IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Секс
  Активни теми Активни теми RSS - Повредени од неверство???
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Повредени од неверство???

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 3456>
Автор
Порака
hariing Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Декември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 33
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај hariing Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Април.2011 во 14:37
голема%20насмевка,
mnogu lesno,
pa so i da izneveruva - vazno da e srekjenголема%20насмевка
Кон врв
iznenadena Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 12.Април.2011
Статус: Офлајн
Поени: 5
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај iznenadena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Април.2011 во 16:06
E PA NE E BAS TAKA KAKO BI BILO NA TOJ STO IZNEVERUVA DA BIDE IZNEVEREN E TOGAS BOLI
Кон врв
Glenn Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Тата-Мата

Регистриран: 14.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3166
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Glenn Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Април.2011 во 19:35
Темава започна со вовед -Што ако партнерот се измени(физички) и не ги исполнува нашите очекувања.
Како прво никој не може да изгледа како што изгледал до пред 5, 10 год. Значи тој некој прифатливо му е самиот да се менува ама не и неговиот партнер.
Тоа потекнува од нереалните очекувања кои луѓето ги имаат за сопствените партнери и за бракот или животот во заедништво.
На поголем дел од луѓето не им пречи воопшто кога финансиската ситуација или имотна ќе почне да се менува на подобро (значи се менува) ама ќе се фатат како слеп за стап доколку на партнерот почне да му се менува физичката појава.
Сите бараат изговор и оправдание од типот- тоа не истата особа во која се заљубив, пуштил/а стомак, подбрадок и сега бараат и трчаат по некои со манекенски изглед не гледајќи се самите на што почнуваат да личат.
Ако некого го сакаш вистински за тоа што е а не за тоа што си мислел дека си се омажил/оженил, реално би требало да го стимулираш партнерот со љубов и поддршка да се среди емотивно и својата надворешна појава.
Луѓето обично се запуштаат кога ќе се почувствуваат недоволно сакани, понижени и отфрлени кое е последица на  повлекување во себе и дигање раце од ситуацијата во која се наоѓаат.
Најголема болка му се нанесува на човек кој е несигурен во себе и своите квалитети доколку му се плескаат навреди во лице на сметка на неговиот надворешен изглед и за тоа во што се претворил.
Самодовербата кај луѓето особено кај жените е многу кревка доколку се најде изложена на константна опструкција во секојдневниот живот и вербална агресија од страна на маж кој не води сметка за нејзините чувства.
И како некој токмак не знае да ја усреќи својата жена и да и даде поддршка кога и е најтешко и поминува низ големи промени во својот живот, излезот го пронаоѓа во правење шеми со други жени на кои им се презентира како жртва и како човек кој ете „не заслужил да има такво одвратно никакво жениште„ затоа што тој е ептен фаца, способен и лепотан.
А сигурно таквата „никаква„ никој не му ја натурил со сила, туку сам си ја одбрал. Значи нешто кај него смрди.
Beauty fades, dumb is forever
Кон врв
edgaralanpo Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 16.Март.2011
Статус: Офлајн
Поени: 28
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај edgaralanpo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Април.2011 во 17:53
многу неубав заклучок, „Значи нешто кај него смрди.“
а тоа дека му се нанесува најголема болка на несигурен човек во себе, ако нон стоп му се плескаат навреди од типот, ти не се способен да заработиш повеќе, не си повеќе тоа што беше како помлад, си остарел, тоа е навистина точно.
повредата од неверството не е во самото неверство, боли тоа што проблемите не се изнеле на маса, па да се решаваат заеднички, дали е изгледот, дали финансиите, дали вниманието.
неверството е последица на недоверба на едниот партнер кон другиот, ништо друго. ако се има доверба и се знае дека сите проблеми ќе се решат заеднички, нема потреба од неверство.
на крајот на краиштата, бракот или заедницата е спој, на желби, соништа и реалност. како сето тоа ќе се изменаџира, е тоа е веќе умешност.
Кон врв
edgaralanpo Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 16.Март.2011
Статус: Офлајн
Поени: 28
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај edgaralanpo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Април.2011 во 18:00
Originally posted by iznenadena iznenadena напиша:

kako da otkries dali te izneveruva partnerot

ке го следиш и ќе го начекаш :)
Кон врв
iznenadena Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 12.Април.2011
Статус: Офлајн
Поени: 5
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај iznenadena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Април.2011 во 10:30
e da be
toa e nevozmozno
baram drugi nacini

Кон врв
hariing Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Декември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 33
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај hariing Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Април.2011 во 11:42
PA PRASAJ GO ?
MOZDA KJE TI KAZI
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Април.2011 во 21:49
Originally posted by iznenadena iznenadena напиша:

e da be
toa e nevozmozno
baram drugi nacini



Neli e podobro da voopshte i ne pomislish a kamoli da go sledish?
Dali razmisluvash za posledicite?
Trasumite i salichno, i na kraj RAZVOD.
Decata golemi.
Prashaja ja mojata poraneshna (dodushe i segashna poshto razvod seushe ne e izlezen)...........
Toati e neshto naj loshoto.
Ako doma si gi brka rabotite nemash potreba.A zgora na SE, si se analizirala li samata sebe dali si ti isplnitelna? pochnuvajki od kujna pa se do brchniot sex krevet.
Ako ne si pochnala slushaj patalec. Sedi si mirna.
A, fati si i Ti.....



,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Април.2011 во 21:51
Originally posted by Glenn Glenn напиша:

Темава започна со вовед -Што ако партнерот се измени(физички) и не ги исполнува нашите очекувања.
Како прво никој не може да изгледа како што изгледал до пред 5, 10 год. Значи тој некој прифатливо му е самиот да се менува ама не и неговиот партнер.
Тоа потекнува од нереалните очекувања кои луѓето ги имаат за сопствените партнери и за бракот или животот во заедништво.
На поголем дел од луѓето не им пречи воопшто кога финансиската ситуација или имотна ќе почне да се менува на подобро (значи се менува) ама ќе се фатат како слеп за стап доколку на партнерот почне да му се менува физичката појава.
Сите бараат изговор и оправдание од типот- тоа не истата особа во која се заљубив, пуштил/а стомак, подбрадок и сега бараат и трчаат по некои со манекенски изглед не гледајќи се самите на што почнуваат да личат.
Ако некого го сакаш вистински за тоа што е а не за тоа што си мислел дека си се омажил/оженил, реално би требало да го стимулираш партнерот со љубов и поддршка да се среди емотивно и својата надворешна појава.
Луѓето обично се запуштаат кога ќе се почувствуваат недоволно сакани, понижени и отфрлени кое е последица на  повлекување во себе и дигање раце од ситуацијата во која се наоѓаат.
Најголема болка му се нанесува на човек кој е несигурен во себе и своите квалитети доколку му се плескаат навреди во лице на сметка на неговиот надворешен изглед и за тоа во што се претворил.
Самодовербата кај луѓето особено кај жените е многу кревка доколку се најде изложена на константна опструкција во секојдневниот живот и вербална агресија од страна на маж кој не води сметка за нејзините чувства.
И како некој токмак не знае да ја усреќи својата жена и да и даде поддршка кога и е најтешко и поминува низ големи промени во својот живот, излезот го пронаоѓа во правење шеми со други жени на кои им се презентира како жртва и како човек кој ете „не заслужил да има такво одвратно никакво жениште„ затоа што тој е ептен фаца, способен и лепотан.
А сигурно таквата „никаква„ никој не му ја натурил со сила, туку сам си ја одбрал. Значи нешто кај него смрди.




Nishto posebno.
Idemo dalje.
ili.......mozjebi i pored to shto ne gi ispolnuva vash*te ochekuvanja go sakate pa prodolzjuvate zaedno.


,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
којсумјас Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4543
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај којсумјас Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Мај.2011 во 19:54
Има ли некој невин на оваа тема...
тешко...

Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Мај.2011 во 22:48
Originally posted by којсумјас којсумјас напиша:

Има ли некој невин на оваа тема...
тешко...



IMA.
I toa iskreno se sto svoe bitie.
Decidno tvrdam.


,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
Melody Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Мај.2011
Статус: Офлајн
Поени: 5
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Melody Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Мај.2011 во 15:27
Да ви кажам дека размислувам за неверство...не за друго, преку глава ми е се јас да сум иницијатор за нежности, романтики, па и секс. Монотонија ме убива, го сакам сопругот, имаме дете, сакам со него да водам љубов, ама кога тој постојано е уморен и во последно време не направил ништо убаво за мене, ниту ме удостоил со некоја фина реченица, а секој ден му повторувам дека сакам изненадувања и колку тоа ми значи. Тој ми одговара само те сакам најмногу, а тоа никако не ми го покажува. Дури и сексот со него ми е здодевен
Добро де..не баш да го изневерам, ама штом почнувам да фантазирам за друг маж...мммм...лошоооо
Понекогаш доброто воспитание се состои во тоа, да ги истрпиш невоспитаните!!!
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Мај.2011 во 15:39
Originally posted by Melody Melody напиша:

Да ви кажам дека размислувам за неверство...не за друго, преку глава ми е се јас да сум иницијатор за нежности, романтики, па и секс. Монотонија ме убива, го сакам сопругот, имаме дете, сакам со него да водам љубов, ама кога тој постојано е уморен и во последно време не направил ништо убаво за мене, ниту ме удостоил со некоја фина реченица, а секој ден му повторувам дека сакам изненадувања и колку тоа ми значи. Тој ми одговара само те сакам најмногу, а тоа никако не ми го покажува. Дури и сексот со него ми е здодевен
Добро де..не баш да го изневерам, ама штом почнувам да фантазирам за друг маж...мммм...лошоооо
Мелоди.. немој вакаизненадување
Ете и сама кажуваш дека тоа е во последно време. Сигурно порано бил поинаков. Можеби има некои поголеми проблеми сега со кои не сака тебе да те секира и за кои не сака ти да се нервираш , а него му предизвикуваат стрес. Пробај разговарај многу посуштински со него отколку досега.  Натерај го нека ти објасни зошто сето тоа е така...   Ако има логика во сето тоа пробај да го разбериш, ако не тогаш дај му уште малку време....  Одговорот сама си го имаш во твојот потписнамигнување

Од неверство настануваат само непотребни компликациитрепкање


Изменето од volkswagen - 11.Мај.2011 во 15:39
Кон врв
Melody Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Мај.2011
Статус: Офлајн
Поени: 5
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Melody Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Мај.2011 во 17:58
oh mori majko...probuvam sekoj den da razgovarame, ama toj ne saka da zboruva. Tocno deka porano ne bil takov, ama porano jas bev zgodna, doterana, vrabotena zena, a sega sum domakinka koja ne odi na rabota, cuva dete i nema ni troska pomos od nikoj...
sovet do devojkite: UBAVO OTVORETE SI GI OCITE PRED DA GO KAZETE SUDBONOSNOTO "DA", gledajte so kogo se mazite!!
Понекогаш доброто воспитание се состои во тоа, да ги истрпиш невоспитаните!!!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 3456>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.