IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Хардвер и софтвер
  Активни теми Активни теми RSS - Помош !! Софтверски Проблеми!
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Помош !! Софтверски Проблеми!

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 55>
Автор
Порака Обратен редослед
 Оцена: Оцена на тема: 1 Гласови, Просечно 5,00  Тема Пребарувај Тема Пребарувај  Опции за темата Опции за темата
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44448
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јануари.2011 во 14:39
До сега си ги терав стандардните фонтови во фотошоп.Денес
некои нови симнав и маани ми излегоа.Имено при
користење на кириличен фонт не ми ги вади буквите "ж"и"ч"
а големите ги вади.Да не некој имал вакво искуство и одговор
Кон врв
ZokiBoSS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 240
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZokiBoSS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Декември.2010 во 15:26
Originally posted by BisernA BisernA напиша:

ооооо,.... фала многу

уф, почнав да кинам живци,... ама навреме го видов ова пред да отворам нов акаунт    фала многу уште еднаш.... баш таа страна не ми ја отвораше

Нема проблем, за то сме тука :)

Се најубо :)
That What Doesn't Kill Me, Only Makes Me Stronger..!
Кон врв
BisernA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4662
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BisernA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Декември.2010 во 15:19
ооооо,.... фала многу

уф, почнав да кинам живци,... ама навреме го видов ова пред да отворам нов акаунт    фала многу уште еднаш.... баш таа страна не ми ја отвораше
Кон врв
ZokiBoSS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 240
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZokiBoSS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Декември.2010 во 14:10
Еве ти директен линк кај шо треба да го напишиш емаил-от, па да ти пуштат линк за нов пасс. Види дали ќе свршиш работа па кажи.

https://login.skype.com/account/password-reset-request
That What Doesn't Kill Me, Only Makes Me Stronger..!
Кон врв
BisernA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4662
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BisernA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Декември.2010 во 12:52
не е некој софтверски проблем, ама не знаев каде да напишам на друго место

проблемов е во тоа што јас си го заборавив пасвордот на скајп... и фино лепо отидов на Forgot your password?
е сега, кога стасувам на страната,... избирам опции траблшутинг,... па акаунт и ,,ајв форготен мај пасворд,,... работата е што кога кликнувам на тоа дека ,, ја знам е-маил адресата,, ( адресата користена за ,,сајнинг ап,, на скајп ),... не ми отвора хелп или сапорт центар,.... туку ме носи на некој нивни блог, и повторно сето тоа одново треба да го правам....

што е работава
Кон врв
ne znam Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 22.Декември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ne znam Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Декември.2010 во 19:03
dali nekoj ima nesto zadaci da mi dade za nizi matrici funkcii
fala
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44448
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Декември.2010 во 00:49

Денеска си прашав и со мојава графичка не би требало да имам такви проблеми...

Еве и линк каде го има решението за мојов проблем.А гледам дека има и одлична подршка за целиот софтвер
 
И фала уште еднашда


Изменето од Орка - 07.Декември.2010 во 00:50
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44448
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Декември.2010 во 22:59
Со оглед дека веќе имав проблем по однос на графичката(слаба ми е).
Поточно не ми ја подржуваше Modern Warfare 2.
Фала на насочувањето Pavaroti   
Кон врв
Pavaroti Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Експерто нумеро 2

Регистриран: 03.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pavaroti Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Декември.2010 во 22:50
Originally posted by Орка Орка напиша:

На swif.t-от му направив uninstal.И немав чепкано до сега 3D.
При обид да текст во Advanced 3D му дадам 3D филтер
-3D
-New shape from layer
-Ring
Се случи истото што се случуваше и се swif.t...си падна фотошопот
Но со оглед дека ми е од торент може и си има некоја мана,како и коњот од прикаските што не сакал на дрво да се качи
Што значи многу си во право дека не е до swif.t-от...фала Flix


Ако паѓа само фотошопот не е страшно ќе си најдеш добар плагин. Но ако се руши цел оперативен систем тоа е до графичката, јас го имав тој проблем на нов компјутер.
Баш ме заинтригира со плагинов утреќе го пробам на работа

Изменето од Pavaroti - 05.Декември.2010 во 22:51
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44448
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Декември.2010 во 22:18
На swif.t-от му направив uninstal.И немав чепкано до сега 3D.
При обид да текст во Advanced 3D му дадам 3D филтер
-3D
-New shape from layer
-Ring
Се случи истото што се случуваше и се swif.t...си падна фотошопот
Но со оглед дека ми е од торент може и си има некоја мана,како и коњот од прикаските што не сакал на дрво да се качи
Што значи многу си во право дека не е до swif.t-от...фала Flix
Кон врв
Flix Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Клабинг

Регистриран: 14.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 9229
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Flix Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Декември.2010 во 21:14
Originally posted by Орка Орка напиша:

Да не има некој врска зашто при активирање на swif.t 3D ps паѓа целиот фотошоп


мислам дека не би требало да има некоја врска
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44448
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Декември.2010 во 22:28
Да не има некој врска зашто при активирање на swif.t 3D ps паѓа целиот фотошоп
Кон врв
Dark HaCkeR Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Хакериште

Регистриран: 20.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 683
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dark HaCkeR Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Септември.2010 во 12:18
во Device manager можеш да видиш дали е во ред цд-ром сеа не со некое големо објаснување ке има знак извичник (!) , ако користиш Windows 7 Troubleshooting ке ти помогне дали имаш некој хардверски проблем и слично и истиот да го реши
Кон врв
andonstoj Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 17.Септември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај andonstoj Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Септември.2010 во 15:38
TOCNO E DEKA NE ZNAM!
SAM PRVITE CEKORI VO TOJ PRAVEC GI NAPRAVIV KOGA GO RESTARTIRAV KOMPJUTEROT ODEJKI PO KNIGATA VNIMATELNO KAKO STO PISUVA,IAKO DOSTA POJMOVI KOJ GI STRETNAV NE IM GO ZNAEV ZNACENJETO NO SE DRZEV STRIKTNO DO KNIGATA. USPEAV DA GO IZBRISAM I NA KRAJ DA GO PRIFATI PRVOTO CD NO VTOROTO NE GO PRIFAKA ZA DA DO KRAJ SE INSTALIRA.
FORMATIRAN DEKA MOZEBI E,VERUVAM DEKA E.NO A AKO CEDE ROMOT NEE DOBAR KOJ SE POKAZATELI DEKA NEE DOBAR CD ROMOT?
TOJ CITASE CEDINJA I KOPIRASE NORMALNO,EDINO STO BESE NENORMALNO BESE TOA STO REAGIRASE KAKO DA IMA VIRUS I NEKOJ RABOTI NA SVOJA RAKA GI RABOTESE,PA ZATOA MI REKOA DA GO RESTARTIRAM STO I GO NAPRAVIV?
VO SEKOJ SLUCAJ BLAGODARAM NA ODVOENOTO VREME OKOLU MOJATA PROBLEMATIKA!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 55>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.