IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Медиуми
  Активни теми Активни теми RSS - Иселенички Џубокс
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Иселенички Џубокс

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123>
Автор
Порака
Pehcevec Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Септември.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 61
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pehcevec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Иселенички Џубокс
    Испратена: 28.Септември.2008 во 12:48
Дали ви се допаѓа емисијата?

Изменето од Pehcevec - 28.Септември.2008 во 12:48
Имала мајка две деца, едното го сакала многу, а другото го испратила да учи на електро...
Кон врв
alan ford Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Techno thief

Регистриран: 02.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 10782
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alan ford Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Септември.2008 во 12:50
pod hitno eden bombas-samoubiec da se raznese u studioto dodeka trae emisijata...Sigurno kje odi vo rajot i vecna kje mu bide slava
I vrag može citirati Sveto pismo za svoje potrebe.
Кон врв
Pehcevec Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Септември.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 61
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pehcevec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Септември.2008 во 12:51
Originally posted by alan ford alan ford напиша:

pod hitno eden bombas-samoubiec da se raznese u studioto dodeka trae emisijata...Sigurno kje odi vo rajot i vecna kje mu bide slava


ех... зашто?
Имала мајка две деца, едното го сакала многу, а другото го испратила да учи на електро...
Кон врв
Eli Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1968
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eli Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Септември.2008 во 12:51
NEEEEEEEEEEEEEEEE..kakvi voditeli..kakvo studio..uzasno mi e
Човекот секогаш треба да остане човек,без разлика со што се бави и каков успех има..
Кон врв
Pehcevec Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Септември.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 61
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pehcevec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Септември.2008 во 12:52
Originally posted by Eli Eli напиша:

NEEEEEEEEEEEEEEEE..kakvi voditeli..kakvo studio..uzasno mi e

ех сега...
Имала мајка две деца, едното го сакала многу, а другото го испратила да учи на електро...
Кон врв
Eli Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1968
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eli Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Септември.2008 во 12:55
pa so znam nekako mi e vestacka emisijata..samata emisija so se pravi za iselenicite toa se e ok..treba da ima takva emisija..ama vo celost ne e neso..bar spored mene
Човекот секогаш треба да остане човек,без разлика со што се бави и каков успех има..
Кон врв
alan ford Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Techno thief

Регистриран: 02.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 10782
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alan ford Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Септември.2008 во 13:09
mene emisijava mi go navreduva osnovnoto mediumsko dostoinstvo...zatoa odbivam ponatamu voopsto da diskutiram na temava
I vrag može citirati Sveto pismo za svoje potrebe.
Кон врв
Zajcef Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
TOTENKOPF

Регистриран: 16.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1252
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zajcef Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Септември.2008 во 13:33
Да неделниот термин на мрт е резервиран за нив-затоа никој не гледа мтв во неделаЈа мислам тоа ти е емисија за луѓе кој немаат што да прават а имаат јаки нерви.За нормален човек да ја гледа треба да се напие пола час порано еден кетанол за болки во глава и лексилиум за нерви.Кога лековите ќе почнат да дејствуваат ќе почне и емисијата!И ќе почнат да се јавуваат бабетини што се немаат вратено во мк едно 100години()и кажуваат дека многу им е жал за мк,сакаат да се вратат овде да видат роднини,струга да видати добиваш мислење дека луѓево се на робија или нешо слично-и потоа си го поставуваш прашањето,,кога толку ти е тешко зошто едноставно не се вратиш?!,,.Потоа се јавуваат ,,патриоти,, кој објаснуваат како ние лошо водиме политика и дека името ни е се што имаме бла,бла,бла...
Па се јавуваат луѓ со километарски листи на роднини кој сакаат да ги поздрават и т.н.
Не ми е јасно како луѓе можат да ја гледаат емисиава...
Кон врв
maestro13 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јуни.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 428
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maestro13 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Септември.2008 во 13:50
Оваа емисија е пред се наменета за иселениците.

Во секој случај, ДЕБИЛНА Е!
Кон врв
neo_wmaster Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Angel of Death.

Регистриран: 29.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 660
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај neo_wmaster Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Септември.2008 во 13:52
Направена е со една цел. Да им ги собираат парите на иселениците од телефонски јавувања и порачки на песни. Глупости на квадрат.
I love Daphne Millbrook.
Кон врв
dark Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 247
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dark Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Септември.2008 во 17:49
mnogu mnogu najmnogu e tapa emisijata,tie sto se javuvaat namesto da se javat na covekot sto go pozdravuvaat da si napraat muabet oni vo emisija, a pa koga ke pocnat da placat lelel da zemes da gi ubies
faster then light :D
Кон врв
Nin4e Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 65
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Nin4e Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Септември.2008 во 23:03
Originally posted by neo_wmaster neo_wmaster напиша:

Направена е со една цел. Да им ги собираат парите на иселениците од телефонски јавувања и порачки на песни. Глупости на квадрат.


Не е тоа целта. Телефоните не се мобилни туку фиксни на он нет. Иселениците си ја гледаат, а ние немораме. И тие треба негде да плачат .
Демек плачат јавно за Македонија
Кон врв
WhizKid Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 13.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 82
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај WhizKid Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Септември.2008 во 12:58
Добро е да има емисии за иселениците.
Меѓутоа тие емисии треба на најдобро светло да им ја прикажат татковината, а не со вакви комедии, да си ја резилиме. И што мора да оди домашните канали на МТВ? Нека оди само на сателитската.

Си мислам што ли ќе помислат моите врсници (15-18 год) таму во дијаспората, кога ќе ги видат своите постари гледајки ја емисијава.
Чекај малку , емисијава нели оди дење, кај нас. Па тогаш во државите кајшто има најмногу Македонци (Канада, САД, Австралија), емисијата оди ноќе. Па бидејќи МТВ е единствена ТВ во Мак што го почитува законот за објавување на старосната граница на емисиите секогаш пред да почне емисијата, уште и оваа да ја стави во 2 Категорија, таман ќе биде.
Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Септември.2008 во 03:42
па можеби немаат можност да слушнат наши македноски песни.....па еднаш неделно нека оди сеа..........
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.