IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Вероисповед
  Активни теми Активни теми RSS - Влијание на нацијата врз верата
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Влијание на нацијата врз верата

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 910111213>
Автор
Порака
efendija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2175
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај efendija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Март.2008 во 23:18
Се убаво си кажа,ама она главното не си го разбрал:еднаш ти реков и пак ќе ти повторам батали ги твоите докази за исчезнатите цивилизации,во тој кош не ставај го Исламот,зошто тој е реалност која постои и која ја следат 1 милјарда и 700 милиони жители.
Ако барем малце се разбираше од историја ќе сватеше досега дека најголемата благосостојба светот ја имал кога муслиманите раководеле со него.

За ова дискутиравме многу и доста мие повеќе замарање.Ионака некои работи не сакаш да ги согледаш како што треба.Остави времето нека покаже и докаже кој е во право.Ние,едноставно ќе си продолжиме со нашиот багаж длабоко убедени во неговата вистинитост,а ти продолжи си како што си почнал.
"Zadovolen sum Allah da mi bide Gospod,Muhammed pejgamber a Islamot vera"
Кон врв
Halid ibn Velid Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1145
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Halid ibn Velid Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Март.2008 во 23:20
Originally posted by Messenger Messenger напиша:

Originally posted by Halid ibn Velid Halid ibn Velid напиша:

Originally posted by Messenger Messenger напиша:

Originally posted by efendija efendija напиша:

Надај ми се надај.




Ne sum verniik da se nadevam na bilo sto. Jas zboruvam onoa sto gledam.

Se nadevaat onie koi smetaat deka so arhaichnite verski zakoni i propisi ke mozhat da rakovodat so moderniot chovek vo modernite vreminja.
Bog neka im e na pomosh na niv i na onie koi ke se najdat pod nivnata kontrola.


Originally posted by Halid ibn Velid Halid ibn Velid напиша:

Originally posted by Halid ibn Velid Halid ibn Velid напиша:

[QUOTE=Messenger] Onoa sto mislam deka muslimanite, zaneseni so svoite idealistichki pogledi, ne mozhat da razberat e faktot deka takvoto opshtestvo, koe tie tolku go posakuvaat, veke postoelo, aktivno se zhiveelo i na krajot ischeznalo. Dokolku istoto bilo idealno, sovrsheno za lugjeto, neshto sto tie tolku pati na ovoj forum rekle deka "sekoj ke go saka od srce istiot moment koga ke go dozhivee",ZOSHTO TOGASH LUGJETO SE OTKAZHALE OD NEGO I POCHNALE DA SE BORAT PROTIV NEGO,


Da!! Najidealno i Najpravedno Opstestvo e ona Opstestvo koe e Zasnovano so Serijat!!

Sekoj eden e Ramnopraven,i sekoj eden gi Uzivat Istite Blagodeti,ne e Nikoj podobar od Drugiot,ne e Podobar Beliot od Crniot,Nitu Arapot od Nearapot!!!


Site vo toa Opstestvo se Ednakvi,Opstestvo vo Koe Vladeet,Pravda,Ednakvost,Mir i pocituvanje!!!

Mozebi "Isceznalo" i "Lugeto pocnale da se borat,Protiv nego" No Denes,Lugeto go Posakuvaat,Toj Serijat, Ne samo Muslimanite,Tuku Luge i koi ne se Muslimani,go Posakuvaat,toa,Bidejci znaat deka Toj zakon e Najpravedniot i Najrealniot Zakon,so koj Bi Opstanalo Opstestvoto!!!


Mesi eveti edna Informacija,od covek koj ne e Musliman!!


Корумпираните треба да бидат казнувани со отсекување рака како во средниот век. Доколку можеме да спроведуваме ваква мерка, тогаш раката што зема поткуп веднаш ќе престане да се испружува

Владимир Путин, претседателот на Русија го кажува својот став за драстични мерки против корупцијата

(Prezemenom od Utrinski vesnik,Cetvrtok-13 Mart,broj 2635)

Eveti ja Adresata za Samiot da proveris!!

http://www.utrinski.com.mk/?ItemID=13B6734C95AFE04BBC6127B67D17AC22


Interesno Mesi a,???

Lugevo pocnuvaat,Da go Posakuvaat toa Opstestvo,koe za tebe e Utopija!!! Isto i za Zidasrki vazet ova!!!

No samo Obdarenite so Razum,Razmisluvaat Okolu Znamenijata na Allah.xh.sh.

Poz...Halid ibn Velid!!
    




Halide, ako nekoj spomne neshto figurativno vo svojot govor, toa ne se prima bukvalno. Ova se odnesuva za Putin.(Mesinger)



Da be!! Kako sto ti ke reces!!!Taka e!!!

Covekov,ja uvidel Pravdata!! i znaet deka Najgolemata pravda Lezet tokmu vo Serijatot!!!!

A toa sto tebe ne ti se dopagat,mu se dopagat na onoj koj Zdravo razmisluvat!!!

Inaku nemash argument za moeto prashanje:

[Dokolku istoto bilo idealno, sovrsheno za lugjeto, neshto sto tie tolku pati na ovoj forum rekle deka "sekoj ke go saka od srce istiot moment koga ke go dozhivee",ZOSHTO TOGASH LUGJETO SE OTKAZHALE OD NEGO I POCHNALE DA SE BORAT PROTIV NEGO, (Mesinger)




Muslimanite ne se Otkazale,i ne se borat protiv Serijatot!!!

Naprotiv,Muslimanite go sakaat,No problemot e so Amerive,Evropejcite.itn.itn. Go napravile svojot Poteg,i gi otrgnaa Muslimanite od toa vLADEENJE..kako bese ona--Razdeli pa vladaj!!!

Znaci ,Muslimanite go sakaat toa Opstestvo,a ce go dobijat,togas koga ke se Soedinat,koga ke bideme kako edno telo koe ako eden organ zabolet custvuvat celoto telo Iznemostensot!!! Denes ne sme toa,denes sme Razedineti,a taa nasa razedinetost ja koristat,onie koi ni mislat se "Najdobro".......




Gledash problemot e tolku dlabok, vo perspektiva so vash*te tvrdenja deka e tolku sovrshen sto sekoj chovek nema da ima drug izbor, tuku da go saka, da go ljubi kako neshto najdobro, nasovrsheno i najvetlo.

Ako toa e taka, ako veke lugjeto imale shansa da zhiveat vo edno takvo perfektno opshtestvo, ZOSHTO BILE NEZADOVOLNI OD NEGO, PA GO NAPUSHTILE I DURI SE BORILE DA GO SMENAT???(Mesinger)



Znaci razberi!!! Muslimanite ne go napustile,od svoja volja,Tuku pod Pritisok na "Prijatelive"

I muslimanite bile!!!!,SE!!! I KE BIDAT ZADOVOLNIO OD TOJ ZAKON!!!!
Zakon vo koj sekoj eden e Ramnopraven!!!!
nemat Privilegija Bogatiot nad Siromsniot

Allahoviot Pratenik,Muhammed.a.s rekol:

Navistina,Propadnale onie pred Vas, Bidejci koga ce Ukradelnekoj,Blagorodnik(Bogatas)go Ostavale(ne go Sankcionirale),A koga ce Ukradel nekoj Nemocen(Siromav) mu ja Secele Rakata..

Se kolnam vo Onoj(Allah.xh.sh) vo cii Race e Mojot Zivot,Ako Fatima cerkata na Muhammed.a.s(Negovata cerka)Ukradese,ce i ja presecev Rakata!!!

E ova Mesi,ti se vika Serijat!!!

Ovaa Pravda ja imas vo Islamot!!!

Za koja Pravda,pocnaa da se Interesiraat i Drugite(Ne muslimanite) Bidejci,go gledaat prosperitetot na Opstestvoto!!!





Zadovolen chovek ne e budala da smeni od dobro na losho, osobeno koga videl kolkava blagodet e toa. Halide, tvojot obid da objasnish so "isceznuvanje" voopshto ne drzhi voda. Ama ich ne drzi. Opshtestva ne ischeznuvaat, tuku se rushat od nezadovolni gragjani.(Mesinger)



A pak tvojot Obid,da se Izvlekuvas od Vistinata,pa ic po ic ne drzi Voda!!!

Opstestvata se Rusat,od Zavidlivi Luge!!!!

Koi sakaat Vistinata da ja zamenat so ZABLUDA!!!!

P.S.Pametniot pomegu Ludite e Lud!!!!


Изменето од Halid ibn Velid - 21.Март.2008 во 23:23
Кон врв
EvAngelos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Doulos Evangelos

Регистриран: 28.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9913
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EvAngelos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Март.2008 во 23:22
еј ова на ништо не личи. Бар постирајте во поинакви бои, така ке се знае кој што напишал среќа

Изменето од EvAngelos - 21.Март.2008 во 23:22
Посветен на изворното христијанство проповедано од Христос и апостолите.
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Март.2008 во 23:26
Originally posted by Halid ibn Velid Halid ibn Velid напиша:


A pak tvojot Obid,da se Izvlekuvas od Vistinata,pa ic po ic ne drzi Voda!!!

Opstestvata se Rusat,od Zavidlivi Luge!!!!

Koi sakaat Vistinata da ja zamenat so ZABLUDA!!!!

P.S.Pametniot pomegu Ludite e Lud!!!!


Of lele Halide, ova so si go napishal e tolku simpatichno, sto nemam dusha da ti repliciram.

P.S. Samo nemoj da pomislish deka si vo pravo

Изменето од Messenger - 21.Март.2008 во 23:27
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
svemirski_duh Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 29.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 676
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај svemirski_duh Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Март.2008 во 23:27
Originally posted by EvAngelos EvAngelos напиша:

еј ова на ништо не личи. Бар постирајте во поинакви бои, така ке се знае кој што напишал среќа

Da se slozam i jas ednas so tebe
Кон врв
Halid ibn Velid Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1145
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Halid ibn Velid Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Март.2008 во 23:28
Originally posted by Messenger Messenger напиша:

Originally posted by Halid ibn Velid Halid ibn Velid напиша:


A pak tvojot Obid,da se Izvlekuvas od Vistinata,pa ic po ic ne drzi Voda!!!

Opstestvata se Rusat,od Zavidlivi Luge!!!!

Koi sakaat Vistinata da ja zamenat so ZABLUDA!!!!

P.S.Pametniot pomegu Ludite e Lud!!!!


Of lele Halide, ova so si go napishal e tolku simpatichno, sto nemam dusha da ti repliciram.

P.S. Samo nemoj da pomislish deka si vo pravo


Xexee..si cittas,ama ne si razbral,Se nadevam deka nekogas ke doznaes so sakav so toa da ti kazam!!!
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Март.2008 во 23:32
Ako mislish deka ne sum razbral, togash objasni mi preku LP, a ako ne ti e vazhno dali sum razbral, togash toa e OK so mene.

Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
Averoes Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 299
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Averoes Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Март.2008 во 23:37

Islamot im se sprotistavuva na Nacionalizmot i  Internacionalizmot so Islamskiot Univerzalizam.

NE POSTOJAT LUDI LUGE, TUKU SAMO TAKVI, KOI NE SE VO POTPOLNOST SFATENI OD OSTANATITE !
Кон врв
Fantastic Lady Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јануари.2008
Локација: United States
Статус: Офлајн
Поени: 169
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Fantastic Lady Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Март.2008 во 23:39
a jas pak mislam deka opshtestvata sto se izgradeni vrz osnova na "virtue", moralnost, pravednost,tie ke vazhat za sekoe vreme, i za sekoe mesto, posto se mozhe da se izmeni vo svetot no "vrednostite" ke ostanuvaat vrednosti,, i nikogash ne mozhat da zemat drugo znachenje,,,

no ochigledno ova bilo premnogu tezhok "tovar", i lugjeto ednostavno ne mozhele da go "podnesuvat",,poshto tie sakaat "more freedom" za manevriranje,,,sakaat se da probat na svoja glava,,,i dobroto,,i loshoto...
Write your name in kindness, love,nd mercy,nd leave behind you a monument of virtue that the storms of time can never destroy.
Кон врв
svemirski_duh Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 29.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 676
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај svemirski_duh Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Март.2008 во 23:43
Originally posted by KGB KGB напиша:

Originally posted by temimi temimi напиша:

Muslimanite ne rabotat za nobelova nagrada, tuku za Allah!!!!


Znam, znam.
No dokolku brojot na dobitnici na nobelova nagrada beshe 166 togash i te kako toa e dokaz deka nivnata mudrost e plod na nivnata bogobojazlivost.

Eve eden dosta interesen slucaj... za sto ziveat Muslimanite.

Od Alija r.a sekoj treba da zeme pouka za iskrena rabota,znaj deka toj e Allahov Lav,cist od nevistina I podvali.

Toj (Alija r.a),vo borba,go sovladal neprijatelot I mu go zel mecot od racete,zamavnal so sabjata da go ubie I zastanal.
Vo toj moment,neprijatelot go pluknal vo lice na Hazreti Alija a toj se pokazal kako gordost na sekoj pratenik Bozji I evlija.
Onoj,pluknal vo liceto na mesecinata a mesecinata go baknuva mestoto na koe liceto na Alija pravi sedzde.
Togas Alija go ispustil zamavnatiot mec I go pustil neprijatelot na sloboda,.

Ratnikot ostanal zbunet so ovaa Aliina r.a postapka iznenaden od negovoto prostuvanje I milost.
Go prasal ratnikot: Ja potegna na mene sabjata,pa ja spusti koga te pluknav vo lice,sto te spreci da otstapis od svojata namera ? Sto vide pa naglo go promeni mislenjeto ?!

Alija r.a rekol: Jas sabjata ja nosam I sonea udiram vo imeto na Allah,Nemu sum pokoren I ne sum rob na sopstvenite potrebi I svoeto telo.
Jas sum Lav Bozji a ne na svoite zelbi. Moite dela se svedoci za mojot Din (vera).
Na pejgamberot receno mu e: “Koga ja frli pesokta,ne ja frli ti !
Svojata snaga I svoeto “jas” go frlam,frlam se’ osven Allah… ja I ne brojam deka imam I deka postojam !
Jas sum senka na golemoto sonce.
Jas sum sabja preku koja nesto se postignuva a ne koja ubiva.
Sabjata moja nema da prolee krv,nema da dovlece crn oblak.
Ne sum jas slamka,jas sum planina so bogatstvo,milost I strplivost.
Osven vo imeto na Allah ne se vrtam vo nicie drugo ime.
Lutinata caruva I so carot,a mene lutinata mi e rob.

Mozese vo mene da se pojavi lutina,koga me plukna.
Ipak se nalutiv,sovladav I ja frliv zedenata sabja.
Sakav da na moeto ime ostane: Da sakam I mrzam vo imeto na Allah I da ostane na imeto moe: Da pomagam I odmognam vo imeto na Allah.
Koga sum darezliv ili skrt,da bide vo imeto na Allah a ne vo ime na bilo koj drug.
Svojot dusman go gledam po cel den I po celi noki I nikako ne se lutam na nego.
A zosto ? Zatoa sto mojata smrt zamane e Kudret Alva,toa mi odgovara,I smrtta ke bide pricina za nov zivot.
Smrt bez umiranje,toa e Halal,tokmu kako sto e ibadetot (molitvata) dusevna hrana. Gledanje na smrtta e smrt. Dvolicnosta e zivot.Nema kraj za smrtta.Vo svarnost,taa e vecnost.
Od matericat,novorodenceto izleguva,potoa ima nov zivot.
Posto mi je zelba I ljubov da odam kon smrtta,zabraneto mi e sebesi da se frlam vo propast.
Ona sto e zabraneto toa se slatki zrna,cemerot sam na svojata gorcina mu e zabranet.
Ubijte me napagjaci,vie koi me dovedovte tuka ! Vo moeto ubivanje e nov zivot,velel Hallac.
Vo mojata smrt e I mojot zivot o mladicu ! Uste kolku ke bidam ubivan od svojata domovin ?!
Za moeto odvojuvanje,da ne e na ovoj svet,ne bi se reklo: Inna ilejhi radziun – Navistina site ke mu se vratime Nemu.

Rekol mnogobozecot:

Ubi me o Alija,da ne go doziveam toj los cas,da radi toa ne bidam so kiselo I gorclivo lice.
Alal ti pravam sto ke me ubies,da liceto moe ne ja vide kaznata.

Alija rekol:
Koga sekoj atom vo tvojata krv bi se pretvoril,koga bi imal stotina andzari I zivoti.
Jas nitu edno vlakno od glavata nema da presecam,zatoa sto “Kalemot” odredil da bides ti moj ubiec…..
Prodolzil:
Koga me plukna vo lice,mojo nefs (licnost) zaigra,a mojata lutina skokna.
Edna polovina bese vo imeto na Allah a drugata vo imeto namojot nefs (licnost) a mesavina vo ortaklok vo Allahovite raboti ne pristoi I neodgovara.
Ti si Bozje delo,Allahovo stvorenie jas ne sum te sozdal.
Sto Allah sozdal,moze da se srusi samo po Negova zapoved.


Slusajki go idolopoklonikot Alija r.a,vonego stignalo svetlo,pa mu rekol:

Jas seev seme na neprijatelstvo I te smetav za drug covek.
Megjutoa,ti si Bozja vaga I merilo. Jazik na vistina sin a sekoja vaga.
Ti si pravo moe pleme I prav moj pravec. Ti go zapali svetloto vo mojot fener.
Jas sum rob na svetloto koe go bara moeto oko.
Tvojot cirak go napolni moeto srce so Bozje svetlo-nur.
Jas sum rob na onie morski branovi koi ja isfrlaat vistinata na obala.
Daj mi ja rakata I ponudi mi Sehadet. Tebe te gledam naj golem I najdostoen.


I negovite 50 soplemenici so zadovolstvo I ljubov prifatile Islam.
Alija r.a so svojata sabja,TOLKU GRLA KUPI I SPASI !
Od sabja na smrt socuva tolku luge.
Sabjata na ljubov e poostra od celicna sabja. Taa nosi pogolem uspeh odkolku stotini vojnici.




Koj god e oddalecen od Allahovata sofra,so gladni oci e taman da e sultan.
Ima luge koi svojata covecnost ja frlile pod svoite noze,zaradi eden zalogaj,,, takov zatvorenik na zatvorenicite mu go napravil zatvorot Dzennem.
Kade I da pojdele,so namera da se smirat od takoviot covek,I tamu ke gi snajdelo nekakva belja.

Od vistinski zlatar I zlato se plasi jalan zlatar.


Кон врв
EvAngelos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Doulos Evangelos

Регистриран: 28.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9913
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EvAngelos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Март.2008 во 23:45
Originally posted by svemirski_duh svemirski_duh напиша:

Originally posted by EvAngelos EvAngelos напиша:

еј ова на ништо не личи. Бар постирајте во поинакви бои, така ке се знае кој што напишал среќа

Da se slozam i jas ednas so tebe
 
Miralem, се сеќаваш лани кога јас и ти си реплициравме со по 4-5 бои.. е тоа ти се викаат реплики, а не овие ориџинали поустет ориџинали поустет...врска немет голема%20насмевка


Изменето од EvAngelos - 21.Март.2008 во 23:50
Посветен на изворното христијанство проповедано од Христос и апостолите.
Кон врв
efendija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2175
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај efendija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Март.2008 во 23:47
Originally posted by EvAngelos EvAngelos напиша:

Originally posted by svemirski_duh svemirski_duh напиша:

Originally posted by EvAngelos EvAngelos напиша:

еј ова на ништо не личи. Бар постирајте во поинакви бои, така ке се знае кој што напишал среќа
Da se slozam i jas ednas so tebe

 

мирко, се сеќаваш лани кога јас и ти си реплициравме со по 4-5 бои.. е тоа ти се викаат реплики, а не овие ориџинали поустет ориџинали поустет...врска немет голема%20насмевка


Јас би рекол тоа ти се вика играње со бои или боење.
П.С. Во право сте,но,не замерувајте ни,сеуште сме лаици со употребата на бои.


Изменето од efendija - 22.Март.2008 во 00:00
"Zadovolen sum Allah da mi bide Gospod,Muhammed pejgamber a Islamot vera"
Кон врв
svemirski_duh Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 29.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 676
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај svemirski_duh Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Март.2008 во 23:48
Originally posted by EvAngelos EvAngelos напиша:

Originally posted by svemirski_duh svemirski_duh напиша:

Originally posted by EvAngelos EvAngelos напиша:

еј ова на ништо не личи. Бар постирајте во поинакви бои, така ке се знае кој што напишал среќа
Da se slozam i jas ednas so tebe

 

мирко, се сеќаваш лани кога јас и ти си реплициравме со по 4-5 бои.. е тоа ти се викаат реплики, а не овие ориџинали поустет ориџинали поустет...врска немет голема%20насмевка


Taka de
I ne me vikaj Mirko,Ti se molam,naj iskreno.
Кон врв
svemirski_duh Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 29.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 676
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај svemirski_duh Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Март.2008 во 00:08
EvAngelos... toa lici na nesto :D

Brate Efendija... ne e voopsto biten rakopisot,fontot,bojata.... sodrzinata e bitna.

Obrakja li nekoj vnimanie na bukvite dodeka zboruva ?

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 910111213>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,219 секунди.