Испечати | Затвори го прозорот

Иселенички Џубокс

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Стил на живот
Име на форумот: Медиуми
Опис на форумот: Телевизии, радио, списанија, весници...
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=15806
Датум на принтање: 15.Мај.2024 во 00:43
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Иселенички Џубокс
Постирано од: Pehcevec
Наслов: Иселенички Џубокс
Датум на внесување: 28.Септември.2008 во 12:48
Дали ви се допаѓа емисијата?

-------------
Имала мајка две деца, едното го сакала многу, а другото го испратила да учи на електро...



Коментари:
Постирано од: alan ford
Датум на внесување: 28.Септември.2008 во 12:50
pod hitno eden bombas-samoubiec da se raznese u studioto dodeka trae emisijata...Sigurno kje odi vo rajot i vecna kje mu bide slava

-------------
I vrag može citirati Sveto pismo za svoje potrebe.


Постирано од: Pehcevec
Датум на внесување: 28.Септември.2008 во 12:51
Originally posted by alan ford alan ford напиша:

pod hitno eden bombas-samoubiec da se raznese u studioto dodeka trae emisijata...Sigurno kje odi vo rajot i vecna kje mu bide slava


ех... зашто?


-------------
Имала мајка две деца, едното го сакала многу, а другото го испратила да учи на електро...


Постирано од: Eli
Датум на внесување: 28.Септември.2008 во 12:51
NEEEEEEEEEEEEEEEE..kakvi voditeli..kakvo studio..uzasno mi e

-------------
Човекот секогаш треба да остане човек,без разлика со што се бави и каков успех има..


Постирано од: Pehcevec
Датум на внесување: 28.Септември.2008 во 12:52
Originally posted by Eli Eli напиша:

NEEEEEEEEEEEEEEEE..kakvi voditeli..kakvo studio..uzasno mi e

ех сега...

-------------
Имала мајка две деца, едното го сакала многу, а другото го испратила да учи на електро...


Постирано од: Eli
Датум на внесување: 28.Септември.2008 во 12:55
pa so znam nekako mi e vestacka emisijata..samata emisija so se pravi za iselenicite toa se e ok..treba da ima takva emisija..ama vo celost ne e neso..bar spored mene

-------------
Човекот секогаш треба да остане човек,без разлика со што се бави и каков успех има..


Постирано од: alan ford
Датум на внесување: 28.Септември.2008 во 13:09
mene emisijava mi go navreduva osnovnoto mediumsko dostoinstvo...zatoa odbivam ponatamu voopsto da diskutiram na temava

-------------
I vrag može citirati Sveto pismo za svoje potrebe.


Постирано од: Zajcef
Датум на внесување: 28.Септември.2008 во 13:33
Да неделниот термин на мрт е резервиран за нив-затоа никој не гледа мтв во неделаЈа мислам тоа ти е емисија за луѓе кој немаат што да прават а имаат јаки нерви.За нормален човек да ја гледа треба да се напие пола час порано еден кетанол за болки во глава и лексилиум за нерви.Кога лековите ќе почнат да дејствуваат ќе почне и емисијата!И ќе почнат да се јавуваат бабетини што се немаат вратено во мк едно 100години()и кажуваат дека многу им е жал за мк,сакаат да се вратат овде да видат роднини,струга да видати добиваш мислење дека луѓево се на робија или нешо слично-и потоа си го поставуваш прашањето,,кога толку ти е тешко зошто едноставно не се вратиш?!,,.Потоа се јавуваат ,,патриоти,, кој објаснуваат како ние лошо водиме политика и дека името ни е се што имаме бла,бла,бла...
Па се јавуваат луѓ со километарски листи на роднини кој сакаат да ги поздрават и т.н.
Не ми е јасно како луѓе можат да ја гледаат емисиава...


Постирано од: maestro13
Датум на внесување: 28.Септември.2008 во 13:50
Оваа емисија е пред се наменета за иселениците.

Во секој случај, ДЕБИЛНА Е!

-------------


Постирано од: neo_wmaster
Датум на внесување: 28.Септември.2008 во 13:52
Направена е со една цел. Да им ги собираат парите на иселениците од телефонски јавувања и порачки на песни. Глупости на квадрат.

-------------
I love Daphne Millbrook.


Постирано од: dark
Датум на внесување: 28.Септември.2008 во 17:49
mnogu mnogu najmnogu e tapa emisijata,tie sto se javuvaat namesto da se javat na covekot sto go pozdravuvaat da si napraat muabet oni vo emisija, a pa koga ke pocnat da placat lelel da zemes da gi ubies

-------------
faster then light :D


Постирано од: Nin4e
Датум на внесување: 28.Септември.2008 во 23:03
Originally posted by neo_wmaster neo_wmaster напиша:

Направена е со една цел. Да им ги собираат парите на иселениците од телефонски јавувања и порачки на песни. Глупости на квадрат.


Не е тоа целта. Телефоните не се мобилни туку фиксни на он нет. Иселениците си ја гледаат, а ние немораме. И тие треба негде да плачат .
Демек плачат јавно за Македонија


Постирано од: WhizKid
Датум на внесување: 29.Септември.2008 во 12:58
Добро е да има емисии за иселениците.
Меѓутоа тие емисии треба на најдобро светло да им ја прикажат татковината, а не со вакви комедии, да си ја резилиме. И што мора да оди домашните канали на МТВ? Нека оди само на сателитската.

Си мислам што ли ќе помислат моите врсници (15-18 год) таму во дијаспората, кога ќе ги видат своите постари гледајки ја емисијава.
Чекај малку , емисијава нели оди дење, кај нас. Па тогаш во државите кајшто има најмногу Македонци (Канада, САД, Австралија), емисијата оди ноќе. Па бидејќи МТВ е единствена ТВ во Мак што го почитува законот за објавување на старосната граница на емисиите секогаш пред да почне емисијата, уште и оваа да ја стави во 2 Категорија, таман ќе биде.


Постирано од: mrzla
Датум на внесување: 30.Септември.2008 во 03:42
па можеби немаат можност да слушнат наши македноски песни.....па еднаш неделно нека оди сеа..........


Постирано од: Biba_G
Датум на внесување: 30.Септември.2008 во 12:49
Емисијава оди подолго време...еднаш седнав и ја изгледав цела...студиото крш-пајажините се гледаа позади водителката,водителката посебна приказна ама...луѓето ја гледаат,се јавуваат...замислата и концептот на емисијата не се лоши-само им треба сериозна доработка

-------------
Не е се’ така црно...Се наоѓа и по некоја плавуша


Постирано од: alan ford
Датум на внесување: 30.Септември.2008 во 13:04
Originally posted by Biba_G Biba_G напиша:

Емисијава оди подолго време...еднаш седнав и ја изгледав цела...студиото крш-пајажините се гледаа позади водителката,водителката посебна приказна ама...луѓето ја гледаат,се јавуваат...замислата и концептот на емисијата не се лоши-само им треба сериозна доработка


ogromna dorabotka..a najgolema na voditelkata..lele Biba cela si ja izgledala e ti si navistina hrabra cura

-------------
I vrag može citirati Sveto pismo za svoje potrebe.


Постирано од: Biba_G
Датум на внесување: 30.Септември.2008 во 13:11
Ме фати инает и баш ми беше интересно...дури ги слушав нашиве иселеници кога се јавуваа...да ти кажам искрено-алал да му е на тој што му текнало за емисијава- им се погоди ептен на нашиве од дијаспората...со едно јавување ем ќе испоздрават цела поблиска и подалечна родбина заедно со сите познаници и пријатели,ем ќе си се испофалат и ќе си кажат све што си имаат ...а што е најважно-сето тоа на ТеВе...а?

-------------
Не е се’ така црно...Се наоѓа и по некоја плавуша


Постирано од: alan ford
Датум на внесување: 30.Септември.2008 во 13:20
Originally posted by Biba_G Biba_G напиша:

Ме фати инает и баш ми беше интересно...дури ги слушав нашиве иселеници кога се јавуваа...да ти кажам искрено-алал да му е на тој што му текнало за емисијава- им се погоди ептен на нашиве од дијаспората...со едно јавување ем ќе испоздрават цела поблиска и подалечна родбина заедно со сите познаници и пријатели,ем ќе си се испофалат и ќе си кажат све што си имаат ...а што е најважно-сето тоа на ТеВе...а?


definitivno si ja izgledala cela emisija..prekrasna analiza Biba-G..es jyzyal

-------------
I vrag može citirati Sveto pismo za svoje potrebe.


Постирано од: Biba_G
Датум на внесување: 30.Септември.2008 во 13:31
Јас кога не гледам -не гледам...ама ако решам да гледам 300 маани наоѓам...

-------------
Не е се’ така црно...Се наоѓа и по некоја плавуша


Постирано од: гоcтин
Датум на внесување: 08.Ноември.2008 во 12:31
Добар начин да се дознае дека некои од роднините на македонците (во МК) се сеуште живи


Постирано од: caldi33
Датум на внесување: 18.Ноември.2008 во 15:38
da rabotam vo radiodifuzija jas bi go zabranil da se gleda ili da se emituva i voditelite bi gi osudil na 6 meseci zatvor taka da bi ja zatvoril cela MTV


Постирано од: THEPRINCESS
Датум на внесување: 10.Јануари.2009 во 15:47
ne ja gleda emisijata premnogu mi e glupa, koa ke se javat nekoi babi, koga ce pocnat da pozdravuvt a be se zivo sto poznavat ke pozdravat uste ko4eto i ma4eto so go imat doma sto ne zemat da go pozdravat


Постирано од: jenny
Датум на внесување: 12.Јануари.2009 во 14:21
Ne mi se dopagja i ne ja gledam ama mislam deka e dobra za postarata populacija.Baba mi i dedo mi na primer redovno ja gledaat.



-------------
Ljubovta e centar na Univerzumot


Постирано од: Ssssssssssssss
Датум на внесување: 14.Јануари.2009 во 15:33
Sakam da gi pozdravam site vo Makedonija posebno bratucedite od selo Stajkovce i da im cestitam veridba, isto sakam da gi pozdravam i strikovcite i sakam da ja pozdravam mojata poranesna komsivka isto sakam da gi pozdravam site sto ja gledaat emisijata i da gi pozdravam moite poranesni kolegi so koj rabotev zaedno i da gi pozdravam i kucinjata i macinjata sto skitaat niz selo epa kaj moze ova da mi se svigja


Постирано од: ANITA11
Датум на внесување: 15.Јануари.2009 во 20:16
SSSSSSSSSSSSSSSSSS SO TI STANA


Постирано од: Ssssssssssssss
Датум на внесување: 16.Јануари.2009 во 00:40
Originally posted by ANITA11 ANITA11 напиша:

SSSSSSSSSSSSSSSSSS SO TI STANA
So ti e be sto ti stana sto ti stana pa takva e emisijata probuvam da opisam so e emisijava auuuuuuuuuuuuuuu


Постирано од: Milaa
Датум на внесување: 16.Јануари.2009 во 01:04
pa sho ocekuvash od MTV sssssssssssssssss


Постирано од: Ssssssssssssss
Датум на внесување: 16.Јануари.2009 во 01:08
Originally posted by Milaa Milaa напиша:

pa sho ocekuvash od MTV sssssssssssssssss
Pa nisto be duri i me iznenadija so emisijava zaedno so taa glasot na narodot idat napred ne samo so idat grabat so golemi cekori LOL


Постирано од: Schatzii
Датум на внесување: 23.Јули.2010 во 12:55
газење%20од%20смеење
No comment !


-------------
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.


Постирано од: Gorazd777
Датум на внесување: 23.Јули.2010 во 14:19
Ами сега че почнеле и да се лижат,видовте овие од Асралија побара не 1 пет пратеници,и сеа че и припремет на ТВ-то,како инаку нашинциве че се борат за Мачедонија.

-------------
ВОЈНАТА Е МИР
СЛОБОДАТА Е РОПСТВО
НЕЗНАЕЊЕТО Е СИЛА
ОД ЗЕЛКА ТОРТА И ОД СЕЉАК ГРАЃАНИН НЕ БИДУВА


Постирано од: marsovec
Датум на внесување: 25.Јули.2010 во 20:41

Зарем и тоа се води во емисии...Смешки ...Да се укине веднаш...нене



-------------
СЕ Е КОНЕЧНО САМО ГЛУПОСТА Е БЕСКОНЕЧНА - САМО КАЈ НАС


Постирано од: 7528620xs
Датум на внесување: 27.Јули.2010 во 12:04

pod hitno eden bombas-samoubiec da se raznese u studioto dodeka trae emisijata...Sigurno kje odi vo rajot i vecna kje mu bide slava



------------------------------------------------------------
http://www.linksjewelleryin.com/ - links of london / http://www.etruereligionjeans-store.com/ - true religion for men and women / http://www.jeansclothingstore.com/ - true religion jeans / http://www.linksjewelleryin.com/ - links of london bracelets




Испечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk