IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Хардвер и софтвер
  Активни теми Активни теми RSS - Помош !! Софтверски Проблеми!
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Помош !! Софтверски Проблеми!

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567 55>
Автор
Порака Обратен редослед
 Оцена: Оцена на тема: 1 Гласови, Просечно 5,00  Тема Пребарувај Тема Пребарувај  Опции за темата Опции за темата
4me Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 31.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај 4me Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Август.2010 во 14:27
Ke ve molam da mi odgovorete dali ima nekoja druga moznost osven formatiranje i nagaganje na passwordot koj go zaboraviv . Passwordot sto go bara komj e pri vklucuvanje a go staviv vo user accounts . Sega nemam nikakov pristap a verojatno pri vnesuvaneto na istiot sum duplirala nekoja bukva ili sl . Blagodaram
Кон врв
Dark HaCkeR Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Хакериште

Регистриран: 20.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 683
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dark HaCkeR Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јули.2010 во 19:08
Ти со графичката !
ај пробај со GPU Caps Viewer

Изменето од Dark HaCkeR - 16.Јули.2010 во 19:09
Кон врв
ZokiBoSS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 240
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZokiBoSS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јули.2010 во 19:43
Доколку имаш нешто да прашаш, прашај јавно тука, можам да ти помогнам и на лична порака да не замараме овде, меѓутоа телефон не. Би те замолил да не бараш јавно телефони, доколку имаш потреба од некој член можиш да му испратиш лична порака и да ти одговори.

Доколку имаш некое друго прашање, постави, ќе ти одговориме во соодветно време.

Поздрав.
That What Doesn't Kill Me, Only Makes Me Stronger..!
Кон врв
Roditel Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 13.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Roditel Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јули.2010 во 19:31
Zdravo,

Ke moze li da dobijam tvoj telefonski broj,za da se razbereme.Blagodaram
Кон врв
ZokiBoSS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 240
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZokiBoSS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јули.2010 во 14:19
По се изгледа, дури бил праен бекапот, темата не била активна/инсталирана, туку е клаена накнадно, барем по ова шо го кажваш .. Ако имаш некој скриншот да видиме која тема е, можи ќе ја најдиме на интернет па ќе ти дајме линк, или евентуално да се сеќаваш на името нешто или слично. Друго чаре невервам, барем по муабетот шо го прочитав.
That What Doesn't Kill Me, Only Makes Me Stronger..!
Кон врв
BobCyclist Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 14.Јули.2010
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BobCyclist Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јули.2010 во 14:01
Napraviv recovery na windows vista, bese uspesno, no sega otkako go vkluciv komopjuterot mi ja dava starata tema na windows vista, start menito i se ostanato.Na nikoj nacin ne mozam da uspeam da go smenam toa, se obidov da simnam nekoi temi od internet na toj nacin ne uspeav, kako mozam da ja vratam temata stoj ja imav pred recovery t.e taa tema sto bese koga go kupiv kompjuterot.fala
Кон врв
Morfeus Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Декември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 34
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Morfeus Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јуни.2010 во 23:19
Ти благодарам на интересот за да ми помогнеш, но дефинитивно картичката што ја имам нема сензор за температура. Користев Ati Tools...

Инаку ја имам следнава конфигурација:
ECS P4XASD2+
Intel Pentium 4 - 2.8GHz
ATI Radeon 9600 XT 256MB
512MB SDRAM
Maxtor 30GB
ExcelStor 160GB
Samsung DVD-ROM
ATX 450 W, Delux
Windows XP Service Pack 2


Кон врв
ZokiBoSS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 240
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZokiBoSS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јуни.2010 во 19:55
Можно е, напиши тип на матична и графичка и OS, ќе пробаме да најдиме шо е проблемот :)
That What Doesn't Kill Me, Only Makes Me Stronger..!
Кон врв
Morfeus Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Декември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 34
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Morfeus Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јуни.2010 во 19:11
За жал RealTemp (пробав и со постарите верзии) воопшто не се подига на мојот стар компјутер.
Но изгледа не е проблемот во програмите. Пред малку пробав и со GPU Z. И со оваа програма како и со другите не се прикажува температурата.

Можеби е проблемот во матичната плоча...????

Изменето од Morfeus - 18.Јуни.2010 во 19:14
Кон врв
ZokiBoSS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 240
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZokiBoSS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јуни.2010 во 18:06
Пробај со RealTemp, кажва температура на процесорот и на графичката. Кај мене понекогаш праеше проблеми со графичката, кажваше дека е 93+ степени, некогаш не, незнам зошто никогаш не открив. Али претежно океј си беше. Можиш да пробаш, ако не свршиш работа ќе побараме друго чаре :)
That What Doesn't Kill Me, Only Makes Me Stronger..!
Кон врв
Morfeus Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Декември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 34
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Morfeus Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јуни.2010 во 17:52
Не знам како да ја видам температурата на графичката. Користам Everest и HWMonitor и температурата на графичката нигде не се прикажува.
Имам навика повремено да ги проверувам другите темпратури, но со тем. на грфичката тоа не е случај. Поради ваквиот проблем не приметив дака кај предходната графичка картичка вентилаторот не работи т.е. не приметив дека граф. се прегрева и на крај морав да ја заменам.Кон врв
ZokiBoSS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 240
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZokiBoSS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јуни.2010 во 13:35
Зошто го искомплициравте толку муабетот јас незнам.. Ако треба да исклучи антивирус на 12 годишно чупе, кај ќе му биди крајот на компјутерот. Јас би препорачал користење на TeamViewer или некоја слична програма за Remote Desktop. Нема конфликти со антивируси, нема проблеми со firewall и слично. Можи да се намести фиксен password и startup на компјутерот, и нонстоп да се прати како работи и шо работи, фактички цел десктоп се гледа кај конектираниот клиент. Има и други програми слични на оваа, UltraVNC, VNC Remote, LogMeIn и слично, али јас препорачвам тимвјуевер.

Доколку си заинтересиран, можам да дообјаснам на кој начин ќе ја инсталираш, стартоваш и слично, се разбира доколку си почетен корисник на компјутер :).

Поздрав
That What Doesn't Kill Me, Only Makes Me Stronger..!
Кон врв
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јуни.2010 во 13:22
Za zal Keylogerot kaj 99 % od antivirusite e registriran kako virus. T.e se vodi kao hijacker, taka da ke mora da go izvadi antivirusot za da moze da monitorira...
Ima druga rabota. Ima network controler, ako se dvata pc-a vrzani vo mreza preku switch, da go gleda pc-to na kjerkata so stelt. t.e na vasiot monitor se gleda kako da sedite pred nejziniot pc...

The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
Anonymous7666 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 18.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anonymous7666 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јуни.2010 во 12:56
Originally posted by Roditel Roditel напиша:

Zdravo,

Roditel sum na 12 godisno devojce,koe ne se dvoi od svojot laptop i po cel den e na skype so raznorazni t.n drugar(k)i koi se prisutni vo ovoj virtuelen svet.Zagrizen od se poizrazenata pedofilija baram pomos od vas da mi pomognete kako mozam od mojot kompjuter da ja sledam nejzinata komunikacija.Dali postoi nekoj program za otkrivanje na nejziniot password na socijalnata mreza Skype.Ako postoi ,kako da dojdam do nego i sto treba da napravam.Odnapred Vi blagodaram i Ve pozdravuvam.


Ќе си симнеш некој Keylogger како Link ќе ја симнеш TRIAL верзијата и ќе пробаш, ќе можеш да гледаш се што напишала твојата ќерка, Keyloggerot ќе може да прави Скриншотови :) на колку време ќе го наместиш на пр. на секоја минута да прави по 1 итн... Пробај го програмчето супер е.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567 55>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,094 секунди.