IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Хардвер и софтвер
  Активни теми Активни теми RSS - Помош !! Софтверски Проблеми!
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Помош !! Софтверски Проблеми!

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 910111213 55>
Автор
Порака Обратен редослед
 Оцена: Оцена на тема: 1 Гласови, Просечно 5,00  Тема Пребарувај Тема Пребарувај  Опции за темата Опции за темата
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2009 во 02:32
epa klik na accept... nisto strasno.. toa ti e samo za aktivacija.. 
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
luckyboy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 285
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај luckyboy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2009 во 02:01
Проблем со сите Addobe апликаци што ги имам во ком... на старт на сите ми го показува ова....


помошшш ! голема%20насмевка


Изменето од luckyboy - 11.Декември.2009 во 02:03
Кон врв
Flix Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Клабинг

Регистриран: 14.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 9229
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Flix Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Декември.2009 во 13:05
Originally posted by reki reki напиша:

kade moze da najdam kod za avira antivir premium


Ќе ти пратам линк по лп тои тука не е дозволено да се постира пиратски матријал.
Кон врв
reki Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 06.Декември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај reki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Декември.2009 во 07:50
kade moze da najdam kod za avira antivir premium
Кон врв
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Декември.2009 во 13:53
Originally posted by Gorazd777 Gorazd777 напиша:

Барам помош за решение на проблем,имам ХП оперативен,Мкафее анти вирусна и на помош го зедов од пред некој ден СпајвареДоцтор-програма,за да го решам проблемот,со програмиве пронајдов тројанци и други работи сето што се јави го исчистија,но проблемот си остана,повремено преку интернет експлорерот ми се вклучуваат разни страни на игри,преземање за позадини,страни на банк и слично,користам Опреа,но ова иритира и мислам дека ми краде од интернетот,помош како да се отстрани проблемот?


Во секој случај имаш и ќе ти остане malware-ot,
за што помалку да ти се вклучуваат поп-апи, ќе дефинираш статус на блокажа на поп-апи во самиот експлорер, или фајрфоксот. Ќе си подесиш левел high, и нема да ти излезе ни еден поп-ап.
Malware i Spyware неможеш да спречиш од навлегување од проста причина што тие се интегрирани во самите веб сајтови, и понатака се водат како tracking cookies. Плус моја препорака ти е да го тргнеш Spyware doctor, бидејќи и таа програма како таква е декларирана како Spyware. Моја препорака, а мислам дека и на поголем дел од интернет заедницата би ти била Spybot-SD. Подолг период сум вклучен во оваа проблематика, па затоа и ти го препорачувам ова. Самиот програм има интегрирано tea timer, кој работи како стелт во позадина без некое значајно оптеретување на рам меморијата (за разлика од останатиот безбедносен софтбер) на компјутерот, а втора убава работа е што има и алатка за имунизирање на самите cookies. Со редовно имунизирање на истите (1-2 неделно) ќе ги решиш сите проблеми.

http://www.safer-networking.org/mk/index.html




Изменето од NRGMKD - 07.Декември.2009 во 13:58
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Декември.2009 во 16:21
Originally posted by Flix Flix напиша:

Значи ќе го снимип ова програмче подобро е од спајвердоктор.

Еве линк http://download.cnet.com/Malwarebytes-Anti-Malware/3000-8022_4-10804572.html

И ќе ти се среди намигнување



Shtotuku reshiv golem problem so ovoj programголема%20насмевка
Flix sekoja chest za linkov,ti dolzam edno golemo blagodaramголемо%20гушкање
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
Schumacher Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schumacher Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Октомври.2009 во 21:50
Еве вака, Имам алкател от-800. Се е тоа убаво што го имам само работата е што тој прима мп4 видеа само во H263 видео кодекс, а мп4-ките се во H264 (повеќето) или H263р. Мене ми е потребно да енкодирам MP4-ка во H263. Ај сеа помош ако може. Пробав со све живо и диво, неможе, едноставно несака!
Кон врв
Flix Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Клабинг

Регистриран: 14.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 9229
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Flix Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Октомври.2009 во 11:32
Чудо е програмчето, и јас еднаш имав исто така проблеми и само со ова се исчисти се :) 
Кон врв
Gorazd777 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Октомври.2008
Локација: Евразија
Статус: Офлајн
Поени: 1584
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gorazd777 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Октомври.2009 во 02:37
Благодарам Flix ,неверојатно колку работи уште пронајде.
ВОЈНАТА Е МИР
СЛОБОДАТА Е РОПСТВО
НЕЗНАЕЊЕТО Е СИЛА
ОД ЗЕЛКА ТОРТА И ОД СЕЉАК ГРАЃАНИН НЕ БИДУВА
Кон врв
Flix Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Клабинг

Регистриран: 14.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 9229
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Flix Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Октомври.2009 во 22:48
Значи ќе го снимип ова програмче подобро е од спајвердоктор.

Еве линк http://download.cnet.com/Malwarebytes-Anti-Malware/3000-8022_4-10804572.html

И ќе ти се среди намигнување

Кон врв
Gorazd777 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Октомври.2008
Локација: Евразија
Статус: Офлајн
Поени: 1584
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gorazd777 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Октомври.2009 во 20:40
Барам помош за решение на проблем,имам ХП оперативен,Мкафее анти вирусна и на помош го зедов од пред некој ден СпајвареДоцтор-програма,за да го решам проблемот,со програмиве пронајдов тројанци и други работи сето што се јави го исчистија,но проблемот си остана,повремено преку интернет експлорерот ми се вклучуваат разни страни на игри,преземање за позадини,страни на банк и слично,користам Опреа,но ова иритира и мислам дека ми краде од интернетот,помош како да се отстрани проблемот?
ВОЈНАТА Е МИР
СЛОБОДАТА Е РОПСТВО
НЕЗНАЕЊЕТО Е СИЛА
ОД ЗЕЛКА ТОРТА И ОД СЕЉАК ГРАЃАНИН НЕ БИДУВА
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Октомври.2009 во 17:46
fala kje vidam

SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
Dark HaCkeR Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Хакериште

Регистриран: 20.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 683
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dark HaCkeR Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Октомври.2009 во 19:47
Originally posted by anakin anakin напиша:


   VO VISTAkako da napravam nekoj program da mi starta kako administratorbez non stop da me prasuva za dozvola pri startanjezeznata vista upm


Ако го користиш компјутерот како администратор не ти треба UAC ако го користиш како стандарден јузер ти треба UAC да ти биде уклучено
Еве види на видеото како да го исклучиш
http://www.youtube.com/watch?v=M7Uwx_yaxUM
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Октомври.2009 во 15:07
VO VISTA

kako da napravam nekoj program da mi starta kako administrator
bez non stop da me prasuva za dozvola pri startanje

zeznata vista upm
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 910111213 55>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,281 секунди.