IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Вероисповед
  Активни теми Активни теми RSS - ПРОЧКА - дали некому простивте?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ПРОЧКА - дали некому простивте?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
Автор
Порака
VE007MK Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 99
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (1) Благодарам(1)   Цитирај VE007MK Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: ПРОЧКА - дали некому простивте?
    Испратена: 11.Март.2008 во 12:35
Sakam da napisete,dali nekomu prostivte sto mislite i znaete deka vi zgresil,vprocem za toa i postoi PROCKA DA OTIDES I DA SE PROSTIS SO NEKOJ SO KOGO NE RAZGOVARAS,so tie ludje sto razgovaras e lesno?Dali pokazavte nekomu kako se prostuva?
Кон врв
angelwings Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1927
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај angelwings Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Март.2008 во 16:07
go zamoliv BOG za proska  zasto dolgo vreme mu  bev luta no i mu oprostiv za bolkata sto mi ja nanese pred 5 meseciтагатагатагатагатага
Кон врв
tofu Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 328
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај tofu Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Март.2008 во 16:16
Ако сакам некому да му простам нема да чекам Прочка да дојде! Ако сакам некому да му речам дека го сакам нема Св. Валентин да чекам да дојде!
It’s just unbelievable how many people think their version of reality is the only one that exists.
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Март.2008 во 16:30
Originally posted by tofu tofu напиша:

Ако сакам некому да му простам нема да чекам Прочка да дојде! Ако сакам некому да му речам дека го сакам нема Св. Валентин да чекам да дојде!


Ако сакаш некому да простиш ДА ке му простиш порано. Но таков е денот демек така се вели. Затоа ова воопшто не ти држи што си го рекол. Не дека се работи за грев ти го убив брат ти ај на прочка ке ми простиш ,, мислам јасно е.
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Март.2008 во 16:34
“Никому не му враѓајте зло за зло, а размислиувајте за тоа што е добро, пред сите луѓе. Ако е можно, доколку тоа зависи од вас, бидете во мир со сите луѓе....“
Римјаните 12: 17-18

“НЕ ДОЗВОЛИ СОНЦЕТО ДА ЗАЈДЕ ВО ТВОЈОТ ГНЕВ“ (од стариот Завет незнамкојстих)


Никогаш не чекам Прочка за да кажам некому “извини“.
Но многу пати сонцето ми заоѓа во гнев, без да стасам да побарам прошка.
“Утре е нов ден“-ќе си помислам.....

И така денес, така утре, греши,свесно или несвесно,  опростувај се, пак греши, барај прошка...се додека не настапи смртта, затекнувајќи ме во добро ил зло.голема%20насмевка

П.С. Работам на случајот

МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
Eli Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1968
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eli Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Март.2008 во 17:25
Si posakav toj den stvarno ako nekomu mu imam nesto zgreseno da mi prosti..zasto sigurno ne bilo namerno nego u afekt a i ja im prostiv na site koi me povredile pomalce ili poveke
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Март.2008 во 22:12
bog prostuva,....jas,....ne!
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Март.2008 во 22:18
НЕКОМУ..... ДА...
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Март.2008 во 22:22
газење%20од%20смеење...ZAGOR НЕ ПРОСТУВА....смеење
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Март.2008 во 00:28
Куме, ја ти могу опростити-ал не могу заборавитиголема%20насмевка
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Март.2008 во 00:47
дури вечерта дознав дека е Прочка, се јавив само кај баба ми и дедо ми, зошто знаев дека чекаат да се јавам
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
realna Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 541
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај realna Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Март.2008 во 00:48
па немаше нешто многу за простување никој нешто многу и не ми згрешил..патем јас секогаш на сите за се им простувам но не заборавам тоа е ....иако последниве години воопшто не се потсетувам на лошите дела и зборови од другите..но длабоко во мене си ги чувам ...исто како и убавите....а инаку јас си побарав прошка од најмиливе мама тато баба Еми стрина чичко братучетми и дечково.. и сите ми простија за се барем така рекоја
srekata ne e vo parite no nema sreka bez pari, parite se sredstvo ne se sami po sebe cel!
Кон врв
VE007MK Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 99
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај VE007MK Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Март.2008 во 17:50
GLUPAVIOT COVEK-NITU PROSTUVA,NITU ZABORAVA,POPUSTLIVIOT COVEK-I PROSTUVA I ZABORAVA,A PAMETNIOT COVEK-PROSTUVA,NO NE ZABORAVA!
Мудриот човек не го кажува сето она што го мисли,но го мисли добро она што ке го каже!
Кон врв
CONTESSA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1620
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај CONTESSA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Март.2008 во 23:50
ne...........nemase na koj
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,327 секунди.