Испечати | Затвори го прозорот

Немажени/ неженети, страв од обрски или...

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Интима
Име на форумот: Семејство
Опис на форумот: ... до шесто колено
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=16916
Датум на принтање: 27.Април.2024 во 00:11
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Немажени/ неженети, страв од обрски или...
Постирано од: mamamd
Наслов: Немажени/ неженети, страв од обрски или...
Датум на внесување: 08.Декември.2008 во 19:43
 Granicata na stapuvanje vo brak se pomestuva pogore i pogore. Mnogu   mladi lugje ne s eodlucuvaat na brak izvlekuvajki se so razni izgovori: nemanje redovna rabota, nemanje obezbedeno uslovi: stan, kola. izgovorite se bezbroj. Dali zad ovie izgovori se krie zelbata za lagoden zivot i beganjeto od obvrskite?



Коментари:
Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 08.Декември.2008 во 19:48
Често се спомнува непоштеност, а не се осудувани. збунетост


Постирано од: KING35
Датум на внесување: 08.Декември.2008 во 19:48
mozda do nekade si vo pravo,ama brakot ne se zasnova
na pari,stan,kola.Sigurno i nekoj od nase vreme gi nemal tie uslovi pa sepak se zivee.

-------------
zivotot pisuva romani...a lugeto citaat stripovi


Постирано од: mamamd
Датум на внесување: 08.Декември.2008 во 19:50
Znaci deka pogolema e zelbata za lagoden zivot, beganje od obvrskite, griza za deca, nokji ne spini, ljubeznost sprema svekrviteголема%20насмевка


Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 08.Декември.2008 во 19:52
Која не би посакала да и бидеш свекрва ? големо%20гушкање

Оѓин да ја изгори ако има таква ! лутина


Постирано од: KING35
Датум на внесување: 08.Декември.2008 во 19:53
izgleda deka e toa,ama dodeka se svestat godinite prosle
a so toa se propusta eden ubav period od zivotot

-------------
zivotot pisuva romani...a lugeto citaat stripovi


Постирано од: fiks
Датум на внесување: 08.Декември.2008 во 19:54
Јас искрено не можам да најдам девојка а камо ли да се оженам,не ме љубат ама ич последнава година и половина..
вероватно покрај то што сум голем лузер сум и грд.
ама пак ми е гајле многу да ви кажам.

-------------
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.



Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 08.Декември.2008 во 19:57
Ѓубриња едни ! смеење


Постирано од: mamamd
Датум на внесување: 08.Декември.2008 во 20:03
Originally posted by zbunet zbunet напиша:

Која не би посакала да и бидеш свекрва ? големо%20гушкање

Оѓин да ја изгори ако има таква ! лутина

... газење%20од%20смеење....големо%20гушкање...


Постирано од: mamamd
Датум на внесување: 08.Декември.2008 во 20:05
Originally posted by fiks fiks напиша:

Јас искрено не можам да најдам девојка а камо ли да се оженам,не ме љубат ама ич последнава година и половина..
вероватно покрај то што сум голем лузер сум и грд.
ама пак ми е гајле многу да ви кажам.

..za sekoe tendzerce ima kapace... ne rekle starite dzabe... a da go poglednesh so moi ociголема%20насмевка... Sekoj za nekogo e najubavсреќа Taka da ako nekoja ne ja gleda tvojata ubavina znaci deka ne e sudenata...големо%20гушкање


Постирано од: Enigma
Датум на внесување: 08.Декември.2008 во 20:06
mladite si begaat od obvrskite,poubavo im e da si shetaat,da se zabavuvaat dodeka drug im misli za se,sakaat potpolna sloboda vo zivotot,bez obvrski,bez zamaranje so toa shto ke se jade koj ke gotvi koj ke plati,.......zatoa i ne se odlucuvaat na brak

-------------
Mojata dusha ne e pateka,da minesh i da zaminesh,mojata dusha ne e kamin da se zgreesh i da zaminesh,mojata dusha e bozji hram-vleguvash i ostanuvash tamu


Постирано од: fiks
Датум на внесување: 08.Декември.2008 во 20:06
Ја ко ќе се женам(ако се женам) ќе ги поканам сите форумѓии да дојдат на свадба и ве молам подарокот да го ставите по можност во плик

-------------
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.



Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 08.Декември.2008 во 20:16
на Дедо Мраз му пиша ?


Постирано од: la fille
Датум на внесување: 08.Декември.2008 во 21:57
Mislam deka poveke e udobniot zivot, otkolku beganjeto od obvrski...Se vrabotuvas, zemas dobra plata, zivees sam ili so cimeri/ki, platata si ja trosis samo za sebe...nikoj ne ti vodi evidencija kade odis, sto pravis, vo kolku ke se vratis...dali so prijatel ili so prijatelka si piel/a kafe...Seto toa si go nosi slobodniot zivot...Dodeka pak brakot nosi drugi raboti...nekako taa sloboda sto ja imam sega, mi se cini deka nema da ja imam vo brakot...kolku i da se sakame so partnerot, mnogu poveke bi razmisluvala sto otkako ke se zememe...Nema sansi da ziveam so roditelite, dali se toa moite ili negovite, a dokolku ne raboti ke cekam prvo da si najde dobra rabota pa potoa moze da razgovarame za brak...na 20 godini mnogu ne razmisluvaat mladite dali imaat kade da ziveat, dali imaat pari, nim im e vazno da se sakaat...no kako sto odminuvaat godinite, pokraj ljubovta i drugi raboti izleguvaat na listata na prioriteti...

-------------
Sarcasm is just part of my irresistible charm ;)


Постирано од: defma
Датум на внесување: 09.Декември.2008 во 20:27
Јас на прво место би ставила немање услови и тоа не за лагоден живот туку за "нормален",како да се мажам кога не можам да се вработам и тоа нешто што ќе го најдам не е доволно за ќирија, а не за сметки и преживување да размислувам.Лично уште утре би се омажила ама да знам дека ќе можам да плаќам ќирија во некој стан и ќе можам да се прехранам во спротивно не е никако изводливо.


Постирано од: mamamd
Датум на внесување: 09.Декември.2008 во 20:31
... eee ako gledame taka...i jas ne mozam da platam kjirija ...iako sum vrabotena i sekoj mesec zemem plata...znaci ne pod kirija... so "mamicka i taticko"...  a za smetkite..pa zatoa se fuzirame... eden plakja smetkite...eden hranata...



Постирано од: Glenn
Датум на внесување: 09.Декември.2008 во 22:24
Originally posted by mamamd mamamd напиша:

... eee ako gledame taka...i jas ne mozam da platam kjirija ...iako sum vrabotena i sekoj mesec zemem plata...znaci ne pod kirija... so "mamicka i taticko"...  a za smetkite..pa zatoa se fuzirame... eden plakja smetkite...eden hranata...


mamamd златна женичка си, ама на многумина платата им во висина на една просечна кирија, немаат сите станови купени да живеат башка од старите а за другите давачки да не правиме муабет. А тоа живеачка со старците повеќе почнува да наликува на родовска заедница во денешно време, нешто коешто западните цивилизации го надживеале веќе 3,4 генерации наназад околу 100 год веќе.
Ќе тргнам од себеси; доколку не се променеа моите животни околности кои создадоа услови за брак и нормален заеднички живот, богами ќе се помислев дали да се приомажам само,згора на тоа уште па и деца да накалемам.
Незнам само кој во поголема мизерија би втурнала, дали себеси и партнерот или децата.
Јас би им кажала на сите млади-не се мажете и женете пошто зашто.
Еве луѓе од мојата генерација, тие што се потсредија горе-долу ете се земаа, тие што и немаат стабилни врски или воопшто немаат никој па дури ни редовна работа или пак стален извор на приходи се се уште сами.
Сакам да кажам луѓето кои может и кои сакаат не бегаат од обврските.
И никој не треба да ги обвинува оние кои сакаат да поживеат барем 30 год од својот живот ослободени од големи обврски освен кон самите себе.Зошто секако остатокот од животот ќе им биде исполнет со детски плачки,кредити, работа, умор, смрт на баби дедовци и мал милион нервози.


Постирано од: kejt-d-grejt
Датум на внесување: 09.Декември.2008 во 22:43
Originally posted by GlenKlouz GlenKlouz напиша:

Originally posted by mamamd mamamd напиша:

... eee ako gledame taka...i jas ne mozam da platam kjirija ...iako sum vrabotena i sekoj mesec zemem plata...znaci ne pod kirija... so "mamicka i taticko"...  a za smetkite..pa zatoa se fuzirame... eden plakja smetkite...eden hranata...


mamamd златна женичка си, ама на многумина платата им во висина на една просечна кирија, немаат сите станови купени да живеат башка од старите а за другите давачки да не правиме муабет. А тоа живеачка со старците повеќе почнува да наликува на родовска заедница во денешно време, нешто коешто западните цивилизации го надживеале веќе 3,4 генерации наназад околу 100 год веќе.
Ќе тргнам од себеси; доколку не се променеа моите животни околности кои создадоа услови за брак и нормален заеднички живот, богами ќе се помислев дали да се приомажам само,згора на тоа уште па и деца да накалемам.
Незнам само кој во поголема мизерија би втурнала, дали себеси и партнерот или децата.
Јас би им кажала на сите млади-не се мажете и женете пошто зашто.
Еве луѓе од мојата генерација, тие што се потсредија горе-долу ете се земаа, тие што и немаат стабилни врски или воопшто немаат никој па дури ни редовна работа или пак стален извор на приходи се се уште сами.
Сакам да кажам луѓето кои может и кои сакаат не бегаат од обврските.
И никој не треба да ги обвинува оние кои сакаат да поживеат барем 30 год од својот живот ослободени од големи обврски освен кон самите себе.Зошто секако остатокот од животот ќе им биде исполнет со детски плачки,кредити, работа, умор, смрт на баби дедовци и мал милион нервози.


1, Јас би им кажала на сите млади-не се мажете и женете пошто зашто.
никако не се мажете пошто-зоштоизненадување - мажете се САМО заради љубов

2, И никој не треба да ги обвинува оние кои сакаат да поживеат барем 30 год од својот живот ослободени од големи обврски освен кон самите себе.
оние кои силно љубат, заедничкиот живот не го сфаќаат како "одземање на слободата" и "голема обврска", туку како уживање и потребаљубов
муабетов ми е: "јас си сакам сламена колиба и во неа слатко да спијам"бакнеж




Постирано од: Glenn
Датум на внесување: 09.Декември.2008 во 23:04
Кејт никаде не споменав „одземање на лична слобода„ а кога си самец сеедно ти е дали ќе јадеш и колку имаш да јадеш ама кога имаш деца освен огромната љубов што ја чувствуваш спрема нив имаш уште поголема „родителска обврска„ да му дадеш леб во рака, да го ишколуваш.
Јас размислувам само од практична гледна точка, емоциите можат предалеку да не однесат.
Реков дека таа група на луѓе не треба да се обвинуваат зошто сеуште работат на својата сигурност и самодоверба.
Со љубов созадаваме ама само со разум можеме да го одржуваме она што го градиме.

Во секој случај јас размислувам вака зошто сум таква како личност и тоа



Постирано од: mamamd
Датум на внесување: 10.Декември.2008 во 00:59
...ma ne mislev jas da se mazite reda radi tuku na vreme da si stvorite familija...bioloshkiot casovnik otcukuva..da ne bide posle ...EEEEHHHH...
 a okolu zapadon... Gledav Opra...ma placat tie za nasheto semejno ziveenje...ama premnogu se zagubija i vo prostorot i vo vremeto i ne mozat da go najdatkompasot za nazad ...големо%20гушкање



Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 10.Декември.2008 во 10:44
Originally posted by kejt-d-grejt kejt-d-grejt напиша:


1, Јас би им кажала на сите млади-не се мажете и женете пошто зашто.
никако не се мажете пошто-зоштоизненадување - мажете се САМО заради љубов

2, И никој не треба да ги обвинува оние кои сакаат да поживеат барем 30 год од својот живот ослободени од големи обврски освен кон самите себе.
оние кои силно љубат, заедничкиот живот не го сфаќаат како "одземање на слободата" и "голема обврска", туку како уживање и потребаљубов
муабетов ми е:
"јас си сакам сламена колиба и во неа слатко да спијам"бакнеж

 
 
Мори вештерко... ми го зеде... зборот од устаголема%20насмевкабакнеж
 
Јас излегов од палата, одбрав сламена колипка, во која слатко си спијам...намигнувањељубов
 
Поарно да ми фали парче мебел или соба плус, отколку љубов... или не дај боже деца...бакнеж
 
 
 


-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 10.Декември.2008 во 11:03
Ова го имам пишувано на една слична тема, важи и за тука:
 
Originally posted by anastea anastea напиша:

Prisustvuvav tuka na edno predavanje na tema pravilno vospituvanje na decata,predavackata bese PSIHOLOG po profesija i so ovie zborovi go zapocna predavanjeto:
"ZA ZAL JAS NEMAM DECA!" I NI JA RASKAZA SVOJATA ZIVOTNA PRIKAZNA,KAKO PRVO SE STOKMILA SO DIPLOMA,PA RABOTA,KARIERA,KOLA,KUKA..I POTOA KOGA POSAKALA DA IMA DECA SVATILA DEKA NEJZINIOT BIOLOSKI CASOVNIK ODAMNA JA POMINAL CRVENATA LINIJA OD KOJA NEMA VRAKANJE...ZATOA,NI RECE,CEL ZIVOT RABOTAM SO DECA ZA BAREM OD EDNA STRANA DA SI JA NADOPOLNAM PRAZNINATA STO ZJAE...
Mene nejzinata prikazna mi ostavi ogromen vpecatok,poznavam uste mnogu takvi slucai,no osobeno e tuka sto zenata e PSIHOLOG po profesija sto raboti so deca i na site mladi so koi raboti im poracuva:
"NEMOJTE DA DOZVOLITE DA VI SE SLUCI MOJATA PRIKAZNA!!!!"
 
 
Не сакам да звучам песимистички, само еден “совет“ од постара дадичкаплазење до младите: немојте да се залетувате во брак со непромислени одлуки или ако не сте сигурни дека тоа е љубов каква што сакате... но немојте ни премногу долго да чекате... мислете и на биолошкиот часовник кој немилосрдно чука дури вие се премислувате...намигнување
 
Тик-так, тик-так, тик-так...
 
 


-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: mamamd
Датум на внесување: 11.Декември.2008 во 11:29
...ajde ..mislam deka ovaa ubava vest kje ve ubedi da gi sledite stapkite na na nashiot Simon...
ПИЈАНО-SВЕЗДАТА ТРПЧЕСКИ ЌЕ ПРАВИ СВАДБА НА 27 ДЕКЕМВРИ
Симон се жени
Маестро Симон Трпчески, македонскиот пијано-виртуоз со светска кариера, на крајот од месецов ќе се ожени со својата долгогодишна девојка, скопјанката Даниела. Како што дознаваме од извори блиски на семејството Трпчески, свадбата е закажана за 27 декември, во ресторанот "Њу стар" во скопската населба Визбегово.
Симон и Даниела се во врска уште од своите средношколски денови. Врсници се, имаат по 29 години. Неофицијално дознаваме дека Даниела работи како педагог. Симон во повеќе наврати во интервјуата инсистираше дека не сака да го открива својот приватен живот и обајцата не ја експонираа својата врска во јавноста. Нивните пријатели велат дека нивната врска ги спои и обете семејства кои во изминативе години станале многу блиски.
Вчера Трпчески не беше достапен за потврда на веста за неговата венчавка. Според неговите блиски, поканите веќе почнале да се делат по роднини и по пријатели, свадбата ќе биде мала и интимна, а подготовките се одвиваат во најголема тајност. Целата организација за свадбата ја врши постариот брат на Симон, Јован, за да не се дознае во јавноста, бидејќи, како што велат блиските, свадбата е личен чин и семејството сака да си ја задржи приватноста. Во исто време со подготовките за свадбата, Симон си го уредува и станот во населбата Ново Лисиче.
E pa MAESTRO neka mi ti e so srekja...neka se rodat barem 5 mali Simoncinja...od koi barem 3 kje bidat na tato ...virtuozi... a dve na mama pedagoziсреќа


Постирано од: la fille
Датум на внесување: 11.Декември.2008 во 16:16
Убијци за по дома

Жените кои живеат со свекор и свекрва, како и со своите деца имаат зголемен ризик од срцеви заболувања.

Самата идеја дека новогодишните и божикните празници треба да ги минат со свекорот или свекрвата, за повеќето жени претставува вистински кошмар. Научно истражување покажа дека стресот кој е последица од живеење во заедница со свекорот и свекрвата може да предизвика посериозни здравствени проблеми.

Научниците утврдиле дека жените кои живеат со своите родители или со родителите на сопругот, а притоа имаат и деца имаат трипати зголемен ризик за срцеви заболувања поради притисокот симултано да се исполнат „улогите“ на мајка, сопруга, ќерка или снаа.

Истражувачите утврдиле дека појавата на срцевите болести е исто така поголема и кај жените кои живеат со своите деца, кои веќе запливале во брачните води.

Четиринаесетгодишното истражување, спроведено врз 91.000 средовечни мажи и жени покажало дека жените кои живеат во заедница, најчесто умираат од срцеви заболувања, споредено со другите жени кои живеат сами со својот сопруг.













газење%20од%20смеењегазење%20од%20смеење


-------------
Sarcasm is just part of my irresistible charm ;)


Постирано од: KING35
Датум на внесување: 11.Декември.2008 во 16:21
Koj me zaeba

-------------
zivotot pisuva romani...a lugeto citaat stripovi


Постирано од: kejt-d-grejt
Датум на внесување: 11.Декември.2008 во 16:48

значи, ставаме на кантар две екстремни солуции

- да добиеме срцев удар покрај своите свекрви (ама сатисфакција ќе ни биде и тие ќе добијат од насплазење), или
- да остариме сами и амбициозни со куп паришта во џебовите за да платиме лифтинзи и длабоки пилинзи, во залудна надеж дека тие ќе го запрат часовникоттага
 
А решението е толку едноставноголемо%20гушкање
(јес да е вештерско, ама замижете, де...)
 
од сите екстремности на светов,
само една има вистински смисол:
ЕКСТРЕМНАТА ЉУБОВ ќе го најде излезотбакнеж
 
 
 


-------------
се' што е убаво во животот е поезија. сето друго е проза


Постирано од: mamamd
Датум на внесување: 11.Декември.2008 во 18:11
Originally posted by la fille la fille напиша:

Убијци за по дома

Жените кои живеат со свекор и свекрва, како и со своите деца имаат зголемен ризик од срцеви заболувања.

Самата идеја дека новогодишните и божикните празници треба да ги минат со свекорот или свекрвата, за повеќето жени претставува вистински кошмар. Научно истражување покажа дека стресот кој е последица од живеење во заедница со свекорот и свекрвата може да предизвика посериозни здравствени проблеми.

Научниците утврдиле дека жените кои живеат со своите родители или со родителите на сопругот, а притоа имаат и деца имаат трипати зголемен ризик за срцеви заболувања поради притисокот симултано да се исполнат „улогите“ на мајка, сопруга, ќерка или снаа.

Истражувачите утврдиле дека појавата на срцевите болести е исто така поголема и кај жените кои живеат со своите деца, кои веќе запливале во брачните води.

Четиринаесетгодишното истражување, спроведено врз 91.000 средовечни мажи и жени покажало дека жените кои живеат во заедница, најчесто умираат од срцеви заболувања, споредено со другите жени кои живеат сами со својот сопруг.













газење%20од%20смеењегазење%20од%20смеење

... dezinformacijaлутина....ova e cist falsifikat...изненадување....naucno ne dokazano...плазење... vidi toa srekjnite faci..газење%20од%20смеење


Постирано од: karamandi
Датум на внесување: 16.Декември.2008 во 11:58
mene mi e ubavo vo semejstvo ane se soglasuvam so vas


Постирано од: polzavce
Датум на внесување: 22.Декември.2008 во 15:28


Во мојот случаје вака:

Јас не сум мажена а имам долга врска и си живеам со него...
Зошто да си создавам обврски уште сега....Па има време за тоа...Цел живот ќе бидеш во брак, не можеш да бидеш слободен.......


Постирано од: monitor
Датум на внесување: 23.Декември.2008 во 15:35
Толку немажени ,толку не женати зошто? Одговорот е едноставен- од бес.Денес младите не знаат да се задоволат со малку, стално бараат повеќе или гледаат кој што има.Додека си млад можеш сам све да направиш но кога ќе поодминат годините не гледаш никаков смисол во животот.Мене лично ме исполнува тоа што во секое време можам да се потпрам на сопругот и децата и тоа што во својот живот сум оставила поколение, за кое сум се борела да станат луѓе во вистинска смисла на зборот.
Бракот и децата те прават од една страна поемотиве а од друга страна поцврст човек.Сакајте се, женете се, мажете се, све друго е споредно.И од многу мислење боли глава


Постирано од: chuchuliga
Датум на внесување: 27.Декември.2008 во 11:47
Smeneti se mnogu raboti deneska...da se ima semejstvo e ubavo. I najcesto vo nashive evropski opshtestva se sluchuva zatoa sto nekoj saka, a ne mora. So emancipacijata na zhenata mnogu neshta se menuvaat:
porano ne smeele da vodat ljubov pred brak, pa site edvaj cekale da se zemat. Deneska voopshto ne e taka.
Porano zhenata ne smeela da raboti, pa edvaj chekale i roditelite, a i samata taa da ja dadat vo druga familija, za da si ja obezbedi idninata. Deneska, isto taka, voopshto ne e taka...
Od druga strana, imam mnogu prijateli od MK koi pod prevezot na "ekonomskata situacija" (a vsushnost od razmazenost, komoditet, nezrelost i strav od soochuvanje so zhivotot, zemanje odgovornost za sebe i familijata vo sopstveni race) ostanuvaat so godini so roditelite ili zhiveat so niv (praktichno e-za cuvanje deca, za gledanje, gotvenje...). Po mene, tuka pred se roditelite imaat uloga na nekoj koj saka vechno da gi drzhi decata do sebe, sto isto taka ne e ok, bidejki sekoj ima pravo na svoj zhivot i izbor...ama dosta se isprepleteni rabotite..
Taka da, ima seshto...


Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 27.Декември.2008 во 12:38
Kolku mi stvara odvratnost reklamata za treto dete. Sve zivo zatvorija, se izbrkaa na ulica kade ne smee ni da si plukne u sudbina, uste veli ucete, tamu bila srekata, pa oni i ovie sto zavrsija fakuleti gi isfrlija na ulica kako partali da vozat taksi ili na tezga. Kakov reper postoi na koj moze da se ugleda bilo koj ?
Koj neke i pet deca da mu trckaat okolu, nema pogolemo bogatstvo od deca, no ne mozeme da go pratame deteto na semafor da prodava petardi ili da prosi na ulica, na normalen roditel bi mu prepuknalo srceto, pa na kogo se obraka togas vladata ? Bidete nenormalni ?
Abortusot bil ubistvo. Pa koj ubiva od kef ? Toj princip postoi uste pred milioni godini koga nasite predci ziveele vo pesteri koga nemalo abortus, pa morale da gi ubivaat novorodencinjata zaradi nedostig na hrana. Nim im bila najvazna hranata zatoa sto bile na toa nivo na razvoj, ne moze da ni se nametne poveke nagon za prosta reprodukcija, toa e nadminato, evolucijata ima poveke potrebi.
I kako osnovno i najvazno spored mene, mora da se povede kampanja za nadminuvanjeto na psihijatriskata anatema. Znaci potrebni se zdravi edinki koi ke stvaraat zdravo potomstvo sto znaci odenje na psijihatar treba da bide pocesto od odenje na zabari da bide zadolzitelno za sekogo i zaradi preventiva. Dodeka se prepravame deka sme normalni i se cudime na slabite uspesi vo sekoja sfera i paranoicno gi obvinuvame site drugi sem nas kade i lezi i stereotipot za nasiot kod. Ovoj narod vo globala teznee kon avtodestrukcija i nikoj ne go zabelezuva toa. Sto se obiduva ovaa vlada da stvori ? Mrtvorodeni ?


Постирано од: nnikol
Датум на внесување: 31.Декември.2008 во 09:51

Mi se dopadna postot os zbunet!Od ljubopitnost vlegov na ovaa tema,me interesiraa mislenjata na forumdjiive.Jas sum vo brak,imam edno dete,bi sakala uste edno i uste edno...no,tie deca treba da se zadovolni,srekni,ziveeme vo vreme na prestiz,sekoj se stremi kon podobro i kon povisoki celi vo zivotot.Se plasam da donesam na svet uste edno dete a,ne pak treto.Vladata neka si trosi pari na kampanji vakvi i takvi,narodot najdobro znae kako se cuvstvuva i sto treba da pravi.

-------------
подобро е да ти завидуваат одколку да те сожалуваат


Постирано од: nelson
Датум на внесување: 31.Декември.2008 во 11:20
Originally posted by zbunet zbunet напиша:

Kolku mi stvara odvratnost reklamata za treto dete. Sve zivo zatvorija, se izbrkaa na ulica kade ne smee ni da si plukne u sudbina, uste veli ucete, tamu bila srekata, pa oni i ovie sto zavrsija fakuleti gi isfrlija na ulica kako partali da vozat taksi ili na tezga. Kakov reper postoi na koj moze da se ugleda bilo koj ? Koj neke i pet deca da mu trckaat okolu, nema pogolemo bogatstvo od deca, no ne mozeme da go pratame deteto na semafor da prodava petardi ili da prosi na ulica, na normalen roditel bi mu prepuknalo srceto, pa na kogo se obraka togas vladata ? Bidete nenormalni ?Abortusot bil ubistvo. Pa koj ubiva od kef ? Toj princip postoi uste pred milioni godini koga nasite predci ziveele vo pesteri koga nemalo abortus, pa morale da gi ubivaat novorodencinjata zaradi nedostig na hrana. Nim im bila najvazna hranata zatoa sto bile na toa nivo na razvoj, ne moze da ni se nametne poveke nagon za prosta reprodukcija, toa e nadminato, evolucijata ima poveke potrebi.I kako osnovno i najvazno spored mene, mora da se povede kampanja za nadminuvanjeto na psihijatriskata anatema. Znaci potrebni se zdravi edinki koi ke stvaraat zdravo potomstvo sto znaci odenje na psijihatar treba da bide pocesto od odenje na zabari da bide zadolzitelno za sekogo i zaradi preventiva. Dodeka se prepravame deka sme normalni i se cudime na slabite uspesi vo sekoja sfera i paranoicno gi obvinuvame site drugi sem nas kade i lezi i stereotipot za nasiot kod. Ovoj narod vo globala teznee kon avtodestrukcija i nikoj ne go zabelezuva toa. Sto se obiduva ovaa vlada da stvori ? Mrtvorodeni ?




-------------
Zeleo bih da te, vezanih ociju, prepoznajem u hiljadama.Ala bih se napipao!


Постирано од: Glenn
Датум на внесување: 02.Јануари.2009 во 21:43
Добар пост Збунет, малку сурово звучи но вистината е таа...мислам дека владата треба малку повеќе да поработи на стимулација на младите луѓе за основање семејство во општо без оглед дали се работи за брачен пар, вонбрачна заедница или самохрани мајки/татко и тоа за ПРВО ДЕТЕ а не од трето па натака.
Нека не си ствараат луѓето погрешна слика дека на западот нема пораст на населението затоа што не е повеќе традиционалносто семејство во мода. Секаде каде што мајката и детето се релативно добро згрижени и добиваат надомест за достоен живот од државата, не им е проблем да раѓаат и тоа и го прават. Точно е и дека границата за раѓање на првото дете е поместена но тоа е и не е некаков проблем зашто сепак модерната жена ретко раѓа повеќе од 3 деца, и помалку е важно на денешницава дали ке ги роди помеѓу 20 и 30 година или помеѓу 30 и 40. Битно е децата да се згрижени соодветно и да им се осигура иднина со можности.


Постирано од: Wonderful_Life
Датум на внесување: 04.Јануари.2009 во 13:02
Ne e toa strav od obvrski tuku stravot e vo toa sto dali ke se najde vistinskiot/ta licnost so koja ke go spodelis ostanatiot del od zivotot


Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 04.Јануари.2009 во 14:39
As nemaa


Постирано од: fragola
Датум на внесување: 04.Јануари.2009 во 15:23
Jas mislam deka zivotot e eden i ne treba da i go prodademe na ramnodusnosta i da staneme robovi na navikite...treba da se stavi kraj onamu kade povekje ne postojat emocii i kade zaednickiot zivot se sveduva na megjusebno trpenje i toleriranje,bez razlika dali vo pozadinata se mnogu godini,starosti sl.sekoj zasluzuva da si ja pobara srekjata i sekogas da bide otvorena vratata na ubavite nesta se do krajot na zivotot.Sekako deka realnosta ne e kako na film,strasta mozebi izbleduva,sekojdnevnite problemi i grizi ne utepuvaat bukvalno i ni ja zakopuvaat seta volja i imaginacija,da ne zboruvam za romanticni migovi i sl.za koi kako da isceznalo vremeto,no i togas partnerite se povrzuvaat na nekoj poinakov nacin,zaednicki prebroduvajki gi teskotiite...znaci i togas ljubovta seuste moze da postoi,samo poretko i pomalku se iskazuva...no ne mozam da sfatam kako lugjeto mozat da se osudat sebesi na zivot so nekoj bez ljubov i go prifakjaat kako nekoja svoja sudbina,ili taka trebalo da bide...
Epa makar cel zivot da ostanam sama,bez ljubov nema da se omazam

-------------
I get enough exercise...just pushing my luck.


Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 04.Јануари.2009 во 15:43
Aaa, samo smej ne mazi se


Постирано од: fragola
Датум на внесување: 04.Јануари.2009 во 15:46
Ke me oderat so danoci,znam...

-------------
I get enough exercise...just pushing my luck.


Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 04.Јануари.2009 во 19:31
Ete, go obrisav. Tuku mi bese zborot, treba pred se da znes da sakas, ne e dovolna samo zelba


Постирано од: fragola
Датум на внесување: 04.Јануари.2009 во 19:55
eeeee ne morase da go brises,za zal toa e realnosta...Nego,zasto nikoj ucen ne se rodil,verojatno i sakanjeto moze da se nauci,samo ako dovolno sakas nekogo ke naucis toa da mu go pokazes...


-------------
I get enough exercise...just pushing my luck.


Постирано од: blue666
Датум на внесување: 04.Јануари.2009 во 20:14
zbunet, zasto go izbrisa postot?


Постирано од: fiks
Датум на внесување: 04.Јануари.2009 во 20:16
сите самци се собраа на темава

-------------
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.



Постирано од: blue666
Датум на внесување: 04.Јануари.2009 во 20:18
se prozvaa


Постирано од: fiks
Датум на внесување: 04.Јануари.2009 во 20:25
каков страв од обврски бе какви бакрачи бе

утре ќе пишам за ова


-------------
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.



Постирано од: fiks
Датум на внесување: 04.Јануари.2009 во 20:26
Originally posted by blue666 blue666 напиша:

se prozvaa


да мило ко да сме виновни сите не ставија на суд

-------------
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.



Постирано од: Enigma
Датум на внесување: 04.Јануари.2009 во 20:28
zenete se i mazete se ,ako ne ke plakjate danok

-------------
Mojata dusha ne e pateka,da minesh i da zaminesh,mojata dusha ne e kamin da se zgreesh i da zaminesh,mojata dusha e bozji hram-vleguvash i ostanuvash tamu


Постирано од: fiks
Датум на внесување: 04.Јануари.2009 во 20:29
од што да им платам данок бе?

од 9000

аа доџи јуче

-------------
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.



Постирано од: Enigma
Датум на внесување: 04.Јануари.2009 во 20:32
jas ne vi naplakjam fiks ama taka nacuv neshto

-------------
Mojata dusha ne e pateka,da minesh i da zaminesh,mojata dusha ne e kamin da se zgreesh i da zaminesh,mojata dusha e bozji hram-vleguvash i ostanuvash tamu


Постирано од: fiks
Датум на внесување: 04.Јануари.2009 во 20:35
темава е поставена погрешно

никој нормален не би избегнувал брак,дома ручек,женичка,топло газе во зима,дотерано испеглан и испрано..плус муабет и се друго..

ќе заборавев редовен секс

-------------
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.



Постирано од: Enigma
Датум на внесување: 04.Јануари.2009 во 20:37
ne fiks temata e na mesto,i zalno e shto e taka vistina,samo citaj nis postovite ke vidish,deka si se bega od obvrski,ne site sekoja cest na poedinci

-------------
Mojata dusha ne e pateka,da minesh i da zaminesh,mojata dusha ne e kamin da se zgreesh i da zaminesh,mojata dusha e bozji hram-vleguvash i ostanuvash tamu


Постирано од: fiks
Датум на внесување: 04.Јануари.2009 во 20:39
Originally posted by monitor monitor напиша:

Толку немажени ,толку не женати зошто? Одговорот е едноставен- од бес.Денес младите не знаат да се задоволат со малку, стално бараат повеќе или гледаат кој што има.Додека си млад можеш сам све да направиш но кога ќе поодминат годините не гледаш никаков смисол во животот.Мене лично ме исполнува тоа што во секое време можам да се потпрам на сопругот и децата и тоа што во својот живот сум оставила поколение, за кое сум се борела да станат луѓе во вистинска смисла на зборот.
Бракот и децата те прават од една страна поемотиве а од друга страна поцврст човек.Сакајте се, женете се, мажете се, све друго е споредно.И од многу мислење боли глава


е види го овај монитор што вели
ова врска нема со реалност,тоа на почетокот што го вели
после не

-------------
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.



Постирано од: mamamd
Датум на внесување: 04.Јануари.2009 во 20:40
... eee... cekaj te more mladi ludi... ne za danok... mazackata/zenackata e za pri raka...se ...vo sekoe vreme...намигнување
... sexot e neshto shto go imash i nadvor od brakot... arno ama... ne e isto... koga e vo brak..tuka e... vo sekoe vreme...црвенеење
... obvrskite ... pa i tie se tuka...ama ako si gi podelish... lesno se nosat...
...ljubovta... vo brak mozebi ne se iskazuva so zborovi... ama se podrazbira...tivka e ne nametliva... a se zabelezuva... so masazata za glavobolkata...so podavanjeto na apceto i cashata voda... so frlanjeto kebe koga onaka kje zadremesh na trosedot vo dnevna... so mnogu sitnici koi ljubov znacat...голема%20насмевка



Постирано од: Enigma
Датум на внесување: 04.Јануари.2009 во 20:42
Originally posted by polzavce polzavce напиша:



Во мојот случаје вака:

Јас не сум мажена а имам долга врска и си живеам со него...
Зошто да си создавам обврски уште сега....Па има време за тоа...Цел живот ќе бидеш во брак, не можеш да бидеш слободен.......
EVE EDNO MISLENJE FIKS,se izvinuvam shto citirav,a ima mnogu slicni mislenja

-------------
Mojata dusha ne e pateka,da minesh i da zaminesh,mojata dusha ne e kamin da se zgreesh i da zaminesh,mojata dusha e bozji hram-vleguvash i ostanuvash tamu


Постирано од: blue666
Датум на внесување: 04.Јануари.2009 во 21:08
Originally posted by ENIGMA ENIGMA напиша:

zenete se i mazete se ,ako ne ke plakjate danok



e da - ete ke se zapoznaeme nie forumdziite - ke se ozenime i omazime i danokot ke si go platime

i volkot sit - i ovcite na broj


Постирано од: МАРШАЛ
Датум на внесување: 04.Јануари.2009 во 21:10
mene mozes da me zapoznaes ama nisto od neplakjanje danok смеење

-------------
http://www.onlineyufilm.com/musicvideo.php?vid=42859a7cd" rel="nofollow - Ко овде не полуди , ТАЈ НИЈЕ НОРМАЛАН


Постирано од: blue666
Датум на внесување: 04.Јануари.2009 во 21:11
pu majkata - jas mislev lesno ke pominam


Постирано од: МАРШАЛ
Датум на внесување: 04.Јануари.2009 во 21:12
stom si iskrena , mozam da participiram ... po pola среќа големо%20гушкање

-------------
http://www.onlineyufilm.com/musicvideo.php?vid=42859a7cd" rel="nofollow - Ко овде не полуди , ТАЈ НИЈЕ НОРМАЛАН


Постирано од: mamamd
Датум на внесување: 04.Јануари.2009 во 21:14
Originally posted by blue666 blue666 напиша:

Originally posted by ENIGMA ENIGMA напиша:

zenete se i mazete se ,ako ne ke plakjate danok



e da - ete ke se zapoznaeme nie forumdziite - ke se ozenime i omazime i danokot ke si go platime

i volkot sit - i ovcite na broj

тага jas sum mazena....тага....газење%20од%20смеење


Постирано од: МАРШАЛ
Датум на внесување: 04.Јануари.2009 во 21:15
vo duhot na drugarskoto odnesuvanje , kje participiras ......... i ti газење%20од%20смеење

-------------
http://www.onlineyufilm.com/musicvideo.php?vid=42859a7cd" rel="nofollow - Ко овде не полуди , ТАЈ НИЈЕ НОРМАЛАН


Постирано од: fiks
Датум на внесување: 04.Јануари.2009 во 21:15
Originally posted by blue666 blue666 напиша:

Originally posted by ENIGMA ENIGMA напиша:

zenete se i mazete se ,ako ne ke plakjate danok



e da - ete ke se zapoznaeme nie forumdziite - ke se ozenime i omazime i danokot ke si go platime

i volkot sit - i ovcite na broj


да блу ќе се семеме сите форумѓии и ќе ги зафркнеме

-------------
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.



Постирано од: fiks
Датум на внесување: 04.Јануари.2009 во 21:16
Originally posted by mamamd mamamd напиша:


Originally posted by blue666 blue666 напиша:

Originally posted by ENIGMA ENIGMA напиша:

zenete se i mazete se ,ako ne ke plakjate danok



e da - ete ke se zapoznaeme nie forumdziite - ke se ozenime i omazime i danokot ke si go platime

i volkot sit - i ovcite na broj
тага jas sum mazena....тага....газење%20од%20смеење


мамо кој прајт сега муабет за тебе

чекај малку па јас не сум оженет

-------------
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.



Постирано од: mamamd
Датум на внесување: 04.Јануари.2009 во 21:18
... aaaa...mora da te zenime... ne biva vaka... nie zaglaveni...a ti ne zafrknatизненадување...ne batka...te turame u kalap... pa i ti da bidesh тага...газење%20од%20смеење


Постирано од: МАРШАЛ
Датум на внесување: 04.Јануари.2009 во 21:20

ete .... stom spomenav participiranje , vednas na covekot mu se bara zena газење%20од%20смеење



-------------
http://www.onlineyufilm.com/musicvideo.php?vid=42859a7cd" rel="nofollow - Ко овде не полуди , ТАЈ НИЈЕ НОРМАЛАН


Постирано од: fiks
Датум на внесување: 04.Јануари.2009 во 21:22
што се изнасмејавте бе

-------------
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.



Постирано од: mamamd
Датум на внесување: 04.Јануари.2009 во 21:23
Originally posted by fiks fiks напиша:

што се изнасмејавте бе

..pa i on e od klubot "zafrknati"газење%20од%20смеење


Постирано од: МАРШАЛ
Датум на внесување: 04.Јануари.2009 во 21:24
da ..... samo ne begam od participacija vo duhot na drugarstvoto голема%20насмевка

-------------
http://www.onlineyufilm.com/musicvideo.php?vid=42859a7cd" rel="nofollow - Ко овде не полуди , ТАЈ НИЈЕ НОРМАЛАН


Постирано од: fiks
Датум на внесување: 04.Јануари.2009 во 21:25
јас уште жената да ја најдам и ајт готово

ама дека бегам од обврски,далеку од тоа

-------------
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.



Постирано од: mamamd
Датум на внесување: 04.Јануари.2009 во 21:26
..jas begam sekogash koga mora da se plati... dusha davam...ama pari nikako... zatoa site bi gi mazila/zenela... намигнување


Постирано од: fiks
Датум на внесување: 04.Јануари.2009 во 21:27
чекам некоја да ми го украде срцето,па да бидам до неа за да останам жив
оти без срце што ќе праам

-------------
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.



Постирано од: МАРШАЛ
Датум на внесување: 04.Јануари.2009 во 21:28
kje najdeme nekoja rashodovana bosh pumpa смеење

-------------
http://www.onlineyufilm.com/musicvideo.php?vid=42859a7cd" rel="nofollow - Ко овде не полуди , ТАЈ НИЈЕ НОРМАЛАН


Постирано од: mamamd
Датум на внесување: 04.Јануари.2009 во 21:30
Originally posted by fiks fiks напиша:

чекам некоја да ми го украде срцето,па да бидам до неа за да останам жив
оти без срце што ќе праам

... kje ti go ukrade...nema ni da setish... slushaj ti patalecголема%20насмевка... ne gatalecнамигнување


Постирано од: МАРШАЛ
Датум на внесување: 04.Јануари.2009 во 21:32
ako se zakjoravis dovolno , nema ni da primetis deka samiot si i go dal голема%20насмевка

-------------
http://www.onlineyufilm.com/musicvideo.php?vid=42859a7cd" rel="nofollow - Ко овде не полуди , ТАЈ НИЈЕ НОРМАЛАН


Постирано од: fiks
Датум на внесување: 04.Јануари.2009 во 21:33
Originally posted by mamamd mamamd напиша:


Originally posted by fiks fiks напиша:

чекам некоја да ми го украде срцето,па да бидам до неа за да останам жив
оти без срце што ќе праам
... kje ti go ukrade...nema ni da setish... slushaj ti patalecголема%20насмевка... ne gatalecнамигнување


ај да видиме

-------------
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.



Постирано од: МАРШАЛ
Датум на внесување: 04.Јануари.2009 во 21:36
nema da vidis ... kje bides kjor od ljubov голема%20насмевка

-------------
http://www.onlineyufilm.com/musicvideo.php?vid=42859a7cd" rel="nofollow - Ко овде не полуди , ТАЈ НИЈЕ НОРМАЛАН


Постирано од: blue666
Датум на внесување: 04.Јануари.2009 во 21:38
тоа ли ти се случило на тебе?


Постирано од: mamamd
Датум на внесување: 04.Јануари.2009 во 21:39
Originally posted by miroslav_g8 miroslav_g8 напиша:

nema da vidis ... kje bides kjor od ljubov голема%20насмевка

...a koga kje progleda...kje mu bide kasno... padnal vo tavce... голема%20насмевка posle svakja se bara...za muabet...газење%20од%20смеење


Постирано од: МАРШАЛ
Датум на внесување: 04.Јануари.2009 во 21:42
koga kje progleda , kje bara najsilen zid газење%20од%20смеење ......... pa i kredit da plati danok za nekolku godini odnapred газење%20од%20смеење

-------------
http://www.onlineyufilm.com/musicvideo.php?vid=42859a7cd" rel="nofollow - Ко овде не полуди , ТАЈ НИЈЕ НОРМАЛАН


Постирано од: mamamd
Датум на внесување: 04.Јануари.2009 во 21:47
...eheee kolku bi se soglasile i danok da platat... samo da se oslobodatгазење%20од%20смеење


Постирано од: МАРШАЛ
Датум на внесување: 04.Јануари.2009 во 21:49
eheeeee ..... ama nema голема%20насмевка ........... danok da , ama sto so alimentacii збунетост газење%20од%20смеење

-------------
http://www.onlineyufilm.com/musicvideo.php?vid=42859a7cd" rel="nofollow - Ко овде не полуди , ТАЈ НИЈЕ НОРМАЛАН


Постирано од: Renatax
Датум на внесување: 04.Јануари.2009 во 22:32
Epa shto vi se chineshe koga zenevte?


Постирано од: МАРШАЛ
Датум на внесување: 04.Јануари.2009 во 22:33
deka kje vadime med cel zivot

-------------
http://www.onlineyufilm.com/musicvideo.php?vid=42859a7cd" rel="nofollow - Ко овде не полуди , ТАЈ НИЈЕ НОРМАЛАН


Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 04.Јануари.2009 во 23:15
Originally posted by blue666 blue666 напиша:

zbunet, zasto go izbrisa postot?



Bev skaran i rezil napraen  тага


Постирано од: Renatax
Датум на внесување: 04.Јануари.2009 во 23:32
Tolku od medot sega barajte srodni dushi


Постирано од: blue666
Датум на внесување: 04.Јануари.2009 во 23:41
Originally posted by zbunet zbunet напиша:



Originally posted by blue666 blue666 напиша:

zbunet, zasto go izbrisa postot?
Bev skaran i rezil napraen  тага


od koj toa?


Постирано од: mamamd
Датум на внесување: 05.Јануари.2009 во 19:17
..strav od obvrski e..намигнување


Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 05.Јануари.2009 во 22:51
Originally posted by blue666 blue666 напиша:

Originally posted by zbunet zbunet напиша:



Originally posted by blue666 blue666 напиша:

zbunet, zasto go izbrisa postot?
Bev skaran i rezil napraen  тага


od koj toa?



Zenska cenzura  тага  


Постирано од: Enigma
Датум на внесување: 05.Јануари.2009 во 22:51
mamamd povekje bi rekla beganje, otkolku strav od obvrski

-------------
Mojata dusha ne e pateka,da minesh i da zaminesh,mojata dusha ne e kamin da se zgreesh i da zaminesh,mojata dusha e bozji hram-vleguvash i ostanuvash tamu


Постирано од: paris25
Датум на внесување: 08.Јануари.2009 во 23:46
abe sto kukate site
pustete ogasi tuka i
najdete se dogovorete
sredbi i moze ke izleze i nekoj barkплазењеголема%20насмевка


Постирано од: Гостин
Датум на внесување: 08.Јануари.2009 во 23:50
Eeeeee.........ete go eheheeeeee princot na bel konj......
eeeee ..........ete ja eheheeeee zaspanata ubavica!!!
MIslam deka to e to....


Постирано од: paris25
Датум на внесување: 08.Јануари.2009 во 23:51
gledas kako znaes плазењеголема%20насмевкатрепкањеголемо%20гушкање


Постирано од: Ssssssssssssss
Датум на внесување: 10.Јануари.2009 во 01:38
Neam pari za svadba inace odma bi se zenel


Постирано од: МАРШАЛ
Датум на внесување: 10.Јануари.2009 во 09:42
zosto ne pobaras od vlasta da ti napravi svadba ? ........ vo kontekst na akcijata za zgolemuvanje na natalitetot ......... za STOP na belata kuga ..... i mislam deka neko koj mnogu saka da se samoreklamira , vednas kje ti pomogne намигнување

-------------
http://www.onlineyufilm.com/musicvideo.php?vid=42859a7cd" rel="nofollow - Ко овде не полуди , ТАЈ НИЈЕ НОРМАЛАН


Постирано од: Renatax
Датум на внесување: 10.Јануари.2009 во 09:45
Aaaaaaaa ne ...duri i akcijata za zgolemuvanje na natalitetot ne proagja za doniranje na sredstva za svadba....pa neli vladata shtedi?


Постирано од: МАРШАЛ
Датум на внесување: 10.Јануари.2009 во 09:55
vidi ja .... kje zastedi na kondomi намигнување ... ete eden trosok pomalku среќа

-------------
http://www.onlineyufilm.com/musicvideo.php?vid=42859a7cd" rel="nofollow - Ко овде не полуди , ТАЈ НИЈЕ НОРМАЛАН


Постирано од: Renatax
Датум на внесување: 10.Јануари.2009 во 10:00
Uhh kolku sum nerealna ,pa jas ne pomisliv na toa


Постирано од: МАРШАЛ
Датум на внесување: 10.Јануари.2009 во 10:03
a be ovoj znae sto pravi ... so eden udar , dve muzi ..... i zgolemen natalitet i zasteda na kondomi

-------------
http://www.onlineyufilm.com/musicvideo.php?vid=42859a7cd" rel="nofollow - Ко овде не полуди , ТАЈ НИЈЕ НОРМАЛАН


Постирано од: Renatax
Датум на внесување: 10.Јануари.2009 во 10:05
Toa ti se vika domakjinsko rabotenje


Постирано од: МАРШАЛ
Датум на внесување: 10.Јануари.2009 во 10:07
domakjin covek ... ne raboti badijala 24 / 7 смеење

-------------
http://www.onlineyufilm.com/musicvideo.php?vid=42859a7cd" rel="nofollow - Ко овде не полуди , ТАЈ НИЈЕ НОРМАЛАН



Испечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk