IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Хуманост на дело
  Активни теми Активни теми RSS - Дали Те допираат туѓите неволи?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Дали Те допираат туѓите неволи?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123>
Автор
Порака Обратен редослед
super babicka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 348
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај super babicka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Декември.2009 во 00:14
da, me dopiraat i socustvuvam so site lugje poznati i nepoznati koi gi maci bolest,siromastija,bezrabotica...doniram redovno,aktivna sum na site humanitarni nastani i se trudam sto poveke da pomognam bilo so hrana,obleka,paricni sredstva no mora da priznaeme ne e dovolno ako na tie lugje ne se angazira drzavata so svoite ministerstva dolgorocno da im gi resi problemite bilo da se raboti za socijalno zagrozenite lica,lica so posebni potrebi,decinja bolni koi imaat potreba od lekuvanje vo stranstvo i tn.Ne bi bilo vred i ne e za spomnuvanje koga na nekogo i nekade si pomognal-no toa ti ja ispolnuva dushata i bi dala i poveke no moznostite se tie. a da znaete ne e voopsto lesno da tropas na vrati na dobri firmi za da izmolis nekoja donacija od keramicki plocki,cement, knigi...tri pati ke se prepotis dodeka da vlezes zosto neznaes kako ke izlezes,no za sreka ima i dobri humani lugje,a potoa od napravenoto dobro delo stanuvas posilen i prodolzuvas natamu po patot koj te vodi kon domot 11 oktomvri,momin potok -punktot na crveniot krst za bezdomnici,psihij.bolnica Negorci,Bansko i mojata prijatelka roze,povekedetnoto semejstvo vo Pripor,rom. naselba Zlokukani,katlanovo....pa vardariste...posakuvam da gi ima sto pomalku site ovie lugje na koi im treba podadena raka ,posakuvam da nemaat potreba od bilo kakva pomos no i toa e ksmet ...se nadevam na drugion vek ako go ima a velat tamu sme site ednakvi -no ne se slozuvam so taa teza zatoa sto tie sto imaat ednas umiraat a tie sto nemaat sekoj den! zatoa da pomagame vo ramkite na nasite moznosti...
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Ноември.2009 во 18:20

da...pa i za kogo bilo da se raboti. No sepak, vo odredeni slucaevi gordosta e mnogu pojaka od zelbata da se pomogne vo nevolja

Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Ноември.2009 во 14:37
Во зависност за која личност се работи...
Ако е за семејство или пријатели, ме допираат, и тоа многу...

А за на пример обични познаници, не сум безчувствителна, но сепак...не до толку...
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Ноември.2009 во 00:09
Ме допираат туѓи неволји, понекоја повеќе/помалку од други, но воглавно ме погодуваат и баш ми треба време онака, да се совземам откако ќе допре до мене некоја вест.


Изменето од maria_magdalena - 15.Ноември.2009 во 00:10
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Ноември.2009 во 23:24
zavisi kolku se tugji
ono ne bum majka tereza голема%20насмевка
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
ВАЖНА Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Оптимист

Регистриран: 09.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1664
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ВАЖНА Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Ноември.2009 во 19:26
Да жал ми е за туѓите неволји кога ќе видам некој човек болен од некоја тешка болест тага ми доаѓа на душаватагаИ секогаш кога можам донирамнамигнување

Изменето од ВАЖНА - 14.Ноември.2009 во 19:26
Кон врв
MaRgRini Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Септември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 70
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MaRgRini Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Ноември.2009 во 16:55
kako da ne bides dobar za edno detence cija sudbina e tazna   
Pridonesi kolku sto mozes za pomos na ostanatite .Po toa se gleda goleminata na tvoeto srce.
Кон врв
riki1899 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај riki1899 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Ноември.2009 во 09:29
sekogas koga sum vo moznost doniram barem nesto simbolicno,...mnogu me dopiraat tugite nevolji,koga bi mozel da mu pomognam na sekogo barem po malku,za da go podoobri svojot zivot bi bil najsreken...ama toa e...ne sum moken do tolku
Кон врв
гоcтин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин


Регистриран: 24.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1797
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај гоcтин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Октомври.2009 во 23:59
Кон врв
kapo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Октомври.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 126
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kapo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Октомври.2009 во 23:55
ti si prava lepota;)   ne se nerviraj
Кон врв
гоcтин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин


Регистриран: 24.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1797
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај гоcтин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Октомври.2009 во 23:53
еее и јас викам така..ама затоа посигурно ми е да донирам на сметка...тогаш секогаш давам мој прилог...а на оние циганчиња или било кој што ќе ми дојде на врата да бара пари..сигурно нема да добие од мене...па без разлика колку нехумана ќе излезам во очите на комшиите...јас знам дека давам кај што треба
Кон врв
kapo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Октомври.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 126
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kapo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Октомври.2009 во 23:16
vo pravo si ,treba da doniraat site za takvi celi.ama mnogu mi smeta sto sme nacija so neiscrpen talent za prevari i kombinacii za dubari.

cesto doniram , ama retko sum siguren deka tie pari odat kaj sto trebale,ili (pupu nedajboze) deka deteto e stvarno bolno a ne kombinacija na tatko mu da napravi pari..
Кон врв
гоcтин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин


Регистриран: 24.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1797
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај гоcтин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Октомври.2009 во 17:57
ме допираат туѓите проблеми и немаштијата,неможноста на луѓето да си купат лекови,храна,облека...затоа често донирам,и никогаш не кажувам од кого е донацијата,затоа што сметам дека битно е за кого е наменета,а не од кого...последно нешто што ме погоди е веста за детето кое неможе да го прими лекот затоа што е 2000 и нешто евра...болно,ама вистинито...
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Октомври.2009 во 08:26
Нас обичните смртници не допираат, ние обичните смртници помагаме секој во рамките на своите можности. Чално е што многу малку ги допира нашите моќници па мора странците да ни помагаат. Но како и да е вредно е да се спомне
Детскиот интернат во Љубанци доби нов лик
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.