Испечати | Затвори го прозорот

Што ни се случува

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Стил на живот
Име на форумот: Мистерии и астрологија
Опис на форумот: Хороскоп, сонови, гледање во кафе, во карти, во раце, во НЛО...
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=19668
Датум на принтање: 28.Април.2024 во 19:44
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Што ни се случува
Постирано од: Vercingetorix
Наслов: Што ни се случува
Датум на внесување: 19.Јули.2009 во 18:32
Се надевам дека нема отворено ваква тема,... бај д веј:Дали сте запознаени со некои урбани легенди од вашиот град или од друг( не те важно) најважно е да ги кажете,искрено јас незнам, а вие?



Коментари:
Постирано од: maria_magdalena
Датум на внесување: 19.Јули.2009 во 22:24
Moже ли малку да ни појасниш на какви урбани легенди мислиш од областа на мистерии и астрологија? Што би можело да биде урбана легенда на ова поле? Некоја личност од град што контактира со вонземјани, или слична мистерија?

Дај некаков вовед да видиме што точно мислиш па ќе дискутираме.среќа


-------------
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.


Постирано од: Vercingetorix
Датум на внесување: 19.Јули.2009 во 23:18
Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:

Moже ли малку да ни појасниш на какви урбани легенди мислиш од областа на мистерии и астрологија? Што би можело да биде урбана легенда на ова поле? Некоја личност од град што контактира со вонземјани, или слична мистерија?Дај некаков вовед да видиме што точно мислиш па ќе дискутираме.среќа
Еве ќе ти објаснам.Одам јас кај братучедите во Скопје,се видовме што се видовме и вечерта повеќе деца дојдоја и 2-3 дедовци.Па, почнавме разговор за некои мистерии или легенди во градот и пошироко.И тогаш еден од децата ни раскажа една приказна која гласи:Си биле 3-4 другари и се возеле низ градот,па виделе една млада жена која седела на плоча од гроб и плачела,едниот од другарите го соблекол своето палто(бидејќи мислел дека и е ладно)и ја и рекол да влезе во колата.Таа се согласила,и почнале да муабететат,едниот од другарите ја прашал каде живее,таа му кажала,и тој ја однел дома,но кога влегла во вратата(мајка и од девојчето бидејќи била стара и одвај се движела,праќала деца да и купав леб за јадење.)Девојчето притрчало до бабата и во тој момент бабата го погледнала девојчето,а потоа и другарите.Почнала да плаче и им рекла дека нејзината
ќерка е мртва веќе 23 години.Тогаш девојчето исчезнало,а другарите се вратиле во колата и поминале покрај гробиштата,и едниот од другарите го видел своето палто над плочата.Незнам колку е вистина но би требало да е само "Урбана Легендa".


Постирано од: Vercingetorix
Датум на внесување: 19.Јули.2009 во 23:31
Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:

Moже ли малку да ни појасниш на какви урбани легенди мислиш од областа на мистерии и астрологија? Што би можело да биде урбана легенда на ова поле? Некоја личност од град што контактира со вонземјани, или слична мистерија?Дај некаков вовед да видиме што точно мислиш па ќе дискутираме.среќа
Урбана легенда од Скопје:До Јаја Паша џамијата има една градинка. Во дворот на таа градинка има остатоци од градба, мислам дека од старата џамија дека се. На времето кога ја граделе градинката, со багер сакале тие остатоци да ги исчистат, но багерот се превртел. Не се сеќавам точно дали некој погинал, но откако безуспешно неколку пати пробале да ги тргнат, на крај ги оставиле. И денес може да се видат во дворот на градинката, покрај улица. Јас мислам дека се доста сега на ред се другите


Постирано од: maria_magdalena
Датум на внесување: 19.Јули.2009 во 23:33
скелет


-------------
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.


Постирано од: becenevem
Датум на внесување: 25.Јули.2009 во 15:52
vo makedonija ima poveke duhovi nego vo pola svet


Постирано од: Vercingetorix
Датум на внесување: 25.Јули.2009 во 22:01
Originally posted by becenevem becenevem напиша:

vo makedonija ima poveke duhovi nego vo pola svet
                            ,можеби,но ајде ако знаеш некоја случка разкажија


Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 25.Јули.2009 во 23:46
opozicijata

-------------
http://jazbunet.blogspot.com/" rel="nofollow - http://jazbunet.blogspot.com/


Постирано од: Calipso
Датум на внесување: 26.Јули.2009 во 01:14
Originally posted by zbunet zbunet напиша:

opozicijata


газење%20од%20смеење









Постирано од: emm4e
Датум на внесување: 26.Јули.2009 во 12:06
eve i ova poslednovo vo caska so drvoto i freskata neli e urbana legenda od toj tip


Постирано од: Vercingetorix
Датум на внесување: 28.Јули.2009 во 00:43
Originally posted by emm4e emm4e напиша:

eve i ova poslednovo vo caska so drvoto i freskata neli e urbana legenda od toj tip
Под зборот "Урбана легенда" се подразбира измислици или вистински приказни кажани од обичните луѓе,нешто што ние не сме го виделе,туку очевидците.А ова со дрвото не е урбана легенда:)


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 28.Јули.2009 во 00:46
свашта. 

-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: Irenuzza
Датум на внесување: 30.Јули.2009 во 16:26
По смртта на близок човек МОЖЕБИ и ќе речам дека се што ќе се појави е плод на фантазија.

Јас го сонував татко ми како на 40те дена излегува од куќата, и кога го прашав каде оди ми рече: Па време е да го напуштам домот (нели, на 40 дена духот си заминува).

Вечерта по погребот на баба ми ја сонував како заедно со неа и мајка ми шетаме во некој парк, ноќе, а во далечината се слуша како пее поп на закоп. Во сонот бев свесна дека е почината, и фактот го коментиравме со неа, и таа исто ми потврди дека е умрена. Ај сето тоа ќе помине со друго објаснување, него како може некој да ми го објасни ова: За време на шетањето, ми кажува баба ми како сукњата и палтенцето и биле големи последниот пат кога ги пробала, и затоа ги стеснала. Следниот ден и го раскажувам сонот на мајка ми, и таа што ми вели? Кога ја облекувавме баба ти видовме дека си ги стеснила сукњата и сакото во кои сакаше да биди закопана!! Многу нормално дека со никој не беше коментиран тој момент, а најмалце со мене....

Ова се случки со блиски луѓе кои починале....ми се има случено и друга случка: Во стан во кој живеевме под кирија со дечкото секогаш се чувствував чудно, уште од првиот момент кога стапнав внатре. Најлесно можам да го објаснам како негативна енергија која генерално не ти дава внатрешен мир..една вечер, околу 1 по полноќ, легнати во спалната (која се наоѓаше после 1 ходник, дневна, врата, мало претсобје и вратата од спалната) слушаме како некој тропа....ама како на врата, и тоа на оваа од спалната! Се гледаме двајцата и дечко ми стана да види што е работата, мислејќи дека некој тропа на влезната врата (што реално беше невозможно да се слушни)....се врати и вика: Ма нема ништо, ни пред оваа, ни пред било која врата. Се врати во кревет, по некое време пак затропа, ама баш онака Чук Чук...решивме да го игнорираме и легнавме да спиеме.
Како спијам осеќам присуство, и како ги отварам очите гледам тип со голема капа како ми стои од мојата страна на креветот и само ме гледа. Свикав и рипнав, по мене и дечкото свика и почна да ме смирува велејќи ми: Јас викнав, јас викнав...во моментот не го препрашав, и сабајлето кога станавме му велам:
Ејјј ама те уплашив сношти кога свикав
тој: Не викаше ти, јас викав па ти по мене.
јас: Како? Па што сонуваше ти?
тој: Се подразбудив и видов тип со голема капа како стои до твојата страна на креветот и свикав, а по мене и ти.

Е па.....ако може некој да ми објасни - отворена сум

-------------
Wonderfully twisted!


Постирано од: maria_magdalena
Датум на внесување: 30.Јули.2009 во 20:30
Многу интересно искуство, затоа е и во доменот на мистеријата-никој неможе даде разумно објаснување.

Јас не можам да заборавам еднаш, во спална која со ходник беше поврзана со дневна, со затворени прозорци, заклучени врати, осетив необјасниво присуство. Моето бебе тукушто заспа и јас решив да го искористам времето за нешто (ова се случи не така доцна кај 8-9 навечер).

Одеднаш, во правец од кај ходникот, летна едно помало камче и ме цивна по ногата, така што останав зачудена, а по некоја секунда уште неосвестена и подзината летна и друго камче, од истиот правец. Да напоменам, камчето значи беше точно упатено кон мене, ѕидовите бели, мазни, варосани-нова зграда беше без шанси тукутака некој одрон или камче да падне, а камоли од друга соба да летне кон мене.

Бев сама, се исплашив но камчињата ги зачував и подоцна кога му раскажав на маж ми не можеше да се изначуди.

Мислам дека тоа беше некаков демон на кого не му одговараше моето присуство. И денес ме фаќа језа кога ќе помисламскелет


Имам и други догодовштини ај коа ќе имам време ќе ви раскажам.



-------------
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.


Постирано од: Соловиев
Датум на внесување: 30.Јули.2009 во 21:41
И јас ќе кажам,ко ќе не ми е мачно.

-------------
(Се моли непознатиот фактор одговорен за снемвање на овој потпис да не изводи)


Постирано од: maria_magdalena
Датум на внесување: 30.Јули.2009 во 22:29
Ајде кажи, ќе ти пројде мачнината.


-------------
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.


Постирано од: Соловиев
Датум на внесување: 30.Јули.2009 во 22:34
Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:

свашта. 


Фала на добро разработеното и поткрепено од факти,твое мнение,кое имаше голем придонес за темата изненадување


-------------
(Се моли непознатиот фактор одговорен за снемвање на овој потпис да не изводи)


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 30.Јули.2009 во 22:36
Имам читано за толку буквално колку што сум тешка. намигнување Но немам намера во празно да зборам. Затоа моето мислење е-свашта. 

-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 30.Јули.2009 во 23:42
Имам сеништа у влез шо ѕиркаат у шпијунка и отвараат врата оти намерно шушкам со кесата да видат шо сум купил

-------------
http://jazbunet.blogspot.com/" rel="nofollow - http://jazbunet.blogspot.com/


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 30.Јули.2009 во 23:56
мене еден дух вчера ми удри клоца и ми опцу мајка

-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 31.Јули.2009 во 12:39
mi prijde od pozadi kako duh i mi gi istegna usite oti zevam po zenski

-------------
http://jazbunet.blogspot.com/" rel="nofollow - http://jazbunet.blogspot.com/


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 31.Јули.2009 во 12:51
sram da mu e. duh nizaeden

-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: Vercingetorix
Датум на внесување: 31.Јули.2009 во 14:32
Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:

sram da mu e. duh nizaeden


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 31.Јули.2009 во 14:43
taka de.

-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: maria_magdalena
Датум на внесување: 31.Јули.2009 во 15:36
Евангелос, ако не читаш, те молам кажи го твоето мислење за случката што ја напишав претходната старна.
Како ти би ја протолкувал?



-------------
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.


Постирано од: Vercingetorix
Датум на внесување: 31.Јули.2009 во 16:47
Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:

Многу интересно искуство, затоа е и во доменот на мистеријата-никој неможе даде разумно објаснување.Јас не можам да заборавам еднаш, во спална која со ходник беше поврзана со дневна, со затворени прозорци, заклучени врати, осетив необјасниво присуство. Моето бебе тукушто заспа и јас решив да го искористам времето за нешто (ова се случи не така доцна кај 8-9 навечер).Одеднаш, во правец од кај ходникот, летна едно помало камче и ме цивна по ногата, така што останав зачудена, а по некоја секунда уште неосвестена и подзината летна и друго камче, од истиот правец. Да напоменам, камчето значи беше точно упатено кон мене, ѕидовите бели, мазни, варосани-нова зграда беше без шанси тукутака некој одрон или камче да падне, а камоли од друга соба да летне кон мене.Бев сама, се исплашив но камчињата ги зачував и подоцна кога му раскажав на маж ми не можеше да се изначуди.Мислам дека тоа беше некаков демон на кого не му одговараше моето присуство. И денес ме фаќа језа кога ќе помисламскелетИмам и други догодовштини ај коа ќе имам време ќе ви раскажам.
Spooky, да сум бил на твое место би добил инфаркт.


Постирано од: Vercingetorix
Датум на внесување: 31.Јули.2009 во 16:49
Originally posted by Irenuzza Irenuzza напиша:

По смртта на близок човек МОЖЕБИ и ќе речам дека се што ќе се појави е плод на фантазија.

Јас го сонував татко ми како на 40те дена излегува од куќата, и кога го прашав каде оди ми рече: Па време е да го напуштам домот (нели, на 40 дена духот си заминува).

Вечерта по погребот на баба ми ја сонував како заедно со неа и мајка ми шетаме во некој парк, ноќе, а во далечината се слуша како пее поп на закоп. Во сонот бев свесна дека е почината, и фактот го коментиравме со неа, и таа исто ми потврди дека е умрена. Ај сето тоа ќе помине со друго објаснување, него како може некој да ми го објасни ова: За време на шетањето, ми кажува баба ми како сукњата и палтенцето и биле големи последниот пат кога ги пробала, и затоа ги стеснала. Следниот ден и го раскажувам сонот на мајка ми, и таа што ми вели? Кога ја облекувавме баба ти видовме дека си ги стеснила сукњата и сакото во кои сакаше да биди закопана!! Многу нормално дека со никој не беше коментиран тој момент, а најмалце со мене....

Ова се случки со блиски луѓе кои починале....ми се има случено и друга случка: Во стан во кој живеевме под кирија со дечкото секогаш се чувствував чудно, уште од првиот момент кога стапнав внатре. Најлесно можам да го објаснам како негативна енергија која генерално не ти дава внатрешен мир..една вечер, околу 1 по полноќ, легнати во спалната (која се наоѓаше после 1 ходник, дневна, врата, мало претсобје и вратата од спалната) слушаме како некој тропа....ама како на врата, и тоа на оваа од спалната! Се гледаме двајцата и дечко ми стана да види што е работата, мислејќи дека некој тропа на влезната врата (што реално беше невозможно да се слушни)....се врати и вика: Ма нема ништо, ни пред оваа, ни пред било која врата. Се врати во кревет, по некое време пак затропа, ама баш онака Чук Чук...решивме да го игнорираме и легнавме да спиеме.
Како спијам осеќам присуство, и како ги отварам очите гледам тип со голема капа како ми стои од мојата страна на креветот и само ме гледа. Свикав и рипнав, по мене и дечкото свика и почна да ме смирува велејќи ми: Јас викнав, јас викнав...во моментот не го препрашав, и сабајлето кога станавме му велам:
Ејјј ама те уплашив сношти кога свикав
тој: Не викаше ти, јас викав па ти по мене.
јас: Како? Па што сонуваше ти?
тој: Се подразбудив и видов тип со голема капа како стои до твојата страна на креветот и свикав, а по мене и ти.

Е па.....ако може некој да ми објасни - отворена сум
И оваа случка ме наежи,а имам сонувано многу вакви случки по смртта на мојата пра-баба.


Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 31.Јули.2009 во 17:31
Kaj mene u maalo, mnogu retko maz da dozivee starost, ama zatoa babista so brkovi na sekoj cekor ima...

-------------
http://jazbunet.blogspot.com/" rel="nofollow - http://jazbunet.blogspot.com/


Постирано од: Vercingetorix
Датум на внесување: 03.Август.2009 во 00:17
Originally posted by Соловиев Соловиев напиша:


И јас ќе кажам,ко ќе не ми е мачно.
Ајде кажи.


Постирано од: Арогантен
Датум на внесување: 03.Август.2009 во 13:37
И јас имав непријатно искуство во Охрид кога бев на одмор, 2006 година. Се вративме од надвор со другар ми околу 2-3 часот и легнавме да спиеме. Тој веќе заспа, а јас онака си лежев и чекав да заспијам. Наеднаш сум задремал, но по кратко време се разбудив да го затворам прозорот. Бидејќи спиев на друг помал кревет, прозорот ми беше над глава и се поткренав да го затворам, одеднаш гледам пред мене стои бела силуета, налик на постара жена со кратка бела коса , како да ме гледаше мене. Не пев пијан,не сум халуцинирал, само 5 сек. ја гледав и јас, и си реков во себе, "Немој сега само да те фати паника"...Само се свртев накај ѕидот и заспав. Утредента ми беше страв да го прашам газдата дали има некој починато во куќата, зошто одма ќе се пакував и правец за Скопје


Постирано од: Vercingetorix
Датум на внесување: 11.Август.2009 во 14:09


Постирано од: Ecy0
Датум на внесување: 26.Октомври.2009 во 15:10
Играме повикување на духови во селото кај баба ми во Кожле...И тоа да биде уште поглупо,играме над еден крст,кој е од камен и тоа не е како направен туку како сам да се створил

И тоа касно навечер,се цепиме вака-така и повикувам духови...А ја најголема будала,не ми текна дека прабаба ми,која бај д веј,ептем ме сакаше,нон-стоп си седше таму и си денгубареше...И седиме,се зезаме со повикувањето,и ништо не се случи...

Но ноќта кога спиев,заедно со другарка ми,сонувам,прабаба ми,седи на тоа место,и си ја плете белата коса (се наежив) и се кикоти нешто скришно...Ме погледнува и продолжува да се чешла,да ја врти косата...После станува,и ми дава бомбони (нон-стоп ми ги даваше дур беше жива) и ми кажува дека ѕвездите биле толку убави...Јас и викам дека е ден,и нема ѕвезди...Она ми кажува налутено:Има ЅВЕЗДИ! Има! Како нема! Еххх...Зарем и ти?

И сега се будам облиана во пот,и си мислам што ќе да беше тоа?Што значеа зборовите ЗАР И ТИ? Сварно не ми е јасно...Следниот ден си идам за Скопје,и слушам татко ми кажува нешто,како ја ограбиле луѓе,како ја мачеле,и вика дека кога умрела на погребот никој не и дошол,и демек затоа останала земјата натрупана,и неможат да стаат сеа плоча на гробот...Оваа случка е едина онака што ја памтам до ден-денес...

-------------
•     Come as you are, as you were
As I want you to be
As a trend, as a friend, as an old enemy
Take your time, hurry up
The choice is yours, don't be late.
     Come As You


Постирано од: Tiggy Vicious
Датум на внесување: 27.Октомври.2009 во 21:03
Originally posted by Ecy0 Ecy0 напиша:

Играме повикување на духови во селото кај баба ми во Кожле...И тоа да биде уште поглупо,играме над еден крст,кој е од камен и тоа не е како направен туку како сам да се створил

И тоа касно навечер,се цепиме вака-така и повикувам духови...А ја најголема будала,не ми текна дека прабаба ми,која бај д веј,ептем ме сакаше,нон-стоп си седше таму и си денгубареше...И седиме,се зезаме со повикувањето,и ништо не се случи...

Но ноќта кога спиев,заедно со другарка ми,сонувам,прабаба ми,седи на тоа место,и си ја плете белата коса (се наежив) и се кикоти нешто скришно...Ме погледнува и продолжува да се чешла,да ја врти косата...После станува,и ми дава бомбони (нон-стоп ми ги даваше дур беше жива) и ми кажува дека ѕвездите биле толку убави...Јас и викам дека е ден,и нема ѕвезди...Она ми кажува налутено:Има ЅВЕЗДИ! Има! Како нема! Еххх...Зарем и ти?

И сега се будам облиана во пот,и си мислам што ќе да беше тоа?Што значеа зборовите ЗАР И ТИ? Сварно не ми е јасно...Следниот ден си идам за Скопје,и слушам татко ми кажува нешто,како ја ограбиле луѓе,како ја мачеле,и вика дека кога умрела на погребот никој не и дошол,и демек затоа останала земјата натрупана,и неможат да стаат сеа плоча на гробот...Оваа случка е едина онака што ја памтам до ден-денес...


Дали прочитав добро???
КОЖЛЕ???
И ние имаме викендица таму...Еци ова ќе да си ти а?


-------------
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality


Постирано од: ANITA11
Датум на внесување: 28.Октомври.2009 во 12:47
e shto deне%20знамгрицкање%20нокти


Постирано од: sneska_v
Датум на внесување: 18.Ноември.2009 во 21:05
so da kazam se naeziv od ovie kometari, zatoa sto mene mi se sluci takvo nesto, mislam deka na ovoj forum ja pisav sluckata u moe maloo, bev nekade sesto odelenie,drugarka mi postojano kazuvase kako se budi navecer i kako nekoja sila ja tera da pogledne od prozorecot, i sekogas gledala masko dete kako si igra so tocace, jas najveke se smeev, ozbilno, i vikav so se zanasa, ona sigurno sonuvala, edna nok nekade ne se sekavam siugurno e bilo 4,5 ili 6h se budam slucajno i gledam do vrata stoi masko dete i me gleda,leleeeeeeeee se seknav, pocna koza da mi se ezi, vrela pot, se pokriv pod kebeto i pocnav da ja kazuvam molitvata, edno vreme poglednav od pod kebe krisum i go nemase, kazav doma, ne mi veruvaa, posle pravev muabet so drugarka mi ja prasav kakvo e deteto sto go gleda mi kaza vo pantaloni so prezramki, daaaaaaaa si velam daa istoto dete, e sega kade sto zivee mojata drugarka pozadi nejzinata kuka, se naoga kanalizacija, za vremeto na izgradbata na taa kanalizacija se udavilo masko dete, drugarka mi velese deka go gleda kako si igra so topka ili so tocace, nekolku pati vo nokta sum slusala tresok od topka,kako nekoj si igra so topka, i sum se cudela sum si velela koj vo niedno vreme si igra, nikogas na pamet ne mi pagalo deka mozebi e nesto se slucuvalo, so da kazam drugo ete ova mi se sluci mene,nikogas ne sum veruvala vo vakvi raboti ama toa e toa


Постирано од: Vercingetorix
Датум на внесување: 30.Ноември.2009 во 16:57
Originally posted by Ecy0 Ecy0 напиша:

Играме повикување на духови во селото кај баба ми во Кожле...И тоа да биде уште поглупо,играме над еден крст,кој е од камен и тоа не е како направен туку како сам да се створил

И тоа касно навечер,се цепиме вака-така и повикувам духови...А ја најголема будала,не ми текна дека прабаба ми,која бај д веј,ептем ме сакаше,нон-стоп си седше таму и си денгубареше...И седиме,се зезаме со повикувањето,и ништо не се случи...

Но ноќта кога спиев,заедно со другарка ми,сонувам,прабаба ми,седи на тоа место,и си ја плете белата коса (се наежив) и се кикоти нешто скришно...Ме погледнува и продолжува да се чешла,да ја врти косата...После станува,и ми дава бомбони (нон-стоп ми ги даваше дур беше жива) и ми кажува дека ѕвездите биле толку убави...Јас и викам дека е ден,и нема ѕвезди...Она ми кажува налутено:Има ЅВЕЗДИ! Има! Како нема! Еххх...Зарем и ти?

И сега се будам облиана во пот,и си мислам што ќе да беше тоа?Што значеа зборовите ЗАР И ТИ? Сварно не ми е јасно...Следниот ден си идам за Скопје,и слушам татко ми кажува нешто,како ја ограбиле луѓе,како ја мачеле,и вика дека кога умрела на погребот никој не и дошол,и демек затоа останала земјата натрупана,и неможат да стаат сеа плоча на гробот...Оваа случка е едина онака што ја памтам до ден-денес...
У је*оте,језиво!


Постирано од: Tiggy Vicious
Датум на внесување: 05.Декември.2009 во 23:15
Малку е глупо, ама сеуште го памтам...Можеби беше само децка имагинација, можеби...не можам со сигурност да кажам...
Да прејдам на главното...Пред некоја година, 2 или 3, не се сеќавам точно, почнав да спијам сама, т.е во своја соба. Како што е крветот, веднаш до него е вратата, а кога ја отвараш се гледа ходникот и се останато.Тогаш, вратата беше отворена, а беше негде околу 12 часот, можеби и покасно...Наеднаш ги отворив очите, и пред мене видов сенка, а од сенката како бела силуета на жена...

Незнам што ќе да беше...Само знам дека не била мајка ми...Никој не бил буден тоа време...
Кој сака нека верува, кој не сака не мора...До душа ни јас нешто не сум убедена во ова, не можам да го протолкувам, ама сепак, кога и да помислам на ова, ме фаќат морници...


-------------
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality


Постирано од: Tiggy Vicious
Датум на внесување: 10.Јануари.2010 во 13:44
Originally posted by sneska_v sneska_v напиша:

so da kazam se naeziv od ovie kometari, zatoa sto mene mi se sluci takvo nesto, mislam deka na ovoj forum ja pisav sluckata u moe maloo, bev nekade sesto odelenie,drugarka mi postojano kazuvase kako se budi navecer i kako nekoja sila ja tera da pogledne od prozorecot, i sekogas gledala masko dete kako si igra so tocace, jas najveke se smeev, ozbilno, i vikav so se zanasa, ona sigurno sonuvala, edna nok nekade ne se sekavam siugurno e bilo 4,5 ili 6h se budam slucajno i gledam do vrata stoi masko dete i me gleda,leleeeeeeeee se seknav, pocna koza da mi se ezi, vrela pot, se pokriv pod kebeto i pocnav da ja kazuvam molitvata, edno vreme poglednav od pod kebe krisum i go nemase, kazav doma, ne mi veruvaa, posle pravev muabet so drugarka mi ja prasav kakvo e deteto sto go gleda mi kaza vo pantaloni so prezramki, daaaaaaaa si velam daa istoto dete, e sega kade sto zivee mojata drugarka pozadi nejzinata kuka, se naoga kanalizacija, za vremeto na izgradbata na taa kanalizacija se udavilo masko dete, drugarka mi velese deka go gleda kako si igra so topka ili so tocace, nekolku pati vo nokta sum slusala tresok od topka,kako nekoj si igra so topka, i sum se cudela sum si velela koj vo niedno vreme si igra, nikogas na pamet ne mi pagalo deka mozebi e nesto se slucuvalo, so da kazam drugo ete ova mi se sluci mene,nikogas ne sum veruvala vo vakvi raboti ama toa e toa


Ова ко од хорор филм изваденоскелет


-------------
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality


Постирано од: volkswagen
Датум на внесување: 10.Јануари.2010 во 15:43
Снешка, има вакви ствари...
иако мислам дека е сето производ на нашата фантазија, многу често не потресуваат вакви ствари кои најчесто се во некој полусон.
Јас сум сигурен дека тоа тебе што ти се случило било чисто само затоа што премногу си мислела на тоа нешто и иако си се правела дека ти е смешно потсвесно си верувала во тоасреќа
Тиги, мислам дека тоа твоето е производ на некој одсјај од предмет, од завеса или било што, само бујната детска фантазија можи да го претвори во се што ќе посака. И јас сум ист...
на пример палтото на татко ми закачено на вратата од терасата и прокриено од завесата ми има заличено на човек. Од ум се извадив пошто знаев дека сите моиве се во дневната...се собрав во мојата соба...абе пот течеше по мене со брзина од 100км/ч ... кој е сега овај в салон, па згора на се и зад перде се пикналзагриженост... абе децатрепкање


-------------


Постирано од: vlad0
Датум на внесување: 10.Јануари.2010 во 18:45
абе фолки и ден денес има траги во мене од некогаш порано ко имавме проблеми со поранешниот ми тетин во струга ко живеев..
абе шо праеше: јас легни тој со брусалица почнал и секоја вечер истото денес кога ќе го видам ми иди да го убијам, со ќерка му имам муабет се ама таа не е ко него..
многу ме нервира помислата на неголутина
ден денес имам трауми за некои работи...
зошо ко ќе си мал ако си имал детство никакво и сега останува..


-------------
Која е таа љубовна состојка која не држи поврзани за оние кои ги сакаме и покрај тоа што ни нанесуваат многу голема болка?!


Постирано од: Tiggy Vicious
Датум на внесување: 10.Јануари.2010 во 18:56
Originally posted by vlad0 vlad0 напиша:

абе фолки и ден денес има траги во мене од некогаш порано ко имавме проблеми со поранешниот ми тетин во струга ко живеев..
абе шо праеше: јас легни тој со брусалица почнал и секоја вечер истото денес кога ќе го видам ми иди да го убијам, со ќерка му имам муабет се ама таа не е ко него..
многу ме нервира помислата на неголутина
ден денес имам трауми за некои работи...
зошо ко ќе си мал ако си имал детство никакво и сега останува..

И вака да те прашам...
Што имаат врска траумите од детството со паранормалните појави!?трепкање


-------------
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality


Постирано од: s_girl
Датум на внесување: 10.Јануари.2010 во 19:03
јас ко мала бев болна и мајками ме разбуди да се напијам апче.после од ко го испиф скрос се рассониф и неможев да заспијам, се вртев се превртував и едно време кај пердето покрај пенџерињата видоф некоја сенка на девојче-косата му беше фатена во репчиња и се движеше ко робот..му викав на бабами и сестрами ги тресеф скрос ама не се разбудуваја...така бавно одеше ова фигурава и во еден момент исчезна и баш тогаш бабами се разбуди.. ко и кажаф не ми веруваше, мислеше дека сонував..после 4 години бев излезена пред гаража го чекав таткоми да ја извај колата,требаше да одиме на гости кај едни роднини..така си стоев и едно време иста таква сенка на девојче се појави на едно осветлено место покрај гаражите и ми мавташе со раката... прво помислив дека е сестрами дека се зафркава ама видов дека нема никој...


Постирано од: volkswagen
Датум на внесување: 10.Јануари.2010 во 19:06
ај после ќе ви објаснувам...
ако сакаш нешто да го видиш и ако доволно се убедиш дека постои ќе го видиш... верувај... ми успеало повеќе пати.... ама стрес е големголема%20насмевка


-------------


Постирано од: Tiggy Vicious
Датум на внесување: 11.Јануари.2010 во 13:35
Originally posted by s_girl s_girl напиша:

јас ко мала бев болна и мајками ме разбуди да се напијам апче.после од ко го испиф скрос се рассониф и неможев да заспијам, се вртев се превртував и едно време кај пердето покрај пенџерињата видоф некоја сенка на девојче-косата му беше фатена во репчиња и се движеше ко робот..му викав на бабами и сестрами ги тресеф скрос ама не се разбудуваја...така бавно одеше ова фигурава и во еден момент исчезна и баш тогаш бабами се разбуди.. ко и кажаф не ми веруваше, мислеше дека сонував..после 4 години бев излезена пред гаража го чекав таткоми да ја извај колата,требаше да одиме на гости кај едни роднини..така си стоев и едно време иста таква сенка на девојче се појави на едно осветлено место покрај гаражите и ми мавташе со раката... прво помислив дека е сестрами дека се зафркава ама видов дека нема никој...


Мони, да не ти дала мајка ти погршно апче!?плазење


-------------
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality


Постирано од: s_girl
Датум на внесување: 11.Јануари.2010 во 18:14
Originally posted by tiggy_sparrow tiggy_sparrow напиша:


Originally posted by s_girl s_girl напиша:

јас ко мала бев болна и мајками ме разбуди да се напијам апче.после од ко го испиф скрос се рассониф и неможев да заспијам, се вртев се превртував и едно време кај пердето покрај пенџерињата видоф некоја сенка на девојче-косата му беше фатена во репчиња и се движеше ко робот..му викав на бабами и сестрами ги тресеф скрос ама не се разбудуваја...така бавно одеше ова фигурава и во еден момент исчезна и баш тогаш бабами се разбуди.. ко и кажаф не ми веруваше, мислеше дека сонував..после 4 години бев излезена пред гаража го чекав таткоми да ја извај колата,требаше да одиме на гости кај едни роднини..така си стоев и едно време иста таква сенка на девојче се појави на едно осветлено место покрај гаражите и ми мавташе со раката... прво помислив дека е сестрами дека се зафркава ама видов дека нема никој...
Мони, да не ти дала мајка ти погршно апче!?плазење

lol i don't think so..па и да ми дала неможи толку брзо да делува... аууфф се ежам уште,страв ми е навечер да се пулам накај завесите


Постирано од: zagor
Датум на внесување: 18.Февруари.2010 во 12:32
..nikako da go smirat duhot na Sv.Jovan.planini ke pomesti....sto tolku zgresija lugeto..?

-------------
...zagor e ziv,se drugo e laga.


Постирано од: Sunny
Датум на внесување: 28.Февруари.2010 во 09:17
Koj znae sto apce mu dale na devojcevo голема%20насмевка


-------------
Пријателите се како ѕвездите. Не ги гледаш секогаш, но знаеш дека се тука некаде!    


Постирано од: Vercingetorix
Датум на внесување: 04.Март.2010 во 18:12
И дале некоја екстаза по грешка(се зезам )

-------------
"И сам Исус Христос ако слезит од небоно не можит да го уверит Македонеца оти тој е Блгарин иљи Србин" - Темко Попов


Постирано од: Tiggy Vicious
Датум на внесување: 04.Март.2010 во 19:07
По колку време делува едно апче?
Ај да речеме дека е парацетамол..


-------------
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality


Постирано од: емил
Датум на внесување: 04.Март.2010 во 19:10
Originally posted by tiggy_sparrow tiggy_sparrow напиша:

По колку време делува едно апче?
Ај да речеме дека е парацетамол..
 
 
Се зависи од конкретниот човек.Зависи колку јаде човекот,зависи колку пие,зависи дали е крупен или слаб..............Нема конкретен одговор на твоето прашање Тиги среќа


-------------


Постирано од: Tiggy Vicious
Датум на внесување: 04.Март.2010 во 19:18
Е добро де...
Згрешка.голема%20насмевка

Битно Симона вика дека веднаш штом го испила апчето, и се појавила таа ствар.намигнување


-------------
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality


Постирано од: Tiggy Vicious
Датум на внесување: 05.Март.2010 во 17:03
Значи темава е: Што ни се случува.
Ај не идете офтопик жити се.среќаголема%20насмевка
Мислам кој кажува...плазење

___________________________

Он топик, ја не веруем во такви работи.
Ама многу гледање филмови свашта прави.


-------------
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality


Постирано од: Messenger
Датум на внесување: 05.Март.2010 во 18:34
Ni se sluchuva onoa shto atraktirame.... onoa shto ni se vrti vo umot... onoa na shto posvetuvame vnimanie...

-------------
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.


Постирано од: Anarchy
Датум на внесување: 05.Март.2010 во 19:21
Една вечер си седам дома, си пушам џоинт и по некое време си легнав. Сонував сон дека има дух во мојата соба, кој тивко се приближува до масата и зема да витка џоинт од мојта роба! Па се нервирам јас, се превртувам, притисокот ми се крева, пцујам и викам во сонот, а овај трга ли трга, џанак прва класа. Утрото кога се разбудив, прво што помислив беше дека нема шанси да е вистина и со трчање одам до масата, кога гледам цела трева испушена.


Постирано од: Tiggy Vicious
Датум на внесување: 05.Март.2010 во 19:54
Затоа...
Сеното под перница ќе си го чуваш.
Па да види он дали ќе ти го пуши твоето најмило.смеење
Еееј, ама е двосмислено ова.голема%20насмевка


-------------
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality


Постирано од: Anarchy
Датум на внесување: 05.Март.2010 во 19:59
Ама...в кревет мојт многу работи да се десат.


Постирано од: Ecy0
Датум на внесување: 07.Март.2010 во 12:14
нема шанси бе, што ви е.
ишто такво не постои а инема да постои.
така да уживејте и без бриге.........

-------------
•     Come as you are, as you were
As I want you to be
As a trend, as a friend, as an old enemy
Take your time, hurry up
The choice is yours, don't be late.
     Come As You


Постирано од: Alexsandar83
Датум на внесување: 05.Април.2010 во 00:06
dase nadovrzam pred edno 10-15 god max u bitolsko sedime na razurnat sid od kamejna do skolo Selskite svetla bea pusteni sto znaci bi trebalo da bese 17 ili posle 17 casot i odozdola nakaj nas doajga senka ispravena puna senka vo zenski oblik i na levata strana drzi bebe i doajga nakaj nas. Pocnaa da vreskaat da pistat pamtam eden rece sto et ona bre lujge E sea po patot dodeka odevme nakaj sidot eden rece nesto i mi ostana zborot u glava, vi se slucilo garant nekoj refren zbor da vi ostane u glava    E sea da se vratam figurata doajga nakaj nas poblisku i poblisku site vlakna na glava grb najsitnite mise dignaa, pokraj toa osejkav kako pritisok najblisku do toa custo sto mozam da objasnam e kako koga gnjuris i ides podlaboko i podlaboko ,rekov najblisku ama daleku od toa ili mozebi kako koga kese izraduvas na nesto ama toa custo ne ti se zgolemuva se iraduvas i na taa linija ti stoi custotvoto Ama ova se zgolemuvase kako sto figurata so bebeto doajgase nakaj nas .U stotinkata loso iskalkulirav poradi toa sto eden kako sto rekov- rece , sto et ona bre lujge   Toa loso mi izdeluva i selskite svetla bea pusteni a stalno si mislev mora da e bel den sonce da nerecam sonce da puka zada nesto dobro belo sveto dase pojavi nebese ni pun mrak ama svetlata bea pusteni mozebi pri krajot na zajdisonceto da bese Bilo kako moja greska i losa kalkulacija i go povtoriv zborot toj sto mi ostana no samo , poradi gorenavedenite pricini pomisliv deka figurata so bebeto e losa senka i barav konflikt vo taa stotinka i rekov da mi se fatis za rackata Samo sto go rekov toa znaev deka zgresiv osetiv Figurata so bebeto jas mislam deka bese Presveta Bogorodica e sea kako sto doajgase nakaj nas se vrajkavme nanazad i odednas pocnavme da begame site trcavme nakaj mojata kujka a kujkata mi e na najvisoko 100m pred da stigneme tocno na trokrsnica babami ne presretna . Da bev sam nebev nebev ni so uste eden ili dvajca bevme okolu 15 do 20 deca razlicni generacii i od razlicni mesta niz mk .
SE E VOZMOZNO OTVORIGO UMOT


Постирано од: Alexsandar83
Датум на внесување: 05.Април.2010 во 00:19
a moze ima mesec dva citav za adebajor u vesnikot the sun Vika nemozel da odi do petata sestata god i u crkva go odnesle majkamu familija cela Ostanale vo crkvata nedela dena a dodeka bile tamu site se molele neizlegle se molele sea na sedmiot den se strrkalala topka u crkvata stanal i ja sutnal.
SE E VOZMOZNO OTVORI GO UMOT


Постирано од: brza
Датум на внесување: 05.Април.2010 во 00:24
shto ni se sluchuva?збунетост....e , pa...bidejki ne e dozvoleno da se pishe bukvalno( ama , samo na mene!изненадување)...ke kazam slikovito:....se sluchuva ona shto e ....nusproizvod od konsumacijata na zivotot na ,...site zivi ( zivotinski) vrsti!....ete, toa ni se sluchuva!намигнувањеголема%20насмевка

-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: stigma04
Датум на внесување: 05.Април.2010 во 00:26
Originally posted by brza brza напиша:

shto ni se sluchuva?збунетост....e , pa...bidejki ne e dozvoleno da se pishe bukvalno( ama , samo na mene!изненадување)...ke kazam slikovito:....se sluchuva ona shto e ....nusproizvod od konsumacijata na zivotot na ,...site zivi ( zivotinski) vrsti!....ete, toa ni se sluchuva!намигнувањеголема%20насмевка
zakon si zimi se

-------------
Jas sum pepel tamu kade sto bev ogan


Постирано од: *moon*
Датум на внесување: 31.Јули.2010 во 15:22
СОНОТ - ЧУВАР НА ЗДРАВЈЕТО

Стрес, депресија, вознемиреност, зголемен притисок, скриена болка ... се најчеста причина за несоница. Пред да се фатите за таблети, совладајте ги алтернативните техники на заспивање и отстранете се што ви го нарушува слаткиот сон.
ubava statija
sekoja cest za avtorot


Постирано од: zamislena
Датум на внесување: 03.Април.2020 во 23:12

Пандемија, самоизолација, карантин…

полициски час и вонредна состојба .... 

Но, тоа е што е, очигледно подобро е така, 

отколу да оставиме на совеста… 

Зашто кај нас совеста ќе не чинеше илјадници заразени 

и стотици  починати!

И додека наслението се навикнува на новонастанатите услови за живот, домашниот амбиент очигледно има и добри страни. 

Социјализација, зближување, развивање на емпатија, „освежување“ на старата љубов, друштвеност… 

и секако, поттикнување на инвентивноста и креативноста на нашиот народ, 

кои за разлика од  брашно и тоалетна хартија, очигледно не му недостасуваат!

Затоа во целата оваа несреќа има и светла страна, 

која ако не друго, барем на момент ни ги оттргнува лошите мисли, 

што е одлично за вербата и самодовербата на народот.

Впрочем, духот никогаш не смее да клоне, нели...?



Постирано од: pajser
Датум на внесување: 11.Јуни.2023 во 08:43
Originally posted by zamislena zamislena напиша:

<p style="-sizing: border-; margin: 0px 0px 32px; font-size: 18px; font-family: " Sans", sans-serif; line-height: 1.666; color: rgb35, 31, 32;">Пандемија, самоизолација, карантин…

<p style="-sizing: border-; margin: 0px 0px 32px; font-size: 18px; font-family: " Sans", sans-serif; line-height: 1.666; color: rgb35, 31, 32;">полициски час и вонредна состојба .... 

<p style="-sizing: border-; margin: 0px 0px 32px; font-size: 18px; font-family: " Sans", sans-serif; line-height: 1.666; color: rgb35, 31, 32;">Но, тоа е што е, очигледно подобро е така, 

<p style="-sizing: border-; margin: 0px 0px 32px; font-size: 18px; font-family: " Sans", sans-serif; line-height: 1.666; color: rgb35, 31, 32;">отколу да оставиме на совеста… 

<p style="-sizing: border-; margin: 0px 0px 32px; font-size: 18px; font-family: " Sans", sans-serif; line-height: 1.666; color: rgb35, 31, 32;">Зашто кај нас совеста ќе не чинеше илјадници заразени 

<p style="-sizing: border-; margin: 0px 0px 32px; font-size: 18px; font-family: " Sans", sans-serif; line-height: 1.666; color: rgb35, 31, 32;">и стотици  починати!

<p style="-sizing: border-; margin: 0px 0px 32px; font-size: 18px; font-family: " Sans", sans-serif; line-height: 1.666; color: rgb35, 31, 32;">И додека наслението се навикнува на новонастанатите услови за живот, домашниот амбиент очигледно има и добри страни. 

<p style="-sizing: border-; margin: 0px 0px 32px; font-size: 18px; font-family: " Sans", sans-serif; line-height: 1.666; color: rgb35, 31, 32;">Социјализација, зближување, развивање на емпатија, „освежување“ на старата љубов, друштвеност… 

<p style="-sizing: border-; margin: 0px 0px 32px; font-size: 18px; font-family: " Sans", sans-serif; line-height: 1.666; color: rgb35, 31, 32;">и секако, поттикнување на инвентивноста и креативноста на нашиот народ, 

<p style="-sizing: border-; margin: 0px 0px 32px; font-size: 18px; font-family: " Sans", sans-serif; line-height: 1.666; color: rgb35, 31, 32;">кои за разлика од  брашно и тоалетна хартија, очигледно не му недостасуваат!

<p style="-sizing: border-; margin: 0px 0px 32px; font-size: 18px; font-family: " Sans", sans-serif; line-height: 1.666; color: rgb35, 31, 32;">Затоа во целата оваа несреќа има и светла страна, 

<p style="-sizing: border-; margin: 0px 0px 32px; font-size: 18px; font-family: " Sans", sans-serif; line-height: 1.666; color: rgb35, 31, 32;">која ако не друго, барем на момент ни ги оттргнува лошите мисли, 

<p style="-sizing: border-; margin: 0px 0px 32px; font-size: 18px; font-family: " Sans", sans-serif; line-height: 1.666; color: rgb35, 31, 32;">што е одлично за вербата и самодовербата на народот.

<p style="-sizing: border-; margin: 0px 0px 32px; font-size: 18px; font-family: " Sans", sans-serif; line-height: 1.666; color: rgb35, 31, 32;">Впрочем, духот никогаш не смее да клоне, нели...?


,,,


,,,gledajkji vaka Sega od OVAs vremenska distanca,,,,mnogu rabotiuse pokažaa kako sosems pogreshni,,,

-------------
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana


Постирано од: zamislena
Датум на внесување: 01.Август.2023 во 18:22
Actress and Girls Nice Gif Animated Image - Vedi Ammayi mobile



Испечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk