IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мистерии и астрологија
  Активни теми Активни теми RSS - Што ни се случува
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Што ни се случува

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345>
Автор
Порака Обратен редослед
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Декември.2009 во 23:15
Малку е глупо, ама сеуште го памтам...Можеби беше само децка имагинација, можеби...не можам со сигурност да кажам...
Да прејдам на главното...Пред некоја година, 2 или 3, не се сеќавам точно, почнав да спијам сама, т.е во своја соба. Како што е крветот, веднаш до него е вратата, а кога ја отвараш се гледа ходникот и се останато.Тогаш, вратата беше отворена, а беше негде околу 12 часот, можеби и покасно...Наеднаш ги отворив очите, и пред мене видов сенка, а од сенката како бела силуета на жена...

Незнам што ќе да беше...Само знам дека не била мајка ми...Никој не бил буден тоа време...
Кој сака нека верува, кој не сака не мора...До душа ни јас нешто не сум убедена во ова, не можам да го протолкувам, ама сепак, кога и да помислам на ова, ме фаќат морници...
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
Vercingetorix Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Јули.2009
Статус: Офлајн
Поени: 421
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vercingetorix Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Ноември.2009 во 16:57
Originally posted by Ecy0 Ecy0 напиша:

Играме повикување на духови во селото кај баба ми во Кожле...И тоа да биде уште поглупо,играме над еден крст,кој е од камен и тоа не е како направен туку како сам да се створил

И тоа касно навечер,се цепиме вака-така и повикувам духови...А ја најголема будала,не ми текна дека прабаба ми,која бај д веј,ептем ме сакаше,нон-стоп си седше таму и си денгубареше...И седиме,се зезаме со повикувањето,и ништо не се случи...

Но ноќта кога спиев,заедно со другарка ми,сонувам,прабаба ми,седи на тоа место,и си ја плете белата коса (се наежив) и се кикоти нешто скришно...Ме погледнува и продолжува да се чешла,да ја врти косата...После станува,и ми дава бомбони (нон-стоп ми ги даваше дур беше жива) и ми кажува дека ѕвездите биле толку убави...Јас и викам дека е ден,и нема ѕвезди...Она ми кажува налутено:Има ЅВЕЗДИ! Има! Како нема! Еххх...Зарем и ти?

И сега се будам облиана во пот,и си мислам што ќе да беше тоа?Што значеа зборовите ЗАР И ТИ? Сварно не ми е јасно...Следниот ден си идам за Скопје,и слушам татко ми кажува нешто,како ја ограбиле луѓе,како ја мачеле,и вика дека кога умрела на погребот никој не и дошол,и демек затоа останала земјата натрупана,и неможат да стаат сеа плоча на гробот...Оваа случка е едина онака што ја памтам до ден-денес...
У је*оте,језиво!
Кон врв
sneska_v Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 3455
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sneska_v Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Ноември.2009 во 21:05
so da kazam se naeziv od ovie kometari, zatoa sto mene mi se sluci takvo nesto, mislam deka na ovoj forum ja pisav sluckata u moe maloo, bev nekade sesto odelenie,drugarka mi postojano kazuvase kako se budi navecer i kako nekoja sila ja tera da pogledne od prozorecot, i sekogas gledala masko dete kako si igra so tocace, jas najveke se smeev, ozbilno, i vikav so se zanasa, ona sigurno sonuvala, edna nok nekade ne se sekavam siugurno e bilo 4,5 ili 6h se budam slucajno i gledam do vrata stoi masko dete i me gleda,leleeeeeeeee se seknav, pocna koza da mi se ezi, vrela pot, se pokriv pod kebeto i pocnav da ja kazuvam molitvata, edno vreme poglednav od pod kebe krisum i go nemase, kazav doma, ne mi veruvaa, posle pravev muabet so drugarka mi ja prasav kakvo e deteto sto go gleda mi kaza vo pantaloni so prezramki, daaaaaaaa si velam daa istoto dete, e sega kade sto zivee mojata drugarka pozadi nejzinata kuka, se naoga kanalizacija, za vremeto na izgradbata na taa kanalizacija se udavilo masko dete, drugarka mi velese deka go gleda kako si igra so topka ili so tocace, nekolku pati vo nokta sum slusala tresok od topka,kako nekoj si igra so topka, i sum se cudela sum si velela koj vo niedno vreme si igra, nikogas na pamet ne mi pagalo deka mozebi e nesto se slucuvalo, so da kazam drugo ete ova mi se sluci mene,nikogas ne sum veruvala vo vakvi raboti ama toa e toa
Кон врв
ANITA11 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 21488
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ANITA11 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Октомври.2009 во 12:47
e shto deне%20знамгрицкање%20нокти
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Октомври.2009 во 21:03
Originally posted by Ecy0 Ecy0 напиша:

Играме повикување на духови во селото кај баба ми во Кожле...И тоа да биде уште поглупо,играме над еден крст,кој е од камен и тоа не е како направен туку како сам да се створил

И тоа касно навечер,се цепиме вака-така и повикувам духови...А ја најголема будала,не ми текна дека прабаба ми,која бај д веј,ептем ме сакаше,нон-стоп си седше таму и си денгубареше...И седиме,се зезаме со повикувањето,и ништо не се случи...

Но ноќта кога спиев,заедно со другарка ми,сонувам,прабаба ми,седи на тоа место,и си ја плете белата коса (се наежив) и се кикоти нешто скришно...Ме погледнува и продолжува да се чешла,да ја врти косата...После станува,и ми дава бомбони (нон-стоп ми ги даваше дур беше жива) и ми кажува дека ѕвездите биле толку убави...Јас и викам дека е ден,и нема ѕвезди...Она ми кажува налутено:Има ЅВЕЗДИ! Има! Како нема! Еххх...Зарем и ти?

И сега се будам облиана во пот,и си мислам што ќе да беше тоа?Што значеа зборовите ЗАР И ТИ? Сварно не ми е јасно...Следниот ден си идам за Скопје,и слушам татко ми кажува нешто,како ја ограбиле луѓе,како ја мачеле,и вика дека кога умрела на погребот никој не и дошол,и демек затоа останала земјата натрупана,и неможат да стаат сеа плоча на гробот...Оваа случка е едина онака што ја памтам до ден-денес...


Дали прочитав добро???
КОЖЛЕ???
И ние имаме викендица таму...Еци ова ќе да си ти а?


Изменето од tiggy_sparrow - 05.Декември.2009 во 23:10
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
Ecy0 Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 43
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ecy0 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Октомври.2009 во 15:10
Играме повикување на духови во селото кај баба ми во Кожле...И тоа да биде уште поглупо,играме над еден крст,кој е од камен и тоа не е како направен туку како сам да се створил

И тоа касно навечер,се цепиме вака-така и повикувам духови...А ја најголема будала,не ми текна дека прабаба ми,која бај д веј,ептем ме сакаше,нон-стоп си седше таму и си денгубареше...И седиме,се зезаме со повикувањето,и ништо не се случи...

Но ноќта кога спиев,заедно со другарка ми,сонувам,прабаба ми,седи на тоа место,и си ја плете белата коса (се наежив) и се кикоти нешто скришно...Ме погледнува и продолжува да се чешла,да ја врти косата...После станува,и ми дава бомбони (нон-стоп ми ги даваше дур беше жива) и ми кажува дека ѕвездите биле толку убави...Јас и викам дека е ден,и нема ѕвезди...Она ми кажува налутено:Има ЅВЕЗДИ! Има! Како нема! Еххх...Зарем и ти?

И сега се будам облиана во пот,и си мислам што ќе да беше тоа?Што значеа зборовите ЗАР И ТИ? Сварно не ми е јасно...Следниот ден си идам за Скопје,и слушам татко ми кажува нешто,како ја ограбиле луѓе,како ја мачеле,и вика дека кога умрела на погребот никој не и дошол,и демек затоа останала земјата натрупана,и неможат да стаат сеа плоча на гробот...Оваа случка е едина онака што ја памтам до ден-денес...
•     Come as you are, as you were
As I want you to be
As a trend, as a friend, as an old enemy
Take your time, hurry up
The choice is yours, don't be late.
     Come As You
Кон врв
Vercingetorix Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Јули.2009
Статус: Офлајн
Поени: 421
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vercingetorix Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Август.2009 во 14:09
Кон врв
Арогантен Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2009
Статус: Офлајн
Поени: 28
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Арогантен Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Август.2009 во 13:37
И јас имав непријатно искуство во Охрид кога бев на одмор, 2006 година. Се вративме од надвор со другар ми околу 2-3 часот и легнавме да спиеме. Тој веќе заспа, а јас онака си лежев и чекав да заспијам. Наеднаш сум задремал, но по кратко време се разбудив да го затворам прозорот. Бидејќи спиев на друг помал кревет, прозорот ми беше над глава и се поткренав да го затворам, одеднаш гледам пред мене стои бела силуета, налик на постара жена со кратка бела коса , како да ме гледаше мене. Не пев пијан,не сум халуцинирал, само 5 сек. ја гледав и јас, и си реков во себе, "Немој сега само да те фати паника"...Само се свртев накај ѕидот и заспав. Утредента ми беше страв да го прашам газдата дали има некој починато во куќата, зошто одма ќе се пакував и правец за Скопје
Кон врв
Vercingetorix Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Јули.2009
Статус: Офлајн
Поени: 421
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vercingetorix Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Август.2009 во 00:17
Originally posted by Соловиев Соловиев напиша:


И јас ќе кажам,ко ќе не ми е мачно.
Ајде кажи.
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јули.2009 во 17:31
Kaj mene u maalo, mnogu retko maz da dozivee starost, ama zatoa babista so brkovi na sekoj cekor ima...
Кон врв
Vercingetorix Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Јули.2009
Статус: Офлајн
Поени: 421
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vercingetorix Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јули.2009 во 16:49
Originally posted by Irenuzza Irenuzza напиша:

По смртта на близок човек МОЖЕБИ и ќе речам дека се што ќе се појави е плод на фантазија.

Јас го сонував татко ми како на 40те дена излегува од куќата, и кога го прашав каде оди ми рече: Па време е да го напуштам домот (нели, на 40 дена духот си заминува).

Вечерта по погребот на баба ми ја сонував како заедно со неа и мајка ми шетаме во некој парк, ноќе, а во далечината се слуша како пее поп на закоп. Во сонот бев свесна дека е почината, и фактот го коментиравме со неа, и таа исто ми потврди дека е умрена. Ај сето тоа ќе помине со друго објаснување, него како може некој да ми го објасни ова: За време на шетањето, ми кажува баба ми како сукњата и палтенцето и биле големи последниот пат кога ги пробала, и затоа ги стеснала. Следниот ден и го раскажувам сонот на мајка ми, и таа што ми вели? Кога ја облекувавме баба ти видовме дека си ги стеснила сукњата и сакото во кои сакаше да биди закопана!! Многу нормално дека со никој не беше коментиран тој момент, а најмалце со мене....

Ова се случки со блиски луѓе кои починале....ми се има случено и друга случка: Во стан во кој живеевме под кирија со дечкото секогаш се чувствував чудно, уште од првиот момент кога стапнав внатре. Најлесно можам да го објаснам како негативна енергија која генерално не ти дава внатрешен мир..една вечер, околу 1 по полноќ, легнати во спалната (која се наоѓаше после 1 ходник, дневна, врата, мало претсобје и вратата од спалната) слушаме како некој тропа....ама како на врата, и тоа на оваа од спалната! Се гледаме двајцата и дечко ми стана да види што е работата, мислејќи дека некој тропа на влезната врата (што реално беше невозможно да се слушни)....се врати и вика: Ма нема ништо, ни пред оваа, ни пред било која врата. Се врати во кревет, по некое време пак затропа, ама баш онака Чук Чук...решивме да го игнорираме и легнавме да спиеме.
Како спијам осеќам присуство, и како ги отварам очите гледам тип со голема капа како ми стои од мојата страна на креветот и само ме гледа. Свикав и рипнав, по мене и дечкото свика и почна да ме смирува велејќи ми: Јас викнав, јас викнав...во моментот не го препрашав, и сабајлето кога станавме му велам:
Ејјј ама те уплашив сношти кога свикав
тој: Не викаше ти, јас викав па ти по мене.
јас: Како? Па што сонуваше ти?
тој: Се подразбудив и видов тип со голема капа како стои до твојата страна на креветот и свикав, а по мене и ти.

Е па.....ако може некој да ми објасни - отворена сум
И оваа случка ме наежи,а имам сонувано многу вакви случки по смртта на мојата пра-баба.
Кон врв
Vercingetorix Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Јули.2009
Статус: Офлајн
Поени: 421
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vercingetorix Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јули.2009 во 16:47
Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:

Многу интересно искуство, затоа е и во доменот на мистеријата-никој неможе даде разумно објаснување.Јас не можам да заборавам еднаш, во спална која со ходник беше поврзана со дневна, со затворени прозорци, заклучени врати, осетив необјасниво присуство. Моето бебе тукушто заспа и јас решив да го искористам времето за нешто (ова се случи не така доцна кај 8-9 навечер).Одеднаш, во правец од кај ходникот, летна едно помало камче и ме цивна по ногата, така што останав зачудена, а по некоја секунда уште неосвестена и подзината летна и друго камче, од истиот правец. Да напоменам, камчето значи беше точно упатено кон мене, ѕидовите бели, мазни, варосани-нова зграда беше без шанси тукутака некој одрон или камче да падне, а камоли од друга соба да летне кон мене.Бев сама, се исплашив но камчињата ги зачував и подоцна кога му раскажав на маж ми не можеше да се изначуди.Мислам дека тоа беше некаков демон на кого не му одговараше моето присуство. И денес ме фаќа језа кога ќе помисламскелетИмам и други догодовштини ај коа ќе имам време ќе ви раскажам.
Spooky, да сум бил на твое место би добил инфаркт.
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јули.2009 во 15:36
Евангелос, ако не читаш, те молам кажи го твоето мислење за случката што ја напишав претходната старна.
Како ти би ја протолкувал?

МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јули.2009 во 14:43
taka de.
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,297 секунди.