Испечати | Затвори го прозорот

Кои програми .....?

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Технологија
Име на форумот: Хардвер и софтвер
Опис на форумот: Матични плочи, монитори, оперативни системи, антивируси, интересни програмчиња ....
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=2491
Датум на принтање: 11.Мај.2024 во 16:58
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Кои програми .....?
Постирано од: Ghost
Наслов: Кои програми .....?
Датум на внесување: 21.Декември.2005 во 22:16

Набројте дел од софтвер во вашиот ком, и кои софтверски програми најчесто ги користите????



-------------
    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          



Коментари:
Постирано од: brmm
Датум на внесување: 21.Декември.2005 во 22:50
windowsXP i win2000, Office, Corel, Photoshop,Winamp,SwishMax,Nero,msn-yahoo messinger i uste nekoj sitnici....

-------------


Постирано од: Синдарела
Датум на внесување: 21.Декември.2005 во 23:00
windowsXPprofessional,Office,Corel 12,PhotoshopCS2,Acrobatreder,windows messinger,norton antivirus,nero,windows antispyware,Adobe i osven media player,imam i quiktime i real player,kako i programce za snimanje na filmcinja,satelitski resiver i program za gledanje tv od pc...

-------------
http://www.fantasytrend.blogspot.com - TRENDY


Постирано од: Mindy
Датум на внесување: 22.Декември.2005 во 00:01
windows xp,Office, Corel, Photoshop, Winamp,msn messenger,iTunes,Digital simulator,Visual studio net 2003, microsoft download manager......i drugi, mrza me da nabrojam.....

-------------


Постирано од: maja
Датум на внесување: 22.Декември.2005 во 00:46
Windows xp ,office, winamp, adode, winzip, leechGet(download), nero, microsoft works, snaglt, norman virus kontrol, task plus, quiktime, irfan, yahoo, msn messenger

-------------
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">


Постирано од: Ghost
Датум на внесување: 22.Декември.2005 во 23:48
Windows XP, office, word, winamp, media player, power archiver (zamena za win zip i win rar), system mechanic 5 proffesional (za sreduvanje na duplikatite vo komot), Adobe reader 7.0, Spyware doctor, Kaspersky antivirus avp 5, Style XP (za skinovi na windowsot), ACDSee 7.0, MSN Messenger 7.5, Google Earth ( za satelitsko setanje niz planetava), Nero start smart 7, BS player, Heroes 4, Praetorians, Kasparov chassmate, Reactor Script (irc scripta), ZSMC USB PC Camera, Lime Wire pro (za download na pesni, klipovi, filmovi i drugi fajlovi), webshots desctop pictures (za sliki na mojot desctop)... ај доста се толку за сега

-------------
    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          


Постирано од: bobicar1
Датум на внесување: 24.Декември.2005 во 14:46
Windows XP
Ofice
ACDSee 6 i 7
Corel 12
za rezenje:Nero 7, NTI CD&DVD Maker platium
od ADOBE: CS2, Type manager, Acrobat reader 6
WinDVD6-dvd player, Win DVR za TV/FM kartica.
Skystar II, karticka i softver za satelitska programa
Macromedia dreamweaver 8 - za web dizajn
starry night 5pro - za astronomija(pozicioner na zvezdi)
Programi za pravenje DVD: TMPG, DVD decrypter, Powerdirector 4, Ulead movie factory,...
I site mali sitni programcinja bez koi ne se moze



-------------


Постирано од: joki
Датум на внесување: 30.Декември.2005 во 19:00

aman be deca, jas vtor pat slusam za softver i so sakate da vi kazam?

znam deka imam WINDOWS XP , word...

 ova se vazit?

 i jas kaj dojdov na temive, ko sum trup nedelkan



-------------
Точачиња.


Постирано од: vodkamixx
Датум на внесување: 05.Јануари.2006 во 23:05

ај да наброиме...... winamp, MSN Messenger, Internet Explorer, Fruity Loops, Dreamweaver, Fireworks, Flash (понекогаш), Kaspersky... па мајке му га натегнем, повеќе скитам отколку што сум на компјутер у последно време... али користам програмчиња, но овие што ги набројав ми се често отварани програмчиња и така......



-------------


Постирано од: brmm
Датум на внесување: 06.Јануари.2006 во 01:28
Аууууу се компјутерџии тука.... сите знаат Corel, Photoshop и слично .... е баш сакав да прашам.... како работите на Acrobat reader ??? 

-------------


Постирано од: elena
Датум на внесување: 14.Јануари.2006 во 22:14
Windows XP
media player
adode reader
nero
quiktime
office
photoshop
winamp
mesenger
i ostanato.....


-------------

...se ona sto ne e zapisano, kako nikogas da ne postoelo...


Постирано од: ZokiBoSS
Датум на внесување: 20.Јануари.2006 во 19:06
Slacware (so full Instalacija)
Kopete
X-chat
Opera
KOffice
ARK
AmaroK
Gimp 2.2

и незнам што уште друго.. BTW (By The Way) овие се Линукс програми, кои доаѓаат заедно со инсталацијата.. Па сега размислете (:


-------------
That What Doesn't Kill Me, Only Makes Me Stronger..!


Постирано од: natalija
Датум на внесување: 10.Февруари.2006 во 09:30
Линух Мандраке
Mozilla
XmmS
SIM
MPlayer
OOficce
ARK
Totem movie
Gimp
Kmail

-------------


Постирано од: Ghost
Датум на внесување: 14.Февруари.2006 во 00:08

Originally posted by Ghost Ghost напиша:

Windows XP, office, word, winamp, media player, power archiver (zamena za win zip i win rar), system mechanic 5 proffesional (za sreduvanje na duplikatite vo komot), Adobe reader 7.0, Spyware doctor, Kaspersky antivirus avp 5, Style XP (za skinovi na windowsot), ACDSee 7.0, MSN Messenger 7.5, Google Earth ( za satelitsko setanje niz planetava), Nero start smart 7, BS player, Heroes 4, Praetorians, Kasparov chassmate, Reactor Script (irc scripta), ZSMC USB PC Camera, Lime Wire pro (za download na pesni, klipovi, filmovi i drugi fajlovi), webshots desctop pictures (za sliki na mojot desctop)... ај доста се толку за сега

Cd-ex (Програмче за конвертирање на wma песните во mp.3 формат уште при снимањето), Blaze media pro 6 (Програмче за конвертирање на веќе постоечките wma фајлови во комот во mp.3 формат), Traktor Dj Studio 2 i Virtual Dj (Програмчиња за миксање и пуштање на музика)...



-------------
    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          


Постирано од: smokvicka
Датум на внесување: 15.Март.2006 во 09:25
 windows XP,  acrobat reder,  irfan view,  eMule,  photoshop,office , win zip, adode reader, nero express, div player, win rar, msn messenger, 


Постирано од: busvek
Датум на внесување: 23.Март.2006 во 05:13
Adobe-Full Pack
Macromedia 8
Microsoft Office
Microsoft Student 2006 
Nero 7
Mozilla Firefox
LIMEWIRE
MSN Messenger 8
mIRC
ICQ
CD DVD Catalog
Windows Media Player 11
BS Player PRO
Winamp
......



-------------

">


Постирано од: Boogie
Датум на внесување: 24.Март.2006 во 23:42


-------------
http://www.TattooArtists.org/boogie" rel="nofollow - Борбата продолжува,поробениот за слобода а слободниот за совршенство


Постирано од: Ghost
Датум на внесување: 25.Март.2006 во 01:58
како што реков не се замарај со нив, едноставно бришење ќе иде и кој им е*е матер глупава...

-------------
    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          


Постирано од: NRGMKD
Датум на внесување: 27.Март.2006 во 20:12
Windows Xp Professional Service Pack 2 (licenciran)
MS Office 2003 so update
Win Media Player 10
Winamp
BS Player
Norton Antivirus 2006 Beta (modif.verzija)-momentalno
Adobe
Corel 13 beta verzija
Imesh 6.0 (P2P programce)
Ad-aware 1.06 proffesional so pop up blocker(krakuvan)
Registry mechanic 5.2 verzija (krakuvan)
Nero 7
PIC Grabber
MSI DVD player
Spy Bot 1.4
Net 2 Control (многу моќна алатка за администратор на мрежа)
Symantec Anti Virus Server 2005



-------------
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.


Постирано од: ZokiBoSS
Датум на внесување: 27.Март.2006 во 20:20
Respect за лиценцираниот виндовс, само не е финтата да се пофалиш дека тој ти е лиценциран, кажи другите програми какви ти се, адобе, корел .. Не е ништо против те*е ова, али ме изнервира тој збор лиценциран .. Поздрав

-------------
That What Doesn't Kill Me, Only Makes Me Stronger..!


Постирано од: bomboni
Датум на внесување: 28.Март.2006 во 16:52
I mene isto... Nisto licno protiv tebe MMEKPP ili kako bese... So e muabetov so softverov, da se pokaze koj si gi znae ikonkite od dekstop kako zbiraat prasina?


Постирано од: Ghost
Датум на внесување: 28.Март.2006 во 18:29
паааааа.... ако фаќаат прашина, има една опција таму анинстал и готово  Не за друго, досадно е да се брише нонстоп прашина 

-------------
    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          


Постирано од: NRGMKD
Датум на внесување: 29.Март.2006 во 19:51
Originally posted by ZokiBoSS ZokiBoSS напиша:

Respect за лиценцираниот виндовс, само не е финтата да се пофалиш дека тој ти е лиценциран, кажи другите програми какви ти се, адобе, корел .. Не е ништо против те*е ова, али ме изнервира тој збор лиценциран .. Поздрав


Windowsot e лиценциран, бидејќи е кај мене на работа!!! Адобе е free верзија и можеш да ја симнеш од било каде на интернет!!! Само PhotoShop е со крак, а Corelot сеуште е бета верзија и не бара регистрација!!! Понатака и тоа ќе биде земено со Лиценца!!! Инаку нема разлика меѓу лиценциран и нелиценциран windows!!! Тоа е само џабе фрлени пари!!! Единствено е што нелиценциран windows не можеш директно од Microsoft страната да симнуваш update!!!! Тешка глупост!!! Инаку има разлика помеѓу Home срањето што го нудат како лиценцирано кај нас, и Proffesional windows!!! Инаку јас не се фалам дека си ги знам иконките на десктопот кај мене!!! Напротив непотре*ен софтвер не држам во ком. Поздрав!!!!


-------------
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.


Постирано од: ZokiBoSS
Датум на внесување: 30.Март.2006 во 02:12
А кој ти рече дека со нелиценциран виндовс неможиш да земаш апдејт ? (: .. Сепак поентата ми беше друга, не мораше ти да напишиш дека ти е лиценциран, оти испаѓа некој вид на фалење, а другите ти се фреевер/триал .. That's all :)

-------------
That What Doesn't Kill Me, Only Makes Me Stronger..!


Постирано од: NRGMKD
Датум на внесување: 30.Март.2006 во 18:42
Епа во последното време за да симнеш update од Microsoft, треба да си инсталираш програмче од страната за Genuine или validating tool, преку кој се валидализира оригиналноста на windows - от!!! Инаку update се прави преку самиот windows, ама само до Service Pack 2!!! Понатака update не можеш да правиш!!! Инаку не беше да се пофалам дека ми е лиценциран, напротив и самиот кажав дека не е ништо спешал да го имам лиценциран!!!



-------------
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.


Постирано од: ZokiBoSS
Датум на внесување: 30.Март.2006 во 19:44
Не треба ни програма ни ништо бе пер.. Има клуч кој треба да се избриши од регистрите, и со аутоматик апдејт можиш да го апдејтоваш без проблем .. Али батали за тоа, навлеговме во други води, сепак тука се работи за софтверот кој се користи, не за оперативецот.. Поздрав

-------------
That What Doesn't Kill Me, Only Makes Me Stronger..!


Постирано од: bomboni
Датум на внесување: 31.Март.2006 во 01:30
Zoki  koj e toj kluc, bi sakal da go izbrisam... Pozdrav


Постирано од: NRGMKD
Датум на внесување: 27.Април.2006 во 21:24
Originally posted by ZokiBoSS ZokiBoSS напиша:

Не треба ни програма ни ништо бе пер.. Има клуч кој треба да се избриши од регистрите, и со аутоматик апдејт можиш да го апдејтоваш без проблем .. Али батали за тоа, навлеговме во други води, сепак тука се работи за софтверот кој се користи, не за оперативецот.. Поздрав


Епа клучот кој што ти го кажуваш е уствари тој што потврдува дека оперативецот ти е лиценциран или пиратерија!!! Инаку и да го избришеш клучот повторно ќе ти го даде истото објаснување дека користиш невалидна верзија на оперативец!!! (сори за извичниците, али јеби га навика)


-------------
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.


Постирано од: angelwings
Датум на внесување: 14.Мај.2006 во 15:13
windows xp,Office, Corel12 , Photoshop, Winamp, Animation Shop 3, Paint shop pro trial verzja e try and buy,adobe 7,teratek tv i radio kartica irfanview,delphi 7, nero, quik time player, i uste nekoi sitnici

-------------


Постирано од: perinosi
Датум на внесување: 19.Мај.2006 во 04:14
Windows xp sp.2, Photoshop cs2, Acrobat rider 8, PDF creator, Power dvd 7, Office 2003, Nero 7, Clone DVD, Alcohol 120%, Spyware doctor, Winamp 5.21, BSplayer, ACD see 8, Photofilter, Easyvideo spliter,Easyvideo joyner, Corel 12, Audiograber, AOA dvd riper, Power tv cinema i.tn.


Постирано од: ultra
Датум на внесување: 03.Јули.2006 во 12:49
Prasanjeto e sto imam instalirano ili so sto se zanimavam posledniov mesec?

Za instalirano ke treba screen shots da pravam...

Eve so sto se zanimavam:
Na linux-ov ucam da programiram so C.

A voedno i si gi srediv xine i kaffeine (za gledanje DVD)

A na windows-ot rabotam so Solid Edge (3D CAD).


Постирано од: elemag
Датум на внесување: 03.Јули.2006 во 14:22

WindowsXP,MS Office2003/Word,Excel,PowerPoint/,Winamp,PhotoImpression 3.0q,WinRAR,Microsoft Reader,BitTorrent,Opera 9,Download Master,ABBYY FineReader,Nero,DAEMON Tools,TuneUp Utilities 2006,Crystal Player,Ad-Aware SE,ICQ 5,Photoshop 7,McAfee 8.0i
    


Постирано од: maja
Датум на внесување: 18.Август.2006 во 21:44
Originally posted by maja maja напиша:

Windows xp ,office, winamp, adodereader, winzip, leechGet(download), nero 7, microsoft works, snaglt, task plus, quiktime, irfan, yahoo, msn messenger
BitDefender 9, Nokia suit, photoshop, SpuvareDoctors..

-------------
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">


Постирано од: m__g__
Датум на внесување: 21.Септември.2006 во 14:31
Firefox, Thunderbird, Totalcommander, Notepad++, Trillian, OpenOffice, StrokeIt


Постирано од: anastasovi2004
Датум на внесување: 05.Април.2008 во 23:47
ima li nekoj kod za coreldraw graphics suite x4


Постирано од: appollo
Датум на внесување: 12.Април.2008 во 23:08
power achiver, acdsee, lime wire on steroids, win zip, word.


Постирано од: Tattoo Beauty
Датум на внесување: 14.Април.2008 во 20:43
full Adobe packголема%20насмевка

-------------
http://www.skin-artists.com" rel="nofollow - Skin-Artists.com

http://www.tattoo-passion.org" rel="nofollow - TattooPassion


Постирано од: Darko_models
Датум на внесување: 06.Август.2008 во 15:21
Adobe-Full Pack
Macromedia 8
Microsoft Office
Nero 7
Mozilla Firefox
LIMEWIRE
MSN Messenger 8
mIRC
ICQ
Windows Media Player 11
BS Player PRO
Winamp
SpaceCad
Dreamweawer
You tube Downloader
Corel
AutoCad
Nexus Radio
i pomali stanati   

-------------
Koga se saka,se se moze!!!
Samo treba da bides uporen.



Испечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk