IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Семејство
  Активни теми Активни теми RSS - За идните родители...
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

За идните родители...

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 234
Автор
Порака
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85179
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јануари.2014 во 15:43
Не е убаво кога си бремена да даруваш крв . Дури не е правилно . И направи си тест за бременост  за да разбереш дали си или не си ==.
Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6758
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јануари.2014 во 16:21
Originally posted by Radmila Rada Radmila Rada напиша:

Благодарам на вашите мислења, искрено не верував дека некој ќе пише...
Инаку мојот страв е затоа што дадов крв по што цела година немав дарувано, а секој месец мислам дека сум забременила...Знаете, кога сакате да ви се случи тоа, се мислите дека овај месец ќе биди...
Значи што ако сум бремена (а сеуште не знам за тоа- рано е) а веќе дарував крв?
Конкретно тоа ме мачи...
Не се секирај, на бебето нема да му е ништо среќа
Се надевам дека во скоро време ќе забремениш.
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
Radmila Rada Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Декември.2013
Статус: Офлајн
Поени: 38
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Radmila Rada Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јануари.2014 во 17:54
За тест е рано, треба да добијам здравје на 30ти (или дај Боже да не добијам)... па се надевам ако има некои клетки што се оформуваат да бидат бебе, дека не му попречив во процесот...
И дека во меѓувреме спасив нечиј живот
Во секој случај благодарам за вашите размислувања Евангелине и Емил,
се надевам и двајцата сте во право
Кон врв
Zlatnik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Август.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (1) Благодарам(1)   Цитирај Zlatnik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јануари.2014 во 18:17
Originally posted by Radmila Rada Radmila Rada напиша:

Значи што ако сум бремена (а сеуште не знам за тоа- рано е) а веќе дарував крв?
Конкретно тоа ме мачи...

Не се нервирај Радмилче.
Ако крвната слика ти е добра - ич не се коси што си дала крв, па и да си бремена!
Кај мене жената уште од млада никогаш не качила над 12 хемоглобин. И, можеш да замислиш, кога беше први-втори месец бремена даваше крв. Докторката не знаеше дека е бремена, па кога после дарувањето тоа и’ го кажавме ни’ рече дека не сме требале ... ама ... отиде. И еве, и жена ми и ќерката (22) се живи и здрави.
Така да ... ти реков, не му ја мисли што било. Ослободи се од таа мисла.
А за секој случај, во иднина сепак прво провери си дали си бремена, па потоа давај крв. Случајот со мојата жена не значи дека тоа е правило. Не се знае, можеби ќе испаднат некои нескани работи (од сосема други причини), ама ти цело време ќе мислиш дека можеби е од дарувањето.




Неоттуѓиво е правото на секој поединец да живее во својата заблуда!
Кон врв
Radmila Rada Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Декември.2013
Статус: Офлајн
Поени: 38
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Radmila Rada Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јануари.2014 во 13:43
Благодарам Златник- навистина ми е полесно сега кога го прочитав вашиот случај. Нема да ме јади мисла и да се нервирам беспотребно. Важно јас се чувствувам убаво и здраво, па не ми требаат дополнителни компликации од главата
Ве поздравувам сите и имајте убав ден
Кон врв
Zlatnik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Август.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zlatnik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јануари.2014 во 11:48
Originally posted by Radmila Rada Radmila Rada напиша:

За тест е рано, треба да добијам здравје на 30ти (или дај Боже да не добијам)... па се надевам ако има некои клетки што се оформуваат да бидат бебе, дека не му попречив во процесот... 

И?чекање
Ќе има тиганици*? мечтаење

* - некои (во Скопје, неправилно) ги викаат мекици!
Неоттуѓиво е правото на секој поединец да живее во својата заблуда!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 234
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,250 секунди.