Испечати | Затвори го прозорот

Повредени од неверство???

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Интима
Име на форумот: Секс
Опис на форумот: Неисцрпна, најчитана... најжешка тема...
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=12007
Датум на принтање: 09.Јуни.2024 во 05:14
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Повредени од неверство???
Постирано од: bibce
Наслов: Повредени од неверство???
Датум на внесување: 07.Февруари.2008 во 19:50
како може да не  е никој повреден ????
 
зашто тој нема секс со таа шо ја одбрал
што се здебелила родила 2-3 деца и сеа е за у канта
он ветил нешто ...и пред себе и пред Господ дека ке биде со жената и во добро и во лошо.
секој што знае што е љубов и почит може да си го држи Ашим у гаки
никој не е имун на искушенија, ама се пребродуваат ако сакаш
 
morav ova da go pastiram i kopiram ne e moj post no mnogu mi se dopadna i zatoa Ve molam na vasi komentari za temata?????



Коментари:
Постирано од: topsexy
Датум на внесување: 07.Февруари.2008 во 20:00
PA KAKO DA IMAAT SEKS AKO ONA E DEBELA?
SE SMENALE MISLENJA,CUVSTVA........
SITE SME POVREDENI NEKOGAS...
SITE SME LUGJE I NEKOGAS COVECKO E DA PADNEME VO ISKUSENIE...
ETE ZATOA


Постирано од: blackeye
Датум на внесување: 07.Февруари.2008 во 20:14
Originally posted by topsexy topsexy напиша:

PA KAKO DA IMAAT SEKS AKO ONA E DEBELA?
SE SMENALE MISLENJA,CUVSTVA........
SITE SME POVREDENI NEKOGAS...
SITE SME LUGJE I NEKOGAS COVECKO E DA PADNEME VO ISKUSENIE...
ETE ZATOA

samo slabi luge smeat da imaat seks????изненадување sekoj treba da se cuvstvuva ubavo vo svoeto telo,bez razlika dali e debel ili slab!!!i sega ke dojde samo sovrsenite tela so sovrseni lica da smeat da imaat seks?!?!
Vidija soprugata na bivsion djems bond, Pris B...vo brak se desetina godini,taa e debela..imaat deca,i sreken zivot..a za nego se nema dignato ni edna afera oti odel so SLABI za seks!!!


-------------
Ne znam kako da pobegnem
od sna,
I ne znam dal' te iko voli kao ja,
Al' ne bi ova noc tako bolela,
Da me nisi volela....


Постирано од: topsexy
Датум на внесување: 07.Февруари.2008 во 20:16
Originally posted by blackeye blackeye напиша:

Originally posted by topsexy topsexy напиша:

PA KAKO DA IMAAT SEKS AKO ONA E DEBELA?
SE SMENALE MISLENJA,CUVSTVA........
SITE SME POVREDENI NEKOGAS...
SITE SME LUGJE I NEKOGAS COVECKO E DA PADNEME VO ISKUSENIE...
ETE ZATOA

samo slabi luge smeat da imaat seks????изненадување sekoj treba da se cuvstvuva ubavo vo svoeto telo,bez razlika dali e debel ili slab!!!i sega ke dojde samo sovrsenite tela so sovrseni lica da smeat da imaat seks?!?!
Vidija soprugata na bivsion djems bond, Pris B...vo brak se desetina godini,taa e debela..imaat deca,i sreken zivot..a za nego se nema dignato ni edna afera oti odel so SLABI za seks!!!
 
 
VO SLUCAJOT DEVOJKATA SE ZDEBELILA,PA MAZOT I NE SAKA VEKE SEKS SO NEA?
ZNACI.POVEKE I SE DOPAGALA VO MINATOTO....
POGRESNO ME SFATI,A MOZEBI I POGRESNO SE IZRAZIV


Постирано од: bluebell
Датум на внесување: 07.Февруари.2008 во 20:42
Kakva srekja shto imam edvaj 50 kg inache teshko mene!смеење


Shala na strana, ako chovekot e "mrdach", ako ne beshe debelinata sigurno ke najdel nekoja druga prichina za neverstvo!лутина


-------------
always look on the bright side of the life!


Постирано од: Goddes of Chaos
Датум на внесување: 07.Февруари.2008 во 21:00
Pa ima mazi koi sto si sakaat elegantno popolneti zeni, nema vrska kilazata ima pravo bluebell ako mu se ,,mrdalo" ke izmilsel pricina za da go stori toaнамигнување

-------------
Narodot za najmudra kniga ja smeta onaa koja e najnerazbirliva za nego.-A.Hitler


Постирано од: монте кристо
Датум на внесување: 07.Февруари.2008 во 21:01

жалосно е што некои луѓе ствараат фамилија а не се созреани за тоа , бракот не е само за на младост ... 

Сакам да си ја земам таа што си ја сакам , сакам да имам деца со неа , сакам да остариме заедно , никој нема да биде вечно млад . Само не размислуваат луѓево на денешницава , дека еден ден ќе се разбудат во гарсоњера на 50 години средовечни сами без деца , без никој да се буди покрај нив , тоа се губитници , тоа јас го викам умри пред смртта


-------------
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .


Постирано од: topsexy
Датум на внесување: 07.Февруари.2008 во 21:03
Originally posted by hektor hektor напиша:

жалосно е што некои луѓе ствараат фамилија а не се созреани за тоа , бракот не е само за на младост ... 

Сакам да си ја земам таа што си ја сакам , сакам да имам деца со неа , сакам да остариме заедно , никој нема да биде вечно млад . Само не размислуваат луѓево на денешницава , дека еден ден ќе се разбудат во гарсоњера на 50 години средовечни сами без деца , без никој да се буди покрај нив , тоа се губитници , тоа јас го викам умри пред смртта
 
sekoj so svojot stav....mozebi nekoj saka da se razbudi sam


Постирано од: монте кристо
Датум на внесување: 07.Февруари.2008 во 21:05
има и такви изненадување

-------------
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .


Постирано од: topsexy
Датум на внесување: 07.Февруари.2008 во 21:07
da ima...za zal...ili za srekja


Постирано од: blackeye
Датум на внесување: 07.Февруари.2008 во 21:08
Originally posted by hektor hektor напиша:

жалосно е што некои луѓе ствараат фамилија а не се созреани за тоа , бракот не е само за на младост ... 

Сакам да си ја земам таа што си ја сакам , сакам да имам деца со неа , сакам да остариме заедно , никој нема да биде вечно млад . Само не размислуваат луѓево на денешницава , дека еден ден ќе се разбудат во гарсоњера на 50 години средовечни сами без деца , без никој да се буди покрај нив , тоа се губитници , тоа јас го викам умри пред смртта

големо%20гушкањеаплаузгледаш како можиш.....ти посакувам да си најдеш такво момеголемо%20гушкањеголемо%20гушкање
аплауз

-------------
Ne znam kako da pobegnem
od sna,
I ne znam dal' te iko voli kao ja,
Al' ne bi ova noc tako bolela,
Da me nisi volela....


Постирано од: монте кристо
Датум на внесување: 07.Февруари.2008 во 21:11
фала блекај голема%20насмевкаголемо%20гушкање

-------------
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .


Постирано од: TafTabiT
Датум на внесување: 07.Февруари.2008 во 22:28
respekt


Постирано од: apce
Датум на внесување: 08.Февруари.2008 во 08:50
Originally posted by hektor hektor напиша:

жалосно е што некои луѓе ствараат фамилија а не се созреани за тоа , бракот не е само за на младост ... 

Сакам да си ја земам таа што си ја сакам , сакам да имам деца со неа , сакам да остариме заедно , никој нема да биде вечно млад . Само не размислуваат луѓево на денешницава , дека еден ден ќе се разбудат во гарсоњера на 50 години средовечни сами без деца , без никој да се буди покрај нив , тоа се губитници , тоа јас го викам умри пред смртта
 
големо%20гушкањеаплауз ednas veke rekov,moj covek!
 
zosto samo za zenite pisuvate? sto e so mazite? site koga ke se ozenat se popravaat pustaat "pivski mesinja" pocnuvaat malku da se zapostavuvaat i definitivno se menuvaat do nekoj stepen. dali toa znaci deka vednas treba da barame visoki i zgodni svaleri


-------------
apce


Постирано од: bibce
Датум на внесување: 08.Февруари.2008 во 09:47
Originally posted by topsexy topsexy напиша:

PA KAKO DA IMAAT SEKS AKO ONA E DEBELA?
SE SMENALE MISLENJA,CUVSTVA........
SITE SME POVREDENI NEKOGAS...
SITE SME LUGJE I NEKOGAS COVECKO E DA PADNEME VO ISKUSENIE...
ETE ZATOA
 
morav da ti repliciram................izvini..........a sto ke bide so tebe koga ke se "omazis"  rodis dete i se popravis nekoe kilce poveke??????sto ke pravis togas  koga masti ke ti rece izvini ama jas ne te sakam poveke zatoa sto si se zdebelila??????
 
bog da cuva???????ili ona od sto e debela pa ne smee ili nemoze da se e*e a????e svasta ke procitas tuka.......................no nemam komentar poveke????


-------------


Постирано од: bibce
Датум на внесување: 08.Февруари.2008 во 09:49
Originally posted by hektor hektor напиша:

жалосно е што некои луѓе ствараат фамилија а не се созреани за тоа , бракот не е само за на младост ... 

Сакам да си ја земам таа што си ја сакам , сакам да имам деца со неа , сакам да остариме заедно , никој нема да биде вечно млад . Само не размислуваат луѓево на денешницава , дека еден ден ќе се разбудат во гарсоњера на 50 години средовечни сами без деца , без никој да се буди покрај нив , тоа се губитници , тоа јас го викам умри пред смртта
 
................samo ke kazam edno golemo BRAVO i se slozuvam isto taka i so BLACK EYE,,,,i  so  APCE(ama potpolno) normalno deka i mazite se popravaat vo brak pa retko koja zena trgnala na strana zatoa sto mazot i pustil mese(pa sto??????bas se sexi mazite so mesinja) i  se slozuvam so BLUBELL.............


-------------


Постирано од: bibce
Датум на внесување: 08.Февруари.2008 во 09:53
Originally posted by topsexy topsexy напиша:

 
sekoj so svojot stav....mozebi nekoj saka da se razbudi sam
 
...............se lazes topsexy............mozda sega razmisluvas taka zatoa sto si uste "mlada"  "zgodna" i "ubava".............no vremeto si tece i sve se menuva................i nikoj ne ostanuva sovrsen  a isto taka i ist????
 
i veruj mi deka nema luge sto sakaat da se sami........pa na sekoj mu treba drustvo............pa bilo kakvo i da e???????намигнување


-------------


Постирано од: bluebell
Датум на внесување: 08.Февруари.2008 во 11:00
Бракот дебелее

Младите парови кои во стапуваат во брак или живеат заедно почнуваат да се дебелеат. Што се случува со младите мажи и жени кои по започнувањето на формалното или неформално заедничко живеење почнуваат да се дебелеат? За разлика од нов самците пак ја задржуваат витката линија? Ова е прашањето на кое се обидоа да одговорат научниците од Северна Каролина.

По стапувањето во брак, многу веројатно е зголемувањето на телесната тежина, а времето минато во фитнес центрите или на фудбалските терени со екипата од маало нагло се намалува. Како резултат на тоа младите кои стапуваат во брак или живеат заедно во поголем процент бележат пораст на телесната маса, што не е случај кај самците.

„Резултатите од истражувањето упатуваат на фактот делењето на домот со партнерот создава предиспозиции за однесување кое придонесува за дебелеење“, пишуваат авторите на од познатиот американски универзитет.

Седумгодишното истражување ја испитувало кондиција, животни навики, како и податоци за висината, телесната маса, времето минато пред телевизор, компјутер, видео игри, како и брачниот статус на 8.000 мажи и жени.



-------------
always look on the bright side of the life!


Постирано од: mamma
Датум на внесување: 08.Февруари.2008 во 11:08
I bash nemora da e taka.Sepak ,se e do lichnosta.
Ako saka i znae kako da se odrzuva-ke go pravi toa.
A,zapravo toa i netreba da e razlog za neverstvo.



-------------
http://imageshack.us">
Shot at 2007-06-30[/IMG]


Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 08.Февруари.2008 во 11:29
Originally posted by bibce bibce напиша:

како може да не  е никој повреден ????
 
зашто тој нема секс со таа шо ја одбрал
што се здебелила родила 2-3 деца и сеа е за у канта
он ветил нешто ...и пред себе и пред Господ дека ке биде со жената и во добро и во лошо.
секој што знае што е љубов и почит може да си го држи Ашим у гаки
никој не е имун на искушенија, ама се пребродуваат ако сакаш
 
morav ova da go pastiram i kopiram ne e moj post no mnogu mi se dopadna i zatoa Ve molam na vasi komentari za temata?????



A so stanala drndava vesterka i stalno go sporeduva mazot so drugite direktno ili indirektno ?...ako sakas mazot da te zamrazi slobodno sporeduvaj go so drugi i ne propustaj sekojdnevno da go kritikuvas makar i za banalni sitnici


Постирано од: bluebell
Датум на внесување: 08.Февруари.2008 во 12:17
Originally posted by zbunet zbunet напиша:

Originally posted by bibce bibce напиша:

како може да не  е никој повреден ????
 
зашто тој нема секс со таа шо ја одбрал
што се здебелила родила 2-3 деца и сеа е за у канта
он ветил нешто ...и пред себе и пред Господ дека ке биде со жената и во добро и во лошо.
секој што знае што е љубов и почит може да си го држи Ашим у гаки
никој не е имун на искушенија, ама се пребродуваат ако сакаш
 
morav ova da go pastiram i kopiram ne e moj post no mnogu mi se dopadna i zatoa Ve molam na vasi komentari za temata?????



A so stanala drndava vesterka i stalno go sporeduva mazot so drugite direktno ili indirektno ?...ako sakas mazot da te zamrazi slobodno sporeduvaj go so drugi i ne propustaj sekojdnevno da go kritikuvas makar i za banalni sitnici
Of pa toa isto taka vazhi i za mazhite.Ako stalno i vika; vidi ja komshivkata kakva domakjinka e, pa ovaa kolku pari nosi doma, a ovaa pak kakvi kolachi pravi itn., ova taka li se pravi?!, za nishto ne te biduva!намигнувањеголема%20насмевка


-------------
always look on the bright side of the life!


Постирано од: topsexy
Датум на внесување: 08.Февруари.2008 во 13:13
Originally posted by bibce bibce напиша:

Originally posted by topsexy topsexy напиша:

 
sekoj so svojot stav....mozebi nekoj saka da se razbudi sam
 
...............se lazes topsexy............mozda sega razmisluvas taka zatoa sto si uste "mlada"  "zgodna" i "ubava".............no vremeto si tece i sve se menuva................i nikoj ne ostanuva sovrsen  a isto taka i ist????
 
i veruj mi deka nema luge sto sakaat da se sami........pa na sekoj mu treba drustvo............pa bilo kakvo i da e???????намигнување
 
 
bibce izvini ali zasto si gi staila mlada,ubava,zgodna u navodnici?????збунетостзбунетостзбунетостзбунетостзбунетостзбунетост


Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 08.Февруари.2008 во 14:44
Dur ti e zenska : - Lele, cuci muci, kolku te sakam milicko !
Ama koga ke ti vleze u kuka i pusti rogovi da i niknat, pa bode, bode, a ti krvaris i krvaris, a pred luge lizni mazni za da ne ja znaat kakva e i poslem : - Vidi sto dobra domakinka ostai, si umre covekot ! A ona ke frli po nekoja krokodilska solza kolku za pred narod, a u sebe : ѓавол   
 - E takvi ste vie zenite, priznajte veke ednas deka mazite vi samo sirovina za obrabotka ! Dosta bese lazenje ! Dole vlada !


Постирано од: mamma
Датум на внесување: 08.Февруари.2008 во 14:51
Da be...da....ѓаволѓаволсмеење

-------------
http://imageshack.us">
Shot at 2007-06-30[/IMG]


Постирано од: bibce
Датум на внесување: 08.Февруари.2008 во 15:13
................TOP SEXY........... toa sto sum go napisala vo navodnici............ne e so nikakva zlo namera.........ili so potsmev...........veruj mi............izvini ako te navrediv/.............toa taka go pisav............... 

-------------


Постирано од: bibce
Датум на внесување: 08.Февруари.2008 во 15:16
a za toa ..............DRNDAVA  VESTERKA...............zavisi koja zena?????ne komentiram i ne polemiziram.................tocno e deka se menjaat lugeto vo brak????isto vazi i za mazite a i za zenite?????
normalno e toa da se menuvame...pa sve tece i sve se menuva.neli?????
no da ne bide toa epten i na loso????


-------------


Постирано од: zagor
Датум на внесување: 08.Февруари.2008 во 15:21
[QUOTE=bibce]a za toa ..............DRNDAVA  VESTERKA...............zavisi koja zena?????ne komentiram i ne polemiziram.....
 
 
 
...СИТЕ ЖЕНИ ШТО СЕ ОД ОНАА СТРАНА НА МИНИТОРОТ, А НЕ СУМ ГИ ВИДЕЛ...СЕ ТАКВИ !!!!
   ....ДОКАЖЕТЕ ДЕКА НЕ Е ТАКА.......плазење


-------------
...zagor e ziv,se drugo e laga.


Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 08.Февруари.2008 во 15:23
Da, daj da ve vidime kavi ste u stvari ! Dole vleda !


Постирано од: Tattoo Beauty
Датум на внесување: 08.Февруари.2008 во 15:45
абе права и најдобра жена за маж е :

- онаа која изгледа исто како и пред брак ( или макар слично)

- домакинка е по дома

- и у кревет е најголема ороспија


голема%20насмевка голема%20насмевка  голема%20насмевкатрепкањетрепкање

е после ако не се овие работи може да има и варања...


голема%20насмевка голема%20насмевка  голема%20насмевкатрепкањетрепкање

Но нормално дека не се сами о овие , понекогаш во бракот може да има сериозно проблеми а само заради децата да си во истиот...


голема%20насмевка

-------------
http://www.skin-artists.com" rel="nofollow - Skin-Artists.com

http://www.tattoo-passion.org" rel="nofollow - TattooPassion


Постирано од: bibce
Датум на внесување: 08.Февруари.2008 во 16:02
Originally posted by zagor zagor напиша:

 
...СИТЕ ЖЕНИ ШТО СЕ ОД ОНАА СТРАНА НА МИНИТОРОТ, А НЕ СУМ ГИ ВИДЕЛ...СЕ ТАКВИ !!!!
   ....ДОКАЖЕТЕ ДЕКА НЕ Е ТАКА.......плазење
 
aaaaaaaaa....... i za mene taka mislis deka sum drndava vesterka?????голема%20насмевка


-------------


Постирано од: TafTabiT
Датум на внесување: 08.Февруари.2008 во 16:10
edno pod prasanje

dali masturbiranjeto e neverstvo ???


Постирано од: bibce
Датум на внесување: 08.Февруари.2008 во 16:16
Originally posted by TafTabiT TafTabiT напиша:

edno pod prasanje

dali masturbiranjeto e neverstvo ???
 
e pa ako go pravis toa sam.............togas ne e?????a ako toa ti go pravi nekoja druga??????mislam deka e neverstvo???????голема%20насмевка


-------------


Постирано од: TafTabiT
Датум на внесување: 08.Февруари.2008 во 16:36
Originally posted by bibce bibce напиша:

Originally posted by TafTabiT TafTabiT напиша:

edno pod prasanje dali masturbiranjeto e neverstvo ???

 

e pa ako go pravis toa sam.............togas ne e?????a ako toa ti go pravi nekoja druga??????mislam deka e neverstvo???????голема%20насмевка


jasno e deka ako ti go pravi nekoja druga e neverstvo , muabetot mi bese samozadovoluvanje
sum slusnal dosta muabeti deka i toa go svakjaat kako neverstvo


Постирано од: majstorce62
Датум на внесување: 08.Февруари.2008 во 17:12
што има да се кажува - или кастрирај го или јамка околу вратот стај му. или заб за заб - око за око.ај,толку е едноставно тоа...

-------------
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ


Постирано од: analiticar
Датум на внесување: 08.Февруари.2008 во 17:22
Originally posted by bibce bibce напиша:

како може да не  е никој повреден ????
 

зашто тој нема секс со таа шо ја одбрал

што се здебелила родила 2-3 деца и сеа е за у канта

он ветил нешто ...и пред себе и пред Господ дека ке биде со жената и во добро и во лошо.

секој што знае што е љубов и почит може да си го држи Ашим у гаки

никој не е имун на искушенија, ама се пребродуваат ако сакаш

 

morav ova da go pastiram i kopiram ne e moj post no mnogu mi se dopadna i zatoa Ve molam na vasi komentari za temata?????



PRASAJNE E ZOSTO NE E SO NEA

PA KOJ GO ZNAE ZENSKIOT MENTALITET MOZDA KE SI PRETPOSTAVI NEKAKOV   ODGOVOR
    .............................
DEVOJKITE KOI SE ZADOVOLENI OD SVOITE PARTNERI SE OPUSTAAT I SE TERAAT* KAKO KUCKI SO KOGO KE STASAAT NEKOI MAZI TOA GO PODNESUVAAT I POVTORNO SE SO NIV IAKO SE TAKVI

NO NEKOI TOA NEMOZAT DA GO PODNESAT I GO PRAVAT TOA STO GO PRAVAT NE GI FERMAAT NI ZA DZUBRE

ZS PRIRODATA NA ZENATA E KOLKU STO ZIVEE VO POSVRSENA SREDINA   TOLKU PRIRODNIOT NAGON ZA RAZMNOZUVAJNE I E POGOLEM I TAA MISLI SAMO NA SEKS


PA KAKO EDNAS KE MOZAT DA SE KONTROLIRAAT ZENITE A DA NE SE NI TEPANI NI KARANI

ODGOVOROT E VO NIV DA SE PREVOSPITAAT

ILI TREBA MNOGU VREME DA SE SLUCI TOA ILI TOA E NEVOZMOZNO

SO POCIT
    DEJAN


Постирано од: bluebell
Датум на внесување: 08.Февруари.2008 во 20:06
Originally posted by TafTabiT TafTabiT напиша:

edno pod prasanje

dali masturbiranjeto e neverstvo ???
zavisi na kogo mislish koga go pravish toa!намигнување


-------------
always look on the bright side of the life!


Постирано од: bibce
Датум на внесување: 11.Февруари.2008 во 12:14
...................ova se odnesuva na analiticar....................izvini ama nisto ne te razbrav....koj treba da se prevospita..........zenata sto ja vara maz i ...............ili mazot treba da se prevospita  sto si ja izneveruva  zenata???????изненадување  i koj e povreden..............mazot sto ja izneveril?????ili zenata sto e izneverena................... eeeeee bog da cuva??????

-------------


Постирано од: pagane
Датум на внесување: 24.Септември.2009 во 14:40
кога барам секс...сакам партнерот да е одаден во сексот со мене, а не да се расконцентрира со некоj страничен фон...трепкање


Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 24.Септември.2009 во 14:44
Samo zena moze da izneveri. Masko neverstvo ne se racuna.

-------------
http://jazbunet.blogspot.com/" rel="nofollow - http://jazbunet.blogspot.com/


Постирано од: Renatax
Датум на внесување: 24.Септември.2009 во 21:02
[QUOTE=zbunet]Samo zena moze da izneveri. Masko neverstvo ne se racuna. [/QUOTE

Nekoe novo pravilo ova?збунетост


Постирано од: Anarchy
Датум на внесување: 24.Септември.2009 во 21:14
Originally posted by renatax renatax напиша:

[QUOTE=zbunet]Samo zena moze da izneveri. Masko neverstvo ne se racuna. [/QUOTE

Nekoe novo pravilo ova?збунетост


Izgleda......zosto koga zena izneveruva vikaat deka e orospija......a koga masko izneveruva, deka e mangup задоволство


-------------


Постирано од: Glenn
Датум на внесување: 24.Септември.2009 во 21:20
Originally posted by bibce bibce напиша:

како може да не  е никој повреден ????
 
зашто тој нема секс со таа шо ја одбрал
што се здебелила родила 2-3 деца и сеа е за у канта
он ветил нешто ...и пред себе и пред Господ дека ке биде со жената и во добро и во лошо.
секој што знае што е љубов и почит може да си го држи Ашим у гаки
никој не е имун на искушенија, ама се пребродуваат ако сакаш
 
morav ova da go pastiram i kopiram ne e moj post no mnogu mi se dopadna i zatoa Ve molam na vasi komentari za temata?????
 
Секој треба да води грижа за своето здравје и за изгледот првенствено ради себе и секако да се биде привлечен и пожелен за партнерот.
Ја читав Топ Секси со нејзините површни коментари и можам само да кажам за сите што размислуваат како нејзе немаат појма што значи да се биде со некого во добро и лошо, во мизерија и во имање, кога си убав „слаб„  и млад и грд, болен и стар.
Тажно е ако некој мисли дека животот ќе биде секогаш милостив и дека засекогаш ќе биде секси, убав, потентен.
Физичкиот изглед е многу релативна работа. Што на пр се закачи некој рак на дојка, рак на матка па одстранат репродуктивните органи, па градите?
Што таа жена за фрлање е одма? Не изгледа убаво без гради? Се здебелила може имала хормонален дизбаланс, може раѓала, може е гојазна по природа. Што мажот треба да ја отфрли како последно ѓубре? Таа не е човек?
Што ако имаш некоја сообраќајка останеш недај боже инвалид? А?
Тежината може да се среди, не зборам дека човек треба да се запушта....ама да се има Нула толеранција и да му се суди на човек зашто поминува низ одредени состојби, ситуации, или па период на слабости, зашто нас тоа не ни се свиѓа. Сите старееме и одиме натаму, не се подмладуваме.
За тие што мислат дека треба да бидат привилегирани зашто се убави и слаби, немој да ги снајде нешто што засекогаш ќе им го промени животот па да се најдат од другата страна да видат како е.
Ова важи и за мажите и за жените.


-------------
Beauty fades, dumb is forever


Постирано од: bijonse1
Датум на внесување: 24.Септември.2009 во 22:42
a beeeeeeee kako me nervira samo mashko izneveruva .........
a zenata e deformirana ova ona poradi to i ovo i ne e veke interesna ..........
e pa dobro majku mu koj muskarac e ocuvan kako atleta i sve ova ona .....
i ima opravduvanje da ide po pomladi i poubavi.....????
Pomislil nekoj maz shto veli deka zenamu veke ne cini kako izgleda toj??
mlitavi muskuli , podbradok ,stomak kako truden rastur zadnica kako pleskavica???
se gleda toj na ogledalo??aa??
ili znae samo da komentira za drugi.......
i da posakuva nesto kaj drugite shto kaj nego samiot go nema....
ili.......misli ako ima alat vo gaki so toa reshil problem za da izbira shto saka??aa??

brrrrrrrrrrrrrrrr kako se nerviram лутина

moreeeeeeeeee nie zenite sme se uste pali-vali na ova pole.......
treba samo i samo maskite da patat za neverstvo od stranata na zenata...
pa da vidish kako ke se promeni svetot.....среќа  na arno !!!



-------------


Постирано од: ANITA11
Датум на внесување: 24.Септември.2009 во 22:43
sekerceeeeeeee


Постирано од: Blue Scarlet
Датум на внесување: 30.Април.2010 во 20:38
Frustraciite na zenata ne i se nametnati od mazot .... samata si gi nametnuva ....
Grizata za sebe i sopstvenoto telo e vo nejzini race .... morame da priznaeme deka zenite umeat da krenat race od sebe so izgovori "rodiv dve deca" ..." nemam dovolno vreme"  .... "ne sum veke na dvaeset godini" ... itn ....
Da, postojat nametnati situacii koi ednostavno nemozat da se smenat, bolesti, nesrekjni slucai ... No postojat i takvi koi cel den se setaat niz doma razbusaveni, raspartaleni i mirisaat na zaprski ... i posle ke prasaat "Zosto ne mu se kreva vekje na mene? "
 
Do kogo e?


-------------
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!



Постирано од: bingo
Датум на внесување: 30.Април.2010 во 20:48
Originally posted by Blue Scarlet Blue Scarlet напиша:

Frustraciite na zenata ne i se nametnati od mazot .... samata si gi nametnuva ....
Grizata za sebe i sopstvenoto telo e vo nejzini race .... morame da priznaeme deka zenite umeat da krenat race od sebe so izgovori "rodiv dve deca" ..." nemam dovolno vreme"  .... "ne sum veke na dvaeset godini" ... itn ....
Da, postojat nametnati situacii koi ednostavno nemozat da se smenat, bolesti, nesrekjni slucai ... No postojat i takvi koi cel den se setaat niz doma razbusaveni, raspartaleni i mirisaat na zaprski ... i posle ke prasaat "Zosto ne mu se kreva vekje na mene? "

 

Do kogo e?
   


Постирано од: orlov
Датум на внесување: 13.Мај.2010 во 19:10
Povreda od neverstvo?
Zar ima nekoj koj ne izneveril?



-------------
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 14.Мај.2010 во 15:04
Originally posted by orlov orlov напиша:


Zar ima nekoj koj ne izneveril?




Има... зарем толку е чудно? збунетост




-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: orlov
Датум на внесување: 14.Мај.2010 во 15:12
Originally posted by Анастеа Анастеа напиша:

Originally posted by orlov orlov напиша:


Zar ima nekoj koj ne izneveril?




Има... зарем толку е чудно? збунетост




Ne vruvam vo toa Anastea.
Mozjebi vo nekoja zakoravena ruralna sredina.........ama i po tie mesta sum terenchel i za zjal tamu neverstvoto e na angro........



-------------
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              


Постирано од: fiks
Датум на внесување: 14.Мај.2010 во 15:17
Орлов а што има верноста со руралната средина???
 
Сакаш да кажеш дека во градовите сите се неверни?
 
Орлов во што е поентата да го изневериш партнерот,не е ли полесно да му кажеш дека повеќе не го сакаш?


-------------
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.



Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 14.Мај.2010 во 15:20
Originally posted by orlov orlov напиша:


Ne vruvam vo toa Anastea.
Mozjebi vo nekoja zakoravena ruralna sredina.........ama i po tie mesta sum terenchel i za zjal tamu neverstvoto e na angro........




Јас не сум од закоравена рурална средина, па досега не сум изневерила...
Сакаш верувај - сакаш не смешен


-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: brza
Датум на внесување: 14.Мај.2010 во 15:52
 I don't belleive!изненадување

-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: iznenadena
Датум на внесување: 12.Април.2011 во 14:31
dobro jas navistina ne znam zasto lugeto izneveruvaat?
ako sakale da se so razlicni partneri ne trebalo da se zenat


Постирано од: iznenadena
Датум на внесување: 12.Април.2011 во 14:33
e takvi zeni nema


Постирано од: hariing
Датум на внесување: 12.Април.2011 во 14:34
to e vo karakterot na homo sapiensot, potreba za novi otkritija, novi moznosti, novo iskustvo


Постирано од: iznenadena
Датум на внесување: 12.Април.2011 во 14:34
kako da otkries dali te izneveruva partnerot


Постирано од: hariing
Датум на внесување: 12.Април.2011 во 14:37
голема%20насмевка,
mnogu lesno,
pa so i da izneveruva - vazno da e srekjenголема%20насмевка


Постирано од: iznenadena
Датум на внесување: 12.Април.2011 во 16:06
E PA NE E BAS TAKA KAKO BI BILO NA TOJ STO IZNEVERUVA DA BIDE IZNEVEREN E TOGAS BOLI


Постирано од: Glenn
Датум на внесување: 12.Април.2011 во 19:35
Темава започна со вовед -Што ако партнерот се измени(физички) и не ги исполнува нашите очекувања.
Како прво никој не може да изгледа како што изгледал до пред 5, 10 год. Значи тој некој прифатливо му е самиот да се менува ама не и неговиот партнер.
Тоа потекнува од нереалните очекувања кои луѓето ги имаат за сопствените партнери и за бракот или животот во заедништво.
На поголем дел од луѓето не им пречи воопшто кога финансиската ситуација или имотна ќе почне да се менува на подобро (значи се менува) ама ќе се фатат како слеп за стап доколку на партнерот почне да му се менува физичката појава.
Сите бараат изговор и оправдание од типот- тоа не истата особа во која се заљубив, пуштил/а стомак, подбрадок и сега бараат и трчаат по некои со манекенски изглед не гледајќи се самите на што почнуваат да личат.
Ако некого го сакаш вистински за тоа што е а не за тоа што си мислел дека си се омажил/оженил, реално би требало да го стимулираш партнерот со љубов и поддршка да се среди емотивно и својата надворешна појава.
Луѓето обично се запуштаат кога ќе се почувствуваат недоволно сакани, понижени и отфрлени кое е последица на  повлекување во себе и дигање раце од ситуацијата во која се наоѓаат.
Најголема болка му се нанесува на човек кој е несигурен во себе и своите квалитети доколку му се плескаат навреди во лице на сметка на неговиот надворешен изглед и за тоа во што се претворил.
Самодовербата кај луѓето особено кај жените е многу кревка доколку се најде изложена на константна опструкција во секојдневниот живот и вербална агресија од страна на маж кој не води сметка за нејзините чувства.
И како некој токмак не знае да ја усреќи својата жена и да и даде поддршка кога и е најтешко и поминува низ големи промени во својот живот, излезот го пронаоѓа во правење шеми со други жени на кои им се презентира како жртва и како човек кој ете „не заслужил да има такво одвратно никакво жениште„ затоа што тој е ептен фаца, способен и лепотан.
А сигурно таквата „никаква„ никој не му ја натурил со сила, туку сам си ја одбрал. Значи нешто кај него смрди.


-------------
Beauty fades, dumb is forever


Постирано од: edgaralanpo
Датум на внесување: 14.Април.2011 во 17:53
многу неубав заклучок, „Значи нешто кај него смрди.“
а тоа дека му се нанесува најголема болка на несигурен човек во себе, ако нон стоп му се плескаат навреди од типот, ти не се способен да заработиш повеќе, не си повеќе тоа што беше како помлад, си остарел, тоа е навистина точно.
повредата од неверството не е во самото неверство, боли тоа што проблемите не се изнеле на маса, па да се решаваат заеднички, дали е изгледот, дали финансиите, дали вниманието.
неверството е последица на недоверба на едниот партнер кон другиот, ништо друго. ако се има доверба и се знае дека сите проблеми ќе се решат заеднички, нема потреба од неверство.
на крајот на краиштата, бракот или заедницата е спој, на желби, соништа и реалност. како сето тоа ќе се изменаџира, е тоа е веќе умешност.


Постирано од: edgaralanpo
Датум на внесување: 14.Април.2011 во 18:00
Originally posted by iznenadena iznenadena напиша:

kako da otkries dali te izneveruva partnerot

ке го следиш и ќе го начекаш :)


Постирано од: iznenadena
Датум на внесување: 15.Април.2011 во 10:30
e da be
toa e nevozmozno
baram drugi nacini



Постирано од: hariing
Датум на внесување: 15.Април.2011 во 11:42
PA PRASAJ GO ?
MOZDA KJE TI KAZI


Постирано од: orlov
Датум на внесување: 25.Април.2011 во 21:49
Originally posted by iznenadena iznenadena напиша:

e da be
toa e nevozmozno
baram drugi nacini



Neli e podobro da voopshte i ne pomislish a kamoli da go sledish?
Dali razmisluvash za posledicite?
Trasumite i salichno, i na kraj RAZVOD.
Decata golemi.
Prashaja ja mojata poraneshna (dodushe i segashna poshto razvod seushe ne e izlezen)...........
Toati e neshto naj loshoto.
Ako doma si gi brka rabotite nemash potreba.A zgora na SE, si se analizirala li samata sebe dali si ti isplnitelna? pochnuvajki od kujna pa se do brchniot sex krevet.
Ako ne si pochnala slushaj patalec. Sedi si mirna.
A, fati si i Ti.....





-------------
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              


Постирано од: orlov
Датум на внесување: 25.Април.2011 во 21:51
Originally posted by Glenn Glenn напиша:

Темава започна со вовед -Што ако партнерот се измени(физички) и не ги исполнува нашите очекувања.
Како прво никој не може да изгледа како што изгледал до пред 5, 10 год. Значи тој некој прифатливо му е самиот да се менува ама не и неговиот партнер.
Тоа потекнува од нереалните очекувања кои луѓето ги имаат за сопствените партнери и за бракот или животот во заедништво.
На поголем дел од луѓето не им пречи воопшто кога финансиската ситуација или имотна ќе почне да се менува на подобро (значи се менува) ама ќе се фатат како слеп за стап доколку на партнерот почне да му се менува физичката појава.
Сите бараат изговор и оправдание од типот- тоа не истата особа во која се заљубив, пуштил/а стомак, подбрадок и сега бараат и трчаат по некои со манекенски изглед не гледајќи се самите на што почнуваат да личат.
Ако некого го сакаш вистински за тоа што е а не за тоа што си мислел дека си се омажил/оженил, реално би требало да го стимулираш партнерот со љубов и поддршка да се среди емотивно и својата надворешна појава.
Луѓето обично се запуштаат кога ќе се почувствуваат недоволно сакани, понижени и отфрлени кое е последица на  повлекување во себе и дигање раце од ситуацијата во која се наоѓаат.
Најголема болка му се нанесува на човек кој е несигурен во себе и своите квалитети доколку му се плескаат навреди во лице на сметка на неговиот надворешен изглед и за тоа во што се претворил.
Самодовербата кај луѓето особено кај жените е многу кревка доколку се најде изложена на константна опструкција во секојдневниот живот и вербална агресија од страна на маж кој не води сметка за нејзините чувства.
И како некој токмак не знае да ја усреќи својата жена и да и даде поддршка кога и е најтешко и поминува низ големи промени во својот живот, излезот го пронаоѓа во правење шеми со други жени на кои им се презентира како жртва и како човек кој ете „не заслужил да има такво одвратно никакво жениште„ затоа што тој е ептен фаца, способен и лепотан.
А сигурно таквата „никаква„ никој не му ја натурил со сила, туку сам си ја одбрал. Значи нешто кај него смрди.




Nishto posebno.
Idemo dalje.
ili.......mozjebi i pored to shto ne gi ispolnuva vash*te ochekuvanja go sakate pa prodolzjuvate zaedno.




-------------
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              


Постирано од: којсумјас
Датум на внесување: 03.Мај.2011 во 19:54
Има ли некој невин на оваа тема...
тешко...



Постирано од: orlov
Датум на внесување: 03.Мај.2011 во 22:48
Originally posted by којсумјас којсумјас напиша:

Има ли некој невин на оваа тема...
тешко...



IMA.
I toa iskreno se sto svoe bitie.
Decidno tvrdam.




-------------
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              


Постирано од: Melody
Датум на внесување: 11.Мај.2011 во 15:27
Да ви кажам дека размислувам за неверство...не за друго, преку глава ми е се јас да сум иницијатор за нежности, романтики, па и секс. Монотонија ме убива, го сакам сопругот, имаме дете, сакам со него да водам љубов, ама кога тој постојано е уморен и во последно време не направил ништо убаво за мене, ниту ме удостоил со некоја фина реченица, а секој ден му повторувам дека сакам изненадувања и колку тоа ми значи. Тој ми одговара само те сакам најмногу, а тоа никако не ми го покажува. Дури и сексот со него ми е здодевен
Добро де..не баш да го изневерам, ама штом почнувам да фантазирам за друг маж...мммм...лошоооо

-------------
Понекогаш доброто воспитание се состои во тоа, да ги истрпиш невоспитаните!!!


Постирано од: volkswagen
Датум на внесување: 11.Мај.2011 во 15:39
Originally posted by Melody Melody напиша:

Да ви кажам дека размислувам за неверство...не за друго, преку глава ми е се јас да сум иницијатор за нежности, романтики, па и секс. Монотонија ме убива, го сакам сопругот, имаме дете, сакам со него да водам љубов, ама кога тој постојано е уморен и во последно време не направил ништо убаво за мене, ниту ме удостоил со некоја фина реченица, а секој ден му повторувам дека сакам изненадувања и колку тоа ми значи. Тој ми одговара само те сакам најмногу, а тоа никако не ми го покажува. Дури и сексот со него ми е здодевен
Добро де..не баш да го изневерам, ама штом почнувам да фантазирам за друг маж...мммм...лошоооо
Мелоди.. немој вакаизненадување
Ете и сама кажуваш дека тоа е во последно време. Сигурно порано бил поинаков. Можеби има некои поголеми проблеми сега со кои не сака тебе да те секира и за кои не сака ти да се нервираш , а него му предизвикуваат стрес. Пробај разговарај многу посуштински со него отколку досега.  Натерај го нека ти објасни зошто сето тоа е така...   Ако има логика во сето тоа пробај да го разбериш, ако не тогаш дај му уште малку време....  Одговорот сама си го имаш во твојот потписнамигнување

Од неверство настануваат само непотребни компликациитрепкање


-------------


Постирано од: Melody
Датум на внесување: 12.Мај.2011 во 17:58
oh mori majko...probuvam sekoj den da razgovarame, ama toj ne saka da zboruva. Tocno deka porano ne bil takov, ama porano jas bev zgodna, doterana, vrabotena zena, a sega sum domakinka koja ne odi na rabota, cuva dete i nema ni troska pomos od nikoj...
sovet do devojkite: UBAVO OTVORETE SI GI OCITE PRED DA GO KAZETE SUDBONOSNOTO "DA", gledajte so kogo se mazite!!

-------------
Понекогаш доброто воспитание се состои во тоа, да ги истрпиш невоспитаните!!!


Постирано од: Blue Scarlet
Датум на внесување: 13.Мај.2011 во 12:12
Posle e**nje nema kaenje ....
Baranje na opravduvanja nema da ja popravi situacijata ..... ako po patot se izgubis sebesi kako ocekuvas da ne go izgubis mazot?


-------------
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!



Постирано од: volkswagen
Датум на внесување: 13.Мај.2011 во 13:08
Originally posted by Melody Melody напиша:

oh mori majko...probuvam sekoj den da razgovarame, ama toj ne saka da zboruva. Tocno deka porano ne bil takov, ama porano jas bev zgodna, doterana, vrabotena zena, a sega sum domakinka koja ne odi na rabota, cuva dete i nema ni troska pomos od nikoj...
sovet do devojkite: UBAVO OTVORETE SI GI OCITE PRED DA GO KAZETE SUDBONOSNOTO "DA", gledajte so kogo se mazite!!
  ЕЕЕ злато... тоа е работата за која јас му трубам на сите мои другарки што сега се заќоравени од „љубовта голема“.изненадување

Ама јбг, што е тоа е.... Гарантирам дека секогаш има решениенамигнување  Помош не барај... колку повеќе му алармираш за помош - толку повеќе ќе му стануваш досаднарамнодушност (проверено). 

Батали ги сите тие глупости за како сега изгледаш. Сигурен сум дека уште во тебе се крие (барем дел) од таа згодната , дотерана жена што знае да ги занесе сите околу себе.
Првин ќе си припремиш терен со тоа што малку и ти ќе го игнорираш. Сам ќе пројави воља за разговор. Немора да легниш со друг за да му текни на тебе, доволно е да не си дома кога ќе се врати од работа (па макар да излезиш сосе детето со некоја пријателка).... Ако изневериш , само можеш да направиш милион компликации од кои ќе страда само детето ...
Гарантирам дека си доволно лукава за да ја држиш оваа ситуација под контрола и да се справиш со сето.... Само не се помирувај со статусот „домаќинка“ и се ќе биде ОК големо%20гушкање поздрав


-------------



Испечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk