Испечати | Затвори го прозорот

Нова Година

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Интима
Име на форумот: Семејство
Опис на форумот: ... до шесто колено
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=21051
Датум на принтање: 23.Април.2024 во 15:44
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Нова Година
Постирано од: Lithium
Наслов: Нова Година
Датум на внесување: 07.Декември.2009 во 20:42
Значи, за неколку недели доаѓа новата година, 2010.
Каква - таква 2009 уште малку си оди.
Правиме нови планови, си поставуваме нови задачи за идната година, ветуваме дека ќе јадеме помалку благо црвенеење и сл.
Кога ќе направите една ретроспектива, ќе се вратите 1 година наназад, што е она по што ќе ја паметите 2009 година?

П.С пишете ги и вашите желби за 2010 забаваМоже Дедо Мраз ќе ги прочита
забава

-------------
You think you are perfect? Well, try walking on water...



Коментари:
Постирано од: ThePPPTrooper
Датум на внесување: 07.Декември.2009 во 20:52
Еве јас да си го кажам моето
Обично никогаш не се жалам тешко и не се фалам дека ми е лесно. 2008 не беше нешто посебно за мене, освен што си ја остварив дамнешната желба да го отслужам воениот рок. Поради тоа што не беше нешто посебно, 2009-тата ја дочекав во кревет. Бев во село, со една мисла, ајде бе, Нова година, кој веќе верува во тоа...па затоа си легнав во 23 часот.

Затоа, 2009 беше една од најубавите до сега, како прво, продолжив да созревам како личност, надградувајќи ги своите ставови. Потоа сретнав една прекрасна девојка во средината на февруари, со која сеуште сум заедно и верувам дека така и ќе остане . Факултетот иако бавно, сепак се помрдна на подобро, почнав поредовно да учам, на листата на положени почнав да одам нагоре, со нешто помалку од максимум поени. Брат ми се ожени, му се роди син, и моментално сум чичко на едно 4-месечно прекрасно суштество Сите сме на број, живи, здрави...
Тоа е позитивното, негативни работи и нема да се издвојат, така да за Новата година посакувам само да напредуваме. Не треба да се лета високо, за да не паднеме ниско.
Накратко, за 2010 година Ви посакувам Вам мои форумџии, на мојата земја Македонија, како и на моите пријатели и роднини многу здравје, љубов, среќа и успех, да сме живи и здрави.



-------------
Those who wants to live, let them fight, and those who does not want to fight in this world of eternal struggle, do not deserve to live!


Постирано од: mrzla
Датум на внесување: 07.Декември.2009 во 21:06
ќе соберам сили па ќе пишам


Постирано од: vlad0
Датум на внесување: 07.Декември.2009 во 21:33
ваљда ќе излезам и ќе пукам петарди со другари по селово или со сани ќе излеземе не се знае..тоа е повеќе до неа од колку до мене

-------------
Која е таа љубовна состојка која не држи поврзани за оние кои ги сакаме и покрај тоа што ни нанесуваат многу голема болка?!


Постирано од: mrzla
Датум на внесување: 07.Декември.2009 во 21:51
види богаати....каква ситуација


Постирано од: volkswagen
Датум на внесување: 07.Декември.2009 во 22:23

хмммм...па кој би рекол...замисленост2009та ќе ја паметам вечно. Најдов другар со кој сме сега како браќа и си помагаме во сеголемо%20гушкање  одбрав на што ќе го посветам целиот живот, најдов луѓе на кои вистина им значам,почнав да гледам колку ги сакам и колку навистина ми значат луѓето околу мене....и уште милион ситници кои ќе ги памтам.... „не би сад о томе“

Сега ќе и побарам на Тетратката еден нов лист на кој ќе продолжам во 2010та, како металец, дете/човек (не знам кај спаѓамтага) со отворена душа и со еден куп љубов за ситеголемо%20гушкање ! Ви праќам еден сочен бакнеж, драги форумџии, и ви посакувам се најубаво во новата 2010та , здравје, среќа, љубов и да ви се исполни се она за што сте мечтаеле... драго ми беше што се дружевме оваа година и се надевам дека ќе се дружиме уште 101 година...


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 07.Декември.2009 во 23:33
Po mnogu raboti, kako i sekoja godina среќа Posto sum vetruska i mnogu cesto menuvam mislenja (mi se moze плазење) toa go pravam i na dela. Ekstremna sum vo se....i toa odaleku se gleda.
Ovaa godina,osven sto KONECNO zemav resenie na mestoto kade sto rabotam (i dobiv duri nekolku unapreduvanja), kupiv kola, go skisnav celo leto vo Ohrid....vlegov u uzasni dolgovi голема%20насмевка mi se slucija neverovatni poznanstva od koi proizlegoa navistina dobri prijateli среќа Pocnav da se bavam aktivno so sport, fitnesot veke ne go ni naglasuvam, kick boks mi stana omileno hobi ...mackata mi se zdebeli kilo i pol ...плазење Vo sekoj slucaj mnogu podobra bese ovaa godina od prethodnata. Za ljubov..nema da spomnam nisto....sto i da imase, bese minlivo...no ne se zalam среќа ne moze se naednas neli плазење Srekjna sum sto sestra mi se zatreska taka dlaboko sto mozno e i naskoro da i cmizdram na svadba тага
Kako i da e, idnata godina ke ja pocnam so eden kratok odmor od rabotnite obvrski (zasluzeno!) od edna nedela, koja sigurno ke ja pominam vo teretana ili na planina голема%20насмевка, so dobra stroga dieta koja veke e pocnata od denovive... i megju moite omileni lugje среќа


-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: Glenn
Датум на внесување: 07.Декември.2009 во 23:44
2009 хмм
доста тешка година, со многу вложен труд и напор кои на крај сепак ми се исплатеа
Доста промени на професинално и семејно поле, долготрајни промени кои започнаа оваа година а ќе продолжат понатаму.
Имам само една желба....да продолжам со ова темпо и да ме следи среќа како досега каде и да одам и што и да наумам.
Однапред му благодарам на Дедо Мразљубов


-------------
Beauty fades, dumb is forever


Постирано од: емил
Датум на внесување: 08.Декември.2009 во 09:46
2009 не беше лоша на мене.Средна работа.Тоа што го сакав го постигнав на 70-80 %.
 
А од Дедо Мраз за новата 2010 сакам да ми поклони уште повеке касмет и льубов и срекja с омилениот фудбалски екип


-------------


Постирано од: volkswagen
Датум на внесување: 08.Декември.2009 во 10:25

дедо мраз сакам да ми донеси некоја плава, згодна , со плави очи и сочни усни...

не го бидува веќе вака...трепкање


Постирано од: vlad0
Датум на внесување: 08.Декември.2009 во 10:30
Originally posted by volkswagen volkswagen напиша:

дедо мраз сакам да ми донеси некоја плава, згодна , со плави очи и сочни усни...

не го бидува веќе вака...трепкање

многу бараш дружеголема%20насмевка


-------------
Која е таа љубовна состојка која не држи поврзани за оние кои ги сакаме и покрај тоа што ни нанесуваат многу голема болка?!


Постирано од: volkswagen
Датум на внесување: 08.Декември.2009 во 10:33

не е многу....

па не мора да е плава, можи бринетанамигнување
 
Ај, не му е прв пат таква да ми донеси...голема%20насмевка


Постирано од: vlad0
Датум на внесување: 08.Декември.2009 во 10:38
јас сакам од дедо мраз една оценка плус по сите предметиголема%20насмевка

-------------
Која е таа љубовна состојка која не држи поврзани за оние кои ги сакаме и покрај тоа што ни нанесуваат многу голема болка?!


Постирано од: емил
Датум на внесување: 08.Декември.2009 во 11:21
Originally posted by volkswagen volkswagen напиша:

дедо мраз сакам да ми донеси некоја плава, згодна , со плави очи и сочни усни...

не го бидува веќе вака...трепкање
 
 
Повели намигнување 
 
Асдис%20Ран!%20Руса,%20гола%20и%20много%20секси%20в%20Maxim


-------------


Постирано од: volkswagen
Датум на внесување: 08.Декември.2009 во 11:23
Originally posted by емил емил напиша:

Originally posted by volkswagen volkswagen напиша:

дедо мраз сакам да ми донеси некоја плава, згодна , со плави очи и сочни усни...

не го бидува веќе вака...трепкање
 
 
Повели намигнување 
 
Асдис%20Ран!%20Руса,%20гола%20и%20много%20секси%20в%20Maxim
  еее...баш ваква...
уште да беше до мене, а не пред мене , убаво ќе бешетрепкање


Постирано од: ANITA11
Датум на внесување: 08.Декември.2009 во 12:00
sakam samo zdravje i ljubov vo sekoja ,,nova godina,,среќа

-------------
druzhba si e druzhba,a sluzhba si e sluzhba...


Постирано од: Lithium
Датум на внесување: 08.Декември.2009 во 13:21
Еве и јас ќе напишам накратко:

2009 ќе ја паметам како една од најдобрите години што сум ги имала.
Ми се случија толку многу прекрасни работи, а успесите на скоро секое поле оваа година ги имаше полно задоволство
Ми се пружија одлични шанси кои веднаш ги зграпчив и на крај резултатот беше повеќе од одличен задоволство
Ќе ја запаметам како година во која доста патував
. И надвор од државава и во државава.
Од тие патувања стекнав нови пријатели со кои контактирам и до ден денес.
Прифатив една работа за без пари што ми е навистина многу мило. Нешто што навистина ме исполнува.

Имаше и неколку негативни работи: прекинување на едно долгогодишно пријателство, проблеми со здравјето, мали турбуленции во семејството.

Во новата година сакам здравје, среќа, да се запишам на факс...

П.С и пакетче нормално плазење


-------------
You think you are perfect? Well, try walking on water...


Постирано од: pcelka
Датум на внесување: 09.Декември.2009 во 14:23
http://www.mojnet.com/korisnik/bubamara59/slika/slatko-snivajte/116390">Dobro%20jutro%20želim%20svima,%20hitam%20darovima%20puno%20lijepih%20želja....06.12.2009

-------------
секој нов ден, носи нова надеж...


Постирано од: vlad0
Датум на внесување: 09.Декември.2009 во 14:29
Originally posted by pcelka pcelka напиша:

http://www.mojnet.com/korisnik/bubamara59/slika/slatko-snivajte/116390">Dobro%20jutro%20želim%20svima,%20hitam%20darovima%20puno%20lijepih%20želja....06.12.2009

да се скриеме иде дедо мразне%20кажувај%20никому


-------------
Која е таа љубовна состојка која не држи поврзани за оние кои ги сакаме и покрај тоа што ни нанесуваат многу голема болка?!


Постирано од: BisernA
Датум на внесување: 09.Декември.2009 во 15:26
оооо.... баш ми е мило за темава

значи, по мали ( добро, не така мали ) промени во мојот карактер и моето однесување и по пожолтувањето на мојот зелен памет ( значи сега ми е уште ж'т ) сфатив што и како треба со некои,..... а и конечно разбрав зошто мајка ми ми вика облечи се ќе те боли половината...

мноооооогу, мнооогу нови пријателства,... дружења, испаѓања... најмногу ќе ја запаметам по дружбата со швеѓани,.... кои иако ги видов по 3ти пат во животот,... со задоволство можам да кажам дека денес ми значат многу повеќе од роднини... и се разбира, се надевам да ја завршам оваа година и да ја почнам наредната со малооо гостување кај нив....

и... пакетче... недиетално

-------------


Постирано од: Tetratka
Датум на внесување: 09.Декември.2009 во 15:30
сакам пакетче....

-------------
за секој случај - користете ГРОМОБРАН!!!



Постирано од: Tetratka
Датум на внесување: 09.Декември.2009 во 15:30
Originally posted by pcelka pcelka напиша:

http://www.mojnet.com/korisnik/bubamara59/slika/slatko-snivajte/116390">Dobro%20jutro%20želim%20svima,%20hitam%20darovima%20puno%20lijepih%20želja....06.12.2009


пчелка е мојот дедо љубовмраз...бакнежбакнежбакнеж

-------------
за секој случај - користете ГРОМОБРАН!!!



Постирано од: Sunny
Датум на внесување: 09.Декември.2009 во 15:35
Originally posted by vlad0 vlad0 напиша:

ваљда ќе излезам и ќе пукам петарди со другари по селово или со сани ќе излеземе не се знае..тоа е повеќе до неа од колку до мене


Која Сани бе?! изненадувањеизненадувањеизненадувањеизненадување


-------------
Пријателите се како ѕвездите. Не ги гледаш секогаш, но знаеш дека се тука некаде!    


Постирано од: Tetratka
Датум на внесување: 09.Декември.2009 во 15:44
голема%20насмевказбунетостзбунетостабе кога е нова година годибава?
збунетост
збунетост

-------------
за секој случај - користете ГРОМОБРАН!!!



Постирано од: Tiggy Vicious
Датум на внесување: 09.Декември.2009 во 20:33
Годинава...беше со еден збор- интересна...

Многу караници со моитеголема%20насмевка
Прекинување на пријателство со тогашната моја би еф еф...плазење%20злонамерно
После љубовен тријаголник во кој (незнам како) и јас бев вплеткана...изненадување
Многу дружби, излегувања, танцувања....танцување

А од новата година го сакам се горе наведенотоголема%20насмевка


-------------
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality


Постирано од: vlad0
Датум на внесување: 09.Декември.2009 во 20:35
Originally posted by Sunny Sunny напиша:

Originally posted by vlad0 vlad0 напиша:

ваљда ќе излезам и ќе пукам петарди со другари по селово или со сани ќе излеземе не се знае..тоа е повеќе до неа од колку до мене


Која Сани бе?! изненадувањеизненадувањеизненадувањеизненадување

нејќеш да излеземе мило???
не те викам за петарди зато реков или петарди или санибакнежне се лутиголемо%20гушкање


-------------
Која е таа љубовна состојка која не држи поврзани за оние кои ги сакаме и покрај тоа што ни нанесуваат многу голема болка?!


Постирано од: mamamd
Датум на внесување: 11.Декември.2009 во 17:27
Се потсетив по што ја запамтив 2008, па  да си кажам дека 2009 ке ја памтам минимални но значајни, убави работи во семејството, работата и животот.
Ке ја памтам и по заушките, а сега и по стравот од свинскиот грип.


-------------


Постирано од: Blue Scarlet
Датум на внесување: 12.Декември.2009 во 11:55
Hmmmmmmm interesna tema .....
Sekoja godina nosi po nesto vredno za pametenje koga si odi ama 2009 za mene ke ostane vecno zapametena ......
Mozam slobodno da kazam deka vo 2009 imav ekstremno losi i ekstremno dobri migovi, denovi, nedeli ...... Ke ja pametam kako presudna godina vo mojot zivot, godina koja jasno mi go pokaza pravecot vo koj ke mi odi zivotot vo godinite sto doagjaat .... rascistiv so prioritetite, se rodiv uste ednas kako nova i posilna .... posle mnogu kisni denovi dobiv uste edno sonce koe ke me gree ponatamu среќа...
Znaci generalno godina na mnogu zrtvuvanja ama sekoe vredno ......
 
Od 2010 ne ocekuvam nisto .... samo se nadevam na mirno more намигнување


-------------
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!



Постирано од: vlad0
Датум на внесување: 12.Декември.2009 во 17:58
најмногу што очекувам е да си ги попрам оценкине и да ми е мирна главатрепкање


Постирано од: pcelka
Датум на внесување: 14.Декември.2009 во 12:45
За Нова Година, сакам да има снег,  а за желбите,
па,   не се надеваам многу, а и не  очекувам премногу...
 
 
http://www.mojnet.com/korisnik/izgubljeni/slika/slika-119295/119295">


-------------
секој нов ден, носи нова надеж...


Постирано од: bijonse1
Датум на внесување: 14.Декември.2009 во 13:00
hmmm
ovaa godina ke ja zapametam po mojata izvonredna pozitivna energija.....
ke ja zapametam deka se nauchiv da baram ,a da ne chekam..
slednata godina ne ochekuvam i ne pozheluvam ama bash nishto..
ednostavno ke zemam toa shto mi treba .....aj da recham od dedo mraz

-------------


Постирано од: *moon*
Датум на внесување: 24.Декември.2009 во 01:34
slucajno da ne se razbudivte so ideja


Постирано од: Biolica
Датум на внесување: 25.Декември.2009 во 11:16

Nova godina, ponoć prošla je. Nova godina čeka me, ponoć prošla je. Prognoza za decembar, hladno bez kiše. A ja letnje stvari nosim, nek telo diše. Nek okreću se za mnom, neka svi polude. Neka se.........

2009  tesko deka takva godina ke se povtori. Odmori , setanje , druzenje , novi obvrski na rabota , semejna harmonija i kraj vo Milano.
2010  jan svadba , vencavka od vladika Pimen  gospod zlaten da klajt raka da nemora godinata da e podobra ama za si sme site doma i na forumov , zivi zdravi veseli i samo ubajni da ne sluzaaat.
Srekna nova !!!


Постирано од: ANITA11
Датум на внесување: 26.Декември.2009 во 11:17
ocekuvam mnogu malku ...podobro od 2009gсреќаi mnogu mnogu zdravje za nas i za vasтрепкање

-------------
druzhba si e druzhba,a sluzhba si e sluzhba...


Постирано од: sneska_v
Датум на внесување: 26.Декември.2009 во 19:15
2009:si vetiv deka ke stedam, deka nema veke da trosam bezveza, ne zastediv nitu denar, dve dragi osobi od mojot zivot otidoa vo tugina, me ostavija samaплачење, macki veke ne cuvam, gi frliv pantalonite nekade i pocnav da nosam fustani(ozbilno),mnogu se zabavuvav duri i premnogu,vezbav dva meseci sekoj den, posle se otkazav,si vetiv deka ke gi ostavam cigarite, ne gi ostaviv pusam seuste,zapoznav eden ok decko............da ne dolzam........
2010:sakam samo zdravje na site okolu mene..............


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 01.Јануари.2010 во 10:37


Srekjna 2010 godina
mnogu zdravje,ljubov i berikjetголемо%20гушкање


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Enigma
Датум на внесување: 02.Јануари.2010 во 09:51
SREKjNA I BERIKjETNA NOVA GODINA NA SITE FORUMDZII,OD SRCE VI POSAKUVAM

-------------
Mojata dusha ne e pateka,da minesh i da zaminesh,mojata dusha ne e kamin da se zgreesh i da zaminesh,mojata dusha e bozji hram-vleguvash i ostanuvash tamu


Постирано од: Didi
Датум на внесување: 02.Јануари.2010 во 11:12
Srekjna Nova 2010 i srekjni Bozikjni praznici


-------------
Srekata vo tvojot zhivot zavisi od ubavinita na tvoite misli....


Постирано од: BisernA
Датум на внесување: 06.Декември.2010 во 22:39
2010 - најдобрата година досега во мојот живот од каде да почнам...

имав повеќе прилики да патувам надвор од државава,... запознавање нови култури, нови луѓе... нови ПРИЈАТЕЛИ... дефинитивно голема промена во мојот начин на размислување.... сега, сум многу многу повеќе оупен мајндед,... си пишува таму под сликичето    сфатив како да уживаш во животот,... формулата била толку лесна - иако кажана многупати,... додека не ја искусиш на твоја кожа нема да ја дознаеш

потоа, имавме принова во семејството,... едно преслатко бебче што обожува да чука раци и да вика чао... хаха, супер занимација

годинава престанав да се замарам ( т.е. уште се обидувам да престанам да се замарам ).... со многу непотребни работи... а почнав да се замарам со уште понепотребни ( исклучиво женски : која четка на маскарата виткала повеќе и кој лак оди на таа блуза... цц, збрлавев и јас )...

станав опседната со правопис, книги, јазици и се од тој ред... одма ,,спискувам,, на правописни грешки и се трудам што поретко да ги правам!

не се карам веќе дома, освен со досадноно детиште,... т.е. јас нејзе ја карам... ајм д бос

и мислам една голема промена, на добро се разбира - започнав редовно да вежбам, еве веќе 5-6 месец по ред,... се чувствувам супер :))

малце турбулентна во поглед на некои мои блиски другарки, сфатив дека човек мора од сите страни да се пази.... и да, за крај - Ајнштајн бил во право - човечката глупост нема граници... и тоа никој не може да го промени, па дури нажалост ни јас

за наредната година си посакувам самата на себе пред се добро здравје,... многу среќа,... па другото само по себе си доаѓа... ма кого лажам, една добивка на лото би ме направила многу посреќна

п.с. и да ми донесе дедо мраз фустан за матура, или барем слика од таков како што сакам оти не знам што сакам

п.п.с и знае уште што треба дедо мраз

-------------


Постирано од: zamislena
Датум на внесување: 20.Декември.2010 во 00:47
 
И Новата година има свои трендови...

Во периодот кога сите се подготвуваат и планираат како да ја поминат најлудата ноќ, стресот е на високо ниво. Каква гардероба да се избере, на кое место да се оди, како да се испланира трпезата... Доколку не сакате да погрешите, откријте што е ИН, а што АУТ при испраќањето на старата и пречекот на новата година.

ИН

СТАЛОЖЕНОСТ
Сигурно знаете луѓе кои хистеризираат околу се, па и новогодишната прослава за нив е еден од низата настани во кои целата драматичност излегува на површина. За да го направите пречекот на Новата година што е можно помалку стресен, оддалечете се од ваквите луѓе и обидете се да бидете потполно смирени. Кому му е гајле ако немате десет видови колачи и ако сармата не ви излезе супер, ако сте дома наместо во кафеана и ако не успеете да купите се што се посакале пред да затворат продавниците. 

БИДЕТЕ СТИЛСКИ УМЕРЕНИ
Светки, светки, светки... е мотото на новогодишната тоалета. И сите стилисти препорачуваат дека Новата година мора да блеска. Сепак, ако не сте од оние храбрите, светкавиот изглед заменете го со фини ткаенини од свила. 

ПРИВАТНА ЗАБАВА
Едноставните приватни забави често се најдоброто решение. Никој нема да ви приговори што сте облекле, бидејќи никому претерано не му е грижа. На приватните забави ќе бидете во друштво на драги луѓе, а и ќе потрошите многу помалку отколку на дочек во клубовите, кафеаните, рестораните или хотелите. Затоа, контактирајте со пријателите и вам кои не можете да останете дома, дочекот ви е спасен.


АУТ

ВИНО ОД ПЛАСТИЧНО ШИШЕ
Виното од пластични повеќелитарски шишиња е толку неестетско и нерафинирано, што се коси со сето она што претставува самиот чин на пиење вино. Во виното, пред се, треба да се ужива - во неговата боја, мирис и вкус. Тоа е неретко пијалак на хедонистите, а тие знаат да уживаат во се, па така и во шишето во коешто пристигнува виното, неговото отворање, точење...

СМС ЧЕСТИТКИ
Испраќањето најразлични песнички и стихови кои секоја година се разменуваат помеѓу некреативните поединци е тотално АУТ. Во мода се враќаат класичните хартиени честитки со рачно испишана порака или, пак, едноставно телефонски повик, но тогаш кога сета новогодишна хистерија ќе се смири.

КОЈ КОЛКУ ЗАРАБОТУВА
Секоја година исто... Во нашите глави се се врти од нулите на контото на познатите пејачи и забавувачи. Некои луѓе одлучуваат таа вечер да заработат, особено ако има кој да плати, а овие приказни се повторуваат секоја година. Кој колку заработува не е важно, важно е да успее да ве развесели и да ви приреди Нова година за паметење. 

...Извор  Вечер .....


-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 25.Декември.2010 во 10:11


-------------


Постирано од: Renatax
Датум на внесување: 25.Декември.2010 во 14:07
Голема благодарност на сите драги лица кои животот ми го прават поубав и голема благодарност до оние кои излегоа од мојот живот,но го направија вреден за паметење.големо%20гушкање

-------------
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.



Постирано од: LiDivio
Датум на внесување: 25.Декември.2010 во 14:12
2010 - дефинитивно најлоша година во мојот живот, се надевам нема никогаш да се повтори...  ненене


Постирано од: Schatzii
Датум на внесување: 25.Декември.2010 во 15:44
Жалам Литагаголемо%20гушкање
Напротив за мене беше една од најубавите години во мојот живот, ако не и најубавасреќа 
можам само да се надевам дека 2011 ќе биде еднакво добра како
и оваа што изминува.


-------------
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.


Постирано од: LiDivio
Датум на внесување: 25.Декември.2010 во 16:27
Originally posted by Schatzii Schatzii напиша:

Жалам Литагаголемо%20гушкање
 
Не се секирај... големо%20гушкање добрата страна е што полошо од 2010 не може да ме снајде, само подобро... задоволствосреќа


Постирано од: Renatax
Датум на внесување: 25.Декември.2010 во 16:29
Originally posted by LiDivio LiDivio напиша:

Originally posted by Schatzii Schatzii напиша:

Жалам Литагаголемо%20гушкање
 
Не се секирај... големо%20гушкање добрата страна е што полошо од 2010 не може да ме снајде, само подобро... задоволствосреќа


Истото си го реков и јас на себе  си.тага


-------------
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.



Постирано од: dejanpp
Датум на внесување: 25.Декември.2010 во 17:13
KOGA   ja precekuvam nova godina so udobstva i slava mi pominuva za sekunda i si mislam nisto da ne ne se slucilo a koga ja precekuvam na ladno   i   bez nisto si gi izmeruvam setilata na izdrzlivost koi znaat vo svesta da formiraat zoni na cuvstva od svetot na serioznosta.i togas se   prasuvam zosto neznam da gi cenam   ubavite   nesta.i pak povtorno se postaro se vrtam vo krug toplo pa ladno dobro pa loso..............................


Постирано од: Tiggy Vicious
Датум на внесување: 25.Декември.2010 во 21:12
Претходнава беше онака... просечна...
Естрогенот се повеќе и повеќе ме маваше во глава, ма ништо посебно.
И сега демек, доаѓа новава 2011. И се ќе си биде исто, исти проблеми, исти работи, само друг календар.

-------------
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality


Постирано од: ПодВодно
Датум на внесување: 25.Декември.2010 во 23:21
таман се свикнав да пишувам 2 0 1 0 , треба да се свикнувам на 2 0 1 1 . пих!


Постирано од: Andjelina
Датум на внесување: 25.Декември.2010 во 23:24
Originally posted by ПодВодно ПодВодно напиша:

таман се свикнав да пишувам 2 0 1 0 , треба да се свикнувам на 2 0 1 1 . пих!


хаха..јас првите неколку честитки ги изнапишав -
среќна нова 2010ох


-------------
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува



Постирано од: anakin
Датум на внесување: 25.Декември.2010 во 23:37
se nedevam deka kje bide posledna so cigarite
teshko ama mozno
neznam
fak


-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.



Постирано од: bijonse1
Датум на внесување: 26.Декември.2010 во 15:38
Во 2011 се надевам дека ќе го пронајдам скриеното богаство некаде таму...плазење

-------------


Постирано од: Marko Polo 1
Датум на внесување: 27.Декември.2010 во 20:39
Originally posted by bijonse1 bijonse1 напиша:

Во 2011 се надевам дека ќе го пронајдам скриеното богаство некаде таму...плазење


dzabe kje baras, najdeno e i ne go daam.

-------------
Incredible Blue


Постирано од: Schatzii
Датум на внесување: 30.Декември.2010 во 14:01
Originally posted by Schatzii Schatzii напиша:

можам само да се надевам дека 2011 ќе биде еднакво добра како
и оваа што изминува.
 
само неколку денови поминаа откако сум го напишала ова, но
доволно за да се променат некои работи и да ми укажат
дека следнава 2011 ќе биде една од најтешкитетагасршено%20срце


-------------
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.


Постирано од: Kali
Датум на внесување: 30.Декември.2010 во 18:39
Originally posted by Andjelina Andjelina напиша:


хаха..јас првите неколку честитки ги изнапишав -
среќна нова 2010ох


Уф, заборавив да купам честитки ох
Туку ај прво на мене малку кеиф да си направамсмешен...за другите писма по гулаби трепкање  плазење


-------------


Постирано од: majstorce62
Датум на внесување: 30.Декември.2010 во 19:20
Имав многу желби да и кажам на 2011 година, но ми остаана само една - ДА НЕ СЕ ПОВТОРИ 2010.

-------------
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 01.Јануари.2011 во 15:22

Srekjna 2011
mnogu zdravje,ljubov i uspesiсреќа


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Schatzii
Датум на внесување: 05.Јануари.2011 во 01:10
Кој започна да ја слави Нова Година?

Празнување за новиот почеток.

Еден од најстарите обичаи на човештвото е прославувањето на Нова Година.

Како започнало сè?

Некои велат дека Кинезите први ја славеле Новата година, други дека тоа биле старите Германци или Римјани. Се знае дека Kинезите отсекогаш ја празнувале својата Нова година, која доаѓа после нашата. Свеченостите траеле по неколку денови.

Старите Германци почнале да ја слават Нова Година како обележје на промената на годишните времиња. Зимата во нивната земја започнува некаде во средината на ноември, а тоа било времето кога жителите ја собирале жетвата.

Бидејќи тогаш се собирале сите, радосни поради завршената жетва и одморот кој настапувал, се веселеле, па така се родил нивниот голем празник, почеток на новата година, иако било ноември.

Кога Римјаните ја освоиле Европа, го промениле времето на прославување, па Нова Година почнала да се слави на први јануари. За нив Новата Година претставувала симбол на почетокот на новиот живот и новите надежи за иднината. Овој обичај останал и до ден денес. Затоа и ние Новата Година ја пречекуваме весели и среќни, со надеж дека ќе ни донесе убави нешта.

-------------
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.


Постирано од: zamislena
Датум на внесување: 29.Декември.2018 во 00:01

Никако не изнесувајте пари од дома за Нова година

December 28, 2018
http://ulica.mk/wp-content/uploads/2018/12/nova-godina.jpg" rel="nofollow">Никако не изнесувајте пари од дома за Нова година

Новата година се поврзува со многу суеверија и верувања, за подобра иднина, поголема среќа и пронаоѓање на вистинската љубов… На само неколку дена пред почетокот на 2018-година, ви ги пренесуваме најинтересните суеверија и верувања од целиот свет.

Нова облека

Луѓето веруваат дека ако на денот пред Нова година носат нова облека, во следната година ќе добијат многу нови алишта. Препорачливо е облеката да биде со црвена боја, затоа што црвената боја се смета за среќна.

Не плачете
Се вели дека по секоја цена треба да избегнувате плачење и кршење предмети на првиот ден од Новата година, ако не сакате целата година да ви помине на сличен начин.

Парите не смеат да излезат од домот

Во некои земји се верува дека парите, накитот и другите скапоцености не смеат да се изнесуваат од домот на денот пред Нова година. Некои луѓе одат дотаму што не сакаат да го изнесат ниту ѓубрето, за да бидат сигурни дека во следната година домот ќе се збогатува, а нема да се осиромашува.

Старата година треба да си замине

Точно на полноќ, на Нова година, сите врати од домот треба да се остават отворени, за старата година да може непречно да замине, заедно со сите лоши нешта.
Бакнете се на полноќ




Испечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk