IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Историја и политика
  Активни теми Активни теми RSS - Анти-НАТО протест во центарот на Скопје!
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Анти-НАТО протест во центарот на Скопје!

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
Автор
Порака
nelson Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
НАИВЕН НА МАЈКА

Регистриран: 11.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6313
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nelson Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Април.2009 во 17:49
anti nato protestot  bese cupav....ama ne kaj nas...kaj nas...pa pojma nemam.
Zeleo bih da te, vezanih ociju, prepoznajem u hiljadama.Ala bih se napipao!
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Април.2009 во 18:35
Originally posted by anastea anastea напиша:

Ај сега назад на тема:

Анти-НАТО протест во центарот на Скопје! 04.04.’09


Заврши ли протестот?
Или не ви се слушаат вести денеска?голема%20насмевка




Не да не ни се слушаат вести, ама пред изборниот молк ни го мати есапот. Затоа се релаксираме денес. Утре ќе имаме напорен ден. А, протестите и да најавил некој дека се завршени излагал.Тие само на местото на настанот условно се авршени, а пошироко тек ќе се развиваат.
намигнување
голема%20насмевка
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Април.2009 во 18:38
da vidime dali kaj nas kje padne nekoja slakanica
oti sme varvari

a vo svetot brojat mrtvi i zapaleni koli i hoteli, no tie se civilizirani
e moj FUEREизненадување
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
nelson Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
НАИВЕН НА МАЈКА

Регистриран: 11.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6313
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nelson Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Април.2009 во 18:38
da...zavrsija...imase poveke policija od demonstranti... Sitel vesti....izvor na informacii....голема%20насмевка
Zeleo bih da te, vezanih ociju, prepoznajem u hiljadama.Ala bih se napipao!
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Април.2009 во 18:41
Originally posted by nelson nelson напиша:

da...zavrsija...imase poveke policija od demonstranti... Sitel vesti....izvor na informacii....голема%20насмевка



И кој протестираше, а кој беше чувар ба редот?
Велиш повеќе полицајци, значи тие беа протестантите?! Лошо ќе биде штом полицита протерстира, а народот ја чува.голема%20насмевка

,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
nelson Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
НАИВЕН НА МАЈКА

Регистриран: 11.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6313
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nelson Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Април.2009 во 18:46

голема%20насмевкаИ кој протестираше, а кој беше чувар ба редот?

dobro prasanje!
Zeleo bih da te, vezanih ociju, prepoznajem u hiljadama.Ala bih se napipao!
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Април.2009 во 19:08
Originally posted by nelson nelson напиша:

голема%20насмевкаИ кој протестираше, а кој беше чувар ба редот?

dobro prasanje!


Ajde sega da te vidam. Lesno e da se kazje shto se sluchuva denes tamu i tamu. Ama daj da vidam tamu i tamu koj e koj. Onosno koj koja uloga ja ima.
голема%20насмевка
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
nelson Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
НАИВЕН НА МАЈКА

Регистриран: 11.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6313
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nelson Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Април.2009 во 19:19
tie se onie...a onie se tie...a nie...nemi posmatraci....pogodiv?голема%20насмевка
Zeleo bih da te, vezanih ociju, prepoznajem u hiljadama.Ala bih se napipao!
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Април.2009 во 19:55
interesno e da se prodiskutira vo vrska so opravdanosta na anti - nato protestite ........ ne samo kaj nas vo Republika Makedonija tuku voopsto niz cela evropa ........ dali ima opravdanost ? ......... sto e povodot da sekoja godina pri sekoj samit na nato clenkite tie protesti dobivaat na intenzitet i masovnost ? ...............
Кон врв
AlbanianGirl Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Февруари.2008
Локација: Cuba
Статус: Офлајн
Поени: 495
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај AlbanianGirl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Април.2009 во 20:04
Originally posted by miroslav_g8 miroslav_g8 напиша:

interesno e da se prodiskutira vo vrska so opravdanosta na anti - nato protestite ........ ne samo kaj nas vo Republika Makedonija tuku voopsto niz cela evropa ........ dali ima opravdanost ? ......... sto e povodot da sekoja godina pri sekoj samit na nato clenkite tie protesti dobivaat na intenzitet i masovnost ? ...............


"Ja nis ne znam, sam bio u podrum poslednite dva mileniuma"-
...zatoa ochajno molam za informacii, sekoj dobronameren zainteresiran prosvetluvach na Narodot....
You think I am a devil. But only because I have lived in hell. I want to get out.
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Април.2009 во 20:05
heheheheheheh .............. ne znam zosto no se nekako mislam deka si kako nato taster голема%20насмевка ......... stom nekade samo i se spomene nato , ti se aktiviras плазење
Кон врв
AlbanianGirl Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Февруари.2008
Локација: Cuba
Статус: Офлајн
Поени: 495
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај AlbanianGirl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Април.2009 во 20:18
hej, te molam nemoj da shirish takvi dezinformacii vo vrska so mojata "politichka orientacija" ...
...eve kako dokaz deka sum anti-Nato, ke ti spodelam edna   tajna:-"deneska i jas go pochestiv protestot so moeto prisustvo tamu"...
...a i samo slushaj koja pesna im ja peev na participantite na toj sobir, a be site bez komentar gi ostaiv, pukna lugjeto od nostalgija, solzi mnogu imashe   ....

        Kad pogledam nase more
nase reke, nase gore
svu lepotu gde sam rodjena
i sve sto bi reci znala
u srcu sam zapisala
zivela Jugoslavija

Zemljo mira, zemljo Tita
zemljo hrabra, ponosita
sirom sveta o tebi se zna
volimo te nasa mati
necemo te nikom dati
zivela Jugoslavija

Tu je rodjen marsal Tito
nase ime ponosito
k'o heroja ceo svet ga zna
blago zemlji sto ga ima
pamtice se vekovima
zivela Jugoslavija

...a i na kraj dodadov, "MRSH NATO,NE NI TREBASH, - NIE KE GO "REVIVE"-me JUGOSLAVIJA...



Изменето од AlbanianGirl - 04.Април.2009 во 20:20
You think I am a devil. But only because I have lived in hell. I want to get out.
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Април.2009 во 20:28
nema vistina koja e znaeme ....... se ona sto mislime deka go znaeme e samo dobro servirana nevistina da izgleda kako vistina ...... daleku sme od vistinskata VISTINA  големо%20гушкањеголемо%20гушкање 
Кон врв
AlbanianGirl Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Февруари.2008
Локација: Cuba
Статус: Офлајн
Поени: 495
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај AlbanianGirl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Април.2009 во 20:35
hmmm...ne se soglasuvam so tebe ...ova tvoja teza e validna samo dokolku se raboti za mozok koj shto ne razmisluva SAM, tuku ostava DRUGI da mislat mesto nego...
....onoj koj shto e GOSPODAR NA SVOJOT UM, toj kolku tolku, barem ke postigne da go pochuvstvuva MIRISOT NA VISTINATA...
You think I am a devil. But only because I have lived in hell. I want to get out.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,266 секунди.