Испечати | Затвори го прозорот

ПРОЧКА - дали некому простивте?

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: АРХИВА
Име на форумот: Вероисповед
Опис на форумот: право на избор
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=12630
Датум на принтање: 06.Јуни.2024 во 21:08
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: ПРОЧКА - дали некому простивте?
Постирано од: VE007MK
Наслов: ПРОЧКА - дали некому простивте?
Датум на внесување: 11.Март.2008 во 12:35
Sakam da napisete,dali nekomu prostivte sto mislite i znaete deka vi zgresil,vprocem za toa i postoi PROCKA DA OTIDES I DA SE PROSTIS SO NEKOJ SO KOGO NE RAZGOVARAS,so tie ludje sto razgovaras e lesno?Dali pokazavte nekomu kako se prostuva?



Коментари:
Постирано од: angelwings
Датум на внесување: 11.Март.2008 во 16:07
go zamoliv BOG za proska  zasto dolgo vreme mu  bev luta no i mu oprostiv za bolkata sto mi ja nanese pred 5 meseciтагатагатагатагатага

-------------


Постирано од: tofu
Датум на внесување: 11.Март.2008 во 16:16
Ако сакам некому да му простам нема да чекам Прочка да дојде! Ако сакам некому да му речам дека го сакам нема Св. Валентин да чекам да дојде!

-------------
It’s just unbelievable how many people think their version of reality is the only one that exists.


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 11.Март.2008 во 16:30
Originally posted by tofu tofu напиша:

Ако сакам некому да му простам нема да чекам Прочка да дојде! Ако сакам некому да му речам дека го сакам нема Св. Валентин да чекам да дојде!


Ако сакаш некому да простиш ДА ке му простиш порано. Но таков е денот демек така се вели. Затоа ова воопшто не ти држи што си го рекол. Не дека се работи за грев ти го убив брат ти ај на прочка ке ми простиш ,, мислам јасно е.


-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: maria_magdalena
Датум на внесување: 11.Март.2008 во 16:34
“Никому не му враѓајте зло за зло, а размислиувајте за тоа што е добро, пред сите луѓе. Ако е можно, доколку тоа зависи од вас, бидете во мир со сите луѓе....“
Римјаните 12: 17-18

“НЕ ДОЗВОЛИ СОНЦЕТО ДА ЗАЈДЕ ВО ТВОЈОТ ГНЕВ“ (од стариот Завет незнамкојстих)


Никогаш не чекам Прочка за да кажам некому “извини“.
Но многу пати сонцето ми заоѓа во гнев, без да стасам да побарам прошка.
“Утре е нов ден“-ќе си помислам.....

И така денес, така утре, греши,свесно или несвесно,  опростувај се, пак греши, барај прошка...се додека не настапи смртта, затекнувајќи ме во добро ил зло.голема%20насмевка

П.С. Работам на случајот



-------------
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.


Постирано од: Eli
Датум на внесување: 11.Март.2008 во 17:25
Si posakav toj den stvarno ako nekomu mu imam nesto zgreseno da mi prosti..zasto sigurno ne bilo namerno nego u afekt a i ja im prostiv na site koi me povredile pomalce ili poveke


Постирано од: brza
Датум на внесување: 11.Март.2008 во 22:12
bog prostuva,....jas,....ne!

-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: Andjelina
Датум на внесување: 11.Март.2008 во 22:18
НЕКОМУ..... ДА...

-------------
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува



Постирано од: zagor
Датум на внесување: 11.Март.2008 во 22:22
газење%20од%20смеење...ZAGOR НЕ ПРОСТУВА....смеење

-------------
...zagor e ziv,se drugo e laga.


Постирано од: maria_magdalena
Датум на внесување: 12.Март.2008 во 00:28
Куме, ја ти могу опростити-ал не могу заборавитиголема%20насмевка

-------------
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.


Постирано од: Monuska
Датум на внесување: 12.Март.2008 во 00:47
дури вечерта дознав дека е Прочка, се јавив само кај баба ми и дедо ми, зошто знаев дека чекаат да се јавам

-------------
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...


Постирано од: realna
Датум на внесување: 12.Март.2008 во 00:48
па немаше нешто многу за простување никој нешто многу и не ми згрешил..патем јас секогаш на сите за се им простувам но не заборавам тоа е ....иако последниве години воопшто не се потсетувам на лошите дела и зборови од другите..но длабоко во мене си ги чувам ...исто како и убавите....а инаку јас си побарав прошка од најмиливе мама тато баба Еми стрина чичко братучетми и дечково.. и сите ми простија за се барем така рекоја

-------------
srekata ne e vo parite no nema sreka bez pari, parite se sredstvo ne se sami po sebe cel!


Постирано од: VE007MK
Датум на внесување: 12.Март.2008 во 17:50
GLUPAVIOT COVEK-NITU PROSTUVA,NITU ZABORAVA,POPUSTLIVIOT COVEK-I PROSTUVA I ZABORAVA,A PAMETNIOT COVEK-PROSTUVA,NO NE ZABORAVA!

-------------
Мудриот човек не го кажува сето она што го мисли,но го мисли добро она што ке го каже!


Постирано од: CONTESSA
Датум на внесување: 12.Март.2008 во 23:50
ne...........nemase na koj


Постирано од: Templarius
Датум на внесување: 13.Март.2008 во 01:37
Jas otidov kaj baba mi i i prostiv sto ja rodila zena mi a taa mi veti deka takva greska vece nema da napravi. Zamisli a zena mi otisla kaj majka mi a majka mi i rekal da ne se sekira nema da se povtori takvo djubre ne se radja povece....

-------------
Give me your secrets
Bring me a sign
Give me a reason
To walk the fire
See another dawn
Through our son's eyes
You give me a reason
To walk the fire.


Постирано од: realna
Датум на внесување: 13.Март.2008 во 03:07
Originally posted by VE007MK VE007MK напиша:

GLUPAVIOT COVEK-NITU PROSTUVA,NITU ZABORAVA,POPUSTLIVIOT COVEK-I PROSTUVA I ZABORAVA,A PAMETNIOT COVEK-PROSTUVA,NO NE ZABORAVA!



-------------
srekata ne e vo parite no nema sreka bez pari, parite se sredstvo ne se sami po sebe cel!


Постирано од: Zaspana
Датум на внесување: 17.Март.2008 во 19:16
Jas na site im rekov da mi prostat ama ozbilno...Site me svatija kako da se zafrkavam i so smeenje mi odgovorija deka mi prostile...I i jas da im prostam..



Испечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk