IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мода и убавина
  Активни теми Активни теми RSS - Стилот е личен вкус или одраз на џебот?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Стилот е личен вкус или одраз на џебот?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
Автор
Порака
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Август.2010 во 01:59
Можеби и сум била надвор од тема, ја прочитав Blackeye и изгледа според тоа напишав.
нема врска стилот со џебот,и кога купуваш со тие малку пари што ги имаш пак ќе купиш нешто што ќе те фати за око.
Стилот ти диктира што да биде тоа.



Еве за сестра ми еден пример,малку смешен
Пред 2-3 год имаше едни дрвени кломпи,ама толку беа удобни на ногата им немаше замена.Арно ама се скинаа кожниот дел распука.
Беше толку упорна да ги носи што направи неколку убави материјали,скроени за да го покрива целосно тој дел,и како и одговараа така си ги одлепуваше и си ставаше нов во склад со облеката,мислиш има тооолку различни модели а она си тепа само со нив.
Не ти требаат многу пари за ова
И бричот падна на колена пред зборот:

Те преколкувам кажи како да се наострам како тебе,сакам да колам без да пуштам крв
Кон врв
gonzo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Мачкозил

Регистриран: 04.Декември.2008
Локација: У дневну
Статус: Офлајн
Поени: 3137
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gonzo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Август.2010 во 02:14
Dzebot igra definitivno golema uloga kaj stilot na oblekuvanje...Podobro bi rekol kaj kvantitetot na obleka sto sakas da ja kupis.....Ako imas malku pari mozes normalno da se obleces no sigurno ce straftas isto oblecen/a podolgo vreme...тага...no money, no honey...
You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.
Кон врв
Феникс Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
http://www.youtube.com/watch?v=mTCmVSp46

Регистриран: 12.Март.2010
Статус: Офлајн
Поени: 8143
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Феникс Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Август.2010 во 18:09
Sekoj den gledam lichnosti koi imaat dlabok dzep i poln plakar no retko koga ja pogoduvaat kombinacijata za razlika od nekoi koi ne bash tolku raspolagaat so golem izbor na kvalitetna obleka, a pak" neshto "zrachi od niv  koga  go nosat  toa  sosema obichno parche....treba da znaesh da go nosish toa shto go imashсреќаtoa e stilot ...nekoj go ima nekoj ne ...
...Ne gledaj nazad so gnev, nitu napred so strav, gledaj naokolu so razbiranje. ...
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Август.2010 во 22:55
Good point.

Jas nemam kojznae kolku parcinja obleka doma, kupuvam i eftino i skapo, kako ke mi dojde, kako kje im dojde na moite ustvari, sepak uste sum finansiski zavisna od niv.

Kaj mene, stilot e isklucivo licen vkus.
I stilot e spored mene nacin na zivot,a oblekata doaga kako kapak na se toa.

Bitno mi e samo oblekata da e udobna i da se vklopuva vo stilot sto go nosam koj e epten konfuzen i ne moze da se vbroi vo nitu edna od aktuelnive ni subkulturi.
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
mariija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2459
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mariija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Октомври.2010 во 12:55
Stilot e licen vkus koj zavisi od dlabocinata na dzebot
"If you talk to God you're religious. If God talks to you, you're psychotic."
Кон врв
Glenn Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Тата-Мата

Регистриран: 14.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3166
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Glenn Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Октомври.2010 во 12:09
Да се надополнам, кога би имала мноогу пари би се носела многу поавангардно и поексцентрично, би си дозволувала креации на некои имиња кои многу би се поклопувале со мојот вкус и потреби.
Секако кога си богат, мега-богат твојот животен стил и ти го дозволува ова, оти има и кај да се рекламираш.
Beauty fades, dumb is forever
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Октомври.2010 во 12:18
Категорично во денешно време одраз на џебот за жалост.
 
Да ,можеш да си купиш нешто што то допаѓа ,но целиот гардероб да ти е полн со алишта од твојата омилена марка-невозможно!!
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Октомври.2010 во 12:38
Originally posted by mariija mariija напиша:

Stilot e licen vkus koj zavisi od dlabocinata na dzebot
i posle ova...shto ima da se diskutira?збунетост
 
iako ima "bezvkusni" i so dlabok djep ama,
 
i toa spagja pod ...lichen vkus!да
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
shako Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 30.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 12
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај shako Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Октомври.2010 во 18:46
Originally posted by Tiggy Vicious Tiggy Vicious напиша:

Good point.

Jas nemam kojznae kolku parcinja obleka doma, kupuvam i eftino i skapo, kako ke mi dojde, kako kje im dojde na moite ustvari, sepak uste sum finansiski zavisna od niv.

Kaj mene, stilot e isklucivo licen vkus.
I stilot e spored mene nacin na zivot,a oblekata doaga kako kapak na se toa.

Bitno mi e samo oblekata da e udobna i da se vklopuva vo stilot sto go nosam koj e epten konfuzen i ne moze da se vbroi vo nitu edna od aktuelnive ni subkulturi.
   sakam kazham neznam recham , shto sakashe da kazhe pisatelot ???
Кон врв
Anthony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3379
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anthony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Октомври.2010 во 20:39
Одраз на џебот , дефинитивно.


Изменето од Anthony - 31.Октомври.2010 во 20:39
It’s nice to be important....it’s   important to be nice!
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Октомври.2010 во 23:20
Делумно се согласувам дека џебот може да овозможи стил,брендирана облека,но колкумина со длабок џеб имаат неизграден стил,лоша комбинаторика на бои,измешани стилови...се на се кич.
Затоа ќе кажам ,приоритет има вкусот.
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Октомври.2010 во 23:30
ma...djabe ti e vkus,..ako nemash pari da go...odrzuvash na visoko nivo !
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
BellaGrandma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Game over

Регистриран: 10.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 20029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BellaGrandma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Октомври.2010 во 23:39
И џабе ти се пари кога стилистите ќе ти речат вака.....а ти ќе правиш...онака
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Октомври.2010 во 23:46
Originally posted by mariija mariija напиша:

Stilot e licen vkus koj zavisi od dlabocinata na dzebot
zatoa i meg...najpametno kazuva,
 i ne znam zoshto seushte se diskutira za toa.
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,252 секунди.