IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Хардвер и софтвер
  Активни теми Активни теми RSS - Помош !! Софтверски Проблеми!
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Помош !! Софтверски Проблеми!

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 55>
Автор
Порака Обратен редослед
 Оцена: Оцена на тема: 1 Гласови, Просечно 5,00  Тема Пребарувај Тема Пребарувај  Опции за темата Опции за темата
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44448
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јули.2015 во 23:13
Да да,види кој тип на графичка имаш и упдејтувај ја.
Односно пробај,кај мене така се реши.
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јули.2015 во 23:10
Не те разбрирам...графичката проблем ти беше?
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44448
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јули.2015 во 22:04
Јас вакви проблеми имав на 8.1
NVidia ја упдејтував и се среди.
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јули.2015 во 21:10
Значи од како го форматирав компјутеров пред 4 месеци ми се јави следниов проблем.

Кога вклучам торент, се случува многу споро аплодирање на страници на интернет.
За да се врати нормалната брзина на аплодирање, потребно е да го исклучам торентот, а понекогаш и интернетото и повторно да го вклучам за да работи како што треба. Оперативен ми е Windows XP, sp 3 

Чаре??
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44448
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јануари.2013 во 17:46
Ќе ти пратам на ЛП еден линк од торент во кој само кракот го имаш.
Претпоставувам дека е ОК според коментарите.
Кон врв
kuzmanov Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Декември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 30
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kuzmanov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јануари.2013 во 01:06
Имам проблем околу фотошоп го загубив цедето со кракот и сега неможам да најдам никаде, ми треба за постара верзија цс4. За цс5 и 6 имам регистрации се си работат одлично ама овој за сц4 неможам да најдам никаде. Помош...
Кон врв
dani76 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 03.Декември.2011
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dani76 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Декември.2011 во 19:50
Ve molam nekoj da mi kaze kako da gi izbrisam najavite na skype ili pak kako da go izbrisam skype od bios?Pozdrav
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44448
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Ноември.2011 во 13:52
Зависи кој го користиш...Јас го имам "DVD Photo Slideshow Professional", два три пати го имам користено и оној на windows.И на двата менијата се многу лесни за да човек може да се снајде.Повеќе читај ги опциите и тие ќе те водат доколку знаеш како што сакаш.Одеше одбирање на сликите,начинот на преминување од една кон друга,вметнување на аудиото,синхронизирање на двете и режење.Иако и со двата полесно ми оди прво да го задржам во компјутер фајлот,па режење со Nero-то.
Кон врв
Alex1970 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Октомври.2011
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alex1970 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Ноември.2011 во 17:00
може ли да ми кажете како најлесно да направам клип во Movie Maker кој ќе содржи иссечоци од видеа,слики и музика?? фала
Кон врв
Damjani Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 21.Септември.2011
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Damjani Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Септември.2011 во 22:55
se imav zbuneto nemozev da najdam od koj mi treba tocno dali intel ili drug i posle mi tekna za system info for windows pa se snajdov :) fala sepak. pozz
Кон врв
pHp Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Август.2011
Локација: Rwanda
Статус: Офлајн
Поени: 1477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pHp Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Септември.2011 во 12:21
Originally posted by Damjani Damjani напиша:

Pred nekolku dena zedov ACER Aspire 5750 i pri instalacija na driveri (za Windows 7) mi se javi problem. Nemozam da najdam driver za Network Controller. Ako nekoj e korisnik na vakov model na ACER ili ima iskustvo so vakov problem neka ostavi link od driverot posto nikako ne odi :/ :)


http://www.laptop-software.com/acer-software/acer-aspire-57505750g-windows-7-drivers/

Повели
Кон врв
Damjani Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 21.Септември.2011
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Damjani Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Септември.2011 во 22:53
Pred nekolku dena zedov ACER Aspire 5750 i pri instalacija na driveri (za Windows 7) mi se javi problem. Nemozam da najdam driver za Network Controller. Ako nekoj e korisnik na vakov model na ACER ili ima iskustvo so vakov problem neka ostavi link od driverot posto nikako ne odi :/ :)
Кон врв
nigo Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 18.Март.2011
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nigo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Март.2011 во 14:15
Дечки ај помош инсталирав beyond keylogger и сега неможам да го избришам ми бара пасворд, а јас не ставив ко ја инсталирав па сакам да ја избришам ама ја нема во task manager и неможам да ја исклучам за да можам да ја бришам пробав и преку Run - msconfig но и таму ја нема што да правам???
Кон врв
buterflym Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Декември.2010
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај buterflym Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јануари.2011 во 17:44
Sakam da si kupam nov lap top, ama ne znam koj e podobar (vo pogled na konfiguracijata).
Gi razgleduvav ovie dva....?

http://kupilaptop.com/index.php?option=com_content&view=article&id=378:hp-pavilion-dm4-1063cl-aluminium-edition-bto&catid=60:pregled-na-laptopi&Itemid=93

http://kupilaptop.com/index.php?option=com_content&view=article&id=377:dell-vostro-v3500-i5-450m-2010-edition&catid=60:pregled-na-laptopi&Itemid=93
мислите се ослободени од данок ;)
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 55>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,187 секунди.