IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Семејство
  Активни теми Активни теми RSS - Нова Година
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Нова Година

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 345
Автор
Порака Обратен редослед
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Декември.2009 во 21:06
ќе соберам сили па ќе пишам
Кон врв
ThePPPTrooper Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
АнтиКомунист..

Регистриран: 12.Декември.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 581
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ThePPPTrooper Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Декември.2009 во 20:52
Еве јас да си го кажам моето
Обично никогаш не се жалам тешко и не се фалам дека ми е лесно. 2008 не беше нешто посебно за мене, освен што си ја остварив дамнешната желба да го отслужам воениот рок. Поради тоа што не беше нешто посебно, 2009-тата ја дочекав во кревет. Бев во село, со една мисла, ајде бе, Нова година, кој веќе верува во тоа...па затоа си легнав во 23 часот.

Затоа, 2009 беше една од најубавите до сега, како прво, продолжив да созревам како личност, надградувајќи ги своите ставови. Потоа сретнав една прекрасна девојка во средината на февруари, со која сеуште сум заедно и верувам дека така и ќе остане . Факултетот иако бавно, сепак се помрдна на подобро, почнав поредовно да учам, на листата на положени почнав да одам нагоре, со нешто помалку од максимум поени. Брат ми се ожени, му се роди син, и моментално сум чичко на едно 4-месечно прекрасно суштество Сите сме на број, живи, здрави...
Тоа е позитивното, негативни работи и нема да се издвојат, така да за Новата година посакувам само да напредуваме. Не треба да се лета високо, за да не паднеме ниско.
Накратко, за 2010 година Ви посакувам Вам мои форумџии, на мојата земја Македонија, како и на моите пријатели и роднини многу здравје, љубов, среќа и успех, да сме живи и здрави.

Those who wants to live, let them fight, and those who does not want to fight in this world of eternal struggle, do not deserve to live!
Кон врв
Lithium Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9407
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lithium Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Декември.2009 во 20:42
Значи, за неколку недели доаѓа новата година, 2010.
Каква - таква 2009 уште малку си оди.
Правиме нови планови, си поставуваме нови задачи за идната година, ветуваме дека ќе јадеме помалку благо црвенеење и сл.
Кога ќе направите една ретроспектива, ќе се вратите 1 година наназад, што е она по што ќе ја паметите 2009 година?

П.С пишете ги и вашите желби за 2010 забаваМоже Дедо Мраз ќе ги прочита
забава
You think you are perfect? Well, try walking on water...
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 345
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,219 секунди.