IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Семејство
  Активни теми Активни теми RSS - Дали сте среќни во бракот?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Дали сте среќни во бракот?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
Автор
Порака
ciplenok Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 19
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ciplenok Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Дали сте среќни во бракот?
    Испратена: 06.Јули.2008 во 18:13
Temava ja otvoram bidejki me interesira dali ste srekni vo brakot?

Znam deka ima dobri i funcionalni brakovi, megjutoa i tie si imaat svoi pikovi i padovi. Duri i kaj onie sto funcioniraat ne znaci deka dvata ucesnika vo brakot se dovolno srekni i ispolneti?! Dali nekogas ste se zaprasale: Sto pravam jas tuka? Dali ova bese mojot vistinski izbor? Dali nekogas vi doslo da dignete race od se i da recete nemozam poveke....i pak ostanuvate tamu kaj sto ste, od koj i da se pricini?

Koj e vasiot limit na tolerancija? Sto bi vi ja prelilo casata....osven neverstvo?

Dokolku se custvuvate neispolneto vo brakot i ste go izgubile zarot i entuzijazmot....sto pravite?

Dali se toa simptomi na nekoj vid na depresija?
Кон врв
...Well... Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...ExtraVagant...

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5231
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ...Well... Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јули.2008 во 22:07
...da, sekogash, brak-mrak...f**k...bljaaaaaaak...газење%20од%20смеење
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јули.2008 во 09:25
Originally posted by ciplenok ciplenok напиша:

Temava ja otvoram bidejki me interesira dali ste srekni vo brakot?

Znam deka ima dobri i funcionalni brakovi, megjutoa i tie si imaat svoi pikovi i padovi. Duri i kaj onie sto funcioniraat ne znaci deka dvata ucesnika vo brakot se dovolno srekni i ispolneti?! Dali nekogas ste se zaprasale: Sto pravam jas tuka? Dali ova bese mojot vistinski izbor? Dali nekogas vi doslo da dignete race od se i da recete nemozam poveke....i pak ostanuvate tamu kaj sto ste, od koj i da se pricini?

Koj e vasiot limit na tolerancija? Sto bi vi ja prelilo casata....osven neverstvo?

Dokolku se custvuvate neispolneto vo brakot i ste go izgubile zarot i entuzijazmot....sto pravite?

Dali se toa simptomi na nekoj vid na depresija?

... srekata e relativna rabota... nekoj e sreken shto ima deneska leb da jade... drug e sreken ako dobie sedmica na loto... tret...
... isto taka srekata vo brakot... e relativna rabota... nekoi zeni se srekni... shto mazot ne gi pcue...ne gi tepa... drugi se srekni shto mazot im e vraboten...pa ne mora da go ranat... treti se srekni shto mazot im pomaga... e vnimatelen... im "dava" odredena sloboda...
...no edno e jasno...brakot e sojuz... sklucen na osnova na emocii...pa poleka stanuva zaednica na zaednicki interes....obvrski... naviki.... planovi... ako toa e sreka... togash moze da se zboruva za sreka... ajde prvo definiranje na poimot.... sreken brak....



Изменето од mamamd - 07.Јули.2008 во 09:25
Кон врв
ciplenok Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 19
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ciplenok Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јули.2008 во 11:17
Se sl*gam!!!! Dobro prasanje. STO VIE PODRAZBIRATE POD SREKEN BRAK?
Кон врв
biljana.madrid Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Прилепчанка

Регистриран: 22.Ноември.2007
Локација: Spain
Статус: Офлајн
Поени: 358
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај biljana.madrid Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јули.2008 во 14:51
Deneska slavime 2 godishnina od BRAKOT!!!
 
Dobro mi dojde prashanjeto eve na deneshen den za da se potsetam na seto toa vreme sto sme go pominale zaedno...
 
Jas sum MNOOOOOOOGU srekna vo mojot brak. Odlichno se RAZBIRAME i super si pominuvame zaedno - ama bash SEKOGASH!!! Toa shto barav vo ovoj brak go DOBIV a i poiveke. Mislam deka i ne barav mnogu - maz koj ke me pochituva, ke gi razbere moite potrebi i ke me poddrzuva vo se... Taka sakam i taka pravam i jas.
 
Znachi ne treba da bideme sebichni i da gledame samo nas da ni odgovara tuku treba da se zaprashame dali i nie davame kolku shto barame; dali nie sme idealnata lichnost shto toj/taa ja baral/a!?
 
 
 
 
 
Прилепчанка
Кон врв
seka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Guardian Angel

Регистриран: 04.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4418
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај seka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јули.2008 во 12:01
Sekoj srekata e gleda so drugi oci, ubavo kaze i prasa mamamd!
Nekoj nema potreba mnogu za da bide sreken, a drug i kolku da ima vo zivotot i vo brakot nema da bide sreken!
 
Za mene srekata vo brakot se definitivno DECA... srekna sum, koga nautro pominam pokraj maloto krevetce, koga ke vidam deka najslatno na svetot ocokriena spie vo nego mojata kerka... koga ke mozam da e pokrijam i da e baknam nezno za prijaten den, pred da zaminam.... za mene srekata vo brakot e koga ke se vratam od rabota i zvonam da mi otvorat, od vnatre koga ke slusnam glasni mali cekori koi trcaat da mi ja otvorat vratata, koga ke ja vidam cerkami kako me precekuva so osmeh na liceto i kako gi rasiruva racinjata za da e zemam "opa" i silno da e gusnam.... TOA e najgolemata srekata vo brakot ... DECATA
Razumot e skapocen kamen koj najubavo sjae vo ramkite na
skromnosta.
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јули.2008 во 22:40
...srekata e vo polnata trpeza... sednati kako semejstvo...
..srekata e koga ke znaesh deka site mirno spijat...
...srekata e vo zaednickoto izleguvanje...
...srekata e vo malite neshta... vo delenje na problemite... dogovor za plakanje smetki... vo sekojdnevieto...

Кон врв
Glenn Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Тата-Мата

Регистриран: 14.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3166
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Glenn Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јули.2008 во 12:19
mamamd многу ми е интересна, секогаш таква фина и со спокојни коментари . Секако дека ја говориш вистината со зборови на мудра жена, на жена која ужива во партнерството и семејството. Јас мислам за да бидеш среќен во бракот треба да го сакаш тој брак, за што и да правиш да ти биде појдовна и завршна точка. За да успева бракот треба да се почитуваат брачните вредности и обврски од страна на двата брачни другари. Мислам дека е уметност да знаеш да одржуваш еден брак во постојана рамнотежа
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јули.2008 во 13:58
Originally posted by GlenKlouz GlenKlouz напиша:

mamamd многу ми е интересна, секогаш таква фина и со спокојни коментари . Секако дека ја говориш вистината со зборови на мудра жена, на жена која ужива во партнерството и семејството. Јас мислам за да бидеш среќен во бракот треба да го сакаш тој брак, за што и да правиш да ти биде појдовна и завршна точка. За да успева бракот треба да се почитуваат брачните вредности и обврски од страна на двата брачни другари. Мислам дека е уметност да знаеш да одржуваш еден брак во постојана рамнотежа

... nesrekniot  brak se bazira na "dogovor sklucen vo momenti na strast" i zatoa cenata na  loshata procenka ja plakaat glavnite no i sporednite akteri...
... vo srekniot brak ima padovi... iskacuvanja... lesen ...no i tezok tovar...  opstrukcii vo bracnata postela... za "povisoki celi" ... se osmisluva individualno.... ama se dejstvuva vo par....propraten del na brakot e smisolot za "liderstvo" so tandemsko funkcioniranje...
... najvazno-da se nema tajni...da ne se  laze...samo vistinata... nosi harmonija... mala laga ...vodi kon druga...malku pogolema...pa pogolema... i togash... lagata preminuva vo stres... nestabilnost....

Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јули.2008 во 14:29
......ne,ke ja menjam...staro za novo.задоволство
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јули.2008 во 15:05
Originally posted by zagor zagor напиша:

......ne,ke ja menjam...staro za novo.задоволство

....газење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеење... pazi...jas reshiv da ja zamenam .... kupiv nova cesma... starata ne mi se dopagashe... i izleze deka e stara...samo ...kako li mi rece vodovoddzijata... izlejana... nemoj i ti da zamenish.... isprobana...za izleana... silikoniiiii...газење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеење
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јули.2008 во 15:16
...ma ostaj,majstorite nemaat vrska od zivotot!...sto znaat tie sto e dobro...hmmmmm....
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јули.2008 во 15:20
Originally posted by zagor zagor напиша:

...ma ostaj,majstorite nemaat vrska od zivotot!...sto znaat tie sto e dobro...hmmmmm....

...sepak ti pazi...poarno proverenoнамигнување...otkolku nepoznato....смеење...


Изменето од mamamd - 09.Јули.2008 во 15:21
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јули.2008 во 15:32
...denes site imaat atesti..taka da nema promasaj..намигнување
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,250 секунди.