IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Секс
  Активни теми Активни теми RSS - Повредени од неверство???
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Повредени од неверство???

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 6>
Автор
Порака
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2008 во 15:45
абе права и најдобра жена за маж е :

- онаа која изгледа исто како и пред брак ( или макар слично)

- домакинка е по дома

- и у кревет е најголема ороспија


голема%20насмевка голема%20насмевка  голема%20насмевкатрепкањетрепкање

е после ако не се овие работи може да има и варања...


голема%20насмевка голема%20насмевка  голема%20насмевкатрепкањетрепкање

Но нормално дека не се сами о овие , понекогаш во бракот може да има сериозно проблеми а само заради децата да си во истиот...


голема%20насмевка
Кон врв
bibce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Септември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2203
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bibce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2008 во 16:02
Originally posted by zagor zagor напиша:

 
...СИТЕ ЖЕНИ ШТО СЕ ОД ОНАА СТРАНА НА МИНИТОРОТ, А НЕ СУМ ГИ ВИДЕЛ...СЕ ТАКВИ !!!!
   ....ДОКАЖЕТЕ ДЕКА НЕ Е ТАКА.......плазење
 
aaaaaaaaa....... i za mene taka mislis deka sum drndava vesterka?????голема%20насмевка
Кон врв
TafTabiT Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 224
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај TafTabiT Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2008 во 16:10
edno pod prasanje

dali masturbiranjeto e neverstvo ???
Кон врв
bibce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Септември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2203
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bibce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2008 во 16:16
Originally posted by TafTabiT TafTabiT напиша:

edno pod prasanje

dali masturbiranjeto e neverstvo ???
 
e pa ako go pravis toa sam.............togas ne e?????a ako toa ti go pravi nekoja druga??????mislam deka e neverstvo???????голема%20насмевка
Кон врв
TafTabiT Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 224
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај TafTabiT Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2008 во 16:36
Originally posted by bibce bibce напиша:

Originally posted by TafTabiT TafTabiT напиша:

edno pod prasanje dali masturbiranjeto e neverstvo ???

 

e pa ako go pravis toa sam.............togas ne e?????a ako toa ti go pravi nekoja druga??????mislam deka e neverstvo???????голема%20насмевка


jasno e deka ako ti go pravi nekoja druga e neverstvo , muabetot mi bese samozadovoluvanje
sum slusnal dosta muabeti deka i toa go svakjaat kako neverstvo
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2008 во 17:12
што има да се кажува - или кастрирај го или јамка околу вратот стај му. или заб за заб - око за око.ај,толку е едноставно тоа...
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
analiticar Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 69
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај analiticar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2008 во 17:22
Originally posted by bibce bibce напиша:

како може да не  е никој повреден ????
 

зашто тој нема секс со таа шо ја одбрал

што се здебелила родила 2-3 деца и сеа е за у канта

он ветил нешто ...и пред себе и пред Господ дека ке биде со жената и во добро и во лошо.

секој што знае што е љубов и почит може да си го држи Ашим у гаки

никој не е имун на искушенија, ама се пребродуваат ако сакаш

 

morav ova da go pastiram i kopiram ne e moj post no mnogu mi se dopadna i zatoa Ve molam na vasi komentari za temata?????



PRASAJNE E ZOSTO NE E SO NEA

PA KOJ GO ZNAE ZENSKIOT MENTALITET MOZDA KE SI PRETPOSTAVI NEKAKOV   ODGOVOR
    .............................
DEVOJKITE KOI SE ZADOVOLENI OD SVOITE PARTNERI SE OPUSTAAT I SE TERAAT* KAKO KUCKI SO KOGO KE STASAAT NEKOI MAZI TOA GO PODNESUVAAT I POVTORNO SE SO NIV IAKO SE TAKVI

NO NEKOI TOA NEMOZAT DA GO PODNESAT I GO PRAVAT TOA STO GO PRAVAT NE GI FERMAAT NI ZA DZUBRE

ZS PRIRODATA NA ZENATA E KOLKU STO ZIVEE VO POSVRSENA SREDINA   TOLKU PRIRODNIOT NAGON ZA RAZMNOZUVAJNE I E POGOLEM I TAA MISLI SAMO NA SEKS


PA KAKO EDNAS KE MOZAT DA SE KONTROLIRAAT ZENITE A DA NE SE NI TEPANI NI KARANI

ODGOVOROT E VO NIV DA SE PREVOSPITAAT

ILI TREBA MNOGU VREME DA SE SLUCI TOA ILI TOA E NEVOZMOZNO

SO POCIT
    DEJAN
Кон врв
bluebell Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
the craziest

Регистриран: 14.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8041
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bluebell Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2008 во 20:06
Originally posted by TafTabiT TafTabiT напиша:

edno pod prasanje

dali masturbiranjeto e neverstvo ???
zavisi na kogo mislish koga go pravish toa!намигнување
always look on the bright side of the life!
Кон врв
bibce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Септември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2203
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bibce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Февруари.2008 во 12:14
...................ova se odnesuva na analiticar....................izvini ama nisto ne te razbrav....koj treba da se prevospita..........zenata sto ja vara maz i ...............ili mazot treba da se prevospita  sto si ja izneveruva  zenata???????изненадување  i koj e povreden..............mazot sto ja izneveril?????ili zenata sto e izneverena................... eeeeee bog da cuva??????
Кон врв
pagane Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 13044
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pagane Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Септември.2009 во 14:40
кога барам секс...сакам партнерот да е одаден во сексот со мене, а не да се расконцентрира со некоj страничен фон...трепкање
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Септември.2009 во 14:44
Samo zena moze da izneveri. Masko neverstvo ne se racuna.
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Септември.2009 во 21:02
[QUOTE=zbunet]Samo zena moze da izneveri. Masko neverstvo ne se racuna. [/QUOTE

Nekoe novo pravilo ova?збунетост
Кон врв
Anarchy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Фатенко

Регистриран: 19.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6676
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anarchy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Септември.2009 во 21:14
Originally posted by renatax renatax напиша:

[QUOTE=zbunet]Samo zena moze da izneveri. Masko neverstvo ne se racuna. [/QUOTE

Nekoe novo pravilo ova?збунетост


Izgleda......zosto koga zena izneveruva vikaat deka e orospija......a koga masko izneveruva, deka e mangup задоволство
Кон врв
Glenn Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Тата-Мата

Регистриран: 14.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3166
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Glenn Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Септември.2009 во 21:20
Originally posted by bibce bibce напиша:

како може да не  е никој повреден ????
 
зашто тој нема секс со таа шо ја одбрал
што се здебелила родила 2-3 деца и сеа е за у канта
он ветил нешто ...и пред себе и пред Господ дека ке биде со жената и во добро и во лошо.
секој што знае што е љубов и почит може да си го држи Ашим у гаки
никој не е имун на искушенија, ама се пребродуваат ако сакаш
 
morav ova da go pastiram i kopiram ne e moj post no mnogu mi se dopadna i zatoa Ve molam na vasi komentari za temata?????
 
Секој треба да води грижа за своето здравје и за изгледот првенствено ради себе и секако да се биде привлечен и пожелен за партнерот.
Ја читав Топ Секси со нејзините површни коментари и можам само да кажам за сите што размислуваат како нејзе немаат појма што значи да се биде со некого во добро и лошо, во мизерија и во имање, кога си убав „слаб„  и млад и грд, болен и стар.
Тажно е ако некој мисли дека животот ќе биде секогаш милостив и дека засекогаш ќе биде секси, убав, потентен.
Физичкиот изглед е многу релативна работа. Што на пр се закачи некој рак на дојка, рак на матка па одстранат репродуктивните органи, па градите?
Што таа жена за фрлање е одма? Не изгледа убаво без гради? Се здебелила може имала хормонален дизбаланс, може раѓала, може е гојазна по природа. Што мажот треба да ја отфрли како последно ѓубре? Таа не е човек?
Што ако имаш некоја сообраќајка останеш недај боже инвалид? А?
Тежината може да се среди, не зборам дека човек треба да се запушта....ама да се има Нула толеранција и да му се суди на човек зашто поминува низ одредени состојби, ситуации, или па период на слабости, зашто нас тоа не ни се свиѓа. Сите старееме и одиме натаму, не се подмладуваме.
За тие што мислат дека треба да бидат привилегирани зашто се убави и слаби, немој да ги снајде нешто што засекогаш ќе им го промени животот па да се најдат од другата страна да видат како е.
Ова важи и за мажите и за жените.


Изменето од GlenKlouz - 24.Септември.2009 во 21:24
Beauty fades, dumb is forever
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 6>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,281 секунди.