IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Секс
  Активни теми Активни теми RSS - Повредени од неверство???
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Повредени од неверство???

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 6>
Автор
Порака
bibce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Септември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2203
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bibce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2008 во 09:47
Originally posted by topsexy topsexy напиша:

PA KAKO DA IMAAT SEKS AKO ONA E DEBELA?
SE SMENALE MISLENJA,CUVSTVA........
SITE SME POVREDENI NEKOGAS...
SITE SME LUGJE I NEKOGAS COVECKO E DA PADNEME VO ISKUSENIE...
ETE ZATOA
 
morav da ti repliciram................izvini..........a sto ke bide so tebe koga ke se "omazis"  rodis dete i se popravis nekoe kilce poveke??????sto ke pravis togas  koga masti ke ti rece izvini ama jas ne te sakam poveke zatoa sto si se zdebelila??????
 
bog da cuva???????ili ona od sto e debela pa ne smee ili nemoze da se e*e a????e svasta ke procitas tuka.......................no nemam komentar poveke????
Кон врв
bibce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Септември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2203
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bibce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2008 во 09:49
Originally posted by hektor hektor напиша:

жалосно е што некои луѓе ствараат фамилија а не се созреани за тоа , бракот не е само за на младост ... 

Сакам да си ја земам таа што си ја сакам , сакам да имам деца со неа , сакам да остариме заедно , никој нема да биде вечно млад . Само не размислуваат луѓево на денешницава , дека еден ден ќе се разбудат во гарсоњера на 50 години средовечни сами без деца , без никој да се буди покрај нив , тоа се губитници , тоа јас го викам умри пред смртта
 
................samo ke kazam edno golemo BRAVO i se slozuvam isto taka i so BLACK EYE,,,,i  so  APCE(ama potpolno) normalno deka i mazite se popravaat vo brak pa retko koja zena trgnala na strana zatoa sto mazot i pustil mese(pa sto??????bas se sexi mazite so mesinja) i  se slozuvam so BLUBELL.............


Изменето од bibce - 08.Февруари.2008 во 09:50
Кон врв
bibce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Септември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2203
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bibce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2008 во 09:53
Originally posted by topsexy topsexy напиша:

 
sekoj so svojot stav....mozebi nekoj saka da se razbudi sam
 
...............se lazes topsexy............mozda sega razmisluvas taka zatoa sto si uste "mlada"  "zgodna" i "ubava".............no vremeto si tece i sve se menuva................i nikoj ne ostanuva sovrsen  a isto taka i ist????
 
i veruj mi deka nema luge sto sakaat da se sami........pa na sekoj mu treba drustvo............pa bilo kakvo i da e???????намигнување
Кон врв
bluebell Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
the craziest

Регистриран: 14.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8041
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bluebell Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2008 во 11:00
Бракот дебелее

Младите парови кои во стапуваат во брак или живеат заедно почнуваат да се дебелеат. Што се случува со младите мажи и жени кои по започнувањето на формалното или неформално заедничко живеење почнуваат да се дебелеат? За разлика од нов самците пак ја задржуваат витката линија? Ова е прашањето на кое се обидоа да одговорат научниците од Северна Каролина.

По стапувањето во брак, многу веројатно е зголемувањето на телесната тежина, а времето минато во фитнес центрите или на фудбалските терени со екипата од маало нагло се намалува. Како резултат на тоа младите кои стапуваат во брак или живеат заедно во поголем процент бележат пораст на телесната маса, што не е случај кај самците.

„Резултатите од истражувањето упатуваат на фактот делењето на домот со партнерот создава предиспозиции за однесување кое придонесува за дебелеење“, пишуваат авторите на од познатиот американски универзитет.

Седумгодишното истражување ја испитувало кондиција, животни навики, како и податоци за висината, телесната маса, времето минато пред телевизор, компјутер, видео игри, како и брачниот статус на 8.000 мажи и жени.

always look on the bright side of the life!
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2008 во 11:08
I bash nemora da e taka.Sepak ,se e do lichnosta.
Ako saka i znae kako da se odrzuva-ke go pravi toa.
A,zapravo toa i netreba da e razlog za neverstvo.


Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2008 во 11:29
Originally posted by bibce bibce напиша:

како може да не  е никој повреден ????
 
зашто тој нема секс со таа шо ја одбрал
што се здебелила родила 2-3 деца и сеа е за у канта
он ветил нешто ...и пред себе и пред Господ дека ке биде со жената и во добро и во лошо.
секој што знае што е љубов и почит може да си го држи Ашим у гаки
никој не е имун на искушенија, ама се пребродуваат ако сакаш
 
morav ova da go pastiram i kopiram ne e moj post no mnogu mi se dopadna i zatoa Ve molam na vasi komentari za temata?????



A so stanala drndava vesterka i stalno go sporeduva mazot so drugite direktno ili indirektno ?...ako sakas mazot da te zamrazi slobodno sporeduvaj go so drugi i ne propustaj sekojdnevno da go kritikuvas makar i za banalni sitnici
Кон врв
bluebell Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
the craziest

Регистриран: 14.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8041
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bluebell Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2008 во 12:17
Originally posted by zbunet zbunet напиша:

Originally posted by bibce bibce напиша:

како може да не  е никој повреден ????
 
зашто тој нема секс со таа шо ја одбрал
што се здебелила родила 2-3 деца и сеа е за у канта
он ветил нешто ...и пред себе и пред Господ дека ке биде со жената и во добро и во лошо.
секој што знае што е љубов и почит може да си го држи Ашим у гаки
никој не е имун на искушенија, ама се пребродуваат ако сакаш
 
morav ova da go pastiram i kopiram ne e moj post no mnogu mi se dopadna i zatoa Ve molam na vasi komentari za temata?????



A so stanala drndava vesterka i stalno go sporeduva mazot so drugite direktno ili indirektno ?...ako sakas mazot da te zamrazi slobodno sporeduvaj go so drugi i ne propustaj sekojdnevno da go kritikuvas makar i za banalni sitnici
Of pa toa isto taka vazhi i za mazhite.Ako stalno i vika; vidi ja komshivkata kakva domakjinka e, pa ovaa kolku pari nosi doma, a ovaa pak kakvi kolachi pravi itn., ova taka li se pravi?!, za nishto ne te biduva!намигнувањеголема%20насмевка
always look on the bright side of the life!
Кон врв
topsexy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
10-K-H-HOT

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3022
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај topsexy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2008 во 13:13
Originally posted by bibce bibce напиша:

Originally posted by topsexy topsexy напиша:

 
sekoj so svojot stav....mozebi nekoj saka da se razbudi sam
 
...............se lazes topsexy............mozda sega razmisluvas taka zatoa sto si uste "mlada"  "zgodna" i "ubava".............no vremeto si tece i sve se menuva................i nikoj ne ostanuva sovrsen  a isto taka i ist????
 
i veruj mi deka nema luge sto sakaat da se sami........pa na sekoj mu treba drustvo............pa bilo kakvo i da e???????намигнување
 
 
bibce izvini ali zasto si gi staila mlada,ubava,zgodna u navodnici?????збунетостзбунетостзбунетостзбунетостзбунетостзбунетост
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2008 во 14:44
Dur ti e zenska : - Lele, cuci muci, kolku te sakam milicko !
Ama koga ke ti vleze u kuka i pusti rogovi da i niknat, pa bode, bode, a ti krvaris i krvaris, a pred luge lizni mazni za da ne ja znaat kakva e i poslem : - Vidi sto dobra domakinka ostai, si umre covekot ! A ona ke frli po nekoja krokodilska solza kolku za pred narod, a u sebe : ѓавол   
 - E takvi ste vie zenite, priznajte veke ednas deka mazite vi samo sirovina za obrabotka ! Dosta bese lazenje ! Dole vlada !


Изменето од zbunet - 08.Февруари.2008 во 14:47
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2008 во 14:51
Da be...da....ѓаволѓаволсмеење

Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
bibce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Септември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2203
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bibce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2008 во 15:13
................TOP SEXY........... toa sto sum go napisala vo navodnici............ne e so nikakva zlo namera.........ili so potsmev...........veruj mi............izvini ako te navrediv/.............toa taka go pisav............... 
Кон врв
bibce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Септември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2203
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bibce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2008 во 15:16
a za toa ..............DRNDAVA  VESTERKA...............zavisi koja zena?????ne komentiram i ne polemiziram.................tocno e deka se menjaat lugeto vo brak????isto vazi i za mazite a i za zenite?????
normalno e toa da se menuvame...pa sve tece i sve se menuva.neli?????
no da ne bide toa epten i na loso????
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2008 во 15:21
[QUOTE=bibce]a za toa ..............DRNDAVA  VESTERKA...............zavisi koja zena?????ne komentiram i ne polemiziram.....
 
 
 
...СИТЕ ЖЕНИ ШТО СЕ ОД ОНАА СТРАНА НА МИНИТОРОТ, А НЕ СУМ ГИ ВИДЕЛ...СЕ ТАКВИ !!!!
   ....ДОКАЖЕТЕ ДЕКА НЕ Е ТАКА.......плазење


Изменето од zagor - 08.Февруари.2008 во 15:22
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2008 во 15:23
Da, daj da ve vidime kavi ste u stvari ! Dole vleda !
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 6>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,516 секунди.