Испечати | Затвори го прозорот

Против кого се бори премиерот?

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Македонија и Свет
Име на форумот: Политика и вести
Опис на форумот: Вести од МК, партии, скандали, протести...
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=20828
Датум на принтање: 25.Јули.2024 во 21:50
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Против кого се бори премиерот?
Постирано од: Buggyman
Наслов: Против кого се бори премиерот?
Датум на внесување: 18.Ноември.2009 во 23:04
Целокупното членство, сите партиски структури и поединци, се до последниот човек во месните комитети, да се мобилизира за финална битка со остатокот од македонската транзиција и нејзините политичари.

http://www.a1.com.mk/vesti/default.aspx?VestID=116414 - http://www.a1.com.mk/vesti/default.aspx?VestID=116414


Мошне интересно, само се прашувам против кого??

Дали е на повидок нова тоталитарна држава во европа и нов светски диктатор?-------------
Homo homini lupus est...Коментари:
Постирано од: Anarchy
Датум на внесување: 19.Ноември.2009 во 00:08
Против кого ќе се бори, мислам ќе видиме во наредниот период. Дал со замислен противник или...

-------------


Постирано од: Andjelina
Датум на внесување: 19.Ноември.2009 во 00:23
ова се вика борба со замислен непријател...кога не знаеш како да решиш клучни работи измисли некој спореден циркуз па занимавај го народот  да му одвлечеш внимание

-------------
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасуваПостирано од: Pentakostalec
Датум на внесување: 19.Ноември.2009 во 04:48
andjelina se soglasuvam so tebe:)

-------------
Одете мегу сите народи и создавајте од нив мој ученици крштевајки ги во името на Таткото, Синот и Светиот Дух


Постирано од: којсумјас
Датум на внесување: 19.Ноември.2009 во 06:39
Originally posted by Buggyman Buggyman напиша:

Мошне интересно, само се прашувам против кого??

Па не ли е јасно кажано...збунетост
Против остатокот од македонската транзиција и нејзините политичари...
Замислен противник... хммм..размислување

 Постирано од: mamamd
Датум на внесување: 19.Ноември.2009 во 06:57
Читам од флаерот кој ми е доставен дека ова е ОТЧ‘ЕТ ДО ЈАВНОСТА за период од 1 година работа на новата владина коалиција за подобра Македонија.
Мене ми остави впечаток- Одговорноста не е празен збор. Одговорноста значи да се даде отчет за сработеното и нормално набројани се полињата на делувања.
Колку сме задоволни - НИЕ НАРОДОТ голема%20насмевка - зависи од нашиот личен став односно колку лично ни се подобрило/влошило живеењето.
Владата има право да мисли дека нам ни е арно, ние треба да си кажеме дали/нели ни е арно/лошо.
Оправдувањето за кризата некако повеќе никој не го прифаќа бидејки не може кризата да биде само за народот.
Оправдувањето дека опозицијата става сопки исто така не држи бидејки  опозицијата е за тоа да ја држи будна владата.
Одговорноста треба да си ја сносат сите тие кои скриени зад грбот на Груевски ги уживаат благодетите и досега никој не сносеше одговорност за неуспехот во ресорот кој го води.
Ако интенцијата на ова е да се расчисти прво со неподобните/фотељашите во своите редови е ОК .
 


-------------


Постирано од: трендафил
Датум на внесување: 19.Ноември.2009 во 10:25
Одговорот е многу логичен. Премиерот се бори против тие што се борат против него. Што најавуваат бунт после 7 декември без да кажат во кој случај би го направиле тоа. Што значи дека доколку се направи компромис со Грција бунтот ќе биде поради „продавање“ на името, а ако не направиме бунтот ќе биде поради невлегувањето во НАТО и ЕУ.

-------------
Негација на негативното.


Постирано од: abnormalen
Датум на внесување: 19.Ноември.2009 во 13:38
"„Време е за последната битка со политичарите кои зад себе оставија пустош и беда и кои во нашата држава ја донесоа малодушноста, криминалот, лагата и искривените вредности.Време е да ги пресретнеме нивните обиди повторно да ги земат под заложништво македонските граѓани и нашата татковина“, стои во писмото напишано на две страни до кое дојде А1."

-ova mene mi lichi na ona: koga lopovot e vo tesnec pa im se pridruzuva na ostanatite i vika-d'rzte go lopovot! zalosno , do tolku sto nekoi toa mu go zemaat za doblest.

-------------
Gluposta e najneobična od site bolesti - od nea NE pati bolniot tuku, SITE OSTANATI!


Постирано од: kultuzin
Датум на внесување: 19.Ноември.2009 во 13:39

Укината пресудата за Бучковски

http://a1.com.mk/vesti/novinar-email.asp?NovinarID=71&VestID=116494 - Предраг Петровиќ http://a1.com.mk/vesti/default.aspx?vestID=116494#komentari - Коментари (2)    
19.11.2009 13:22
Владо Бучковски

 

Апелациониот суд ја укина пресудата за поранешниот министер за одбрана, Владо Бучковски за спорната набавка на тенковски делови, за што тој беше осуден на три и пол години казна затвор.
A1


Eve na primer protiv sudovite , koi se ostatok od starite strukturi i opsano vlecat nazad....Od takvi strukturi koi se rak rana na opstestvoto nemozeme da mrdneme nanapred, a gi ima nasekade vo site institucii...

So tie luge treba da se rascisti , treba da rascistime so minatoto....Постирано од: abnormalen
Датум на внесување: 19.Ноември.2009 во 13:49
-ama so segasnosta uste povekje!zatoa sto idninata majmogu zavisi od segasnosta , ne od minatoto.samo kjorav covek(ne mislam bykvalno) ne moze da go sfati toa!

-------------
Gluposta e najneobična od site bolesti - od nea NE pati bolniot tuku, SITE OSTANATI!


Постирано од: kultuzin
Датум на внесување: 19.Ноември.2009 во 13:52
Originally posted by abnormalen abnormalen напиша:

-ama so segasnosta uste povekje!zatoa sto idninata majmogu zavisi od segasnosta , ne od minatoto.samo kjorav covek(ne mislam bykvalno) ne moze da go sfati toa!


Problem imame so lugeto koi funkcionirat vo segasnosta a mislite i nacinot na funkcioniranje im e vo minatoto...
Ni trebat luge koi ke gledat kon idninata...Toa e poentata...Dosta bese vlecenje nanazad...


Постирано од: МАРШАЛ
Датум на внесување: 19.Ноември.2009 во 13:55

кога веќе треба да гледаме кон иднината а не кон минатото , не знам тогаш зошто толку размислување околу името збунетост .........газење%20од%20смеење-------------
http://www.onlineyufilm.com/musicvideo.php?vid=42859a7cd" rel="nofollow - Ко овде не полуди , ТАЈ НИЈЕ НОРМАЛАН


Постирано од: МАРШАЛ
Датум на внесување: 19.Ноември.2009 во 13:56
Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:

Укината пресудата за Бучковски

http://a1.com.mk/vesti/novinar-email.asp?NovinarID=71&VestID=116494 - Предраг Петровиќ http://a1.com.mk/vesti/default.aspx?vestID=116494#komentari - Коментари (2)    
19.11.2009 13:22
Владо Бучковски

 

Апелациониот суд ја укина пресудата за поранешниот министер за одбрана, Владо Бучковски за спорната набавка на тенковски делови, за што тој беше осуден на три и пол години казна затвор.
A1


Eve na primer protiv sudovite , koi se ostatok od starite strukturi i opsano vlecat nazad....Od takvi strukturi koi se rak rana na opstestvoto nemozeme da mrdneme nanapred, a gi ima nasekade vo site institucii...

So tie luge treba da se rascisti , treba da rascistime so minatoto....

 
 
очигледен пример дека се’ уште постојат судови кои судат по словото на законот а не по монтирани процеси голема%20насмевка 


-------------
http://www.onlineyufilm.com/musicvideo.php?vid=42859a7cd" rel="nofollow - Ко овде не полуди , ТАЈ НИЈЕ НОРМАЛАН


Постирано од: abnormalen
Датум на внесување: 19.Ноември.2009 во 13:58
Originally posted by МАРШАЛ МАРШАЛ напиша:

кога веќе треба да гледаме кон иднината а не кон минатото , не знам тогаш зошто толку размислување околу името збунетост .........газење%20од%20смеење

ovoj e, dokazano, eden od pobistrite trezvenjaci na forumov.

-------------
Gluposta e najneobična od site bolesti - od nea NE pati bolniot tuku, SITE OSTANATI!


Постирано од: abnormalen
Датум на внесување: 19.Ноември.2009 во 14:02
"очигледен пример дека се’ уште постојат судови кои судат по словото на законот а не по монтирани процеси"


ama , za ova, gresi! Posoceniot e kriv kako "grcka"!

-------------
Gluposta e najneobična od site bolesti - od nea NE pati bolniot tuku, SITE OSTANATI!


Постирано од: Andjelina
Датум на внесување: 19.Ноември.2009 во 14:14
старите имаа многу паметни мисли...токму читајќи ја темава за расчистување со лоповите(читај-комуњарските структури)ми падна на памет една изрека која баба ми ја користеше.
-подржи ми го копилево да и се изнасмеам на копилешкава...
мене на така ми личи борбава со старите структури

-------------
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасуваПостирано од: abnormalen
Датум на внесување: 19.Ноември.2009 во 15:03
pa i ja toa go kazav: so izvikot, "drzete go lopovot" najglasen e zakoraveniot pljackas!

-------------
Gluposta e najneobična od site bolesti - od nea NE pati bolniot tuku, SITE OSTANATI!


Постирано од: МАРШАЛ
Датум на внесување: 19.Ноември.2009 во 15:12
премиерот се бори против оние кои сакаат да му е земат фотељата во која тоооолку му се слади да седи па то чудо едно .........-------------
http://www.onlineyufilm.com/musicvideo.php?vid=42859a7cd" rel="nofollow - Ко овде не полуди , ТАЈ НИЈЕ НОРМАЛАН


Постирано од: Buggyman
Датум на внесување: 19.Ноември.2009 во 18:24
Против кого Груевски го повикува своето партиско членство?

1. Против системот на државата (демократски систем)?
2. Против Уставот кој го гарантира парламентарниот систем?

.... или против својот сосед, роднина, сограѓанин кој не мисли како него?

Дали ваквиот апел е чекор кон тотално уништување на Македонија како држава и рушење на Македонскиот углед?

-------------
Homo homini lupus est...


Постирано од: Ninja 35
Датум на внесување: 19.Ноември.2009 во 23:02
Моментално се бори против паранојата во неговиот (нео)национал-социјалистички мозок....болен
 
Соочен со можното паѓање на рејтингот (заради се побрзиот економски и меѓународен развој - плазење), тој во паника почнува да гледа непријатели во секоја сенка, од ул.Бихаќка па се до бул.Илинден бб.
 
И нормално, по кој знае кој пат почнува имагинарниот лов на вештерки, скриени во имињата на неговите претходници и ривали....
 
Очигледно....како мал, многу повеќе од што треба ја има читано "Mein Kampf" ......ѓавол


-------------
Ако ти изгледа премногу лесно , имаш некаде згрешено !!!


Постирано од: Zeksi71
Датум на внесување: 20.Ноември.2009 во 05:36
Bas i tuka mu e greskata, namesto do sega da strpa vo zatvor edno 3-4 iljadi lugje od bivsite vlastodrsci, namesto da napravi konfiskacija na imotite nezakonski steknati, namesto povtorno da gi nacionalizira firmite koi gi opljackaa poranesnite vladeacki garnituri, toj sega onaka mlako ke se presmetuval so neznam si koj. E more Grujo, mnogu te podrzuvav, bidejki se nadevav deka ke se vrati barem malku pravdinata vo drzavata, ama ne bilo taka.


Постирано од: Ateist
Датум на внесување: 20.Ноември.2009 во 10:48
Originally posted by Zeksi71 Zeksi71 напиша:

Bas i tuka mu e greskata, namesto do sega da strpa vo zatvor edno 3-4 iljadi lugje od bivsite vlastodrsci, namesto da napravi konfiskacija na imotite nezakonski steknati, namesto povtorno da gi nacionalizira firmite koi gi opljackaa poranesnite vladeacki garnituri, toj sega onaka mlako ke se presmetuval so neznam si koj. E more Grujo, mnogu te podrzuvav, bidejki se nadevav deka ke se vrati barem malku pravdinata vo drzavata, ama ne bilo taka.


1. Работа на на премиерот не е да затвара луѓе, за тоа има суд ако се докаже вина, како што беше случајот со Арнаудов, Михајловски, Пауновски, Даравелски....., кои сакал ти да признаеш или не, беа членови на ДПМНЕ.
2. Веројатно под криминална приватизација спаѓаат и телекомот и рафинерија кои исто така беа приватизирани од ДПМНЕ
3. Под незаконски стекнати имоти веројатно ги рачунаш и четирите стана кои ги купи мајка му само од плата


-------------
Да бидеш верник е исто како да си слеп, а да раскажуваш за светлината (Атеист)


Постирано од: Zlatnik
Датум на внесување: 20.Ноември.2009 во 14:19
Originally posted by МАРШАЛ МАРШАЛ напиша:

кога веќе треба да гледаме кон иднината ...

За чија иднина зборуваме?глупчо За иднината на државата Република Македонија или за некоја друга држава? нека%20ти%20е%20срам размислување

-------------
Неоттуѓиво е правото на секој поединец да живее во својата заблуда!


Постирано од: MyWay
Датум на внесување: 20.Ноември.2009 во 14:37
Naj losoto e sto mora da se bori so vnatresno organiziranite intriganti koi ne go ostavaat  na raat da moze da se bori so nadvoresnite sili koi sto ne potisnuvaat sekoj den...

-------------

Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......Постирано од: Zlatnik
Датум на внесување: 20.Ноември.2009 во 15:07
Тоа не е ништо ново. Низ историјата таа практика на искористување „внатрешни“,  безброј пати се повторувала. Како најпознат од тие останал оној норвежанецот, Видкун Абрахам Лауриц Јонсон ! Прв пат слушате за овој?збунетост Тоа му се првите имиња, инаку е многу попознат како Квислинг!

-------------
Неоттуѓиво е правото на секој поединец да живее во својата заблуда!


Постирано од: трендафил
Датум на внесување: 20.Ноември.2009 во 15:50
Колку што гледам во писмото кое некој новинар го украл од поштенското сандаче на некој ВМРОвец и го објави, Груевски повикува на борба против транзицијските политичари, т.е. тие политичари што влечат кон стариот систем и не кочат на демократскиот пат. Не против сите опозиционери како што сега сака да не убеди некој во стилот дека ако една лага истовремено се објави на повеќе медиуми станува вистина. Само затоа што со профитот што го носат фирмите подарени на поедини членови на една партија во т.н. приватизација можат да финасираат повеќе медиуми.
Originally posted by Ateist Ateist напиша:

Originally posted by Zeksi71 Zeksi71 напиша:

Bas i tuka mu e greskata, namesto do sega da strpa vo zatvor edno 3-4 iljadi lugje od bivsite vlastodrsci, namesto da napravi konfiskacija na imotite nezakonski steknati, namesto povtorno da gi nacionalizira firmite koi gi opljackaa poranesnite vladeacki garnituri, toj sega onaka mlako ke se presmetuval so neznam si koj. E more Grujo, mnogu te podrzuvav, bidejki se nadevav deka ke se vrati barem malku pravdinata vo drzavata, ama ne bilo taka.


1. Работа на на премиерот не е да затвара луѓе, за тоа има суд ако се докаже вина, како што беше случајот со Арнаудов, Михајловски, Пауновски, Даравелски....., кои сакал ти да признаеш или не, беа членови на ДПМНЕ.
2. Веројатно под криминална приватизација спаѓаат и телекомот и рафинерија кои исто така беа приватизирани од ДПМНЕ
3. Под незаконски стекнати имоти веројатно ги рачунаш и четирите стана кои ги купи мајка му само од плата
1. Судот понекогаш е спречен да ја докаже вината. Како во случајот со Зоран Заев на пример.
2. Веројатно поради овие приватизации ВМРО сега има друг лидер.
3. Ова е клевета. Затоа што државните органи го испитуваа овој случај и тоа во време кога СДСМ беше на власт и не најдоа никаков криминал. Иначе не ми јасно од кога тоа детето одговара за постапките на мајката. Дури и да имаше криминал.


-------------
Негација на негативното.


Постирано од: МАРШАЛ
Датум на внесување: 20.Ноември.2009 во 15:52
Originally posted by Zlatnik Zlatnik напиша:

Originally posted by МАРШАЛ МАРШАЛ напиша:

кога веќе треба да гледаме кон иднината ...

За чија иднина зборуваме?глупчо За иднината на државата Република Македонија или за некоја друга држава? нека%20ти%20е%20срам размислување
 
 
за нашата иднина ...... иднината на сите граѓани .... како за чива збунетост


-------------
http://www.onlineyufilm.com/musicvideo.php?vid=42859a7cd" rel="nofollow - Ко овде не полуди , ТАЈ НИЈЕ НОРМАЛАН


Постирано од: МАРШАЛ
Датум на внесување: 20.Ноември.2009 во 15:53
премиерот е како чак норис или брус ли ....... се бори со замислени противници .......... КАТА  ........... насекаде измислува противници во настојување да го убеди членството дека е вистинскиот избор .......

-------------
http://www.onlineyufilm.com/musicvideo.php?vid=42859a7cd" rel="nofollow - Ко овде не полуди , ТАЈ НИЈЕ НОРМАЛАН


Постирано од: Ateist
Датум на внесување: 20.Ноември.2009 во 16:09
Originally posted by трендафил трендафил напиша:


1. Судот понекогаш е спречен да ја докаже вината. Како во случајот со Зоран Заев на пример.
2. Веројатно поради овие приватизации ВМРО сега има друг лидер.
3. Ова е клевета. Затоа што државните органи го испитуваа овој случај и тоа во време кога СДСМ беше на власт и не најдоа никаков криминал. Иначе не ми јасно од кога тоа детето одговара за постапките на мајката. Дури и да имаше криминал.


1. И ова е клевета, презумпција на невиност веројатно ништо не ти значи, а некој мораше да ги спречи монтирани процеси за неистомислениците (зошто ли од 2006та навака ми личи на едно поранешно време, кое одамна заврши)
2. Иако лидерот е друг 90% луѓето се исти и партијата е иста ДПМНЕ...
BTW сегашниов премиер беше во истата таа партија а и покрај другото, министер за финансии
3. Многу добро знаеме од каде дојдоа парите и чии беа


-------------
Да бидеш верник е исто како да си слеп, а да раскажуваш за светлината (Атеист)


Постирано од: Zlatnik
Датум на внесување: 20.Ноември.2009 во 16:13
Originally posted by МАРШАЛ МАРШАЛ напиша:

кога веќе треба да гледаме кон иднината ...

Originally posted by Zlatnik Zlatnik напиша:

За чија иднина зборуваме?глупчо За иднината на државата Република Македонија или за некоја друга држава? нека%20ти%20е%20срам размислување

Originally posted by МАРШАЛ МАРШАЛ напиша:

за нашата иднина ...... иднината на сите граѓани .... како за чива збунетост

Дали навистина не ми ја сфати алузијата (во што се сомневам) или ја сфати, ама ... несакаш да одговориш?
Да, треба да гледаме во иднината на сите граѓани на државата ... но на која држава? Ако се работи за државата Република Македонија - да, треба!
Мислам (значи не сум 100% сигурен да тврдам во негово име) дека Премиерот (покрај другото) се бори против тие кои некогаш, но и сега се залагаат за иднината на граѓаните на/во некоја друга држава...!размислување


-------------
Неоттуѓиво е правото на секој поединец да живее во својата заблуда!


Постирано од: Ateist
Датум на внесување: 20.Ноември.2009 во 16:32
Originally posted by Zlatnik Zlatnik напиша:


Мислам (значи не сум 100% сигурен да тврдам во негово име) дека Премиерот (покрај другото) се бори против тие кои некогаш, но и сега се залагаат за иднината на граѓаните на/во некоја друга држава...!размислување


Јас сум сигурен дека ова е заблуда која тој лично сака да не убеди. ДПМНЕ со кој и да е лидер на чело, НИКОГАШ нема да работи за доброто на Македонија.


-------------
Да бидеш верник е исто како да си слеп, а да раскажуваш за светлината (Атеист)


Постирано од: Zlatnik
Датум на внесување: 20.Ноември.2009 во 17:14
Originally posted by Ateist Ateist напиша:

Originally posted by Zlatnik Zlatnik напиша:


Мислам (значи не сум 100% сигурен да тврдам во негово име) дека Премиерот (покрај другото) се бори против тие кои некогаш, но и сега се залагаат за иднината на граѓаните на/во некоја друга држава...!размислување


Јас сум сигурен дека ова е заблуда која тој лично сака да не убеди. ДПМНЕ со кој и да е лидер на чело, НИКОГАШ нема да работи за доброто на Македонија.

смеење Така е колега Атеист!
Не ми е криво што ме лаже, криво ми е што мисли дека му верувам!
Да, малку смешна испаѓа работава (иако е трагично) што СДСМ успеа да наметне една таква филозофија, едно такво размислување кај народов, каде секој кој ќе ги осуди нив (иако и другите не се некое цвеќе за мирисање), по автоматизам се оквалификува како ДПМНЕ-овец. Така еве испаѓа и со мене. Во намерата да кажам дека некој (во случајов Премиерот) ќе се бори против тие кои не’ доведоа до оваа ситуација (на економски и политички план, алудирајќи повеќе на името) ќе бидам сфатен дека јас сум за него. Наизглед испаѓа така, бидејќи секој кој работи нешто поинаку од СДСМ, мора (или би морало) да е подобро, бидејќи мислам дека полошо и неможе да биде!
Сега засега човекот поинаку работи (повторно алудирам на темата за името) иако и за тоа има аргументи плус и минус, ама се е тоа во рамките на шпекулации, бидејќи на виделина (сеуште) нема ништо, како што беше со знамето, уставот, привременото име  ... за тоа како ќе испадне на 7-ми Декември, за некоја година, до крајот на мандатот ... ќе видиме. Ни’ останува да се надеваме (дека нема да се повтори истата песна со Љ. Ѓеорѓиевски)!мечтаење


-------------
Неоттуѓиво е правото на секој поединец да живее во својата заблуда!


Постирано од: МАРШАЛ
Датум на внесување: 20.Ноември.2009 во 18:27
смешна работа ........ секој кој размислува поинаку од возљубениот веднаш се доведува во врска со сдсм ....... зарем е толку  тешко да се свати дека постојат и такви кои размислуваат со своја глава и не читаат писма од челникот на партијата на која припаѓаат во кои писма им се даваат директиви и смерници за делување во реалниот но и виртуелниот свет збунетост ........ работата е смешна а луѓето се жалосни голема%20насмевка

-------------
http://www.onlineyufilm.com/musicvideo.php?vid=42859a7cd" rel="nofollow - Ко овде не полуди , ТАЈ НИЈЕ НОРМАЛАН


Постирано од: Buggyman
Датум на внесување: 20.Ноември.2009 во 20:27
Originally posted by МАРШАЛ МАРШАЛ напиша:

смешна работа ........ секој кој размислува поинаку од возљубениот веднаш се доведува во врска со сдсм ....... зарем е толку  тешко да се свати дека постојат и такви кои размислуваат со своја глава и не читаат писма од челникот на партијата на која припаѓаат во кои писма им се даваат директиви и смерници за делување во реалниот но и виртуелниот свет збунетост ........ работата е смешна а луѓето се жалосни голема%20насмевка
-------------
Homo homini lupus est...


Постирано од: Zlatnik
Датум на внесување: 21.Ноември.2009 во 13:34
Originally posted by Zlatnik Zlatnik напиша:

... секој кој ќе ги осуди нив (СДСМ), по автоматизам се оквалификува како ДПМНЕ-овец....

Originally posted by МАРШАЛ МАРШАЛ напиша:

... секој кој размислува поинаку од возљубениот веднаш се доведува во врска со сдсм ....

Токму поради овие парадокси кои ги кажуваме, тешко дека нешто ќе биде од нас!губитник

-------------
Неоттуѓиво е правото на секој поединец да живее во својата заблуда!


Постирано од: zabegan
Датум на внесување: 21.Ноември.2009 во 13:53
Originally posted by МАРШАЛ МАРШАЛ напиша:

смешна работа ........ секој кој размислува поинаку од возљубениот веднаш се доведува во врска со сдсм ....... зарем е толку  тешко да се свати дека постојат и такви кои размислуваат со своја глава и не читаат писма од челникот на партијата на која припаѓаат во кои писма им се даваат директиви и смерници за делување во реалниот но и виртуелниот свет збунетост ........ работата е смешна а луѓето се жалосни голема%20насмевка
за жал во право си, и навистина е жалосно што народот не умее да расудува во време на таканаречена демократија и ефтино се продава


-------------
размисли пред да напишеш глупост


Постирано од: mamamd
Датум на внесување: 21.Ноември.2009 во 14:49
Originally posted by МАРШАЛ МАРШАЛ напиша:

смешна работа ........ секој кој размислува поинаку од возљубениот веднаш се доведува во врска со сдсм ....... зарем е толку  тешко да се свати дека постојат и такви кои размислуваат со своја глава и не читаат писма од челникот на партијата на која припаѓаат во кои писма им се даваат директиви и смерници за делување во реалниот но и виртуелниот свет збунетост ........ работата е смешна а луѓето се жалосни голема%20насмевка

смешна работа е што е и обратно, кога некој ке го одобри однесувањето на премиерот или некои постапки на владата се смета за вмровец. Излегува дека поинаку не можеме да функционираме, мора да сме поделени. Веројатно така полесно се владее.тага


-------------


Постирано од: brza
Датум на внесување: 21.Ноември.2009 во 20:07
retki se...mnogu retki tie...rabotite shto im gi odobruvaat na vmr-ovcite,....a da ne se ...nivni ovci !

-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: Zlatnik
Датум на внесување: 22.Ноември.2009 во 14:20
Во ерата на доминација на образованието како водечка сила на едно општество во светски размери, во време кога на домашно тло се повеќе се потенцира потребата од високо образование, Премиерот треба да се бори и против http://www.najdirabota.com.mk/DisplayVacancy.aspx?vacancy=547229 - вакви појави каде за директор на Јавно претпријатие се бара лице со ССС (Средна Стручна Спрема)!.

Знаењето е сила, знаењето е моќ ... знаењето е само за една ноќ! 

-------------
Неоттуѓиво е правото на секој поединец да живее во својата заблуда!


Постирано од: Boogie
Датум на внесување: 22.Ноември.2009 во 14:44
Јас па мислам дека тие што требаа да сватат сватија за останатите е воена тајна,нели кога станува збор за финално чистење(транзицијата мора да заврши)намигнување

-------------
http://www.TattooArtists.org/boogie" rel="nofollow - Борбата продолжува,поробениот за слобода а слободниот за совршенство


Постирано од: МАРШАЛ
Датум на внесување: 22.Ноември.2009 во 17:01
само со себе .......... поголеми му се желбите од реалните можности . греотичка тага

-------------
http://www.onlineyufilm.com/musicvideo.php?vid=42859a7cd" rel="nofollow - Ко овде не полуди , ТАЈ НИЈЕ НОРМАЛАН


Постирано од: Boogie
Датум на внесување: 22.Ноември.2009 во 17:23
Па не би кажал - транзиционите политичари се повеке и повеке испаруваатголема%20насмевка

-------------
http://www.TattooArtists.org/boogie" rel="nofollow - Борбата продолжува,поробениот за слобода а слободниот за совршенство


Постирано од: МАРШАЛ
Датум на внесување: 22.Ноември.2009 во 17:39
да ........ овој си го трасира патот да замине ........ голема%20насмевка

-------------
http://www.onlineyufilm.com/musicvideo.php?vid=42859a7cd" rel="nofollow - Ко овде не полуди , ТАЈ НИЈЕ НОРМАЛАН


Постирано од: Boogie
Датум на внесување: 22.Ноември.2009 во 18:00
Па не верувам дека си толку наивен и веруваш дека било кој политичар би трасирал пат за заминувањенамигнување

-------------
http://www.TattooArtists.org/boogie" rel="nofollow - Борбата продолжува,поробениот за слобода а слободниот за совршенство


Постирано од: mungos80
Датум на внесување: 22.Ноември.2009 во 18:02
Против самиот себе нешто ванѓа насон му излезе


Постирано од: mamamd
Датум на внесување: 24.Ноември.2009 во 07:32
Осудата кон напишаното писмо сеуште ја  бранува јавноста, со разноразни осуди, инсинуации дека некаде веднаш се преминало ’’од зборови на дело’’. Ова од коллумната на проф. Фрчковски во Дневник http://www.dnevnik.com.mk/?ItemID=6195B35436D9524093ABFC26DC02BF24 - Миртал македонска
го прочитав неколку пати ама не го разбрав, во суштина последниот делзбунетост
Би било патетично, да не е трагично за сите нас и за нашата демократија! Оваа власт веќе долго стимулира хакерски харанги кои вознемируваат и се закануваат, тепаат деца и НВО-активисти. Целта им е да предизвикаат молк и страв. Тоа се дрипци и голубари кои се потпишуваат како Миртал Македонска или Александар Македонски и слични порно-звезди!-------------


Постирано од: МАРШАЛ
Датум на внесување: 24.Ноември.2009 во 08:32

заремсега ти стана јасно за хакерските харанги кои во името на “ патриотизмот “ се закануваат и навредуваат неистомисленици збунетост.......зарем сега ти стана јасно за субвенциите кои се одвојуваат за плаќање на нивните адсл линии ? ......-------------
http://www.onlineyufilm.com/musicvideo.php?vid=42859a7cd" rel="nofollow - Ко овде не полуди , ТАЈ НИЈЕ НОРМАЛАН


Постирано од: mamamd
Датум на внесување: 24.Ноември.2009 во 08:49
Originally posted by МАРШАЛ МАРШАЛ напиша:

заремсега ти стана јасно за хакерските харанги кои во името на “ патриотизмот “ се закануваат и навредуваат неистомисленици збунетост.......зарем сега ти стана јасно за субвенциите кои се одвојуваат за плаќање на нивните адсл линии ? ......


Мојата дилема е во ова Миртал Македонска или Александар Македонски и слични порно-звезди!
посебно ова и слични порно звезди. Можеби поинаку би звучело кога би стоело скриени зад името збунетост


-------------


Постирано од: BoaVista
Датум на внесување: 24.Ноември.2009 во 16:59
Gruevski se bori protiv sekoj koj ne misli kako nego i ne go podrzuva, t.e se bori protiv polovinata od svojot narod. Se bori i protiv dekokratijata i site demokratski principi i osnovni slobodi i prava na covekot. Zalno ali vistinito


Постирано од: Boogie
Датум на внесување: 24.Ноември.2009 во 21:32
Јас не би кажал дека е половина од народот,да напишеше против сите транэициони политичари ке се согласев потполно Сепак него го гласаше многу поголем дел од половина народ

-------------
http://www.TattooArtists.org/boogie" rel="nofollow - Борбата продолжува,поробениот за слобода а слободниот за совршенство


Постирано од: BoaVista
Датум на внесување: 24.Ноември.2009 во 21:41
Originally posted by Boogie Boogie напиша:

Јас не би кажал дека е половина од народот,да напишеше против сите транэициони политичари ке се согласев потполно Сепак него го гласаше многу поголем дел од половина народ


Ок и така да е, каде е тука демократијата? Дали демократијата подразбира едноумие? И 99.9 посто од граѓаните да гласале за Груевски, што треба да се случи со оние 0.1 посто? Јавно да ги линчуваме само затоа што не мислат исто како и премиерот? Тие 0.1 посто не треба да живеат и да имаат права?


Постирано од: Buggyman
Датум на внесување: 24.Ноември.2009 во 21:46
Originally posted by Boogie Boogie напиша:

Јас не би кажал дека е половина од народот,да напишеше против сите транэициони политичари ке се согласев потполно Сепак него го гласаше многу поголем дел од половина народ


Нема врска дека се бори против “транзициони“ политичари кога сеуште сме земја во транзиција... нема логика таква “борба“.
Се повикува членство? а воедно сака обединување на нацијата? Што со останатите кој не се дел на тоа членство? Како ке се почуствуваат, како граѓани од втор ред, или 13-то прасе?

Каква демагогија и контрадикторност!-------------
Homo homini lupus est...


Постирано од: Boogie
Датум на внесување: 24.Ноември.2009 во 21:46
Ако оние политичари кои ни ја уништија иднината и живеевме во мрак од осамостојувањето мислиш дека эаслужуваат било што освен Идриэово или си еден од тие или неэнам како може да не видиш дека е време да се расчисти со нив

-------------
http://www.TattooArtists.org/boogie" rel="nofollow - Борбата продолжува,поробениот за слобода а слободниот за совршенство


Постирано од: МАРШАЛ
Датум на внесување: 24.Ноември.2009 во 21:47
против оние кои не мислат како него .......


-------------
http://www.onlineyufilm.com/musicvideo.php?vid=42859a7cd" rel="nofollow - Ко овде не полуди , ТАЈ НИЈЕ НОРМАЛАН


Постирано од: Boogie
Датум на внесување: 24.Ноември.2009 во 21:50
А кој не мисли како него?

Оние што ја ништеа Македонија толку години нанаэад

-------------
http://www.TattooArtists.org/boogie" rel="nofollow - Борбата продолжува,поробениот за слобода а слободниот за совршенство


Постирано од: BoaVista
Датум на внесување: 24.Ноември.2009 во 21:58
Жалосно е тоа што Груевски е премиер само за неговите истомисленици, а другите сака да ги ништи. Пази молим те диктатор невиден,како не му е срам после тоа писмо да зборува за демократија. А неговите истомисленици јасно ми е дека ке го бранат, кај смејат да му се спротивстават на новиот диктатор?


Постирано од: BoaVista
Датум на внесување: 24.Ноември.2009 во 22:00
А да, и не би ме изненадило и Груевски на плоштад јавно да линчува и убива луѓе(иако не мислат исто ко него, сепак и тие се луѓе, или пак не?) а неговите партиски послушници и тогаш ќе го оправдуваат. Таква е моменталната слика во нашето државиче.


Постирано од: Boogie
Датум на внесување: 24.Ноември.2009 во 22:04
Далеку е Груевски од диктатор,кога ке иэлэеш надвор на улица и ке прашаш било кој граѓанин добиваш таков впечаток.Се иэвинувам што на веке невидливите социјалчиња тоа не им се допаѓа но народот кажал "ШТО САДИШ ТОА СИ ЖНЕЕШ"

-------------
http://www.TattooArtists.org/boogie" rel="nofollow - Борбата продолжува,поробениот за слобода а слободниот за совршенство


Постирано од: BoaVista
Датум на внесување: 24.Ноември.2009 во 22:15
Па да добиваш таков впечаток затоа што луѓето се плашат да го изнесат своето мислење. Прашај ме и мене у јавност што мислам за Груевски и ја би ти одговорила се е ОК, нема мани човекот итн итн... Сигурно нема да речам дека е лош, па да останам без работа. Таква е реалноста


Постирано од: anakin
Датум на внесување: 24.Ноември.2009 во 22:20
ne se bori protiv
se bori za-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.Постирано од: Ateist
Датум на внесување: 24.Ноември.2009 во 23:37
Originally posted by Boogie Boogie напиша:

Јас не би кажал дека е половина од народот,да напишеше против сите транэициони политичари ке се согласев потполно Сепак него го гласаше многу поголем дел од половина народ

Колку за твоја информација за ДПМНЕ гласаа 27% што е далеку од „повеќе од половина“ сигурно добро ти оди математиката и рачунај 481.501 гласале за ДПМНЕ од вкупно 1.779.116 граѓани со право на глас

-------------
Да бидеш верник е исто како да си слеп, а да раскажуваш за светлината (Атеист)


Постирано од: Boogie
Датум на внесување: 24.Ноември.2009 во 23:39
Originally posted by Ateist Ateist напиша:


Originally posted by Boogie Boogie напиша:

Јас не би кажал дека е половина од народот,да напишеше против сите транэициони политичари ке се согласев потполно Сепак него го гласаше многу поголем дел од половина народ
Колку за твоја информација за ДПМНЕ гласаа 27% што е далеку од „повеќе од половина“ сигурно добро ти оди математиката и рачунај 481.501 гласале за ДПМНЕ од вкупно 1.779.116 граѓани со право на глас


Пишуваме эа Македонци или эа вкупно граѓани на Р.Македонија

-------------
http://www.TattooArtists.org/boogie" rel="nofollow - Борбата продолжува,поробениот за слобода а слободниот за совршенство


Постирано од: Ateist
Датум на внесување: 25.Ноември.2009 во 00:23
Originally posted by Boogie Boogie напиша:

Originally posted by Ateist Ateist напиша:


Originally posted by Boogie Boogie напиша:

Јас не би кажал дека е половина од народот,да напишеше против сите транэициони политичари ке се согласев потполно Сепак него го гласаше многу поголем дел од половина народ
Колку за твоја информација за ДПМНЕ гласаа 27% што е далеку од „повеќе од половина“ сигурно добро ти оди математиката и рачунај 481.501 гласале за ДПМНЕ од вкупно 1.779.116 граѓани со право на глас


Пишуваме эа Македонци или эа вкупно граѓани на Р.Македонија


и сите други се составен дел на оваа држава и не гласале за Гуевски. Но ако веке и таква статистика сакаш од македонците гласале околу 33% што е пак далеку од „повеќе од половина“

-------------
Да бидеш верник е исто како да си слеп, а да раскажуваш за светлината (Атеист)


Постирано од: Boogie
Датум на внесување: 25.Ноември.2009 во 01:17
Да на Македонци мислев и кога ке додадеш не гласачки процент отидовме у 55% и повеке эа Груевски,не эаџабе викаат дека во Македонската политичка историја ова е прв пат процентуално Македонците да се единствени околу еден човек

-------------
http://www.TattooArtists.org/boogie" rel="nofollow - Борбата продолжува,поробениот за слобода а слободниот за совршенство


Постирано од: Ateist
Датум на внесување: 25.Ноември.2009 во 01:24
Originally posted by Boogie Boogie напиша:

Да на Македонци мислев и кога ке додадеш не гласачки процент отидовме у 55% и повеке эа Груевски,не эаџабе викаат дека во Македонската политичка историја ова е прв пат процентуално Македонците да се единствени околу еден човек


Како почна ќе дојдеш и до 102% за ЕнЏи дека гласале хахаха.
Ако ги додадеш и македонците во дијаспората и кинезите ма и 1283% ќе станат  голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка
Фактот останува 33% од македонците гласале за него


-------------
Да бидеш верник е исто како да си слеп, а да раскажуваш за светлината (Атеист)


Постирано од: orlov
Датум на внесување: 08.Декември.2009 во 16:31
Со тоа што преќутно му објави војна на сопствениот народ, тој се бори сам против себе...........
Нормално, завршницата се знае.
Ќе ја изгуби сопствената битка.-------------
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              


Постирано од: mamamd
Датум на внесување: 19.Декември.2009 во 08:38
Против опозиција која се консолидира и се обидува да го тргне и да се врати на властизненадување. Кој е друг на ред да премине во СДСМ односно во опозицијазбунетост
http://www.dnevnik.com.mk/?ItemID=87EE78222849304E8F9257541C926D4A - Стевче Јакимовски премина во СДСМ


-------------


Постирано од: novace
Датум на внесување: 19.Декември.2009 во 08:51
Да бидеме на јасно..борбата во политиката ...е и со УСТАВ дозволена..и препорачана
И по Законот за опстанок...само најборбените опстануваат...а не оние кои се потпираат на трули кутуци..во политиката
Еве..како и Стевче (од) Подржикоњ(ски)..со скок (во место) од една во друга (наречи ја) партија..се бори..како бела мечка..за место под сонцето
намигнување


-------------
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти


Постирано од: mamamd
Датум на внесување: 19.Декември.2009 во 09:05
Ех тие бели мечки со закон заштитени ја кројат ’’еколошко-политичката сцена’’ и направија да му се даде прилика на премиерот да се бори. На него останува да се избори.намигнување

-------------


Постирано од: novace
Датум на внесување: 19.Декември.2009 во 09:26
Забелешката (ти/ви) е токмо и наместо..само поради вакви „пулитичари„ и таму си се наоѓаме..со децении..
намигнување


-------------
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти


Постирано од: brza
Датум на внесување: 19.Декември.2009 во 11:04
http://www.idividi.com.mk/vesti/svet/569550/index.html - Уапсена поранешната јужнокорејска премиерка Хан Мјунг-сук


.50 000 $ ?!изненадување..e stvarno se smeshni ovie korejcive juzni!....tuka poraneshnite imaat zemeno milioni dolari....pa, nikoj ne gi chepka...duri i seushte mu  nudat spas na narodot od vreme na vreme...

ete mu na "lichniot" protiv kogo da se bori!


-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: Палестинец
Датум на внесување: 20.Декември.2009 во 05:00
Премиерот се бори........ против другиот во него....т.е против......... Груевиќ..........хихихихихи

-------------
Подобро ужасен крај, отколку ужаси без крај.


Постирано од: Radijator
Датум на внесување: 20.Декември.2009 во 06:53
Prvo treba da se postavi prasanjeto, Zosto premierot smeta deka ne e vo grupata na tranzicioni politicari? Kako sto me sluzi sekavanjeto bese minister za finansii i ekonomija vo edna mnogu korumpirana i kriminalna vlada!!!


Постирано од: novace
Датум на внесување: 20.Декември.2009 во 10:15
Еве..јас ќе го поставам прашањето...
Зашто..на именуваниот нели...му фалат уште ребра...за да се му е јасно..на поставеното ..сеопшто и овде нафрлено прашање???
намигнување


-------------
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти


Постирано од: ansasho
Датум на внесување: 20.Декември.2009 во 14:12
Се знае дека се бори против предавници како... да не кажам кои човекот одлично си ја тера работата се виде кој прави нешто за овој народ а не од тие што беа пред него не сакам дури и да ги споменувам кој се.


Постирано од: orlov
Датум на внесување: 20.Декември.2009 во 19:06
Originally posted by Buggyman Buggyman напиша:

Целокупното членство, сите партиски структури и поединци, се до последниот човек во месните комитети, да се мобилизира за финална битка со остатокот од македонската транзиција и нејзините политичари.

http://www.a1.com.mk/vesti/default.aspx?VestID=116414 - http://www.a1.com.mk/vesti/default.aspx?VestID=116414


Мошне интересно, само се прашувам против кого??

Дали е на повидок нова тоталитарна држава во европа и нов светски диктатор?Totalitarizmot epoodamna prisuten vo Makedonija. Sega edino mozje da se krunisa i verifikuva i da pomine vo diktatura.
Ako narodt toa mu go dozvoli togash i neka mu e.
Neka strada.

-------------
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              


Постирано од: Buggyman
Датум на внесување: 02.Март.2017 во 16:59
Тема: Против кого се бори премиерот?
    Испратена: 18.Ноември.2009 во 23:04

Seuste se bori...

-------------
Homo homini lupus est...


Постирано од: Buggyman
Датум на внесување: 28.Април.2017 во 20:34
Добро срочено....

Г-дин Никола Груевски,

Настаните во Скопје вчера, за што вие и вашата партија ја сносите главната одговорност, затоа што вие сте тие кои го поттикнавте насилството, ќе биде запаметен како уште еден црн ден во македонската историја. Да бидам јасен: спротивставување на демократски процедури со употреба на насилство во парламент е неприфатливо, пишува Питер Ванхојте во обраќањето до лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски.

Свесен сум дека ВМРО сѐ уште е најголема партија во парламентот, но тоа не значи ништо ако не сте во можност да формирате мнозинство. И тоа е токму она што вие, г-дин Никола Груевски, и вашата партија, треба да го прифатите: победа на избори не значи и освоена власт. Денес: вие сте главната опозициска партија во парламентот бидејќи го изгубивте мнозинството во парламентот и ја загубивте власта. И никакво насилство не може тоа да го промени.

Се разбира, лесно е да се обвинуваат другите за вчерашните настани. Веројатно е дека на нив гледате како причина за големи апсења на членови на опозицијата. Барем јас не би бил изненаден ако тоа биде вашиот следен чекор. Вашата прес-конференција минатата ноќ беше срамна, недостојна за лидер на демократска партија. Наместо бранење на вистинските демократски вредности, видовме како се руши демократијата од рацете на вашите партиски членови и група гангстери.

Изборот на нов претседател на Собранието со цел да се врати демократијата во Македонија е совршено легален. Ниту еден суд - дури и оние што ги контролирате – не може и ниту треба да го оспори тоа. Според меѓународното право, овој избор беше легитимен, бидејќи главната цел беше да се врати демократијата.

Господине Груевски, исто така сакам да ви обрнам внимание на вашите нови обвинувања, уште една серија на „алтернативни факти“, но не и вистинити. Вистината е дека вие и вашите членови на партијата сѐ уште одбиватет да прифатите каква било одговорност за многу работи што беа направени погрешно во последниве години. Дозволете ми да потсетам на некои за да се освежи вашиот ум:

• Протерување на опозицијата и новинарите од Собранието при крајот на 2012 година, по повод гласањето за буџетот;

• Одбивањето на членовите на вашата партија да прифатат било каква одговорност за овие настани во текот на истрагата за настаните;

• Комплетно негирање на каква било инволвираност од ваша страна во скандалот со прислушувањето;

• Одбивањето на вас и другите членови на партијата ВМРО да одговорите искрено на било кое од прашањата од парламентарната комисијата што истражуваше;

• Одбивањето на вас и вашите членови на партијата дека сте одговорни за „креативното“ финансиско сметководство на вашата партија;

• Одбивањето од вас и вашата партија да ја почитувате слободата на медиумите;

• Одбивањето од вас и вашата партија да ги прифатите и да ги почитувате резултатите од последните избори;

• Одбивањето од вас и вашата партија да организирате локални избори на време.

Вчерашните настани ме оставија со повеќе прашања отколку одговори: каде беше полицијата, која треба да го штити парламентот и членовите на парламентот цело време? Како е можно мафијаши да го нападнат парламентот, ако полицијата не им дозволи да го сторат тоа?

Г-дин Никола Груевски, спротивно на вашето лично убедување, одговорноста е основна вредност во едно демократско општество. Ќе мора да ја прифатите одговорноста за она што го правите и тоа што го зборувате. На крајот, граѓаните имаат право да ја знаат вистината. Се надевам дека чесните луѓе во парламентот и внатре во полицијата ќе имаат храброст да прозборат и да ги информираат граѓаните за тоа што навистина се случи вчера.

А што се однесува до вас, г-дин Никола Груевски, да, време е да го прифатите поразот и да ја напуштите политичката сцена, во очекување на темелна истрага за своите постапки и тие на вашите сојузници. Не постои начин за враќање на старото. Граѓаните во Македонија, без оглед на заедницата на која ѝ припаѓаат, имаат право да се разбудат во демократија повторно, ослободени од притисок и страв.

(Белгиецот Питер Ванхојте беше евро-посредник во преговорите меѓу четирите партии во Македонија за постигнување договор за предвремени избори.)


Подготви: А.Ј.

-------------
Homo homini lupus est...


Постирано од: ansasho
Датум на внесување: 01.Мај.2017 во 19:53
смешно


Постирано од: novace
Датум на внесување: 01.Мај.2017 во 20:38
Originally posted by ansasho ansasho напиша:

смешно
Повеќе и од тоа...со оглед на очебијно ограничените (му) ресурси за реален поглед на настаните за кои дискутира и актерите во нив?.
Се мисли на обете „страни„.
Но...секој со своите размисли и мудрувања , поготово ако е и (повеќе од )очебијно пристрасен..!?.
намигнување


-------------
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти


Постирано од: Buggyman
Датум на внесување: 02.Декември.2017 во 11:18
Originally posted by Buggyman Buggyman напиша:

Целокупното членство, сите партиски структури и поединци, се до последниот човек во месните комитети, да се мобилизира за финална битка со остатокот од македонската транзиција и нејзините политичари.http://www.a1.com.mk/vesti/default.aspx?VestID=116414" rel="nofollow - http://www.a1.com.mk/vesti/default.aspx?VestID=116414

Мошне интересно, само се прашувам против кого??Дали е на повидок нова тоталитарна држава во европа и нов светски диктатор?

Да се потсетиме, постирано во 2009 година!!!

-------------
Homo homini lupus est...


Постирано од: Buggyman
Датум на внесување: 02.Декември.2017 во 12:26
Originally posted by Buggyman Buggyman напиша:


Против кого Груевски го повикува своето партиско членство?1. Против системот на државата (демократски систем)?

2. Против Уставот кој го гарантира парламентарниот систем?.... или против својот сосед, роднина, сограѓанин кој не мисли како него?Дали ваквиот апел е чекор кон тотално уништување на Македонија како држава и рушење на Македонскиот углед?

Испадна баш како што е пишано...

-------------
Homo homini lupus est...


Постирано од: Орка
Датум на внесување: 07.Февруари.2019 во 23:49
За сегашниов може да тврдам,
уште против никој.
Вежба трчање у моментов и
тоа со железни опинци.
Кога ќе се навежба и ќе
ги фрли опинците има маратонот
спринт да му се види.Бегајќи
од север по на север.


Постирано од: pajser
Датум на внесување: 08.Февруари.2019 во 09:06
,,, ,,,ama zatoa se cheka bugimen da objasnuvanje,,

-------------
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana


Постирано од: Zelenikovo
Датум на внесување: 08.Февруари.2019 во 11:10
Originally posted by <font color='#0000FF'>http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=20828&PID=2064753#2064753 rel=nofollow</font> - <u>МАРШАЛ</u> http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=20828&PID=2064753#2064753 rel=nofollow - МАРШАЛ напиша:

] да ........ овој си го трасира патот да замине ........ [IMG]http://forum.idividi.com.mk/smileys_novi/4.gif" height="18" width="18" align="absmiddle" alt="голема%20насмевка">


ко заминат ако дотрасира до Стразбур што е очигледно ќе да се врати како СеМ Блатер ( http://www.build.mk/forum/forum_posts.asp?TID=423&PID=230512#230512" rel="nofollow - северно македонски на Блато ) прашање е само дали ќе иа премин, а ако има какви се знамиња ќе се вејат таму тогаш ...

Originally posted by Орка Орка напиша:

За сегашниов може да тврдам,
уште против никој.


pridojdeniot se bori uste sega sam so sebe, do dusha cel kabinet mu pomaga, ta i ministerski ne e sam [ http://archive.is/qyG5E" rel="nofollow - 1 ] taman rabota ushte Pretsednik da im e na ista frekvencija, najubo da si zastaklat so ogledala salata da treniraat i za vreme vladini sednici ...


Постирано од: zamislena
Датум на внесување: 19.Февруари.2019 во 01:03
Сега ќе се бори со неговите функционери
за да дел од нивните роднини, се повлечат од новите раб. места
како пример за сите останати....глупчо


Постирано од: Орка
Датум на внесување: 20.Мај.2019 во 16:52
Со метлата
Арно ама фиктивна му е.Си ја замишља!
Оти единствен кој реално метла држи е
Ирена Ристиќ.
И не оти би се тепал да и ја земе.


Постирано од: Орка
Датум на внесување: 06.Декември.2019 во 21:34
Конечно овој шо го црпнаа,
па сам држава си измисли
доби противник!Перса ќе да
му е ноќна мора.


Постирано од: Орка
Датум на внесување: 14.Февруари.2020 во 17:46
Овој па јадниов сега,против кој да се бори!
Толку е јак шо сите му бегаа додека беше министер.


Постирано од: Орка
Датум на внесување: 26.Март.2021 во 18:43
Фики,фики а збунетост
Дрш се зоќо и ја би се борел со Џинџер!плазење
https://www.youtube.com/watch?v=YSy2lBZ1QrA" rel="nofollow - https://www.youtube.com/watch?v=YSy2lBZ1QrA

Го мучат светци овој,така ми мириса.загриженост


Постирано од: Орка
Датум на внесување: 20.Јули.2021 во 22:54
Покажа времето...
Не е борец овој!
 Си побара никој жицата да не му ја дира.
И еве го четири години,ти го мислиш ќе падне он по жица оди.
Циркузант!
Боље ќе го личи статист на некој бркат манипулатор со ножеви,
ама не е до нас.Калето кога ќе каже и тоа ќе го снајде.


Постирано од: Орка
Датум на внесување: 08.Февруари.2022 во 21:01
Дрвенава кукла само ќе се
тетрави,воден од онаа жицата
на самопрогласениот премиер
на неговата земја.И нема да има 
тука борба.Прашање на време е
само кога поради замор на жицата
ќе се раскости на таа нивна земја.
Па за кукличево еден добронамерен
совет кога ќе се истегне така од
Френк Запа.
https://www.youtube.com/watch?v=p-yRu5jbt3Y" rel="nofollow - https://www.youtube.com/watch?v=p-yRu5jbt3Y


Постирано од: Орка
Датум на внесување: 15.Март.2022 во 20:11
https://www.youtube.com/watch?v=MaCs4lv_ugs" rel="nofollow - https://www.youtube.com/watch?v=MaCs4lv_ugs
Со Перханзбунетостизненадувањеплазење


Постирано од: Орка
Датум на внесување: 16.Јуни.2022 во 20:04
Ајде иди титтт,па се врааати Таче.Вољели би људи и тебе да чују.плазење
Може и сум го ставил некогаш и во некој друг контекст видеово.
Но сметам мотивирачко е и за овој шо го лажат дека е премиер.
https://www.youtube.com/watch?v=XQzP6-tvk2w" rel="nofollow - https://www.youtube.com/watch?v=XQzP6-tvk2w


Постирано од: Zdravko81
Датум на внесување: 12.Јули.2022 во 11:37
Originally posted by Орка Орка напиша:

Ајде иди титтт,па се врааати Таче.Вољели би људи и тебе да чују.плазење
Може и сум го ставил некогаш и во некој друг контекст видеово.
Но сметам мотивирачко е и за овој шо го лажат дека е премиер.
https://www.youtube.com/watch?v=XQzP6-tvk2w" rel="nofollow - https://www.youtube.com/watch?v=XQzP6-tvk2w
Подобро од ова кажано мислам дека нема да се најде.-------------
Луѓето имаат избор, но важно е да се држат до тој избор


Постирано од: Орка
Датум на внесување: 22.Септември.2022 во 16:23
Со минатото!плазење
https://www.youtube.com/watch?v=ANjlcPVJyfQ" rel="nofollow - https://www.youtube.com/watch?v=ANjlcPVJyfQ


Постирано од: Орка
Датум на внесување: 10.Март.2023 во 23:14
https://www.youtube.com/watch?v=Xvff81RrtNY" rel="nofollow - https://www.youtube.com/watch?v=Xvff81RrtNY
Кај ци бе?
Ѕеплазење


Постирано од: Орка
Датум на внесување: 21.Февруари.2024 во 22:19
Се исплашив дека ќе бидам деклариран северџан!плазење
Кога гледам сум им пуштил по некоја "ладна" и на овие 
бескруполници.
Уживаје во апатијата,ништо подобро нема да ни донесе и
новиот едикојси премиер.шо че се бори со нашето ни
како го викаа...Постирано од: Орка
Датум на внесување: 21.Февруари.2024 во 22:21
Ооооооооооо куку Бе Еј тАЉО
Кује бе о Ти!
Ајт порт миргазење од смеење


Постирано од: емил
Датум на внесување: 02.Јуни.2024 во 17:44
Против ЕУ .Очигледно луѓето во Македонија не сакат влезИспечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk