IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мистерии и астрологија
  Активни теми Активни теми RSS - Што ни се случува
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Што ни се случува

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 5>
Автор
Порака Обратен редослед
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Март.2010 во 19:18
Е добро де...
Згрешка.голема%20насмевка

Битно Симона вика дека веднаш штом го испила апчето, и се појавила таа ствар.намигнување
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85179
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Март.2010 во 19:10
Originally posted by tiggy_sparrow tiggy_sparrow напиша:

По колку време делува едно апче?
Ај да речеме дека е парацетамол..
 
 
Се зависи од конкретниот човек.Зависи колку јаде човекот,зависи колку пие,зависи дали е крупен или слаб..............Нема конкретен одговор на твоето прашање Тиги среќа
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Март.2010 во 19:07
По колку време делува едно апче?
Ај да речеме дека е парацетамол..
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
Vercingetorix Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Јули.2009
Статус: Офлајн
Поени: 421
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vercingetorix Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Март.2010 во 18:12
И дале некоја екстаза по грешка(се зезам )
"И сам Исус Христос ако слезит од небоно не можит да го уверит Македонеца оти тој е Блгарин иљи Србин" - Темко Попов
Кон врв
Sunny Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Fantasy girl

Регистриран: 01.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 19874
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Sunny Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2010 во 09:17
Koj znae sto apce mu dale na devojcevo голема%20насмевка
Пријателите се како ѕвездите. Не ги гледаш секогаш, но знаеш дека се тука некаде!    
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Февруари.2010 во 12:32
..nikako da go smirat duhot na Sv.Jovan.planini ke pomesti....sto tolku zgresija lugeto..?
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
s_girl Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Јануари.2010
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 204
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај s_girl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јануари.2010 во 18:14
Originally posted by tiggy_sparrow tiggy_sparrow напиша:


Originally posted by s_girl s_girl напиша:

јас ко мала бев болна и мајками ме разбуди да се напијам апче.после од ко го испиф скрос се рассониф и неможев да заспијам, се вртев се превртував и едно време кај пердето покрај пенџерињата видоф некоја сенка на девојче-косата му беше фатена во репчиња и се движеше ко робот..му викав на бабами и сестрами ги тресеф скрос ама не се разбудуваја...така бавно одеше ова фигурава и во еден момент исчезна и баш тогаш бабами се разбуди.. ко и кажаф не ми веруваше, мислеше дека сонував..после 4 години бев излезена пред гаража го чекав таткоми да ја извај колата,требаше да одиме на гости кај едни роднини..така си стоев и едно време иста таква сенка на девојче се појави на едно осветлено место покрај гаражите и ми мавташе со раката... прво помислив дека е сестрами дека се зафркава ама видов дека нема никој...
Мони, да не ти дала мајка ти погршно апче!?плазење

lol i don't think so..па и да ми дала неможи толку брзо да делува... аууфф се ежам уште,страв ми е навечер да се пулам накај завесите
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јануари.2010 во 13:35
Originally posted by s_girl s_girl напиша:

јас ко мала бев болна и мајками ме разбуди да се напијам апче.после од ко го испиф скрос се рассониф и неможев да заспијам, се вртев се превртував и едно време кај пердето покрај пенџерињата видоф некоја сенка на девојче-косата му беше фатена во репчиња и се движеше ко робот..му викав на бабами и сестрами ги тресеф скрос ама не се разбудуваја...така бавно одеше ова фигурава и во еден момент исчезна и баш тогаш бабами се разбуди.. ко и кажаф не ми веруваше, мислеше дека сонував..после 4 години бев излезена пред гаража го чекав таткоми да ја извај колата,требаше да одиме на гости кај едни роднини..така си стоев и едно време иста таква сенка на девојче се појави на едно осветлено место покрај гаражите и ми мавташе со раката... прво помислив дека е сестрами дека се зафркава ама видов дека нема никој...


Мони, да не ти дала мајка ти погршно апче!?плазење
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јануари.2010 во 19:06
ај после ќе ви објаснувам...
ако сакаш нешто да го видиш и ако доволно се убедиш дека постои ќе го видиш... верувај... ми успеало повеќе пати.... ама стрес е големголема%20насмевка
Кон врв
s_girl Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Јануари.2010
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 204
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај s_girl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јануари.2010 во 19:03
јас ко мала бев болна и мајками ме разбуди да се напијам апче.после од ко го испиф скрос се рассониф и неможев да заспијам, се вртев се превртував и едно време кај пердето покрај пенџерињата видоф некоја сенка на девојче-косата му беше фатена во репчиња и се движеше ко робот..му викав на бабами и сестрами ги тресеф скрос ама не се разбудуваја...така бавно одеше ова фигурава и во еден момент исчезна и баш тогаш бабами се разбуди.. ко и кажаф не ми веруваше, мислеше дека сонував..после 4 години бев излезена пред гаража го чекав таткоми да ја извај колата,требаше да одиме на гости кај едни роднини..така си стоев и едно време иста таква сенка на девојче се појави на едно осветлено место покрај гаражите и ми мавташе со раката... прво помислив дека е сестрами дека се зафркава ама видов дека нема никој...
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јануари.2010 во 18:56
Originally posted by vlad0 vlad0 напиша:

абе фолки и ден денес има траги во мене од некогаш порано ко имавме проблеми со поранешниот ми тетин во струга ко живеев..
абе шо праеше: јас легни тој со брусалица почнал и секоја вечер истото денес кога ќе го видам ми иди да го убијам, со ќерка му имам муабет се ама таа не е ко него..
многу ме нервира помислата на неголутина
ден денес имам трауми за некои работи...
зошо ко ќе си мал ако си имал детство никакво и сега останува..

И вака да те прашам...
Што имаат врска траумите од детството со паранормалните појави!?трепкање
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
vlad0 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Титула нема поради неплатени сметки

Регистриран: 18.Ноември.2009
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 2263
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vlad0 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јануари.2010 во 18:45
абе фолки и ден денес има траги во мене од некогаш порано ко имавме проблеми со поранешниот ми тетин во струга ко живеев..
абе шо праеше: јас легни тој со брусалица почнал и секоја вечер истото денес кога ќе го видам ми иди да го убијам, со ќерка му имам муабет се ама таа не е ко него..
многу ме нервира помислата на неголутина
ден денес имам трауми за некои работи...
зошо ко ќе си мал ако си имал детство никакво и сега останува..
Која е таа љубовна состојка која не држи поврзани за оние кои ги сакаме и покрај тоа што ни нанесуваат многу голема болка?!
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јануари.2010 во 15:43
Снешка, има вакви ствари...
иако мислам дека е сето производ на нашата фантазија, многу често не потресуваат вакви ствари кои најчесто се во некој полусон.
Јас сум сигурен дека тоа тебе што ти се случило било чисто само затоа што премногу си мислела на тоа нешто и иако си се правела дека ти е смешно потсвесно си верувала во тоасреќа
Тиги, мислам дека тоа твоето е производ на некој одсјај од предмет, од завеса или било што, само бујната детска фантазија можи да го претвори во се што ќе посака. И јас сум ист...
на пример палтото на татко ми закачено на вратата од терасата и прокриено од завесата ми има заличено на човек. Од ум се извадив пошто знаев дека сите моиве се во дневната...се собрав во мојата соба...абе пот течеше по мене со брзина од 100км/ч ... кој е сега овај в салон, па згора на се и зад перде се пикналзагриженост... абе децатрепкање
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јануари.2010 во 13:44
Originally posted by sneska_v sneska_v напиша:

so da kazam se naeziv od ovie kometari, zatoa sto mene mi se sluci takvo nesto, mislam deka na ovoj forum ja pisav sluckata u moe maloo, bev nekade sesto odelenie,drugarka mi postojano kazuvase kako se budi navecer i kako nekoja sila ja tera da pogledne od prozorecot, i sekogas gledala masko dete kako si igra so tocace, jas najveke se smeev, ozbilno, i vikav so se zanasa, ona sigurno sonuvala, edna nok nekade ne se sekavam siugurno e bilo 4,5 ili 6h se budam slucajno i gledam do vrata stoi masko dete i me gleda,leleeeeeeeee se seknav, pocna koza da mi se ezi, vrela pot, se pokriv pod kebeto i pocnav da ja kazuvam molitvata, edno vreme poglednav od pod kebe krisum i go nemase, kazav doma, ne mi veruvaa, posle pravev muabet so drugarka mi ja prasav kakvo e deteto sto go gleda mi kaza vo pantaloni so prezramki, daaaaaaaa si velam daa istoto dete, e sega kade sto zivee mojata drugarka pozadi nejzinata kuka, se naoga kanalizacija, za vremeto na izgradbata na taa kanalizacija se udavilo masko dete, drugarka mi velese deka go gleda kako si igra so topka ili so tocace, nekolku pati vo nokta sum slusala tresok od topka,kako nekoj si igra so topka, i sum se cudela sum si velela koj vo niedno vreme si igra, nikogas na pamet ne mi pagalo deka mozebi e nesto se slucuvalo, so da kazam drugo ete ova mi se sluci mene,nikogas ne sum veruvala vo vakvi raboti ama toa e toa


Ова ко од хорор филм изваденоскелет
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 5>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,266 секунди.