Испечати | Затвори го прозорот

Анти-НАТО протест во центарот на Скопје!

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: АРХИВА
Име на форумот: Историја и политика
Опис на форумот: историски, политички, изборни дебати
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=18507
Датум на принтање: 17.Мај.2024 во 00:14
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Анти-НАТО протест во центарот на Скопје!
Постирано од: badredboy
Наслов: Анти-НАТО протест во центарот на Скопје!
Датум на внесување: 29.Март.2009 во 15:42


Редакцијата на Нова искра заедно со повеќе антиНАТО активисти во сабота на 21 март во 14 часот во културниот центар Точка, ќе одржи отворена трибина насловена „60 години НАТО се доста!“. За воената алијанса ќе зборуваат како воведничари професорката Билјана Ванковска од институтот за мировни студии во Скопје, пензионираниот потполковник и поранешен портпарол на АРМ Благоја Марковски, како и еден од подвижниците на Нова искра, Ивица Антески.
Трибината е отворена за дискусии за сите кои ќе дојдат и ќе сакаат да го кажат своето мислење за воениот сојуз НАТО.
Трибината е дел од серијата активности што ги организира коалицијата „НАТО доста е!“ во која покрај Нова искра, се и невладината организација Мировна акција, движењето за социјална правда - Ленка, организацијата Магма карта и други поединци и групи.
Покрај саботната трибина, планирана е уште една дебата која ќе се одржи на 2 април, а на 4 април, за време на одржувањето на самитот на НАТО во Стразбур е планиран протест во центарот на Скопје, а потоа и музички хепенинг.



Коментари:
Постирано од: cro
Датум на внесување: 29.Март.2009 во 18:12
Ne znam kade mislite da odite so ovoj pamet.
Ali i nas (albancite) ne smetate, ako ne sakate NATO nie sakame, i seriozno ovo prasanje treba da se razgleda, ne mozeme nie da bideme zaloznici na nekoi isfrustrirani i iskompleksirani glavi, vie so Rusija nie so NATO i cao


Постирано од: Pacifist
Датум на внесување: 29.Март.2009 во 18:35
bas dobro sme trgnalle ... vo makedonija da ima ANTI NATO protesti ... ova e cudo nevideno ... idninata na makedonija e tolku nesigurna ... REVOLUTION - toa ni treba ... no toa nema da se sluci ...

-------------
....INDEPENDENCE IS BETTER THAN SEX...
http://www.youtube.com/watch?v=7c7GdLlVrwo&feature=related


Постирано од: zabegan
Датум на внесување: 29.Март.2009 во 19:03
ок, некои луѓе навистина забегуваат, и јас не ги сакам нато ама во никој случај не треба да се оди против нив

-------------
размисли пред да напишеш глупост


Постирано од: rabani
Датум на внесување: 29.Март.2009 во 22:01
da ne beshe kandidat za pretsedatel i gorgi ivanov ke beshe na anti nato protest


-------------
DOAGA ISUS SO 200000 SVETII
ZA DA IM STAVI KRAJ NA SITE PROKLETII


Постирано од: rtv
Датум на внесување: 29.Март.2009 во 22:36
Nekoi makedonci so ogan igrat..


Постирано од: nelson
Датум на внесување: 29.Март.2009 во 22:48
i jas sum protiv nato

-------------
Zeleo bih da te, vezanih ociju, prepoznajem u hiljadama.Ala bih se napipao!


Постирано од: Pacifist
Датум на внесување: 29.Март.2009 во 22:52
Originally posted by nelson nelson напиша:

i jas sum protiv nato
znam deka si protiv NATO ... no ti si za nesto sto ne postoi ...


-------------
....INDEPENDENCE IS BETTER THAN SEX...
http://www.youtube.com/watch?v=7c7GdLlVrwo&feature=related


Постирано од: nelson
Датум на внесување: 29.Март.2009 во 22:54
ne sum

-------------
Zeleo bih da te, vezanih ociju, prepoznajem u hiljadama.Ala bih se napipao!


Постирано од: Pacifist
Датум на внесување: 29.Март.2009 во 22:55
Originally posted by nelson nelson напиша:

ne sum
sto ne si ??


-------------
....INDEPENDENCE IS BETTER THAN SEX...
http://www.youtube.com/watch?v=7c7GdLlVrwo&feature=related


Постирано од: МАРШАЛ
Датум на внесување: 29.Март.2009 во 22:55
NATO U BLATO болен mojot stav e jasen .............. ne se zenis so 90 godisna babuskera ........ se zenis so MOMA MLADA голема%20насмевка 

-------------
http://www.onlineyufilm.com/musicvideo.php?vid=42859a7cd" rel="nofollow - Ко овде не полуди , ТАЈ НИЈЕ НОРМАЛАН


Постирано од: nelson
Датум на внесување: 29.Март.2009 во 22:56
Originally posted by Pacifist Pacifist напиша:

Originally posted by nelson nelson напиша:

ne sum
sto ne si ??
za to so ne postoi


-------------
Zeleo bih da te, vezanih ociju, prepoznajem u hiljadama.Ala bih se napipao!


Постирано од: Zlatnik
Датум на внесување: 30.Март.2009 во 01:02
Originally posted by cro cro напиша:

Ne znam kade mislite da odite so ovoj pamet.
Ali i nas (albancite) ne smetate, ako ne sakate NATO nie sakame, i seriozno ovo prasanje treba da se razgleda, ne mozeme nie da bideme zaloznici na nekoi isfrustrirani i iskompleksirani glavi, vie so Rusija nie so NATO i cao

Originally posted by Pacifist Pacifist напиша:

bas dobro sme trgnalle ... vo makedonija da ima ANTI NATO protesti ... ova e cudo nevideno ... idninata na makedonija e tolku nesigurna ... REVOLUTION - toa ni treba ... no toa nema da se sluci ...


Да ве прашам нешто! Се надевам дека ќе добијам искрен одговор. Но, пред тоа би дал еден коментар како вовед кон моето прашање.
Претпоставувам знаете што е демократија? Најкратко речено, тоа е владеење на народот, односно, како мнозинството од тој народ тој ќе одлучи, така ќе (треба) да биде.
Верувам дека со ова се согласувате. Исто така верувам дека посакувате и кај нас во МК да има такво демократско право на одлучување.

Е сега, прашањето ми е:

Што доколку мнозинството во Македонија, на референдум одлучи да не пристапи во НАТО? Дали тогаш вие албанците ќе ја прифатите демократијата онака како што погоре ја дефиниравме или ќе барате некоја ваша нова „рамковна“ демократија?


-------------
Неоттуѓиво е правото на секој поединец да живее во својата заблуда!


Постирано од: Neptun74
Датум на внесување: 30.Март.2009 во 01:27
Zlatnik, a da ne gi precenuvas malku ovie nasive "sogragjani"?

I samiot zbor "demokratija" e kompliciran za niv, ne pak negovoto znacenje...

-------------
DeepBlue


Постирано од: Pacifist
Датум на внесување: 30.Март.2009 во 10:25
za Zlatnik : ako mnozinstvoto  glasa protiv NATO togas ke se otvorat mnogu karti ... ne deka jas sakam , ne deka allbancite sakaat no tie ednostavno ke bidat otvoreni ... bez NATO i EU idninata na makedonija e nesigurna ... nema ekonomija , nema progres za edna drzvava vo koja nema mir i megjuetnicka harmonija  ...
no jas sum siguren deka toa nema da se sluci ... ne ste tolku glupi ...


-------------
....INDEPENDENCE IS BETTER THAN SEX...
http://www.youtube.com/watch?v=7c7GdLlVrwo&feature=related


Постирано од: да бе
Датум на внесување: 30.Март.2009 во 13:06
Originally posted by badredboy badredboy напиша:


Покрај саботната трибина, планирана е уште една дебата која ќе се одржи на 2 април, а на 4 април, за време на одржувањето на самитот на НАТО во Стразбур е планиран протест во центарот на Скопје, а потоа и музички хепенинг.


на 3ти април нема ништозбунетост
мое един блицкриjг со НАТО за 3тизбунетост
мегу 10:00 и 12:00 преди ручок оти на полн корем тешко

бришете темава да не се смее светот


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 04.Април.2009 во 15:50
Денес се одржува најавениот анти-НАТО протест во Скопје под мотото:  http://www.a1.com.mk/vesti/default.aspx?VestID=106728 - „60 години НАТО се доста!“

Протестот, како што е најавено, ќе почне пред фонтаната пред Градскиот парк по што демонстрантите ќе одат прво пред Генералштабот, а потоа до плоштадот „Македонија“. Таму се планира делење на памфлети со аргументација, зашто, според организаторите, на Македонија не и е потребно зачленувањето во НАТО.


Истовремено, Барак Обама од самитот на НАТО порача дека “со нетрпение го очекува денот кога ќе може да ја поздрави Македонија како членка на Алијансата“.



-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: МАРШАЛ
Датум на внесување: 04.Април.2009 во 15:56
Барак Обама од самитот на НАТО порача дека “со нетрпение го очекува денот кога ќе може да ја поздрави Македонија како членка на Алијансата“. 
смеењесмеење toa ne zaboravi ama zaboravija da ne pokanat ako ne povekje ama barem kako posmatraci голема%20насмевка


-------------
http://www.onlineyufilm.com/musicvideo.php?vid=42859a7cd" rel="nofollow - Ко овде не полуди , ТАЈ НИЈЕ НОРМАЛАН


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 04.Април.2009 во 16:10
Сигурно дека требаше да не поканат, барем како гостин-набљудувач. Македонија е рамноправен сојузник во воените мисии на НАТО и како таква ако не повеќе има право барем да присуствува на официјалните самити на алијансата. Многу е лицемерно да ги сакаат нашите војници по фронтовите, а за државата која ги испраќа да нема место на еден самит!

Јас сега читам дека претходната констатација, за спомнувањето на Македонија од страна на Обама, најверојатно е новинарски заклучок, извлечен од неговата реченица:

„Вратите на НАТО ќе останат отворени за други држави, кои ги почитуваат очекувањата на Алијансата и се способни да имаат реален придонес во безбедноста“.

Дали директно ја спомнал Македонија по име или е ова само заклучок на нашите новинари, не знам...

-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: МАРШАЛ
Датум на внесување: 04.Април.2009 во 16:12

ili , najprosto kazano , NE CRKNI MAGARE DO ZELENA TREVA голема%20насмевка .......... a znaes zosto magareto go vikale na svadba збунетост



-------------
http://www.onlineyufilm.com/musicvideo.php?vid=42859a7cd" rel="nofollow - Ко овде не полуди , ТАЈ НИЈЕ НОРМАЛАН


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 04.Април.2009 во 16:16
Во нашиот случај за да праќаме војници по туѓи фронтовитага
За друго ништо не им требаме...


-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: МАРШАЛ
Датум на внесување: 04.Април.2009 во 16:20
tuku , sto mislite vie , posle site ovie igri od strana na " nasite sojuznici "  , vredi li i ponataka da izigruvame BUDALI i da gi sledime site voeni avanturi vo vid na NEOPRAVDANI AGRESII od strana na neo - fasistickiot sojuz sirum svetot a vo sirenje na svojot interes i globalizacija ? ..... treba li Republika Makedonija i ponataka da izigruva dvorska budala i da se rani od troskite koi padjaat od masata na koja se gostevaat SVETSKITE SILEDjII I BANDITI ? ......... troski vo stilot na : Барак Обама од самитот на НАТО порача дека “со нетрпение го очекува денот кога ќе може да ја поздрави Македонија како членка на Алијансата“. 

-------------
http://www.onlineyufilm.com/musicvideo.php?vid=42859a7cd" rel="nofollow - Ко овде не полуди , ТАЈ НИЈЕ НОРМАЛАН


Постирано од: orlov
Датум на внесување: 04.Април.2009 во 16:30
Originally posted by anastea anastea напиша:

Во нашиот случај за да праќаме војници по туѓи фронтовитага
За друго ништо не им требаме...



Ако не сакаа во сојузот прво ќе не примеа и ќе се залагаа за стабилизирање на економско- политичката состојба во Македонија, а потоа рамноправно како и сите други членки ќе одлучувавме каде ќе иде наша војска. А, вака си го дадовме газот и ни ја местат армијата така како тие сакаат. Само не се тие виновни. Виновни се оние кои во паќет ја продадоа државата. А, начиот народ- нашата војска што да прави ќе оди таму каде ќе и кажат.



-------------
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              


Постирано од: nelson
Датум на внесување: 04.Април.2009 во 16:48
imase direkten prenos na CNN...gledav edno pola saat...pa jas ne slusnav nisto za toa vreme...a posle mi se smaci od govorancii..i zavrtiv drug kanal...

-------------
Zeleo bih da te, vezanih ociju, prepoznajem u hiljadama.Ala bih se napipao!


Постирано од: orlov
Датум на внесување: 04.Април.2009 во 17:22
Некогаш директните преноси се добра работа. Едноставно те исклучуваат од локалното- домашното мрачно секој дневие и те релаксираат.
Добор е тоа member_profile.asp?PF=19816&FID=49 - nelsone  бар си се  релаксирал, ништо посебно не си пропуштил. И во тие твои моменти државата ни беше очајно лоша као што впрочем е и секогаш во последните 18- години.


-------------
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              


Постирано од: nelson
Датум на внесување: 04.Април.2009 во 17:24
E, Orlove....znaes da me nasmees i koga ne e vreme za smeenje...vo momentot nema sto da segleda po nasive tvтага

-------------
Zeleo bih da te, vezanih ociju, prepoznajem u hiljadama.Ala bih se napipao!


Постирано од: orlov
Датум на внесување: 04.Април.2009 во 17:30
Originally posted by nelson nelson напиша:

E, Orlove....znaes da me nasmees i koga ne e vreme za smeenje...vo momentot nema sto da segleda po nasive tvтага



Чудни времиња дојдоа. Поминаа оние НАШИ СТАРИ ДОБРИ ВРЕМИЊА. Ама што е тоа е. Реалност е и од неа не се бега.намигнување Гледај си други ТВ и ич да не те боли брига. Македонија и со нас и без нас е заглавена. Ние единечно не можеме ништо да сториме. Смеј си се слатко и нека ти е на здравје.


-------------
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 04.Април.2009 во 17:38
Ај сега назад на тема:

Анти-НАТО протест во центарот на Скопје! 04.04.’09


Заврши ли протестот?
Или не ви се слушаат вести денеска?голема%20насмевка


-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: nelson
Датум на внесување: 04.Април.2009 во 17:49
anti nato protestot  bese cupav....ama ne kaj nas...kaj nas...pa pojma nemam.

-------------
Zeleo bih da te, vezanih ociju, prepoznajem u hiljadama.Ala bih se napipao!


Постирано од: orlov
Датум на внесување: 04.Април.2009 во 18:35
Originally posted by anastea anastea напиша:

Ај сега назад на тема:

Анти-НАТО протест во центарот на Скопје! 04.04.’09


Заврши ли протестот?
Или не ви се слушаат вести денеска?голема%20насмевка




Не да не ни се слушаат вести, ама пред изборниот молк ни го мати есапот. Затоа се релаксираме денес. Утре ќе имаме напорен ден. А, протестите и да најавил некој дека се завршени излагал.Тие само на местото на настанот условно се авршени, а пошироко тек ќе се развиваат.
намигнување
голема%20насмевка

-------------
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              


Постирано од: anakin
Датум на внесување: 04.Април.2009 во 18:38
da vidime dali kaj nas kje padne nekoja slakanica
oti sme varvari

a vo svetot brojat mrtvi i zapaleni koli i hoteli, no tie se civilizirani
e moj FUEREизненадување


-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.



Постирано од: nelson
Датум на внесување: 04.Април.2009 во 18:38
da...zavrsija...imase poveke policija od demonstranti... Sitel vesti....izvor na informacii....голема%20насмевка

-------------
Zeleo bih da te, vezanih ociju, prepoznajem u hiljadama.Ala bih se napipao!


Постирано од: orlov
Датум на внесување: 04.Април.2009 во 18:41
Originally posted by nelson nelson напиша:

da...zavrsija...imase poveke policija od demonstranti... Sitel vesti....izvor na informacii....голема%20насмевка



И кој протестираше, а кој беше чувар ба редот?
Велиш повеќе полицајци, значи тие беа протестантите?! Лошо ќе биде штом полицита протерстира, а народот ја чува.голема%20насмевка



-------------
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              


Постирано од: nelson
Датум на внесување: 04.Април.2009 во 18:46

голема%20насмевкаИ кој протестираше, а кој беше чувар ба редот?

dobro prasanje!


-------------
Zeleo bih da te, vezanih ociju, prepoznajem u hiljadama.Ala bih se napipao!


Постирано од: orlov
Датум на внесување: 04.Април.2009 во 19:08
Originally posted by nelson nelson напиша:

голема%20насмевкаИ кој протестираше, а кој беше чувар ба редот?

dobro prasanje!


Ajde sega da te vidam. Lesno e da se kazje shto se sluchuva denes tamu i tamu. Ama daj da vidam tamu i tamu koj e koj. Onosno koj koja uloga ja ima.
голема%20насмевка


-------------
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              


Постирано од: nelson
Датум на внесување: 04.Април.2009 во 19:19
tie se onie...a onie se tie...a nie...nemi posmatraci....pogodiv?голема%20насмевка

-------------
Zeleo bih da te, vezanih ociju, prepoznajem u hiljadama.Ala bih se napipao!


Постирано од: МАРШАЛ
Датум на внесување: 04.Април.2009 во 19:55
interesno e da se prodiskutira vo vrska so opravdanosta na anti - nato protestite ........ ne samo kaj nas vo Republika Makedonija tuku voopsto niz cela evropa ........ dali ima opravdanost ? ......... sto e povodot da sekoja godina pri sekoj samit na nato clenkite tie protesti dobivaat na intenzitet i masovnost ? ...............

-------------
http://www.onlineyufilm.com/musicvideo.php?vid=42859a7cd" rel="nofollow - Ко овде не полуди , ТАЈ НИЈЕ НОРМАЛАН


Постирано од: AlbanianGirl
Датум на внесување: 04.Април.2009 во 20:04
Originally posted by miroslav_g8 miroslav_g8 напиша:

interesno e da se prodiskutira vo vrska so opravdanosta na anti - nato protestite ........ ne samo kaj nas vo Republika Makedonija tuku voopsto niz cela evropa ........ dali ima opravdanost ? ......... sto e povodot da sekoja godina pri sekoj samit na nato clenkite tie protesti dobivaat na intenzitet i masovnost ? ...............


"Ja nis ne znam, sam bio u podrum poslednite dva mileniuma"-
...zatoa ochajno molam za informacii, sekoj dobronameren zainteresiran prosvetluvach na Narodot....

-------------
You think I am a devil. But only because I have lived in hell. I want to get out.


Постирано од: МАРШАЛ
Датум на внесување: 04.Април.2009 во 20:05
heheheheheheh .............. ne znam zosto no se nekako mislam deka si kako nato taster голема%20насмевка ......... stom nekade samo i se spomene nato , ti se aktiviras плазење

-------------
http://www.onlineyufilm.com/musicvideo.php?vid=42859a7cd" rel="nofollow - Ко овде не полуди , ТАЈ НИЈЕ НОРМАЛАН


Постирано од: AlbanianGirl
Датум на внесување: 04.Април.2009 во 20:18
hej, te molam nemoj da shirish takvi dezinformacii vo vrska so mojata "politichka orientacija" ...
...eve kako dokaz deka sum anti-Nato, ke ti spodelam edna   tajna:-"deneska i jas go pochestiv protestot so moeto prisustvo tamu"...
...a i samo slushaj koja pesna im ja peev na participantite na toj sobir, a be site bez komentar gi ostaiv, pukna lugjeto od nostalgija, solzi mnogu imashe   ....

        Kad pogledam nase more
nase reke, nase gore
svu lepotu gde sam rodjena
i sve sto bi reci znala
u srcu sam zapisala
zivela Jugoslavija

Zemljo mira, zemljo Tita
zemljo hrabra, ponosita
sirom sveta o tebi se zna
volimo te nasa mati
necemo te nikom dati
zivela Jugoslavija

Tu je rodjen marsal Tito
nase ime ponosito
k'o heroja ceo svet ga zna
blago zemlji sto ga ima
pamtice se vekovima
zivela Jugoslavija

...a i na kraj dodadov, "MRSH NATO,NE NI TREBASH, - NIE KE GO "REVIVE"-me JUGOSLAVIJA...



-------------
You think I am a devil. But only because I have lived in hell. I want to get out.


Постирано од: МАРШАЛ
Датум на внесување: 04.Април.2009 во 20:28
nema vistina koja e znaeme ....... se ona sto mislime deka go znaeme e samo dobro servirana nevistina da izgleda kako vistina ...... daleku sme od vistinskata VISTINA  големо%20гушкањеголемо%20гушкање 

-------------
http://www.onlineyufilm.com/musicvideo.php?vid=42859a7cd" rel="nofollow - Ко овде не полуди , ТАЈ НИЈЕ НОРМАЛАН


Постирано од: AlbanianGirl
Датум на внесување: 04.Април.2009 во 20:35
hmmm...ne se soglasuvam so tebe ...ova tvoja teza e validna samo dokolku se raboti za mozok koj shto ne razmisluva SAM, tuku ostava DRUGI da mislat mesto nego...
....onoj koj shto e GOSPODAR NA SVOJOT UM, toj kolku tolku, barem ke postigne da go pochuvstvuva MIRISOT NA VISTINATA...

-------------
You think I am a devil. But only because I have lived in hell. I want to get out.


Постирано од: МАРШАЛ
Датум на внесување: 04.Април.2009 во 20:36
raritet i privilegija e denes da bides del od MALCINSTVOTO vo mnozinstvoto onie za koi misli nekoj drug големо%20гушкање

-------------
http://www.onlineyufilm.com/musicvideo.php?vid=42859a7cd" rel="nofollow - Ко овде не полуди , ТАЈ НИЈЕ НОРМАЛАН


Постирано од: orlov
Датум на внесување: 05.Април.2009 во 13:20
Originally posted by miroslav_g8 miroslav_g8 напиша:

raritet i privilegija e denes da bides del od MALCINSTVOTO vo mnozinstvoto onie za koi misli nekoj drug големо%20гушкање




За това ли на албанците им дозволуваме да бидат мнозинство а ние да станеме малцинцинство за да стекнеме раритет и привилегија?забава



-------------
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              


Постирано од: МАРШАЛ
Датум на внесување: 05.Април.2009 во 13:22
ti ne tropaj kako otvoren prozor .......... citaj , razmisli pa napisi голема%20насмевка

-------------
http://www.onlineyufilm.com/musicvideo.php?vid=42859a7cd" rel="nofollow - Ко овде не полуди , ТАЈ НИЈЕ НОРМАЛАН


Постирано од: orlov
Датум на внесување: 05.Април.2009 во 13:40
Originally posted by miroslav_g8 miroslav_g8 напиша:

ti ne tropaj kako otvoren prozor .......... citaj , razmisli pa napisi голема%20насмевка





Морам да го затворам проозрот, гледам немаш дослух за досетки. Па дај си малку одишок на душата бар денес.
Ај друже, без људба. Се ќе биде добро.газење%20од%20смеење



-------------
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              



Испечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk