IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - Против кого се бори премиерот?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Против кого се бори премиерот?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 8>
Автор
Порака
abnormalen Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 05.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај abnormalen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Ноември.2009 во 14:02
"очигледен пример дека се’ уште постојат судови кои судат по словото на законот а не по монтирани процеси"


ama , za ova, gresi! Posoceniot e kriv kako "grcka"!
Gluposta e najneobična od site bolesti - od nea NE pati bolniot tuku, SITE OSTANATI!
Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Ноември.2009 во 14:14
старите имаа многу паметни мисли...токму читајќи ја темава за расчистување со лоповите(читај-комуњарските структури)ми падна на памет една изрека која баба ми ја користеше.
-подржи ми го копилево да и се изнасмеам на копилешкава...
мене на така ми личи борбава со старите структури
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
abnormalen Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 05.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај abnormalen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Ноември.2009 во 15:03
pa i ja toa go kazav: so izvikot, "drzete go lopovot" najglasen e zakoraveniot pljackas!
Gluposta e najneobična od site bolesti - od nea NE pati bolniot tuku, SITE OSTANATI!
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Ноември.2009 во 15:12
премиерот се бори против оние кои сакаат да му е земат фотељата во која тоооолку му се слади да седи па то чудо едно .........Изменето од Анастеа - 19.Ноември.2009 во 23:03
Кон врв
Buggyman Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јуни.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1308
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Buggyman Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Ноември.2009 во 18:24
Против кого Груевски го повикува своето партиско членство?

1. Против системот на државата (демократски систем)?
2. Против Уставот кој го гарантира парламентарниот систем?

.... или против својот сосед, роднина, сограѓанин кој не мисли како него?

Дали ваквиот апел е чекор кон тотално уништување на Македонија како држава и рушење на Македонскиот углед?

Изменето од Анастеа - 19.Ноември.2009 во 23:05
Homo homini lupus est...
Кон врв
Ninja 35 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 17840
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ninja 35 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Ноември.2009 во 23:02
Моментално се бори против паранојата во неговиот (нео)национал-социјалистички мозок....болен
 
Соочен со можното паѓање на рејтингот (заради се побрзиот економски и меѓународен развој - плазење), тој во паника почнува да гледа непријатели во секоја сенка, од ул.Бихаќка па се до бул.Илинден бб.
 
И нормално, по кој знае кој пат почнува имагинарниот лов на вештерки, скриени во имињата на неговите претходници и ривали....
 
Очигледно....како мал, многу повеќе од што треба ја има читано "Mein Kampf" ......ѓавол
Ако ти изгледа премногу лесно , имаш некаде згрешено !!!
Кон врв
Zeksi71 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zeksi71 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Ноември.2009 во 05:36
Bas i tuka mu e greskata, namesto do sega da strpa vo zatvor edno 3-4 iljadi lugje od bivsite vlastodrsci, namesto da napravi konfiskacija na imotite nezakonski steknati, namesto povtorno da gi nacionalizira firmite koi gi opljackaa poranesnite vladeacki garnituri, toj sega onaka mlako ke se presmetuval so neznam si koj. E more Grujo, mnogu te podrzuvav, bidejki se nadevav deka ke se vrati barem malku pravdinata vo drzavata, ama ne bilo taka.
Кон врв
Ateist Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Јуни.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 757
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ateist Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Ноември.2009 во 10:48
Originally posted by Zeksi71 Zeksi71 напиша:

Bas i tuka mu e greskata, namesto do sega da strpa vo zatvor edno 3-4 iljadi lugje od bivsite vlastodrsci, namesto da napravi konfiskacija na imotite nezakonski steknati, namesto povtorno da gi nacionalizira firmite koi gi opljackaa poranesnite vladeacki garnituri, toj sega onaka mlako ke se presmetuval so neznam si koj. E more Grujo, mnogu te podrzuvav, bidejki se nadevav deka ke se vrati barem malku pravdinata vo drzavata, ama ne bilo taka.


1. Работа на на премиерот не е да затвара луѓе, за тоа има суд ако се докаже вина, како што беше случајот со Арнаудов, Михајловски, Пауновски, Даравелски....., кои сакал ти да признаеш или не, беа членови на ДПМНЕ.
2. Веројатно под криминална приватизација спаѓаат и телекомот и рафинерија кои исто така беа приватизирани од ДПМНЕ
3. Под незаконски стекнати имоти веројатно ги рачунаш и четирите стана кои ги купи мајка му само од плата


Изменето од Ateist - 20.Ноември.2009 во 10:58
Да бидеш верник е исто како да си слеп, а да раскажуваш за светлината (Атеист)
Кон врв
Zlatnik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Август.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zlatnik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Ноември.2009 во 14:19
Originally posted by МАРШАЛ МАРШАЛ напиша:

кога веќе треба да гледаме кон иднината ...

За чија иднина зборуваме?глупчо За иднината на државата Република Македонија или за некоја друга држава? нека%20ти%20е%20срам размислување
Неоттуѓиво е правото на секој поединец да живее во својата заблуда!
Кон врв
MyWay Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Антиталенат на годината

Регистриран: 05.Септември.2008
Локација: Aruba
Статус: Офлајн
Поени: 23914
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MyWay Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Ноември.2009 во 14:37
Naj losoto e sto mora da se bori so vnatresno organiziranite intriganti koi ne go ostavaat  na raat da moze da se bori so nadvoresnite sili koi sto ne potisnuvaat sekoj den...

Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......

Кон врв
Zlatnik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Август.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zlatnik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Ноември.2009 во 15:07
Тоа не е ништо ново. Низ историјата таа практика на искористување „внатрешни“,  безброј пати се повторувала. Како најпознат од тие останал оној норвежанецот, Видкун Абрахам Лауриц Јонсон ! Прв пат слушате за овој?збунетост Тоа му се првите имиња, инаку е многу попознат како Квислинг!

Изменето од Zlatnik - 20.Ноември.2009 во 15:08
Неоттуѓиво е правото на секој поединец да живее во својата заблуда!
Кон врв
трендафил Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 06.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 68
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај трендафил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Ноември.2009 во 15:50
Колку што гледам во писмото кое некој новинар го украл од поштенското сандаче на некој ВМРОвец и го објави, Груевски повикува на борба против транзицијските политичари, т.е. тие политичари што влечат кон стариот систем и не кочат на демократскиот пат. Не против сите опозиционери како што сега сака да не убеди некој во стилот дека ако една лага истовремено се објави на повеќе медиуми станува вистина. Само затоа што со профитот што го носат фирмите подарени на поедини членови на една партија во т.н. приватизација можат да финасираат повеќе медиуми.
Originally posted by Ateist Ateist напиша:

Originally posted by Zeksi71 Zeksi71 напиша:

Bas i tuka mu e greskata, namesto do sega da strpa vo zatvor edno 3-4 iljadi lugje od bivsite vlastodrsci, namesto da napravi konfiskacija na imotite nezakonski steknati, namesto povtorno da gi nacionalizira firmite koi gi opljackaa poranesnite vladeacki garnituri, toj sega onaka mlako ke se presmetuval so neznam si koj. E more Grujo, mnogu te podrzuvav, bidejki se nadevav deka ke se vrati barem malku pravdinata vo drzavata, ama ne bilo taka.


1. Работа на на премиерот не е да затвара луѓе, за тоа има суд ако се докаже вина, како што беше случајот со Арнаудов, Михајловски, Пауновски, Даравелски....., кои сакал ти да признаеш или не, беа членови на ДПМНЕ.
2. Веројатно под криминална приватизација спаѓаат и телекомот и рафинерија кои исто така беа приватизирани од ДПМНЕ
3. Под незаконски стекнати имоти веројатно ги рачунаш и четирите стана кои ги купи мајка му само од плата
1. Судот понекогаш е спречен да ја докаже вината. Како во случајот со Зоран Заев на пример.
2. Веројатно поради овие приватизации ВМРО сега има друг лидер.
3. Ова е клевета. Затоа што државните органи го испитуваа овој случај и тоа во време кога СДСМ беше на власт и не најдоа никаков криминал. Иначе не ми јасно од кога тоа детето одговара за постапките на мајката. Дури и да имаше криминал.
Негација на негативното.
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Ноември.2009 во 15:52
Originally posted by Zlatnik Zlatnik напиша:

Originally posted by МАРШАЛ МАРШАЛ напиша:

кога веќе треба да гледаме кон иднината ...

За чија иднина зборуваме?глупчо За иднината на државата Република Македонија или за некоја друга држава? нека%20ти%20е%20срам размислување
 
 
за нашата иднина ...... иднината на сите граѓани .... како за чива збунетост
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Ноември.2009 во 15:53
премиерот е како чак норис или брус ли ....... се бори со замислени противници .......... КАТА  ........... насекаде измислува противници во настојување да го убеди членството дека е вистинскиот избор .......
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 8>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,266 секунди.