IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Семејство
  Активни теми Активни теми RSS - Немажени/ неженети, страв од обрски или...
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Немажени/ неженети, страв од обрски или...

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 8910
Автор
Порака Обратен редослед
Enigma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9984
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Enigma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Декември.2008 во 20:06
mladite si begaat od obvrskite,poubavo im e da si shetaat,da se zabavuvaat dodeka drug im misli za se,sakaat potpolna sloboda vo zivotot,bez obvrski,bez zamaranje so toa shto ke se jade koj ke gotvi koj ke plati,.......zatoa i ne se odlucuvaat na brak
Mojata dusha ne e pateka,da minesh i da zaminesh,mojata dusha ne e kamin da se zgreesh i da zaminesh,mojata dusha e bozji hram-vleguvash i ostanuvash tamu
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Декември.2008 во 20:05
Originally posted by fiks fiks напиша:

Јас искрено не можам да најдам девојка а камо ли да се оженам,не ме љубат ама ич последнава година и половина..
вероватно покрај то што сум голем лузер сум и грд.
ама пак ми е гајле многу да ви кажам.

..za sekoe tendzerce ima kapace... ne rekle starite dzabe... a da go poglednesh so moi ociголема%20насмевка... Sekoj za nekogo e najubavсреќа Taka da ako nekoja ne ja gleda tvojata ubavina znaci deka ne e sudenata...големо%20гушкање
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Декември.2008 во 20:03
Originally posted by zbunet zbunet напиша:

Која не би посакала да и бидеш свекрва ? големо%20гушкање

Оѓин да ја изгори ако има таква ! лутина

... газење%20од%20смеење....големо%20гушкање...
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Декември.2008 во 19:57
Ѓубриња едни ! смеење
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Декември.2008 во 19:54
Јас искрено не можам да најдам девојка а камо ли да се оженам,не ме љубат ама ич последнава година и половина..
вероватно покрај то што сум голем лузер сум и грд.
ама пак ми е гајле многу да ви кажам.
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
KING35 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
shadow...

Регистриран: 25.Ноември.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 7624
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KING35 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Декември.2008 во 19:53
izgleda deka e toa,ama dodeka se svestat godinite prosle
a so toa se propusta eden ubav period od zivotot
zivotot pisuva romani...a lugeto citaat stripovi
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Декември.2008 во 19:52
Која не би посакала да и бидеш свекрва ? големо%20гушкање

Оѓин да ја изгори ако има таква ! лутина
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Декември.2008 во 19:50
Znaci deka pogolema e zelbata za lagoden zivot, beganje od obvrskite, griza za deca, nokji ne spini, ljubeznost sprema svekrviteголема%20насмевка
Кон врв
KING35 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
shadow...

Регистриран: 25.Ноември.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 7624
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KING35 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Декември.2008 во 19:48
mozda do nekade si vo pravo,ama brakot ne se zasnova
na pari,stan,kola.Sigurno i nekoj od nase vreme gi nemal tie uslovi pa sepak se zivee.
zivotot pisuva romani...a lugeto citaat stripovi
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Декември.2008 во 19:48
Често се спомнува непоштеност, а не се осудувани. збунетост
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Декември.2008 во 19:43
 Granicata na stapuvanje vo brak se pomestuva pogore i pogore. Mnogu   mladi lugje ne s eodlucuvaat na brak izvlekuvajki se so razni izgovori: nemanje redovna rabota, nemanje obezbedeno uslovi: stan, kola. izgovorite se bezbroj. Dali zad ovie izgovori se krie zelbata za lagoden zivot i beganjeto od obvrskite?
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 8910
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.