IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Хардвер и софтвер
  Активни теми Активни теми RSS - Кои програми .....?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Кои програми .....?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123>
Автор
Порака
smokvicka Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 14.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 5
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај smokvicka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Март.2006 во 09:25
 windows XP,  acrobat reder,  irfan view,  eMule,  photoshop,office , win zip, adode reader, nero express, div player, win rar, msn messenger, 
Кон врв
busvek Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Февруари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај busvek Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Март.2006 во 05:13
Adobe-Full Pack
Macromedia 8
Microsoft Office
Microsoft Student 2006 
Nero 7
Mozilla Firefox
LIMEWIRE
MSN Messenger 8
mIRC
ICQ
CD DVD Catalog
Windows Media Player 11
BS Player PRO
Winamp
......

Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Март.2006 во 23:42
Кон врв
Ghost Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Universe is my limit

Регистриран: 30.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 6109
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ghost Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Март.2006 во 01:58
како што реков не се замарај со нив, едноставно бришење ќе иде и кој им е*е матер глупава...
    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          
Кон врв
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Март.2006 во 20:12
Windows Xp Professional Service Pack 2 (licenciran)
MS Office 2003 so update
Win Media Player 10
Winamp
BS Player
Norton Antivirus 2006 Beta (modif.verzija)-momentalno
Adobe
Corel 13 beta verzija
Imesh 6.0 (P2P programce)
Ad-aware 1.06 proffesional so pop up blocker(krakuvan)
Registry mechanic 5.2 verzija (krakuvan)
Nero 7
PIC Grabber
MSI DVD player
Spy Bot 1.4
Net 2 Control (многу моќна алатка за администратор на мрежа)
Symantec Anti Virus Server 2005

The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
ZokiBoSS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 240
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZokiBoSS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Март.2006 во 20:20
Respect за лиценцираниот виндовс, само не е финтата да се пофалиш дека тој ти е лиценциран, кажи другите програми какви ти се, адобе, корел .. Не е ништо против те*е ова, али ме изнервира тој збор лиценциран .. Поздрав
That What Doesn't Kill Me, Only Makes Me Stronger..!
Кон врв
bomboni Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Јануари.2006
Локација: Czech Republic
Статус: Офлајн
Поени: 215
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bomboni Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Март.2006 во 16:52
I mene isto... Nisto licno protiv tebe MMEKPP ili kako bese... So e muabetov so softverov, da se pokaze koj si gi znae ikonkite od dekstop kako zbiraat prasina?
Кон врв
Ghost Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Universe is my limit

Регистриран: 30.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 6109
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ghost Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Март.2006 во 18:29
паааааа.... ако фаќаат прашина, има една опција таму анинстал и готово  Не за друго, досадно е да се брише нонстоп прашина 
    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          
Кон врв
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Март.2006 во 19:51
Originally posted by ZokiBoSS ZokiBoSS напиша:

Respect за лиценцираниот виндовс, само не е финтата да се пофалиш дека тој ти е лиценциран, кажи другите програми какви ти се, адобе, корел .. Не е ништо против те*е ова, али ме изнервира тој збор лиценциран .. Поздрав


Windowsot e лиценциран, бидејќи е кај мене на работа!!! Адобе е free верзија и можеш да ја симнеш од било каде на интернет!!! Само PhotoShop е со крак, а Corelot сеуште е бета верзија и не бара регистрација!!! Понатака и тоа ќе биде земено со Лиценца!!! Инаку нема разлика меѓу лиценциран и нелиценциран windows!!! Тоа е само џабе фрлени пари!!! Единствено е што нелиценциран windows не можеш директно од Microsoft страната да симнуваш update!!!! Тешка глупост!!! Инаку има разлика помеѓу Home срањето што го нудат како лиценцирано кај нас, и Proffesional windows!!! Инаку јас не се фалам дека си ги знам иконките на десктопот кај мене!!! Напротив непотре*ен софтвер не држам во ком. Поздрав!!!!
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
ZokiBoSS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 240
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZokiBoSS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2006 во 02:12
А кој ти рече дека со нелиценциран виндовс неможиш да земаш апдејт ? (: .. Сепак поентата ми беше друга, не мораше ти да напишиш дека ти е лиценциран, оти испаѓа некој вид на фалење, а другите ти се фреевер/триал .. That's all :)
That What Doesn't Kill Me, Only Makes Me Stronger..!
Кон врв
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2006 во 18:42
Епа во последното време за да симнеш update од Microsoft, треба да си инсталираш програмче од страната за Genuine или validating tool, преку кој се валидализира оригиналноста на windows - от!!! Инаку update се прави преку самиот windows, ама само до Service Pack 2!!! Понатака update не можеш да правиш!!! Инаку не беше да се пофалам дека ми е лиценциран, напротив и самиот кажав дека не е ништо спешал да го имам лиценциран!!!



Изменето од NRGMKD
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
ZokiBoSS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 240
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZokiBoSS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2006 во 19:44
Не треба ни програма ни ништо бе пер.. Има клуч кој треба да се избриши од регистрите, и со аутоматик апдејт можиш да го апдејтоваш без проблем .. Али батали за тоа, навлеговме во други води, сепак тука се работи за софтверот кој се користи, не за оперативецот.. Поздрав
That What Doesn't Kill Me, Only Makes Me Stronger..!
Кон врв
bomboni Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Јануари.2006
Локација: Czech Republic
Статус: Офлајн
Поени: 215
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bomboni Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Март.2006 во 01:30
Zoki  koj e toj kluc, bi sakal da go izbrisam... Pozdrav
Кон врв
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Април.2006 во 21:24
Originally posted by ZokiBoSS ZokiBoSS напиша:

Не треба ни програма ни ништо бе пер.. Има клуч кој треба да се избриши од регистрите, и со аутоматик апдејт можиш да го апдејтоваш без проблем .. Али батали за тоа, навлеговме во други води, сепак тука се работи за софтверот кој се користи, не за оперативецот.. Поздрав


Епа клучот кој што ти го кажуваш е уствари тој што потврдува дека оперативецот ти е лиценциран или пиратерија!!! Инаку и да го избришеш клучот повторно ќе ти го даде истото објаснување дека користиш невалидна верзија на оперативец!!! (сори за извичниците, али јеби га навика)
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,191 секунди.