IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Вероисповед
  Активни теми Активни теми RSS - Статусот на жената во Библијата
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Статусот на жената во Библијата

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 89101112 28>
Автор
Порака
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Април.2008 во 11:47
pa niedna zena ne trpi sigurno poradi Eva porodilni bolki... a prasanje zosto Alah ne im gi "ukine" tie porodilni bolki na muslimankite?   
Кон врв
nikita Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1610
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nikita Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Април.2008 во 12:21
Originally posted by butel2 butel2 напиша:

pa niedna zena ne trpi sigurno poradi Eva porodilni bolki... a prasanje zosto Alah ne im gi "ukine" tie porodilni bolki na muslimankite?   

e ajde de,i jas toa vikam zasto ne gi ukine ?
She sells seashells by the seashore...
Кон врв
mudzahid Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 818
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mudzahid Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Април.2008 во 12:24
оф топик сте двете
И НЕ СЛЕДИ ГО ОНА ШТО НЕ ГО ЗНАЕШ.
И ИЗБЕГНУВАЈ ТЕ ГОВОР ЛАЖЕН.
Кон врв
nikita Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1610
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nikita Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Април.2008 во 12:25
Originally posted by mudzahid mudzahid напиша:

оф топик сте двете

She sells seashells by the seashore...
Кон врв
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Април.2008 во 17:38
Originally posted by mudzahid mudzahid напиша:

оф топик сте двете



e aj procitaj gi postovite od predhodnata strana
Кон врв
Aisha Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Декември.2007
Локација: Palestine
Статус: Офлајн
Поени: 1119
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Aisha Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Април.2008 во 18:17
butel zboruvame za zenata vo Biblijata, alooooooo

Kolku mi e smesno vaseto pisuvanje, prosto da neznam od kade da pocnam.
Nemate voopsto poznavanje za islamot.
PA NIE MUSLIMANKITE SMETAME DEKA PORODILNITE MAKI NE SE PORADI GREVOT NA EVA, kolku golemo nepoznavanje na osnovonoto veruvanje na muslimanite, i zelbata za nepriznavanjeto na toa DEKA BIBLIJATA JA PISUVAL COVEKOT, I TOA MAZ, KOJ IMAL SOVINISTICKI POBUDI.....

I da se vratime na temata.....
Kadde vidov deka bibliajta diskirminira?!?!?!?!?
A kade ne vidov....
Ne mi dade soodveten odgovor na prasanjeto potocno dilemata, aj ke cekam "podobri vreminja"

I ve MOLAM AKO IMATE POZNAVANJE PISUVAJTE, VAKA KO DECA STE....
Ima tema za zenata vo k*ranot, i tamu pisuvajte.....


PROUD TO BE A MUSLIM!!!!
Кон врв
ivan_grozni Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Април.2008
Локација: Western Sahara
Статус: Офлајн
Поени: 267
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ivan_grozni Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Април.2008 во 18:20
biblijata e pisuval covekot .... neka e i taka ... no koj go pisuval k*r'anot ? .....
Кон врв
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Април.2008 во 18:47
izgleda nekoja praprababa na Aisha...


jas vaka kako edna od onie sto nisto ne znaat , me interesira VIE MUSLIMANITE OD STO SMETATE DEKA SE PORODILNITE BOLKI...
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Април.2008 во 18:54
Originally posted by butel2 butel2 напиша:

izgleda nekoja praprababa na Aisha...


jas vaka kako edna od onie sto nisto ne znaat , me interesira VIE MUSLIMANITE OD STO SMETATE DEKA SE PORODILNITE BOLKI...


abe se znae
kazna za strvnost kon jabolkata

SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
ivan_grozni Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Април.2008
Локација: Western Sahara
Статус: Офлајн
Поени: 267
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ivan_grozni Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Април.2008 во 18:55
Originally posted by butel2 butel2 напиша:

izgleda nekoja praprababa na Aisha...


jas vaka kako edna od onie sto nisto ne znaat , me interesira VIE MUSLIMANITE OD STO SMETATE DEKA SE PORODILNITE BOLKI...
 
 
od stvrnost kon ovosjeto голема%20насмевка
Кон врв
ivan_grozni Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Април.2008
Локација: Western Sahara
Статус: Офлајн
Поени: 267
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ivan_grozni Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Април.2008 во 18:56
spadja li lubenicata vo taa grupa ili samo e jabolkoto ? голема%20насмевка
Кон врв
Omer El Faruk Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 997
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Omer El Faruk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Април.2008 во 23:17
Originally posted by ivan_grozni ivan_grozni напиша:

spadja li lubenicata vo taa grupa ili samo e jabolkoto ? голема%20насмевка


Не спаѓа лубеницата само јаболкото,оти ако била лубеница ништо од тројството. Ова поради семките ти го велам,си знаеш ти...доволно си голем.
Кон врв
Aisha Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Декември.2007
Локација: Palestine
Статус: Офлајн
Поени: 1119
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Aisha Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Април.2008 во 00:27
Originally posted by butel2 butel2 напиша:

izgleda nekoja praprababa na Aisha...


jas vaka kako edna od onie sto nisto ne znaat , me interesira VIE MUSLIMANITE OD STO SMETATE DEKA SE PORODILNITE BOLKI...


Ako e tesko da se ocekuva barem minimalna doza na resprekt kon religjata, predpostavuvam deka ne e tesko da se najde respekt kon COVEKOT.

Mojata praprababa e pocinata.....
A za Quranot e pisuvano premnogu, i ako dosega ne si sftila sto ponatamu da komentiram.

Temata ne e za muslimankata tuku za hristijankata, i ne mi e jasno sto tolku "zolcno" ja branis koga ti si ateist. Ili nemoj da mi kazes ti se dopaga da nemas svoj UM mazat da bide edno.....

Neznam dali gledate zvezdeni pateki ima edna rasa/vid, koi nemaat svoj mozok, tuku funkcioniraat na osnova na kolektivna svest. Taka i eden Hristijanski brak. Kolektivna svest, predvodena od mazot....

Zosto da ime nesoglasici vo toj brakot zosto samo zborovite na mazot se slusaat, kako EHO, sto toj govori, ne be, pa samo toj govori!
PROUD TO BE A MUSLIM!!!!
Кон врв
MAKEDON-FILIP Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Декември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 731
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MAKEDON-FILIP Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Април.2008 во 00:38
Originally posted by Aisha Aisha напиша:

Originally posted by butel2 butel2 напиша:

izgleda nekoja praprababa na Aisha...


jas vaka kako edna od onie sto nisto ne znaat , me interesira VIE MUSLIMANITE OD STO SMETATE DEKA SE PORODILNITE BOLKI...


Ako e tesko da se ocekuva barem minimalna doza na resprekt kon religjata, predpostavuvam deka ne e tesko da se najde respekt kon COVEKOT.

Mojata praprababa e pocinata.....
A za Quranot e pisuvano premnogu, i ako dosega ne si sftila sto ponatamu da komentiram.

Temata ne e za muslimankata tuku za hristijankata, i ne mi e jasno sto tolku "zolcno" ja branis koga ti si ateist. Ili nemoj da mi kazes ti se dopaga da nemas svoj UM mazat da bide edno.....


Neznam dali gledate zvezdeni pateki ima edna rasa/vid, koi nemaat svoj mozok, tuku funkcioniraat na osnova na kolektivna svest. Taka i eden Hristijanski brak. Kolektivna svest, predvodena od mazot....      Zosto da ime nesoglasici vo toj brakot zosto samo zborovite na mazot se slusaat, kako EHO, sto toj govori, ne be, pa samo toj govori!




Ова со црвеното да не е за муслиманска вера а не таа што ја наведде, ај види да не си грешка.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 89101112 28>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.