IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - Против кого се бори премиерот?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Против кого се бори премиерот?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 8>
Автор
Порака
Buggyman Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јуни.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1308
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Buggyman Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Против кого се бори премиерот?
    Испратена: 18.Ноември.2009 во 23:04
Целокупното членство, сите партиски структури и поединци, се до последниот човек во месните комитети, да се мобилизира за финална битка со остатокот од македонската транзиција и нејзините политичари.

http://www.a1.com.mk/vesti/default.aspx?VestID=116414


Мошне интересно, само се прашувам против кого??

Дали е на повидок нова тоталитарна држава во европа и нов светски диктатор?

Homo homini lupus est...
Кон врв
Anarchy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Фатенко

Регистриран: 19.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6676
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anarchy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Ноември.2009 во 00:08
Против кого ќе се бори, мислам ќе видиме во наредниот период. Дал со замислен противник или...
Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Ноември.2009 во 00:23
ова се вика борба со замислен непријател...кога не знаеш како да решиш клучни работи измисли некој спореден циркуз па занимавај го народот  да му одвлечеш внимание
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
Pentakostalec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 11.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 583
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pentakostalec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Ноември.2009 во 04:48
andjelina se soglasuvam so tebe:)
Одете мегу сите народи и создавајте од нив мој ученици крштевајки ги во името на Таткото, Синот и Светиот Дух
Кон врв
којсумјас Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4543
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај којсумјас Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Ноември.2009 во 06:39
Originally posted by Buggyman Buggyman напиша:

Мошне интересно, само се прашувам против кого??

Па не ли е јасно кажано...збунетост
Против остатокот од македонската транзиција и нејзините политичари...
Замислен противник... хммм..размислување

 Изменето од којсумјас - 19.Ноември.2009 во 06:42
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Ноември.2009 во 06:57
Читам од флаерот кој ми е доставен дека ова е ОТЧ‘ЕТ ДО ЈАВНОСТА за период од 1 година работа на новата владина коалиција за подобра Македонија.
Мене ми остави впечаток- Одговорноста не е празен збор. Одговорноста значи да се даде отчет за сработеното и нормално набројани се полињата на делувања.
Колку сме задоволни - НИЕ НАРОДОТ голема%20насмевка - зависи од нашиот личен став односно колку лично ни се подобрило/влошило живеењето.
Владата има право да мисли дека нам ни е арно, ние треба да си кажеме дали/нели ни е арно/лошо.
Оправдувањето за кризата некако повеќе никој не го прифаќа бидејки не може кризата да биде само за народот.
Оправдувањето дека опозицијата става сопки исто така не држи бидејки  опозицијата е за тоа да ја држи будна владата.
Одговорноста треба да си ја сносат сите тие кои скриени зад грбот на Груевски ги уживаат благодетите и досега никој не сносеше одговорност за неуспехот во ресорот кој го води.
Ако интенцијата на ова е да се расчисти прво со неподобните/фотељашите во своите редови е ОК .
 
Кон врв
трендафил Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 06.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 68
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај трендафил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Ноември.2009 во 10:25
Одговорот е многу логичен. Премиерот се бори против тие што се борат против него. Што најавуваат бунт после 7 декември без да кажат во кој случај би го направиле тоа. Што значи дека доколку се направи компромис со Грција бунтот ќе биде поради „продавање“ на името, а ако не направиме бунтот ќе биде поради невлегувањето во НАТО и ЕУ.
Негација на негативното.
Кон врв
abnormalen Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 05.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај abnormalen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Ноември.2009 во 13:38
"„Време е за последната битка со политичарите кои зад себе оставија пустош и беда и кои во нашата држава ја донесоа малодушноста, криминалот, лагата и искривените вредности.Време е да ги пресретнеме нивните обиди повторно да ги земат под заложништво македонските граѓани и нашата татковина“, стои во писмото напишано на две страни до кое дојде А1."

-ova mene mi lichi na ona: koga lopovot e vo tesnec pa im se pridruzuva na ostanatite i vika-d'rzte go lopovot! zalosno , do tolku sto nekoi toa mu go zemaat za doblest.
Gluposta e najneobična od site bolesti - od nea NE pati bolniot tuku, SITE OSTANATI!
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Ноември.2009 во 13:39

Укината пресудата за Бучковски

Предраг Петровиќ Коментари (2)   
19.11.2009 13:22
Владо Бучковски

 

Апелациониот суд ја укина пресудата за поранешниот министер за одбрана, Владо Бучковски за спорната набавка на тенковски делови, за што тој беше осуден на три и пол години казна затвор.
A1


Eve na primer protiv sudovite , koi se ostatok od starite strukturi i opsano vlecat nazad....Od takvi strukturi koi se rak rana na opstestvoto nemozeme da mrdneme nanapred, a gi ima nasekade vo site institucii...

So tie luge treba da se rascisti , treba da rascistime so minatoto....Изменето од kultuzin - 19.Ноември.2009 во 13:41
Кон врв
abnormalen Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 05.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај abnormalen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Ноември.2009 во 13:49
-ama so segasnosta uste povekje!zatoa sto idninata majmogu zavisi od segasnosta , ne od minatoto.samo kjorav covek(ne mislam bykvalno) ne moze da go sfati toa!
Gluposta e najneobična od site bolesti - od nea NE pati bolniot tuku, SITE OSTANATI!
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Ноември.2009 во 13:52
Originally posted by abnormalen abnormalen напиша:

-ama so segasnosta uste povekje!zatoa sto idninata majmogu zavisi od segasnosta , ne od minatoto.samo kjorav covek(ne mislam bykvalno) ne moze da go sfati toa!


Problem imame so lugeto koi funkcionirat vo segasnosta a mislite i nacinot na funkcioniranje im e vo minatoto...
Ni trebat luge koi ke gledat kon idninata...Toa e poentata...Dosta bese vlecenje nanazad...
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Ноември.2009 во 13:55

кога веќе треба да гледаме кон иднината а не кон минатото , не знам тогаш зошто толку размислување околу името збунетост .........газење%20од%20смеење

Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Ноември.2009 во 13:56
Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:

Укината пресудата за Бучковски

Предраг Петровиќ Коментари (2)   
19.11.2009 13:22
Владо Бучковски

 

Апелациониот суд ја укина пресудата за поранешниот министер за одбрана, Владо Бучковски за спорната набавка на тенковски делови, за што тој беше осуден на три и пол години казна затвор.
A1


Eve na primer protiv sudovite , koi se ostatok od starite strukturi i opsano vlecat nazad....Od takvi strukturi koi se rak rana na opstestvoto nemozeme da mrdneme nanapred, a gi ima nasekade vo site institucii...

So tie luge treba da se rascisti , treba da rascistime so minatoto....

 
 
очигледен пример дека се’ уште постојат судови кои судат по словото на законот а не по монтирани процеси голема%20насмевка 
Кон врв
abnormalen Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 05.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај abnormalen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Ноември.2009 во 13:58
Originally posted by МАРШАЛ МАРШАЛ напиша:

кога веќе треба да гледаме кон иднината а не кон минатото , не знам тогаш зошто толку размислување околу името збунетост .........газење%20од%20смеење

ovoj e, dokazano, eden od pobistrite trezvenjaci na forumov.
Gluposta e najneobična od site bolesti - od nea NE pati bolniot tuku, SITE OSTANATI!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 8>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.