IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Вероисповед
  Активни теми Активни теми RSS - ЦРКОВНИ ПРОТЕСТИ???
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ЦРКОВНИ ПРОТЕСТИ???

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 7>
Автор
Порака
aladin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 30.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2043
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај aladin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: ЦРКОВНИ ПРОТЕСТИ???
    Испратена: 30.Март.2009 во 01:43
bidejki imase eden nemil nastan.....vo koj imase protesti i fizicki presmetki, a vo koj navodno ucestvuvale i crkovni lugje na MPC mislam deka e dobro da se diskutira ........na prasanjeto moze li i treba, i na koj nacin edna crkva da organizira protesti??????

molam nekoj prevoslaven svestenik ili teolog ova da go objasni.......
Кон врв
aladin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 30.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2043
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај aladin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2009 во 02:01
Кон врв
aladin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 30.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2043
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај aladin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2009 во 02:18
denes nesto ne im se pisuva na popovite na ovaa tema........
Кон врв
evangelist Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Bože ne znam šta mi je, pale m

Регистриран: 16.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 201
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangelist Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2009 во 04:01
ПА НЕМА ТУКА ПОПОВИ ...
Кон врв
nelson Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
НАИВЕН НА МАЈКА

Регистриран: 11.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6313
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nelson Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2009 во 08:54
ne im odgovara temata!
Zeleo bih da te, vezanih ociju, prepoznajem u hiljadama.Ala bih se napipao!
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2009 во 09:03
So ne odgovara temata. Iskreno se iznenadiv koa vidov vernicite kako ja branat crkvata. A neli bas ta ane poucuva kako da ne ja branime. Bog da cuva.
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
aaaaaaaaaaaaa Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 14.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 10
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај aaaaaaaaaaaaa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2009 во 16:21
taka taka!
Кон врв
belichka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2023
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај belichka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2009 во 21:18
Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:

So ne odgovara temata. Iskreno se iznenadiv koa vidov vernicite kako ja branat crkvata. A neli bas ta ane poucuva kako da ne ja branime. Bog da cuva.


Mila bi sakala da mi pojasnis kako vernicite ja branea Crkvata!?
Blagosloven e Onoj Koj ide vo imeto Gospodovo
Кон врв
EvAngelos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Doulos Evangelos

Регистриран: 28.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9913
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EvAngelos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2009 во 21:25

Православните верници ја бранеа изградбата на евентуалниот храм на плоштадот на тој начин што дојдоа таму со намера да им го спречат демократското право на глас на оние кои размислуваа поинаку од нив. Типична средновековна ИНКВИЗИЦИЈА во 21 век!

Originally posted by Fotina Fotina напиша:


се организиравме да го спречиме протестот на архитектите и тоа само на мирен начин.  
 
 
 


Изменето од EvAngelos - 30.Март.2009 во 21:25
Посветен на изворното христијанство проповедано од Христос и апостолите.
Кон врв
belichka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2023
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај belichka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2009 во 21:39
Originally posted by EvAngelos EvAngelos напиша:

Православните верници ја бранеа изградбата на евентуалниот храм на плоштадот на тој начин што дојдоа таму со намера да им го спречат демократското право на глас на оние кои размислуваа поинаку од нив. Типична средновековна ИНКВИЗИЦИЈА во 21 век!

Originally posted by Fotina Fotina напиша:


се организиравме да го спречиме протестот на архитектите и тоа само на мирен начин.  
 
 
 


POVEKE NEMA demokratija!
SE E DEMONOkratija!


Blagosloven e Onoj Koj ide vo imeto Gospodovo
Кон врв
EvAngelos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Doulos Evangelos

Регистриран: 28.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9913
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EvAngelos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2009 во 21:42
Originally posted by belichka belichka напиша:


POVEKE NEMA demokratija!
SE E DEMONOkratija!
 
Додека вие православните живеете во таа ДЕМОНОкратија и инкивиторски постапувате со вашите неистомисленици, фала Богу сеуште има луѓе кои го ценат и поинаквото мислење од своето, кои дозволуваат другите јавно да си го кажат своето мислење и сл.
Посветен на изворното христијанство проповедано од Христос и апостолите.
Кон врв
Македон Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Caesar Constantinus

Регистриран: 20.Јули.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 9928
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Македон Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2009 во 21:44
Originally posted by EvAngelos EvAngelos напиша:

Originally posted by belichka belichka напиша:

POVEKE NEMA demokratija!SE E DEMONOkratija!

 

Додека вие православните живеете во таа ДЕМОНОкратија и инкивиторски постапувате со вашите неистомисленици, фала Богу сеуште има луѓе кои го ценат и поинаквото мислење од своето, кои дозволуваат другите јавно да си го кажат своето мислење и сл.


Еvangelos, не е коректно да ги генерализираш работите.
Кон врв
makarios Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 20.Октомври.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1282
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај makarios Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2009 во 21:44
Уфф.. беличке... така е..

Не гледаме колку сме заслепени од нашите страсти.. па според нив и се раководиме.

Никаде нема љубов, ами само идолопоклонички однос кон своето его.

Никаде нема соборност, ами осудување на ближните (ова означува сите луѓе!).

Никаде нема покајание, ами гордеење.

А тоа е.. баш како што викаш - демонократија.
Кон врв
evangelist Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Bože ne znam šta mi je, pale m

Регистриран: 16.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 201
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangelist Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2009 во 22:00
првите црковни протести во Македонија
Народот (верниците) го кажа својот глас.

http://www.youtube.com/watch?v=PJk0nAjsYP4&feature=channel


Верата на нашите татковци...
Верата светиклиментова...
Верата православна ...

ние сме православна држава.

јас не можам да го разберам духот на заблудениот народ. Последните години Македонија придоби“современ холивудски дух“ - ТАКВА МАКЕДОНИЈА - НЕ БЛАГОДАРАМ!!!

народот спие НО СЕГА Е ВРЕМЕ ДА СЕ РАЗБУДИ. ке го разбуди верата во НАШИОТ БОГ - БОГ НА НАШИТЕ ТАТКОВЦИ...

ДА, за храм - онаму каде што некој безбожник го разрунил - денес народот и верата во ВИСТИНСКИОТ БОГ И СИЛАТА БОЖЈА - ке го издигни. ова е христијанска држава - ова е срцето на средновековна православна ВИЗАНТИЈА - ова е Македонија - ЗЕМЈА НА ПРАВОСЛАВИЕТО - и христјанската традиција!!!

ЕДНОУМИЕТО ЗАВРШИ - САКАМЕ ДЕМОКРАТИЈА И ДУХОВНА ПРЕРОДБА!!!

ХРАМ ЗА ДОБРОТО НА НАРОДОТ И БОЖЈИ БЛАГОСЛОВ НА НАШАТА ЗЕМЈА. ХРАМ ЗА БЛАГОСЛОВ НА МАКЕДОНИЈА!!!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 7>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.