozi , samo ne sfakjam od kade i zosto ? Koga za se drugo i za ova bi se cuelo niz Evropa , za sto bi ne smetale ???
Drugo , ovoj koncept odamna e izlishen ... eden citat ... "XXL , prosteno vi e , vratete se samo za izbor na Eurovizija" ... ma da mislam deka i najrealno i najdobro bi bilo taka .... 
Daniel si e super vokal , MRTV so nivnata tonska spremnost i shto uste ima vo priprema za da eden festival navistina zvuci i bide kako festival izgledaat kako vcera da pocnale so ovaj biznis .... vaka se ova zvuci kako prvi audio(aj video ne mora) snimki napraveni vo vizbi so nivni grupi ... 


-------------
I'm out bcz of pathetic around here


Постирано од: laki_bu
Датум на внесување: 13.Ноември.2014 во 22:12
изненадувањеизненадувањеизненадувањеMestenki ...onoj seljakot da pobedel...
....ma koga velev jas toj pojma od zivot si nema , vie se smeevte...ete pak dojde na moetoда


-------------
Без разлика колку страници прочитал учениот човек, никогаш не треба да заборави дека се уште не ни стигнал до првата страна....


Постирано од: Gabriela_S
Датум на внесување: 13.Ноември.2014 во 22:51
Од фестивал на шлагери од 70-тите и носталгични ноти не се избира песна за Евровизија 

-------------
Никогаш немој да се каеш за нештото што си го направил, ако во тој момент си бил среќен


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 14.Ноември.2014 во 11:46

Сељак-несељак, да не потценуваме луѓе на таква основа.
Малку е офтопик, ама многу е добар текстот, за потсмевањето и за плавата крв. намигнување


http://neutralec.blogspot.com/2014/11/blog-post_13.html" rel="nofollow - Плавата крв со потсмев кон работничката класа


Песната од Тамара, убаво испеана, заедно со пијаното и ефектот со водата позади неа, убава. да-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: zagor
Датум на внесување: 14.Ноември.2014 во 21:06
...skandal,kriminal i zlostornicko zdruzuvanje kako sto moze da se zamisli i sprovede samo ovde kaj nas.Mislam deka istragata treba da se prosiri i nadvor od granicite na drzavava.Megunaroden zagovor...se so cel da ni izvaka ugedot i cesta na nasive pejaci so bilbilov glas.na slavejCe de....isto e.
A kako znaese Naste deka "ke ima nesto" pa ja otvori ovaa tema?.Vikam ja...cela evropa e umesana tuka.голема насмевка-------------
...zagor e ziv,se drugo e laga.


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 24.Март.2015 во 09:05
-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: Omar
Датум на внесување: 10.Април.2015 во 01:25
Не сакам да сум злобен, ама кога нема да влеземе во финалето слатко ќе си се насмеам, нешто вака: ѓавол


Постирано од: Орка
Датум на внесување: 19.Мај.2015 во 21:37
И
Никој не гледа
Чисто да бидам во тек,секако нема да пуштам.


Постирано од: Gabriela_S
Датум на внесување: 19.Мај.2015 во 23:28
очекувано замисленост-------------
Никогаш немој да се каеш за нештото што си го направил, ако во тој момент си бил среќен


Постирано од: fiks
Датум на внесување: 19.Мај.2015 во 23:44
Јас си пишав прееска на фејсбук мислење, и имав 3 реакции по порака дека сум праел малер.
Абе не праам малер бе, само си кажувам мислење.

смеење


-------------
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.Постирано од: evangeline
Датум на внесување: 20.Мај.2015 во 00:24
Што бидна?
Јас имав многу фактури, ни на крај памет не ми беше Кајмакотголема насмевка


-------------
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


https://www.youtube.com/watch?v=1DUYlHZsZfc" rel="nofollow - Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE


Постирано од: fiks
Датум на внесување: 20.Мај.2015 во 00:35
Ладен туш.

-------------
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.Постирано од: evangeline
Датум на внесување: 20.Мај.2015 во 00:58
Е богами многу се изненадивхи, хи...
Сигурно си ти крив фикс, следен пат пиши дека ќе победи кој и да е наш..
Редно е да си ги промовираме убавините на градов малку, на страна споменицитеплазење


-------------
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


https://www.youtube.com/watch?v=1DUYlHZsZfc" rel="nofollow - Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE


Постирано од: fiks
Датум на внесување: 20.Мај.2015 во 01:22
Абе во 7 вечерта почнаа да вадат слики од Кајмакот, а ја мислев концерт имал или се оженил, па од тага жениве по него слики вадат, а тоа Евровизија имало, а ја дознав пред 9 некаде.

Знаејќи како други години тажеле евровизиските заљубеници, претпоставував дека иста приказна ќе е.

Срце јуначко не издржа и пишав голема насмевка 
Не верува дека некој ме послуша или се исплаши, ама пцуење немаше...сигурно веќе отрпнале сите .
-------------
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.Постирано од: LiDivio
Датум на внесување: 20.Мај.2015 во 10:23
Не влеговме во финале ама барем промовиравме малку грчка култура на сцена...    

Инаку мене лично ми се допадна песната (сабајлево дознав дека вчера имало Евросонг), гледав на Јутуб..аха. што се однесува до црнциве, повеќе ми одат на сцена со Елена, Каролина отколку со Даниел


Постирано од: evangeline
Датум на внесување: 20.Мај.2015 во 13:10
Ах фикс фиксголема насмевка
И јас искрено не знаев дека има Евровизија се до неколку часа пред да почне и тоа случајно слушнав..

Инаку што се оние столбови?! Некој ги помешал лончињата изгледа..
Ли, а од кај знаеш дека овој па не е по црнците?хи, хи...


-------------
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


https://www.youtube.com/watch?v=1DUYlHZsZfc" rel="nofollow - Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE


Постирано од: fiks
Датум на внесување: 20.Мај.2015 во 15:52
Неокласицизам  бе, Грујо имал врски во раководство на Евровизија и оп нешто столбови ова она смеење

-------------
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.Постирано од: Орка
Датум на внесување: 24.Мај.2015 во 09:07
http://www.telegraf.mk/zabava/estrada/275930-evrovizija-diskvalifikuvano-glasanjeto-od-makedonija-i-od-crna-gora" rel="nofollow - Што да се каже.
Ах бре...Ма не,ќе си молчам.Торковци!Испечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk